صفحه 5 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 53

موضوع: پشت لنز کنون A540 کثیفه چطور تمییز کنم؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    21

پیش فرض پاسخ: پشت لنز کنون A540 کثیفه چطور تمییز کنم؟

سلام دوستان
    این هم یک نرم افزار فوق العاده قوی اما کوچیک 192 کیلویایت که رایگان هم هست با هاش میشه پیکسلهای سوخته دوربین رو مشخص کرد :

http://www.starzen.com/imaging/deadpixeltest.htm

فقط لازمه یک عکس طبق اونچیزی که گفته بگیری بعد باهاش تست کنی بهت میگه چندتا پیکسل سوخته دوربینت داره یا چندتا هات پیکسل

در ضمن خروجی هم داره یعنی اطلاعات مربوط به اون عکس رو با مشخصات پیکسلهای خراب دوربینت تو یک فایل با پسوند CCD ذخیره میکنه . که با نوت پد میشه دید. البته من نمی دونم این فایل رو با چه نرم افزاری میشه باز کرد و ازش چیزی سر در نیاوردم مورد استفادش کجاست ولی گفتم با نوت پد میشه بازش کرد.

من یه چندتا عکس با دوربینم با سرعتای مختلف شاتر گرفتم دستم رو رو لنز گذاشتم،تا تاریک بیفته و یه چندتا هم تو اتاق تاریک عکس گرفتم وروی ویوور دوربین رو این دفع با دست پوشوندم و همه بدون فلاش.

نتیجه عالی بود بهم مختصات پیکسلهایسوخته دوربین رو بهم داد که تعدادش 5 تایی میشه البته تو بعضی عکسها 1 دونه و تو بعضی هیچیکه مربوط به عکسهایی میشه که نوردهی بالایی داره یعنی سرعت شاتر 1 ثانیه به بالاست. ولی یک تعداد عکس رو باهاش امتحان کردم دیدم که دوربینم درست در همون نقطه پیکسل مرده داره.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

نكنه هممون داريم قصاص قبل از جنايت مي كنيم؟

شما بعد از تعطيلان بلند شيد بريد دفتر شركت و سعي كنيد حضوري با بالاترين شخصي كه مي تونين صحبت كنيد. من نمي دونم شما چند سالتونه ولي جسارتن توصيه مي كنم يه آدم بالاتر از 40 سال (ترجيحن پدرتون) رو با خودتون ببريد ( در اين جور مواقع با اعصاب راحت تر و موثر تر صحبت مي كنند) شايد اصلن حل شد قضيه !
    سلام دوست عزیز

اتفاقا با پدر هم رفته بودم ولی وقتی نمی خوان کارت رو راه بندازن ،شما بگو 20 نفر باخودم ببرم فایده نداره اگه کارم تو تعمیرگاه مرکزی راه نیفته میرم شکایت می کنم .

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

عجب

من فكر كردم فقط تلفن زديد ( آخه تعطيلات بود همش ).

راستي هيچ ابايي نداشته باشيد كه بگيد در ايران هستيد. تحريم يا غير تحريم شما يك مشتري Canon هستيد كه بابت محصول اونا پول داده ايد.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه
    تشکر کرده
    21

سلام

عجب

من فكر كردم فقط تلفن زديد ( آخه تعطيلات بود همش ).

راستي هيچ ابايي نداشته باشيد كه بگيد در ايران هستيد. تحريم يا غير تحريم شما يك مشتري Canon هستيد كه بابت محصول اونا پول داده ايد.
    سلام آقا فرهاد

اتفاقا تعطیل نبود ،5 الی 6 روز پیش رفتم و باز بود.

در مورد کنون هم نمی دونم ولی ایمیل زدم حالا ببینم چی میشه.اگه لازم شد میگم ایران هستم

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

راستي بابت اون نرم افزار ممنون. من چندين عكس در سرعت هاي مختلف TIFF و Jpeg گرفتم و نتيجه 0 پيكسل سوخته و 0 پيكسل داغ بود در صورتي كه فكر مي كردم يه دونه دارم (نمي دونم تا چه حد قابل اعتماده)
    فرهاد حسيني

كاربر همراه
    تشکر کرده
    21

سلام

راستي بابت اون نرم افزار ممنون. من چندين عكس در سرعت هاي مختلف TIFF و Jpeg گرفتم و نتيجه 0 پيكسل سوخته و 0 پيكسل داغ بود در صورتي كه فكر مي كردم يه دونه دارم (نمي دونم تا چه حد قابل اعتماده)
    خوشحالم که دوربینت مشکلی نداره

