صفحه 40 از 60 نخستنخست ... 30 36 37 38 39 40 41 42 43 44 50 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 391 تا 400 , از مجموع 594
Like Tree991تشکر

موضوع: Canon EOS 50D

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: Canon EOS 50D

سلام

اين علامت كه از زمان عكاسي فيلمي هم مرسوم بوده است محل قرارگيري دقيق فيلم ( امروزه سنسور) را نشان مي دهد(اون خط افقي در واقع در پلان، مقطع فيلم يا سنسور را نشان مي دهد). گاهي به خصوص در عكاسي مكرو نياز به متر كشي (فوكوس كشي) دستي مي شد كه براي اينكه فاصله ي سوژه تا فيلم را دقيق بيابند محل فيلم را روي بدنه مشخص مي كردند.
    tanhatanha و ghz تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    42

با سلام خدمت اساتید
    من قصد خرید 500d رو داشتم که با دیدن 50d وسوسه شدم که اونو بگیرم من بیشتر در زمینه طبیعت و منظره عکاسی میکنم و به صورت تفریحی عکس میگیرم.می خواستم راهنمایم کنید که آیا خرید 50d با هزینه اضافه تر برای من ارزش داره و یا همون 500d جواب گوم خواهد بود؟
    با تشکر.

كاربر جديد Epica آواتار ها
    تشکر کرده
    0

من هم آخر صاحب يك 50D شدم....
    ديروز از خانه ديجيتال خريدم. قيمت رو ميذارم شايد به دردتون بخوره

قيمتBody: يك ميليون و هشتاد
    قيمت لنز 135-28 EF : چهارصد و هشتاد
    shabab، Kourosh Kahal، A. Mohammadi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

نقل قول نوشته اصلی توسط Ramin.M نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید
    من قصد خرید 500d رو داشتم که با دیدن 50d وسوسه شدم که اونو بگیرم من بیشتر در زمینه طبیعت و منظره عکاسی میکنم و به صورت تفریحی عکس میگیرم.می خواستم راهنمایم کنید که آیا خرید 50d با هزینه اضافه تر برای من ارزش داره و یا همون 500d جواب گوم خواهد بود؟
    با تشکر.
    سلام.
    برای عکاسی از طبیعت و لنسکپ و ... سایر موضوعات ، خیلی تفاوتی ندارد که شما از کدامیک از این دوربینها استفاده کنید مگر در صورت استفاده در شرایط سخت (مانند رطوبت زیاد یا امکان ضربه خوردن یا نیاز به عکاسی پیاپی سریعتر و ... نظایر آن) که خوب دوربین 50D شرایط بهتری دارد.
    اگر فکر می کنید با 50D نتایج متفاوتی نسبت به 500D خواهید گرفت باید بگویم خیر. تفاوت قابل توجهی مشاهده نخواهید کرد. و از هزینه ای که متحمل خواهید شد، چیز زیادی عایدتان نخواهد شد.
    از جمله مزایای قابل توجه 50D بهره مندی از امکانات پیشرفته تر (که شاید به ندرت استفاده شود) و ارگونومی بهتر ( یا همان خوشدست بودن، حداقل برای من) است.
    پیشنهاد من این است که با بودجه مورد نظر ، لنز خوب بخرید.
    farhad44 و Ramin.M تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    42

ممنون از شما دوست عزیز بخاطر راهنمایتون
    پس خرید 50d باشه برای قدم بعدی
    من به غیر از عکاسی از طبیعت گاهی عکس portrait هم میگیرم به نظر شما چه لنزی بگیرم که با 500d هم جور بشه البته 17-85 canon و 17-70 sigma و 28-135 canon رو کاندید کردم ولی واقعا تو انتخابش موندم(البته میدونم انتخاب لنز جاش اینجا نیست ولی می خواستم بیشترین هماهنگی رو با دوربینم داشته باشه)

كاربر جديد
    تشکر کرده
    79

با سلام خدمت اساتید
    با تشکر.
    دوست عزيز من هم با 500d كار كردم و هم با 50d واقا 50d سرتره هم توي فوكوس هم توي شارپنس بقيه برتري هاروهم آقاي طالبي فرمودند به نظر من 50d بگيريد بهتره من لنز 70-200 كنون را هم زمان در يك محيط روي هر دو بدنه تست گرفتم نتايج 50D خيلي بهتر بود
    Ali Talebi و Ramin.M تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

ممنون از شما دوست عزیز بخاطر راهنمایتون
    پس خرید 50d باشه برای قدم بعدی
    من به غیر از عکاسی از طبیعت گاهی عکس portrait هم میگیرم به نظر شما چه لنزی بگیرم که با 500d هم جور بشه البته 17-85 canon و 17-70 sigma و 28-135 canon رو کاندید کردم ولی واقعا تو انتخابش موندم(البته میدونم انتخاب لنز جاش اینجا نیست ولی می خواستم بیشترین هماهنگی رو با دوربینم داشته باشه)
    دوست گرامي تمام لنز‌هاي فوق که فرموديد با دوربين مورد نظر تطابق کامل دارند و همه هم کيفيت نسبتا خوبي دارند.
    اما يک پيشنهاد:
    با توجه به لنز کيت دوربين 500d (18-55 is که انصافا لنز خوبي هم هست و اين نکته که معمولا خريد لنز‌هاي کيت همراه با دوربين ارزونتر از خريد بدنه + همون لنز است پيشنهاد ميکنم دوربين رو به صورت کيت تهيه فرماييد و سپس براي عکاسي از طبيعت يک لنز وايد خوب و يک تله مناسب سر فرصت تهيه کنيد.

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

نقل قول نوشته اصلی توسط high focus نمایش پست ها
    دوست عزيز من هم با 500d كار كردم و هم با 50d واقا 50d سرتره هم توي فوكوس هم توي شارپنس بقيه برتري هاروهم آقاي طالبي فرمودند به نظر من 50d بگيريد بهتره من لنز 70-200 كنون را هم زمان در يك محيط روي هر دو بدنه تست گرفتم نتايج 50D خيلي بهتر بود
    البته ممکن است سرعت فوکوس 50D نسبت به 500D بهتر باشد، ولی فکر می کنم کلمه "خیلی بهتر" کمی اغراق آمیز است. خوب آقا رامین که قصد خرید یکی از این دو دوربین (با اختلاف قیمت قابل توجه) رو دارند، ممکن است گمان کنند تفاوت سرعت فوکوس این دو دوربین خیلی زیاد است. در صورتی که تفاوت سرعت در حد میلی ثانیه است و شاید خیلی اهمیتی نداشته باشد.
    شارپنس نیز اساساً در مورد لنز ها بیان می شود. در صورت وجود تفاوت در تنظیمات دو دوربین، خروجی های متفاوتی حاصل خواهد شد.
    آقا رامین، در هر صورت توصیه می کنم برای مقایسه امکانات و خروجی دو دوربین، به بررسی ریویو ها در سایتهای معتبر هم بپردازید. همچنین توصیه همیشگی من هم این است که هر دو دوربین را خودتان در دست بگیرید و چند شات بزنید. در انتخابتان خیلی تعیین کننده است.
    ویرایش توسط Ali Talebi : Wednesday 9 December 2009 در ساعت 20:35
    karimzadeh و Ramin.M تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    79

علي آقا عرض كردم كه من تجربه خودم از اين دو دوربين گفتم شايدم سرعت فوكوس براي من كه عكاسي خبري كار ميكنم خيلي مهم تر از شما باشد ولي من معتقدم كه دقت فوكوس 50d هم 'خيلي' بهتره همين طور هم كه شما فرموديد شارپنس بيشتر مربوط ميشه به لنز و من لنز بسيار شارپ 70-200 f 2.8 را روي دو بدنه در شرايط نوري يكسان و تنظيمات يكسان عكاسي كردم و به نظر من اختلاف بسيار بود

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

در این لینک ها می توانید سرعت فوکوس این دو دوربین را با هم مقایسه کنید فقط برتری 50 دی در حالت
    Full Autofocus
    Auto-Area AF
    Optical Viewfinder

نسبت به 500 دی برتری خودش رو نشون می ده و نزدیک به 1/2 زمان فوکوس 500 دی هست ودر دیگر موارد اختلافات کمتر هست

کد:
    http://www.imaging-resource.com/PRODS/E50D/E50DA6.HTM
    کد:
    http://www.imaging-resource.com/PRODS/T1I/T1IA6.HTM

صفحه 40 از 60 نخستنخست ... 30 36 37 38 39 40 41 42 43 44 50 ... آخرینآخرین