صفحه 12 از 57 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 562
Like Tree710تشکر

موضوع: Canon EOS 40D

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: معرفي Eos 40d به بازار

مسعود تو هفته خدمت می رسم ببینم راست میگی یا توهم زدی.......!

:::big grin:::
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه amir33000 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام

مسعود جان در مورد اينكه 40 دي دوربين خوبيه شكي ندارم . اما اينكه از 5 دي بهتر باشه !!!
    و اينكه نويز كمتري داشته باشه ؟ بعيد مي دونم شما اگه 4 تا فايل raw بگیری و مقایسه كنی متوجه میشی كه نویز كمتر تنها به لطف digic III و نویز ریداكشن در حالت jpeg حاصل میشه و گرنه به قول خودت فتو دیودای 40 دی و سنسورش نصف اندازه 5 دی هستش .

در مورد نور دهی طولانی اگه اگر اینطور كه میگی باشه قطعا در اثر بهینه سازی الگوریتم پردازشگر حاصل شده .
    و گرنه سنسور كه همان سی موس با تراكم بیشتر فتو دیودهاس .

در خصوص خوش دست بودن همون اول گفتم كه خیلی خوب شده . ( داره مثل نیكون میشه ) و اینكه شما با چیدمان دكمه های كانن راحتی در اثر عادت كار كردن با كانن و تعصب نژادی این احساس برات بوجود اومده .

و گرنه اگه یه كم منصف باشی میبنی همین دكمه های 40 دی به زور اون زیر جا شدن ( تو آفساید ) و ال سی دی هم كه اون گوشه داره كرنر میزنه . در حالی كه دی 300 بدون هیچ مشكلی ارگونومی دوبینو بهبود بخشیده . و حتی جا داره ال سی دی 3.5 اینچ بذاره .
    حالا اینكه من 5 دی دارم دلیل نمیشه بگم مارك 3 و دی 3 به پای 5 دی نمیرسن . و مثلا بگم دوربین من از دی 3 نیكون خوش دست تره . اینا هر كدوم تو رده خودشون قابل بررسی هستن . شما كه خودت استادی .

در عین احترامی كه برای كانن قائلم . اما نیكون همیشه در ارگونومی و كنترل جلو بوده . حالا بماند كه آیا با این دوربینای جدید ممكنه از لحاظ كیفیت تصویر و نویز هم برای كانن شاخ بشه . از لحاظ فلاش و لنز هم كه میدونی داشتن نیكون یعنی رعایت حال جیب مبارك . كه آخر كار همه چیز بر اساس موجودیش حساب میشه.
    Canon 5D MKII
    /canon350D/Lens:Canon= 24-105L-IS/135mm2.8 SF/70-200F4-L-IS /16-35-L-F2.8II/15mmFishEYE2.8EX/
    Flash Canon580EXII Speedlite

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

و اينكه نويز كمتري داشته باشه ؟ بعيد مي دونم شما اگه 4 تا فايل raw بگیری و مقایسه كنی متوجه میشی كه نویز كمتر تنها به لطف digic III و نویز ریداكشن در حالت jpeg حاصل میشه و گرنه به قول خودت فتو دیودای 40 دی و سنسورش نصف اندازه 5 دی هستش .
    نویز ریداکشن هم در حالت RAW حاصل میشه و هم JPEG.
    و کلا من نگفتم از 5 دی بهتر...همون روز هم گفتم که 5 دی کم نویز تره....اما زمانی که در تایم طولانی تستش کردم...خودم کاملا متعجب شدم....
    در مورد سایز سنسور و فتودیودها هم که بحثی نیست...
    در کل فکر نکنم برا کسی مهم باشه که تصویر به واسطه چه چیزی به وجود آمده...پردازنده پیشرفته تر و یا سنسور بزرگ و کوچ...
    مهم خروجی است که باید مقایسه بشه.....

و گرنه اگه یه كم منصف باشی میبنی همین دكمه های 40 دی به زور اون زیر جا شدن ( تو آفساید ) و ال سی دی هم كه اون گوشه داره كرنر میزنه . در حالی كه دی 300 بدون هیچ مشكلی ارگونومی دوبینو بهبود بخشیده . و حتی جا داره ال سی دی 3.5 اینچ بذاره .
    اگر توی آفسایده و یا داره کرنر میزنه و یا داره توپ جمع میکنه همه حرفه.....
    باید دید که چقدر برای عکاس مشکل ساز میشه....
    مثلا اینکه میگم نویز فلان دوربین زیاده....اصلا مهم نیست....مهم این هست که باید دید چقدر برای عکاس مشکل ساز میشه.....حالا من بگم زیاده....مهم نیست که.....اما گاهی اوقات یکی پیدا میشه میگه خیلی هم فرق نمکنه....اما همونی که خیلی فرقی نمیکنه رو نمیشه بیشتر از 13*18 چاپ کرد....مهم این هست...مهم اینه که در کار من و شما چقدر تاثیر میگذاره...
    در 40 دی هم کلیدهای اصلی در بهترین جای ممکن قرار گرفته است....
    احتمالا در حالتی که چشمت به ویزور چسبیده نمیایی....پیکچر استایل رو عوض کنی و یا اینفورمیشن از عکست بگیری و یا عکس ببینی و پاک کنی و از روی عکسهات جامپ بزنی به جلو......چون نمیتونی....
    اگر درست دقت کنی میبینی که تمام کلیدهایی که در آفساید هستند....همین کارها رو میکنند....پس اگر زیر دوربین هم باشند اصلا مهم نیست....چون به هر حال در هنگام استفاده باید دوربین رو در جلوی خودت نگه داری.....در چنین حالتی تمام دکمه ها در زیر انگشتان شما هستند و بدون هیچ مشکلی قابل استفاده خواهد بود.

در عین احترامی كه برای كانن قائلم . اما نیكون همیشه در ارگونومی و كنترل جلو بوده . حالا بماند كه آیا با این دوربینای جدید ممكنه از لحاظ كیفیت تصویر و نویز هم برای كانن شاخ بشه .
    از احترامت ممنونم.....
    اما میشه بجای این حرفها یک رفرنس معتبر ارائه کنید......اگر رفرنس معتبری وجود نداره.....همه این حرفها از روی هواست....

مثلا من میفگتم......توجه کنید....میگفتم نویز نیکون زیاده ....رفرنسم Dpreview بوده و تستهایی که همه جا دیده میشه.....
    نادر، Ali Shaterian، saeedglx و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود قدیری

كاربر همراه amir33000 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

مسعود جان از پاسخ سریعت متشكرم .
    نمی خوام كل كل كنم چون نظرتو قبول دارم .
    ولی خدائیش به این عكسی كه گذاشتی نگاه كن و با دی300 مقایسش كن . اگه نیكون این دوربینو ساخته بود رسواش میكردیم كه چرا دكمه هاش این زیره و یا چرا ال سی دی اون كناره . خود شما بارها گفتی كه باید برای استفاده از نیكون هر دو دست رو استفاده كنی و سرعت عمل كانن بیشتره .

از طرفی تمام مقایسه ها بر سر اینه كه بهترین انتخاب برای كسی كه این مقایسه ها رو میخونه مشخص بشه . و بدونه از پولی كه داده بهترین بهره رو برده .

قطعا 40 دی در برند كانن از 400 دی تا 5دی با در نظر گرفتن قیمت و امكانات ( بدون در نظر گرفتن فول فریم بودن 5 دی ) بهترین انتخابه . اما وقتی پای مقایسه برند نیكون میاد وسط یه كم اوضاع فرق میكنه .
    برای كسی كه كانن داشته با لوازمش چه فرقی میكنه كه نیكون چی ساخته . اما برای كسی كه میخواد شروع كنه خیلی فرق میكنه .

در مورد سرعت فوكوس هم همون روز اول كه خریده بودیش اگه یادت باشه با 5 دی كنار هم گذاشتیش و خودت گفتی نمیشه بگی كدوم سریعتره ( در شرایط مساوی و هر دو با لنز 24-105 ) .

راستی یادم رفت . رسما در همین جا بهت تبریك میگم مباركت باشه جامپ بسیار مناسب و به موقعی بود .
    Canon 5D MKII
    /canon350D/Lens:Canon= 24-105L-IS/135mm2.8 SF/70-200F4-L-IS /16-35-L-F2.8II/15mmFishEYE2.8EX/
    Flash Canon580EXII Speedlite

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

در مورد قضیه خوش دستی من هم با مسعود موافقم. اصولا اگر قرار است در مورد چیزی بحث کنیم بهتر است صراحتا پارامتر سلیقه را حذف نمائیم. چون هنوز هم اعتقاد دارم که مثلا Eos 5d یا Eos 30d خیلی خیلی خوش دست تر از مثلا D80 هست (این فقط نظر من هست). حالا ممکنه فرهاد معتقد بر این باشد که 30d دست را خسته می کند.

اما در مورد نویز: همان طور که همه می دانید لزوما کوچک شدن سایز فتوسایت ها منجر به افزایش نویز نمی شوند. طراحی میکرو لنز ها و خیلی از عوامل دیگر هستند که می توانند نویز را کم یا زیاد کنند. تعجب نمی کنم که دوربین 15 مگاپیکسلی در سایز Aps-c کم نویز تر از Eos 5d باشد.
    من هی می خواهم این نو رسیده را نخرم مسعود هی میاد اینجا تبلیغ می کنه!!! نکن عزیزم! نکن!!
    eksir، نادر، farhad44 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

مسعود عزیز.....

به نظرت خروجی یك فول فریم با یك دوربنی كراپ دار فرق نمیكند؟

نگو دیگه عزیز......پس ملت ... تشریف دارند خودشان را جر میدهند یك فول فریم بخرند؟

مسعود جدید همه چیز را نویز میبینی...لابد من هم یك نویز گند.......:::big grin:::

در مورد ارگونومی و این موارد هم بارها همه اعتراف كرده ایم كه این مورد كامل سلیقه ای است...

یكی مثل شما خوش سلیقه است و میگوید بدنه های كنون ارگونومی خوبی دارد...

یكی مثل بنده بد سلیقه میگوید نه كنون ها ارگونومی خوبی ندارند....

كلیت مورد نظر است....

برای رفرنس هم چه چیزی بهتر از یك نظر سنجی عادلانه؟

اكثر دوستان ( چه حرفه ای و چه غیر حرفه ای و چه كنون باز و چه نیكون باز ) بدنه های نیكون را خوشدست تر یافته اند...

حالا چون شما نمیپسندی دلیل بر اشتباه بودن نظر دیگران نیست...همین طو ركه بد بودن ارزگونومی كنونه به نظر بقیه دلیل بر بد بودن نیست....

كاملا سلیقه ای است...

در مورد دگمه های زیر مانیتور توی هفته خدمت میرسم و سلیقه ی خودم را خواهم گفت.....

اما با دیدن عكس ها فعلا نظر مساعدی ندارم.شاید با در دست گرفتن آن بتوانم بهتر تصمیم بگیرم....

در مورد جای مانیتور هم مسعود یكمی خودت به این عكسی كه گذاشتی نگاه كن....!

نمیشد مانیتور دقیقا زیر ویزور باشد؟

به نظر خودت بهتر و زیبا تر نمی آمد؟

اگر نه كه باز هم ایرادی بر نظرت وارد نیست...اما نظر من با شما كاملا متفاوت است....

چون سلیقه ی متفاوتی داریم....

ایشالله توی هفته خدمت میرسم...
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

امیر جان ممنونم......
    کلا من آدم نون به نرخ روز خوری هستم......
    چند روز پیش به آرش گفته بودم که اگر نیکون کم نویز تر از کانن باشه و بشه برای نوردهی طولانی استفاده اش کرد...حتما 40 دی رو میفروشم و دی 300 میگرم....چرا؟؟؟چرا بعد از این همه وقت هنوز از 350 دی استفاده میکنم؟؟؟
    چون برای من مهمترین پارامتر تصویر بوده...نه حتی بدنه به قول معروف جا سویچی 350 دی و نه در حال حاضر همین 40 دی....چون هنوز هم نیکون بدنه ای ارائه نداده که برای من مناسب باشه....اما فکر کنم این دی 3 فوقعلاده باشه که به درد ما فقیرا نمیخوره....
    برای من مهمه که حتی وقتی یک دوربین 600 هزاری از کانن میخررم به راحتی بعد از 2.5 سال هنوز هم با هیچ چیز عوضش نمیکنم....
    اما برای استفاده از نیکون باید 5000 دلار پول بدم...تازه اون هم معلوم نیست که کی به بازار بیاد و اصلا برای این کار مناسب باشه یا نه.....اگر هم زود بیاد و مناسب باشه ....مهمتر اینه که پول زیادی مخواهد.....اون وقت باید شرکت رو جمع کنم و دی 3 بخرم!!!!!
    اما برای کسی که خبر نگاره....قطعا استحکام بدنه و فاکتور مربوط به کارش در وحله اول مهم خواهد بود....

باور کن اگر نیکون هم چنین بدنه ای میساخت من اصلا برام مهم نبود(از 350 دی اینو باید متوجه شده باشی)!!!!

در مورد تست ما باید بگم که این فقط یک تست معمولی بوده.....
    تست مهمتر این بود که 40 دی در روی تمام نقاط فکوس هم بر رویی خطهای عمدی فکوس میگرد و هم افقی....اما 50 دی بجز در مرکز.. یا بر روی خطوط افقی و یا عمودی فکوس میکرد که این بسیار مهمه.....
    در بحث فکوس سروو باید بگم که احتمالا تفاوتهایی خواهند داشت.اما مهمترین تفاوت در بین سیتهاما فکوی بیشتر بودن نتقط کراس در 40 دی است.

راستی امیر جان بعضی وقتها اینقدر از بد دستی نیکون میگی که من یادم میره که دی 80 رو فروختی و بعد 30 دی خریدی و الان هم 5 دی......ودیگه قصد مهاجرت نداری!!!!!!!

داریوش جان کاملا موافقم.....
    از هردوی شما ممنونم.
    اما قرار دیگه تبریک گفته نشه....وگرنه ممکن هست این تاپیک هم پاک بشه.!!
    مسعود قدیری

كاربر همراه Ahmad Reza آواتار ها
    تشکر کرده
    1099

با نهایت احترام به همه دوستان فکر نمی کنم ارگونومی مسئله ای سلیقه ای باشد.
    مثلا در فروم Dpreview عمده ترین مشکل دوربین Canon 400D که کاربران(که تعدادشان هم کم نیست) از آن نالیده اند ارگونومی ست...

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

مسعودجان...
    خدارا شکر می‌کنم که علاقه‌مند حرفه‌ای به دوربین و عکاسی شدی... اگر علاقه‌مند حرفه‌ای به سنت و مذهب می‌شدی؟ احتمالا از آنهایی می‌شدی که بمب به کمر می‌بندند(و یا بمب به کمر دیگران!)
    ویرایش توسط Arash : Monday 17 September 2007 در ساعت 03:21
    Amir Mohebi، sepand، rezakh و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

آقا من یك سوالی دارم
    چرا خیلی ها فكر میكنن كه محل ال سی دی 40دی جای بدی است
    آیا سلیقه ای برخورد میشه؟

یعنی چون لایو ویو داره میگید باید زیر ویزور و پشت لنز باشه كه خوب بنظرم اصلا ربطی نداره مگه ما میخواهیم نشونه بگیریم

من فكر میكنم كنار كشیده شدن صفجه نمایش جای رو برای قرار گیری انگشت شست باز كرده و راحتتر با اون 2 تا دایل و جویستیك میشه كار كرد (البته من هنوز این دوربین رو دستم نگرفتم از رو عكس میگم)

بعد تازه اون دكمه های زیر هم كه عادته از طرفی كاربردهایی دارن كه اصولا میشه ازشون استفاده نكرد
    Daruosha و farhad44 تشکر می‌کنند.
    محمد امدادی

صفحه 12 از 57 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... آخرینآخرین