صفحه 25 از 38 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 35 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 241 تا 250 , از مجموع 377
Like Tree674تشکر

موضوع: Canon EOS 450D/ Digital Rebel XSi

كاربر همراه nDman آواتار ها
    تشکر کرده
    69

پیش فرض پاسخ: Canon EOS 450D/Digital Rebel XSi

سلام دوستان،
    من مدتیه که می خوام یه DSLR بگیرم، اول میخواستم EOS 1000D بگیرم که بعد از مدتی با توجه به افت قیمت 450D و قابلیتهای بیشترش مخصوصا خروجیه 14bit تصمیم گرفتم که 450D بگیرم.
    توی این سایت و خیلی از سایتهای خارجی به مشکل فوکوس 450D اشاره شده بود که منو به شک انداخت و باعث شد وقت زیادی رو پای اینترنت صرف کنم تا بفهمم که مشکل حقیقیه یا نه، چون خیلیا هم گفته بودن که هیچ مشکلی باهاش ندارن.
    بالاخره تو یه سایت مطلبی پیدا کردم که مشکل رو حل کرد و نشون داد که این بیشتر یه خطای انسانیه.
    توی این مطلب به 7 مورد اشاره شده که یکیش به نظرم بیشتر اتفاق میفته:

در این دوربین 9 نقطه فوکوس وجود داره که یا شما نقطه فوکوس رو انتخاب میکنید یا دوربین که اگه دوربین این کارو بکنه نقطه ای رو انتخاب میکنه که به دوربین نزدیکتره. همین باعث میشه که اولا فوکوس کند انجام بشه و دوما بر اثر تکان دست یا شی مورد فوکوس یا هر عامل دیگه فوکوس دچار خطا بشه.
    حالا چون در 90% موارد نقطه مورد نظر عکاس نقطه وسط تصویر هست پس بهتره که auto focus point selection رو خاموش کنید و روی center point بزارید یا نقطه دلخواه رو خودتون انتخاب کنید.

برای بقیه موارد لینک زیر رو ببینید:
    کد:
    http://www.learnslr.com/slr-beginner-guide/16-xsi-auto-focus-issue
    امیدوارم به دردتون بخوره ;)
    a.parsa، Afshin.Prt و k_zangeneh تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    32

سلام
    دوستان من از اين دكمه پيش نمايش عمق ميدان سر در نميارم لطفا راهنمائي بفرمائيد
    در ضمن توي حالت هاي پرتره و اتوماتيك و ... اگه بخوام دكمه فلاش رو بزنم كه فعال بشه عمل نميكنه ولي اگه روي مدهاي creative فلاش رو فعال كنم و بعد روي حالت هائي كه در بالا گفتم برم فلاش عمل ميكنه اين مشكل دوربينه يا مشكل از منه ؟

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط k_zangeneh نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من از اين دكمه پيش نمايش عمق ميدان سر در نميارم لطفا راهنمائي بفرمائيد
    در ضمن توي حالت هاي پرتره و اتوماتيك و ... اگه بخوام دكمه فلاش رو بزنم كه فعال بشه عمل نميكنه ولي اگه روي مدهاي creative فلاش رو فعال كنم و بعد روي حالت هائي كه در بالا گفتم برم فلاش عمل ميكنه اين مشكل دوربينه يا مشكل از منه ؟
    سلام
    وقتی شما F (دیافراگم) را مثلاً روی 16 تنظیم کنید، فشردن پیش‌نمایش عمق میدان باعث می‌شود که F تا آن مقدار بسته شود و شما عملاً در ویزور ببینید که چه مقدار از مسافت مورد نظر وضوح کافی را دارد.

خیر مشکل از دوربین نیست؛ فقط در یکی مدهای Creative شما قادر به کنترل فلاش هستید، در مدهای تماماً اتوماتیک، پرتره و... کلاً شما کنترلی بر این که فلاش زده شود یا نه، ندارید (به استثنای مدی که مربوط به فلاش خاموش است).

اگر تمایلی به استفاده از مد M ـ AV یا TV ندارید، ترجیحاً به جای استفاده حالت‌های تماماً اتوماتیک از حالت P استفاده کنید.

پیروز باشید.
    tanhatanha، Afshin.Prt و k_zangeneh تشکر می‌کنند.
    .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    32

ممنون
    من وقتي دكمه پيش نمايش رو نگه ميدارم فقط تصويري كه توي ويزور مي بينم تاريك ميشه و قسمتهاي خارج از فوكوس رو تفكيك نمي بينم
    ديشب من داشتم از يه مهموني عكس مي گرفتم ولي توي حالت پرتره فلاش نمي زد ولي وقتي فلاش رو توي يه حالت ديگه باز كردم فلاش مي زد البته وقتي فلاش نمي زد سه پايه لازم بود و وقتي فلاش مي زد در مجموع عكس خوبي ارائه ميداد

من يه دوربين سامسونگ A60 دارم كه حالت Manual هم داره به همين خاطر يه كم علاقه به كار كردن با غير اتوماتيك در من زياده ولي وقتي همه عجله دارن كه زودتر عكس بگيرن يه مقدار كندي خودم باعث ميشه كه يه سري از عكس ها رو توي حالت اتوماتيك بگيرم

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

سلام خدمت دوستان گرام ...
    در خصوص shutter sync. second curtain کسی اطلاعت کامل داره؟
    می خواستم تو شب با نوردهی طولانی و این قابلیت از یه شخص تو یه شات در دو پوزیشن عکس بگیرم. فکر می کردم با دو بار فلاشینگ دو بار چهره رو میندازه ... ولی متوجه شدم که فقط پوزیشن دوم رو خوب میندازه. دلیلش چیه؟ راهی وجود داره که بشه عکسی که من می خوام گرفته بشه؟

در ضمن متوجه شدم که فلاش دوم از فلاش اول پر نور تر هم هست.

از کمکتون ممنون ...
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir1630 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان گرام ...
    در خصوص shutter sync. second curtain کسی اطلاعت کامل داره؟
    می خواستم تو شب با نوردهی طولانی و این قابلیت از یه شخص تو یه شات در دو پوزیشن عکس بگیرم. فکر می کردم با دو بار فلاشینگ دو بار چهره رو میندازه ... ولی متوجه شدم که فقط پوزیشن دوم رو خوب میندازه. دلیلش چیه؟ راهی وجود داره که بشه عکسی که من می خوام گرفته بشه؟

در ضمن متوجه شدم که فلاش دوم از فلاش اول پر نور تر هم هست.

از کمکتون ممنون ...
    :confused:

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

امیر خان در مورد سوال شما چند روش به ذهن میرسه
    1. انداختن دو شات از فرد مورد نظر در 2 حالت مختلف و جای مختلف در یک کادر و ترکیب نرم افزاری دو عکس
    2.استفاده از فلاش اکسترنال و شلیک فلاش بصورت دستی در دو موقعیت سوژه
    Amir Abdolpanah تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    80

سلام
    با این دوربین جدید کار می کنم و توی مد عکسبرداری پیاپی به نظرم 3.5 فرم بر ثانیه نیست. چطور متوجه سرعت عکسبرداری پیاپی بشم. و اینکه چه چیزهایی روی سرعت عکسبردای پیاپی تاثیر داره

تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط hesamsh نمایش پست ها
    سلام
    با این دوربین جدید کار می کنم و توی مد عکسبرداری پیاپی به نظرم 3.5 فرم بر ثانیه نیست. چطور متوجه سرعت عکسبرداری پیاپی بشم. و اینکه چه چیزهایی روی سرعت عکسبردای پیاپی تاثیر داره
    الان دفترچه دم دستم نیست ... ولی توش نوشته.
    در حال فعال بود نویز ریداکشن و یا نوردهی های بالاتر مسلما امکان اینکه دوربین از 3.5 شات کمتر بزنه هست. اما برای تست کردن روی حالت اسپورت قرار بدین و امتحان کنین, چون بهینه سازی شده هست حتما 3.5 عکس در ثانیه رو به شما میده.
    hesamsh و k_zangeneh تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    32

سلام

من هم نتونستم سرعت 3.5 فريم بر ثانيه رو بگيرم حتي كيفيت تصوير رو هم كه پائين آوردم بازم زمان گرفتن عكسها بيشتر بود

صفحه 25 از 38 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 35 ... آخرینآخرین