صفحه 7 از 19 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 186
Like Tree201تشکر

موضوع: آیا میتوان در S3 Is فرمت Raw داشت

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: آیا میتوان در S3 Is فرمت Raw داشت

دوست خوبم Mashhadi Vahid خیلی ممنون از راهنمایی شما . فقط یک چند تا سئوال دیگه هم دارم . میشه از شما کمک گرفت البته براتون ایمیل زدم..

به هر حال بازم ممنون..

كاربر همراه smaiwd آواتار ها
    تشکر کرده
    18

Question پاسخ: آیا میتوان در S3 Is فرمت Raw داشت

سلام،
    بالاخره من هم اين فرمت RAW رو ديدم، مشكلم با استفاده از Card reader حل شد! و اما چند سوال:

1- اول اينكه RAW هاي حاصل از اول در Photoshop CS2 باز نشد، من از برنامه DNG4PS استفاده كردم و بازاي هر RAW يك فايل با پسوند DNG برام ايجاد كرد كه فايل DNG در PHotoshop باز شد(البته نه به طور معمول و ظاهرا با يكي از Toolsهاي آن). آيا اين DNG خودش نوعي از RAW مي باشد و همه قابليتهاي آن را دارد؟

2- حالا يك فايل در Photoshop دارم و در كادر آن كلي تنظيمات وجود دارد، آيا تصوير حاصل در اين كادر، تصويريست كه تنظيمات دوربين مثل White balance و ... در آن لحاظ شده يا اينكه اين فايل تصوير خام مي باشد؟
    نكته جالب اينكه امكان Export اين تصوير حتي با سايزهاي بزرگتر هم امكان پذير است مثلا 4096*3072 (12.6MP) اما نميدونم در اين امكان واقعا عكسي با كيفيت 12mp بدست مياد يا اينكه تصوير موجود به اين ابعاد تبديل ميشه؟!
    M O H S E N
    Canon PowerShot S3 IS
    Canon SELPHY printer CP510

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Wink پاسخ: آیا میتوان در S3 Is فرمت Raw داشت

نقل قول نوشته اصلی توسط smaiwd نمایش پست ها
    سلام،
    بالاخره من هم اين فرمت RAW رو ديدم، مشكلم با استفاده از Card reader حل شد! و اما چند سوال:

1- اول اينكه RAW هاي حاصل از اول در Photoshop CS2 باز نشد، من از برنامه DNG4PS استفاده كردم و بازاي هر RAW يك فايل با پسوند DNG برام ايجاد كرد كه فايل DNG در PHotoshop باز شد(البته نه به طور معمول و ظاهرا با يكي از Toolsهاي آن). آيا اين DNG خودش نوعي از RAW مي باشد و همه قابليتهاي آن را دارد؟

2- حالا يك فايل در Photoshop دارم و در كادر آن كلي تنظيمات وجود دارد، آيا تصوير حاصل در اين كادر، تصويريست كه تنظيمات دوربين مثل White balance و ... در آن لحاظ شده يا اينكه اين فايل تصوير خام مي باشد؟
    نكته جالب اينكه امكان Export اين تصوير حتي با سايزهاي بزرگتر هم امكان پذير است مثلا 4096*3072 (12.6MP) اما نميدونم در اين امكان واقعا عكسي با كيفيت 12mp بدست مياد يا اينكه تصوير موجود به اين ابعاد تبديل ميشه؟!
    سلام

1- من هم از همین برنامه استفاده میکنم, هر کمپانیی برای فایل RAW خود اسم مخصوصی دارد, مثل CRW برای کانن و NEF برای نیکون و...و نرم افزار مخصوص پردازش آن را نیز به همراه دوربین ارایه میکند, اما DNG یک فرمت استاندارد و رایج است که بسیاری از نرم افزارها از آن پشتیبانی میکنند :

کد:
    http://www.akkasee.com/digitalcamera/archives/007244.php
    2- در حالت Default بله, همان تنظیمات است, فقط کافیست آن را روی Auto بگذارید (بخصوص در عکسهایی که در جاهای کم نور و تاریک گرفته شده) تا تفاوت را احساس کنید ؛ حتی اگر وایت بالانس را درست تنظیم نکرده باشید یا دوربین اشتباه کرده باشد, چنان آن را دقیق تنظیم میکند که حیرت زده میشوید!!!! ::::

قطعا" ایجاد تصویر بزگتر با افت کیفیت همراه خواهد بود و تنها راه آن نیز انترپولاسیون (درونیابی ) خطی میباشد.
    ویرایش توسط Mashhadi Vahid : Wednesday 18 July 2007 در ساعت 15:52
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

ر کمپانیی برای فایل RAW خود اسم مخصوصی دارد, مثل CRW برای کانن و NRW برای نیکون
    فایلهای raw کمپانی نیکون با پسوند NEF ذخیره می‌شوند.
    Mashhadi Vahid تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