البته من خودم هم نرم افزار رو تازه گرفتم و نمیشه گفت که دقیق پیکسل خراب ها رو معلو میکنه ممکنه تو عکسهای با زمینه مشکی پیکسلهای که تو هر عکسی مشکی هستن معلوم نشه برای من این مشکل رو داشت. ولی سادهترین روش همینه که باچشم بتونی پیکسلهای خرابت رو ببینی. برای من هم 9تا سفید کنار هم هست و یکی وسطه که از همه سفیدتره و فکر کنم همون باعث خرابی پیکسلهای اطرافش شده. ولی بیشتر از 5 تا Hot pixel رو بهم نشون نداد در ضمن hot pixel هم فکر کنم یکی از زیر مجموعههای پیکسلهای خراب باشه تو سایت ویکیپدیا نوشته بود.با تمام این صحبت ها باز خدا رو شکر که میشه لاقل با فتوشاپ یه دستی رو سر وصورت عکسا کشید. راستی یکی از آشناهای نزدیکم میخاد بره دبی چه حوری میتونم دوربین رو برا تعویض یا تعمیره بدم ببره یک دفترچه گارنتی خاورمیانه هم تو جعبش هست.

به هر حال برای ما که پیکسل خراب داره یک کلکسیون کامله

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام
    به نظر من یک یا ده تا پیکسل ارزش این کار رو نداره و همون طور که قبلا" با پیام خصوصی بهتون گفتم یکی از آشنایان من دوربین Nikon-5700 ش رو که خراب شده بود از طریق دوستش به نمایندگی دوبی داد و اونها هم به طور رایگان CCDش رو عوض کردند ولی چه فایده که تمام عکسها مایل به قرمز میشدند و در نهایت هم با وجود ارسال ایمیل به دوبی و ... به این نتیجه رسید که آن را در راه خدا آزاد کند و یک SONY-R1 ابتیاع نماید!!
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه
    تشکر کرده
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من یک یا ده تا پیکسل ارزش این کار رو نداره و همون طور که قبلا" با پیام خصوصی بهتون گفتم یکی از آشنایان من دوربین Nikon-5700 ش رو که خراب شده بود از طریق دوستش به نمایندگی دوبی داد و اونها هم به طور رایگان CCDش رو عوض کردند ولی چه فایده که تمام عکسها مایل به قرمز میشدند و در نهایت هم با وجود ارسال ایمیل به دوبی و ... به این نتیجه رسید که آن را در راه خدا آزاد کند و یک SONY-R1 ابتیاع نماید!!
    راستش خودم هم احساس زیاد خوبی نسبت به تعمیر دوربین ندارم،ولی اگر بشه عوض کنن عالیه . که اونهم بعیده

حالا باید قبلش از تعمیرگاه مرکزی بپرسم ببینم چی میگن. تا بعد چی بشه.

ولی هزینه تعویض سی سی دی رو اگه از جیب بدم 60 تومنی میشه در این حالت اصلا به صرفه نیست و اگه بخام این کار رو بکنم میرم دوربین رو می فروشم بهم گفتن 20 تا 30 درصد قیمتش کم میشه . اون موق میشه رفت یه مدل بالاتر گرفت یا یکی دیگه چون اونطوری هم 50 تومنی بیشتر خرج بر نمی داره. و لااقل دوربین نو می گیرم.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

با سلام به آرياي عزيز،
    از آنجا كه در مورد استفاده حرفه اي از اينترنت كم تجربه هستم لذا دو تا نمونه عكس هايي را كه داشتم برايت در اينجا مي گذارم. اميدوارم مفيد فايده باشد...
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

كاربر همراه
    تشکر کرده
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط ostadahmad نمایش پست ها
    با سلام به آرياي عزيز،
    از آنجا كه در مورد استفاده حرفه اي از اينترنت كم تجربه هستم لذا دو تا نمونه عكس هايي را كه داشتم برايت در اينجا مي گذارم. اميدوارم مفيد فايده باشد...
    سلام ostadahmad عزیز

مرسی از عکسها،دقیقا یک مربع به ابعاد 5 پیکسل در 5 پیکسل روی عکسهات هست که عکس رو خراب کرده که مرکزش یک پیکسل روشن وسفیدتره یعنی 25 تا پیکسل خراب داره.

البته شما که دوربنیت رو اگه اشتباه نکرده باشم ردش کردی رفته . ولی عکسات برا کامل شدن بحث خوبه.

مرسی

صفحه 5 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین