صفحه 56 از 87 نخستنخست ... 6 46 52 53 54 55 56 57 58 59 60 66 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 551 تا 560 , از مجموع 865
Like Tree2532تشکر

موضوع: Canon EOS 5D Mark II

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Moradi نمایش پست ها
    با سلام
    فوکوس بهتر 1DS
    ارگونومی و وبدنه بهتر 1DS
    شاتر 1DS
    نورسنجی بهتر 1DS
    جزو مهمترین اختلاف ها هستند
    و موارد دیگر از قبیل اختلاف در وایت بالانس و ویزور 100% و ... از دیگر برتری های 1DS می باشد
    و البته نداشتن مد فیلمبرداری و پروسسور Digic III و محدوده ISO تا 3200 و ... از معایب 1DS محسوب میشه
    این ها که شما گفتید همشون خوبن و مفید اما فکر نکنم به اندازه قیمت یک 5D Mark II دیگه(3میلیون تومن) بیرزد

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    سلام
    البته حمید جان جواب ها رو دقیق دادند اما به نظرم تنها شباهت 1Ds Mark III با 5D Mark II
    این هست که هر دو از سنسور فول فریم استفاده میکنند.! همین!
    نکته همین جاست من قبل از پرسیدن این سوال در مورد امکانات فنی این دوتا دوربین چند تا مطلب خوندم شاید نیازی به پرسش نباشه اما به تنها نتیجه ای که رسیدم اینه که از نظر امکانات اسمی تفاوتی ندارند!
    نوید جان میشه لطفا بیشتر توضیح بدی در این مورد

( این دو بدنه برای هدف های متفاوتی تولید شده اند.)
    این اهداف چی هستند؟
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

تشکر کرده
    1239

تو این فاصله خودم یه چیزایی پیدا کردم اما اگه امکانش هست دوستان مطالب تکمیلی تر رو اضافه کنند:

Good for : Studio, landscape and low light photographers wanting full frame and the best possible image quality. HD Movies.
    Not so good for : Action / sports / wildlife
    - 5D Mark II برای مصارف داخل استودیو عکاسی طبیعت و کسانی که به دنبال کیفیت بالاتری در عکاسی هستند توصیه شده؛ و برای عکاسی حیوانات، عکاسی ورزشی و محیط های پر تنش[!!؟] توصیه نشده است.

البته من هنوز به دلایل این تفاوت ها پی نبردم اما در هر صورت یه کمی جلو رفتم :biggrin:
    و هنوز منتظر جواب های نوید حسینیان هستم
    ویرایش توسط beh_b7 : Thursday 28 October 2010 در ساعت 13:46
    بهنام خامنه

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط beh_b7 نمایش پست ها

نوید جان میشه لطفا بیشتر توضیح بدی در این مورد

این اهداف چی هستند؟

سلام
    راستش را بخواهید من تا به حال فقط یکی دو بار 1Ds را دیده ام و با 5D Mark II خیلی کم کار کرده ام. تجربه شخصی خاصی ندارم. اما بیشتر منظورم این بود که کلاس کاری این دو بدنه با هم متفاوت است.

این ها که شما گفتید همشون خوبن و مفید اما فکر نکنم به اندازه قیمت یک 5D Mark II دیگه(3میلیون تومن) بیرزد
    این نظر شماست و کاملا محترم. اما من فکر میکنم شما به دلیل نیاز نداشتن به امکانات ویژه بدنه ای مانند 1Ds می توانید به راحتی آنها را با هم مقایسه کنید و اینگونه به نتیجه برسید.

تفاوت های این دو دوربین به نظرم اصلا کم نیست !

سیستم فوکوس
    سیستم نور سنجی
    سیلینگ کامل بدنه و مقاومت در مقابل رطوبت و گرد و غبار
    سرعت عکاسی پیاپی
    بدنه بزرگتر (سنگین تر) با امکانات سخت افزاری و کنترل های فیزیکی بیشتر
    پشتیبانی از دو درگاه کارت حافظه
    ویزور متفاوت با بزرگنمایی بهتر و اطلاعات جامع تر
    و .....

تک تک این وِیژگی ها آنقدر مهم هست که میتونه دلیل انتخاب و یا عدم انتخاب این دوربین ها باشه.( شما فرض کنید فقط سیستم فوکوس دوربین Canon EOS 60D آن سیستم قدیمی 9 نقطه ای نبود ! چقدر ممکن بود نظرات اولیه ،حتی قبل ار آمدن دوربین ، مثبت تر باشد)

اما اینکه چرا ممکن است کسی حدودا به جای 2100 دلار 6000 دلار خرج کند عموما به نیاز های خاص او بر میگردد. برای کسی مثل من که عکاسی تفریح اش است (حتی تفریح جدی) خیلی فرق نمی کند که چقدر دوربینم سریع تر فوکوس کند یا به جای 9 نقطه 39 نقطه فوکوس داشته باشد ( با توجه به جنس عکاسی ام )

اما عکاس خبری را در نظر بگیرید در حال عکاسی در درگیری ها، جنگ, صحنه های اکشن یا عکاسی تاتر کنسرت. این جاست که ممکن است مثلا به دوربینی احتیاج داشته باشد که از همه جهات در سطح عالی باشد.

آقای عاشوری نیا یک بار در تاپیک عکاسی از تاتر به ارسال عکس و نوشتن تجربیاتشون پرداخته بودند. در راهنمایی دوستان برای خرید لنز و بدنه نکته های خوبی عنوان شده بود و اینکه فرموده بودند در انواع عکاسی روزمره اکثر دوربین ها جوابگوست ولی مثلا در یک موقعیت مثل عکاسی از تاتر باید دوربینی داشته باشیم که در ایزو های بالا خوش کیفیت باشد و خوب فوکوس کند و اینکه حتی لنزهای زوم f 2.8 هم کم می آورند و در برخی موارد باید از پرایم های سرعت بالا استفاده کنیم...

یک عبارت مناسبی استفاده کرده بودند به این مضمون:" در این نوع عکاسی(تاتر) شما در لبه توانایی های تجهیزاتتون قرار دارید"

به نظرم واقعا خریدار بدنه ای 6یا 7 هزار دلاری، کسی است که چنین نیاز هایی دارد و انتظار دارد دوربینیش در سخت ترین شرایط و در لبه توانی هایش ، عملکرد مطلوبی داشته باشد

امیدورام متوجه منظورم شده باشید.

شاد باشید
    Maysam.P، شاهین اکبری، beh_b7 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام:

بین این دو دوربین

من برای ویووفایندر دوربین 1Ds + سیستم فکوس پیشرفته تر 1Ds و 63-zone metering sensor linked to the 19 AF points و گریپ اون حاضرم 1 تومان بیشتر بدهم. برای سلینگ بهتر و بدنه قوی تر هم حاضر هستم 300 تومان بیشتر پرداخت کنم. ارگونومی از دید من یک آیتم سلیقه ای است و خیلی در این موضوع نقش مهمی بازی نمیکند البته در مبحث دوربین!

در جریان باشید 5DII در شرایط نوری نامناسب بهتر است روی نقطه مرکزی فکوس حساب باز کنید. با 1dsIII در نقاط فکوس متعدد جهت یک فکوس دقیق و بی خطا از اطمینان بیشتری برخوردار خواهید بود در حالتی که در شرایط نوری بد قرار داشته باشید. البته نقش لنز این میان بی تاثیر نیست اما در اینجا این پارامتر متغیر رو حذف شده در نظر بگیرید.

اختلافات جزیی دیگری هم هست که با دقت به نیازهای یک فرد میتوان حدود 500 تومان روی آن ارزش گذاری نمود - + 400

خوب تفاوت از3 تومان (مورد اشاره شما ) بین 5Dii و 1DsIII به حدود 1200 تومان رسید. میماند قابلیت ایزو بیشتر 5DII و همچنین فیلمبرداری آن که میتوان حدود 500 تومان ارزش افزوده برای 5DII در نظر گرفت که با این احتساب تفاوت قیمت بین این دو حدود 1700 هزار تومان شد.

با این حساب سرانگشتی من تقریبا با شما موافقم که با وجود دوربینی چون 5DII خرید 1DsIII با این تفاوت قیمت ممکن است منطقی نباشد یا به بیانی دیگر حتی اگر فردی نیاز به سری پیشرفته دوربین های کانن دارد با دقت به ابعاد سنسور و مگاپیکسل یکسان انتخاب 5DII کماکان میتواند خریداران 1DsIII را تحت تاثیر قابلیت های خود ( مخصوصا قیمت ) قرار دهد.

اینکه چرا 1DsIII اینقدر تفاوت قیمت آن با تفاوت قابلیت های این دو دوربین فاصله بیشتری دارد شاید منطق محکمی پشت آن باشد. این موضوع البته فقط مختص این دو دوربین نیست این تفاوت بین D3x و D3s نیکون هم هست شاید آنجا هم تفاوت بین این دو دوربین به اندازه 3 میلیون ارزنده نباشد. به هر شکل...

زمانی که قیمت جنسی بالا برود (بنا به هر دلیل درست) این طبیعی است که خریداران محدود تر خواهند شد و بازار فروش آن تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. تیراژ پایین تر میتواند هزینه تمام شده یک دوربین را تحت تاثیر قرار دهد. به بیان ساده شاید این 1DsIII نیست که گران تر است بلکه این 5DII با دقت به فروش بیشتر به ارزان سازی مناسبی نزدیک شده است. چیزی همانند D700 نیکون.

این موضوع در جاهایی دیگر هم صادق است فرضا زمینی با تراکم منطقه ای پایین ممکن است توجیه اقتصادی برای ساخت نداشته باشد، یا کارخانه ای با افزایش تیراژ تولید با دقت به بازاریابی روی یک محصول ( با دقت به حداکثر ظرفیت تولید یک کارخانه که یک آیتم محدودی است زمانی که در تیراژ پایین تری تولید میکند یا تولیدات دیگری روی خط است که بناچار برای حفظ ظرفیت نهایی میباید حذف شود... این موضوع بحث مفصلی است ) میتواند با افزایش 10 درصدی در تولید، سود خالص را 8 درصد افزایش دهد با دقت به کاهش 10 درصدی قیمت فروش :) این نکات حتما در تاثیر مستقیم با انبارداری و هزینه حمل و نقل با هواپیما یا کشتی خواهد بود و مواردی دیگر.. ( این اعدد حقیقی نیست، بلکه اعداد تقریبی هستند که برای بیان مقصود عنوان شده اند )

البته این به علم اقتصاد و بازاریابی مربوط هست و من بیشتر از این نمیدانم و هیچ بعید نیست بعضی مواقع خلاف آنرا در واقعیت ببینید. فرضا کارخانه تولید خودرو فرضی با تیراژ تولید 800 هزار دستگاه در سال اگر تیراژ تولید به 1/200/000 رسید این انتظار هست با دقت به نرخ تورم و مواردی دیگر یا قیمت ثابت بماند یا با اندک کاهشی روبرو باشد ( برای مناطقی که نرخ تورم نزدیک به صفر است ) اما ممکن است در واقعیت با رشد قیمت و توام با کاهش کیفیت روبرو باشید که بحثی است جدا و میباید پیگیر عوامل دیگری باشیم به هر شکل ...

به ظاهر تاثیر فروش یک کارخانه بر قیمت تمام شده یک کالا تاثیر کمی نیست. با این دید میتوان حدس زد تفاوت تولید این دو دوربین به لحاظ تیژاژ تولید میتواند قیمتی حدود 1700 هزار تومان را به سری 1DsIII کانن تحمیل کند.

همانگونه که قبلا عرض شد، من با شما هم عقیده هستم که تفاوت قیمت این دو دوربین در قیاس با تفاوت عملکردشان برای یک کاربری که انتخاب آن 1DsIII است تفاوت کمی نیست و میتواند بحث بر انگیز باشد مخصوصا آنکه ( در تاریخ ارسال این پست) آپگرید 1DsIII ( دوربین فرضی 1DsIV ) احتمالا به همین زودی به بازار ارایه خواهد شد

این نظر من بود و الزاما درست نیست. میباید نظر دیگر دوستان فروم رو در این خصوص جویا شوید.

بخاطر آنکه خیلی از موضوع بحث دور نشویم این لینک خدمت شما دوست خوب

کد:
    http://www.artbyphil.com/phfx/photography/2008_5DII_Review/index.html
    موفق باشید

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

یک نکته ای که درباره این بحث به نظر من میرسه اینه که علیرغم اختلاف قیمت آنچنانی(به دلایل معلوم و نامعلوم) این بدنه(1ِِDs M III ) تنها گزینه کاربرانی هست که به برتریهای اون همراه با سنسور فول فریم با رزولوشن بالا نیازمندن.و خب در شرایط موجود نمیتونن انتخاب دیگه ای داشته باشن.این نظر برای من از اون جهت قوت میگیره که حضور کراپدار قدرتمندی مثل 1دی مارک 4 (با پوشش عالی تمامی ضعفهای دو بدنه مورد مقایسه بحث) میتونه به خوبی براورده کننده نیازهای هر عکاسی با هر گرایشی باشه.مگر اینکه نیاز به اون رزولوشن بالا و سنسور فول فریم گزینه تغییر ناپذیری باشه.پس به نظر میاد صرف نظر نظر از کارایی این دو بدنه کوچ به سمت 1دی یک جورهایی حالت اجبار داشته باشه کاربری که به سمت اون میره راهی جز پرداخت مبلغ براش نمونه.تا نظر دوستان اساتید و مجربها چی باشه...
    پ.ن: البته صحبتهای خودم رو بیشتر جنبه روانی قضیه میدونم تا فنی اون...
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه yas.0917 آواتار ها
    تشکر کرده
    334

سلام
    این بحث مثل اینه که بگیم: 7D و 550D چرا قیمت اولی 2برابر دومیه؟
    اول باید کاربری این دوربین ها مشخص بشه
    برای یک عکاس خبری یا ورزشی یا حیات وحش تفاوت این 2 دوربین اگه 10 میلیون هم باشه فرقی نمی کنه وبین این 2 انتخاب حتما 1DsIII خواهد بود چون از دست دادن شاید 1 شات ضرری شاید چند برابری باشد
    به جای ادامه این بحث به این سوال جواب بدید بهتره: در یک مسابقه مثل بسکتبال (یا فوتبال) برای عکاسی کردن تفاوت این 2 دوربین چقدر است؟
    زمانی که یک نفر دوربینی مثل 1DsIII نیاز دارد حتی حاضر نخواهد شد 1DIV (با آن همه قابلیت) بگیرد چه برسد به 5DMKII
    وقتی یک نفر G12 بخواهد حاظر نخواهد شد SX30 یا 450D را به همان قیمت بخرد و بالعکس
    قیمت دوربین با بحث کاربری خود معنا پیدا می کند نه چیز دیگر
    قیمت الماس و عقیق چرا اینقدر فرق می کند قیمت نقره و طلا سفید چطور؟
    چرا وقتی یک موس 1600DPI را به قیمت 10 تومان می توانم بخرم بروم موس 3200DPI را به قیمت 150 تومان بخرم؟
    چرا ویندوز بخرم وقتی لینوکس با امنیت بیشتر موجود است؟
    در جواب اون دوستمون که گفتن در حالی که به عرضه 1DsIV نزدیکیم چرا باید 1DsIII خرید باید بگویم چرا وقتی D7000 دارد تا 2 هفته بعد وارد بازار می شود با 250 تومان اختلاف قیمت چرا D90 بخریم؟ (توجه کنید قیمت 1DsIV مطمئنا در زمان عرضه تفاوتی حداقل 20 درصدی با مدل پیشین دارد)
    این بحث به نتیجه نخواهد رسید مگر آنکه نوع کاربری مشخص شود یعنی یک نفر که 1DsIII دارد و از قابلیت های آن استفاده می کند را بیاورید بگویید چرا رفتی خریدی وقتی 5DMKII موجود بود
    این سوال خنده دار است مگر نه : من برایم فرق نمی کند که 550D داشته باشم یا 7D پس 7Dدارها چرا 7D خریده اند؟؟؟؟!!!!!!!
    حکایت این بحث هم مثل سوال بالاست
    موفق باشید
    raffi تشکر می‌کند.
    گفت آسان گير بر خود كارها كز روي طبع .. سخت مي گیرد جهان بر مردمان سخت كوش
    5D MKII+60D+14 2.8L II+35 1.4L+50 1.2L+135 2.0L+300 2.8L II

تشکر کرده
    1239

از همه دوستان بابات بررسی این نکته از جهات مختلف ممنونم اما بین صحبت ها مطلب اصلی به گمونم گم شد و اون هم اینکه منظور بنده این نبود که 1Ds Mark III بهتر است یا 5D Mark II و یا اطلاع نداشتم هر کدوم چند نقطه اتو فوکوس داره و...
    منظور من یه سوال کلی بود و این اینکه سری 1Ds چرا اینقدر گرونتر از سری 5D هست این سوال هم از یه گفتگوی کوچولو بین من و چند تا از دوستام در مورد دوربین های آنالوگ کانن(سری های 1، 3، 5 و 7 ِ آنالوگ) در ذهن من جرقه زد...
    قطعا وقتی میخوایم دو تا رده رو مورد مقایسه قرار بدیم دیگه تعداد نقاط فکوس، مگاپیکسل، حد نهایی ایزو، قابلیت فیلم برداری و... مد نظرمون نیست چون از مدلی به مدل دیگه فرق میکنه و فقط فلسفه وجودی اون مدل بدون متغیراتش میاد وسط.
    در این بین فکر کنم تا به حال دوستان برای این سوال دو پاسخ بیان کردند:

1. با عرض پوزش از آقا نوید بابت دخالت در متن که به خاطر رسا تر شدن اون انجام دادم
    در عکاسی گاهی شما در لبه توانایی های تجهیزاتتون قرار دارید به نظرم واقعا خریدار بدنه ای 6 یا 7 هزار دلاری، کسی است که چنین نیاز هایی دارد و انتظار دارد دوربینیش در سخت ترین شرایط و در لبه توانی هایش، عملکرد مطلوبی داشته باشد
    2. مباحث مدیریت تولید که جناب قشقایی در پست 554 بهشون اشاره کرد

---

نقل قول نوشته اصلی توسط yas.0917 نمایش پست ها
    این بحث مثل اینه که بگیم: 7D و 550D چرا قیمت اولی 2برابر دومیه؟
    فکر نمیکنید اگر قرار باشه این دو تا رو مقایسه کنیم نهایتا به این نتیجه میرسیم که 7D ارزونتر از ارزش واقعیشه؟ در ضمن دوست عزیز شما چرا اینقدر چقدر عصبانی هستید؟
    QashQai و Navid7h تشکر می‌کنند.
    بهنام خامنه

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط beh_b7 نمایش پست ها

منظور من یه سوال کلی بود و این اینکه سری 1Ds چرا اینقدر گرونتر از سری 5D هست این سوال هم از یه گفتگوی کوچولو بین من و چند تا از دوستام در مورد دوربین های آنالوگ کانن(سری های 1، 3، 5 و 7 ِ آنالوگ) در ذهن من جرقه زد...

قطعا وقتی میخوایم دو تا رده رو مورد مقایسه قرار بدیم دیگه تعداد نقاط فکوس، مگاپیکسل، حد نهایی ایزو، قابلیت فیلم برداری و... مد نظرمون نیست چون از مدلی به مدل دیگه فرق میکنه و فقط فلسفه وجودی اون مدل بدون متغیراتش میاد وسط.

دوست عزیز ... قانونی وجود دارد به نام اصل پارتو یا قانون 20-80 (که مطمئنن نام آن را شنیده اید و نیازی نیست که متن آن را توضیح دهم.)

شاید قابلیت های 5دی مارک2 در حد 80% قابلیت های 1Ds باشد, اما برای پر کردن آن فاصله 20 درصدی باید 80 به هزینه ها افزود. این می تونه یکی از دلایل این اختلاف قیمت باشد. ( البته این 20-80 وحی منزل نیست و می تواند 30-70 و ... هم باشد, مهم مفهوم قانون است.)
    raffi، شاهین اکبری، beh_b7 و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    5034

پیش فرض MAcro Kingdom

مدتی پیش فیلمی HD که با 5DMII و لنز MPE-65 گرفته شده بود رو دوستان در فروم قرار دادند، قسمت دوم این فیلم را اتفاقی پیدا کردم:

کد:
    macro kingdom II http://www.vimeo.com/12849638 http://av.vimeo.com/35970/357/23337623.mp4?token=1288724692_7f64f0132f229e7ce970b6ebb20692ae
    و برای یاد آوری قسمت اول:
    کد:
    macro kingdom http://www.vimeo.com/9152451 http://av.vimeo.com/94198/106/15157899.mp4?token=1288724749_68253c03a9ac504ba31ddbb03b6ab067
    خیلی عالی و جالبه، فیلمی بی نظیر برای عاشقان دنیای ماکرو
    با تشکر
    hamid_kh، F.KamranNia، behroozsa و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آن کس که نداند و بداند که نداند/لنگان خرک خویش به منزل برساند
    آن کس که نداند و نداند که نداند/در جهل مرکب ابدالدهر بماند

كاربر آشنا Ali_Reza آواتار ها
    تشکر کرده
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Hossein.T نمایش پست ها
    سلام
    دوست داشتم اولین پستم تو فروم بعد از 2 سال مطالعه در اینجا با این مضمون نباشه!

2 روز پیش یک کیت 5 دی مارک 2 از جای معتبر خریدم، امروز متوجه شدم در ویزور نقطه فوکوس بالایی وقتی روشن میشه، هاله ای قرمز رنگ هم بالاش به وجود می آد، خیلی آزار دهنده نیست ولی خوب چون نو هست ...
    ازش عکس هم گرفتم:

ممنون
    متاسفانه من هم همین مشکل رو دارم. مورد خاصی دارد؟ آیا باید به گارانتی مراجعه کنم یا نه؟
    علیرضا اکرمی
    5D II|24-105L|70-200 f/2.8L IS II|100 Macro f/2.8L IS
    Canon F1|50mm f/1.4 FD|Flash Hanimex TZ2500 | Vanguard Arlen 58 Backpack|055PROXB+804RC2

صفحه 56 از 87 نخستنخست ... 6 46 52 53 54 55 56 57 58 59 60 66 ... آخرینآخرین