شرکت Adobe به خاطر پراکنده بودن و متفاوت بودن فرمتهای Raw و اینکه هر شرکت یک نوع فرمت raw با پسوند متفاوت داشت, از فرمتی به نام DNG پشتیبانی کرد به طوری که همه فرمت ها به یک استاندارد واحد در بیاند و بعدا بتوان از همه آنها استفاده کرد. مثل یک نگاتیو .
    خود برنامه Photoshop یا LightRoom به گونه ای طراحی شدند که فرمت های خام ( و حتی تبدیل نشده به DNG ) رو میشناسند و اونها رو در محیط Adobe Camera Raw باز میکنند. ولی فرمت های Raw ای که این دو برنامه میشناسند مربوط به دوربین هایی هستند که از ابتدا و به طور رسمی روی اونها قابلیت عکس برداری با فرمت Raw را داشته اند و به همین دلیل اگر فایل raw ای رو که از دوربین S3 IS گرفته شده به این دو برنامه وارد کنید قادر به شناسایی اون نیستند
    به همین دلیل برنامه DNG4PS برای این دوربین ساخته شد که به صورت Lossless فایل خام دوربین شما رو تبدیل به یک فایل DNG فشرده نشده میکنه یعنی میتونید اطمینان داشته باشید که فایل بدست اومده از برنامه DNG4PS هم کاملا خام و دستکاری نشده است.
    اینکه چرا برنامه های Photoshop و Lighroom فایل خام دوربین S3 رو پشتیبانی نمیکنند قاعدتا مربوط به قانونی بودن یا نبودن این فرمت در این دوربین مربوط میشه ولی باید توجه داشت که حتی این دو برنامه هم از یک برنامه دیگه به نام DCRaw به عنوان موتور شناسایی و ویرایش فایل های Raw استفاده می کنند و خوشبختانه خود برنامه DCRAW و برنامه های دیگه ای که بر مبنای اون ساخته شدند مثل rawtherapee همگی قادر به ویرایش مستقیم فایل Raw دوربین S3 هستند و برنامه ای مثل rawtherapee کنترلهای خیلی بیشتری نسبت به همتای Adobe ای خودش داره

نکته بعدی اینه که فایل RAW در واقع یک عکس نیست بلکه حاوی اطلاعاتی است که میتوانند تبدیل به عکس شوند. بعد از این که یک فایل raw توسط برنامه ای باز و ویرایش شد دیگه نمیشه اون ویرایش ها و تغییرات رو روی همون فایل Raw ذخیره کرد بلکه باید در یک فایل دیگه و یا به عنوان یک عکس ذخیره بشه.

بزرگ کردن فایل همیشه موجب افت کیفیت و محو شدن تدریجی لبه های عکس میشه ولی درفایل های خام چون هر نقطه در ابتدا مجزا از نقاط دیگه محاسبه میشه به همین دلیل تو این فایل ها هنگام تغییر اندازه , افت کیفیت کمتری خواهیم داشت
    smaiwd و Mashhadi Vahid تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

یک مشکلی که با این نسخه آخری هک برای من پیش اومده اینه که امکان بوت دایمی کردن رو از دست دادم, دوستان دیگر هم این مشکل رو دارند؟؟؟!! :(
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

نه من با نسخه 144 کار میکنم و الانم رو بوت خودکاره.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

تو نسخه قبلی گزینه ای به نام
    Subtract Dark Frame
    وجود داشت که الان به گزینه
    Noise Reduction
    تغییر یافته و دوستان می پرسند که آیا این گزینه هم همون گزینه است یا نه

هم میشه گفت آره و هم میشه گفت نسخه پیشرفته تر . چرا که در این گزینه جدید انتخاب های شما فقط مربوط به فایل Raw نمیشه و فایل های Jpeg شما هم تحت تاثیر قرار میگیره بدین صورت که :

اگر گزینه no رو انتخاب کنید چه در فایل جی پگ و چه در فایل Raw هیچ Dark Frame ای بازسازی نشده و بدین ترتیب شما میتونید دوربینتون رو برای عکس برداری پیاپی در زمان های طولانی مثل عکس برداری از آسمان شب آماده کنید . در این حالت چون بعد از عکس برداری هیچ تاخیری برای بازشازی Dark Frame ایجاد نمیشه بنابراین بلافاصله بعد از عکس برداری دوربین برای عکس بعدی آماده میشه

اگر گزینه Auto رو انتخاب کنید , طبق تنظیمات خود دوربین فقط عکس هایی که مدت نوردهی اونها بیشتر از یک ثانیه هستند از خاصیت Dark Frame استفاده میکنند و برای عکسهایی که مدت نوردهی اونها کمتر از یک ثانیه هستند هرگز از این خاصیت استفاده نمیشه

اگر گزینه Yes رو انتخاب کنید همیشه و با هر سرعتی یعنی حتی یک 3200 ام هم که عکس بردارید خاصیت Dark Frame فعال خواهد بود

mpk
    mpk آنلاین نیست
    كاربر جديد mpk آواتار ها
    تشکر کرده
    0

با سلام خدمت اساتید عزیز

من یك دوربین آ710 دارم هك رو دریافت كردم ولی یك مشكل با اون دارم. وقتی اسكریپتها رو اجرا میكنم پیغام زیر نمایش داده میشه:

ubasic:1unk stmt لطفا من رو راهنمایی كنید.

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

من هک جدیدو رو دوربینم نصب کردم(َa710(
    فقط نمایشگر باطری اضافه شد .
    در ضمن save نمیشه وبا خاموش کردن دوربین دوباره مثل اول میشه

صفحه 7 از 19 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین