صفحه 6 از 87 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 56 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 865
Like Tree2532تشکر

موضوع: Canon EOS 5D Mark II

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

پیش فرض پاسخ: Canon 5D MK II

نمیدونم چه اسراری به view finder 100% داریم... 98%...
    به خاطر 2%؟ یعنی یکی که با یه دوربین کار میکنه بعد از چند شات عادت نمیکنه و اون 2% نمیتونه حدس بزنه کجا بجاس؟ حالا اونم هیچی... کراپ و... هوتوتو؟
    Minoosepehr تشکر می‌کند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

یه مورد جالب اینکه در سایت دی پریوو گفته شده این دوربین کامپتیبل نیست با لنزهای EF-S اما در سایت کانن امریکا نه تنها به صراحت به این موضوع اشاره ای نشده بلکه دقیقا به عکس این موضوع اشاره کرده. ( البته تا حدودی مبهم )

Shooting and Sharing Made EasCompatible with over 60 Canon EF/EF-S lenses and most EOS System

کد:
    http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ModelInfoAct&fcategoryid=139&modelid=17662#ModelFeaturesAct

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

یک سری فیلم هم اینجاست با لنزهایی که نام برده شده

[IMG]http://www.*******.info/files/mcmda6vy2jowm8uo0ax6.jpg[/IMG]

کد:
    http://web.canon.jp/imaging/eosd/eos5dm2/02.html#01

ولی واقعا این نقاط فکوس کماکان یک ضغف بحساب میاد ( همان که آرش عزیز پیشتر اشاره کردند فکر کنم قبلا هم بحثی در این زمینه در تاپیکی شد )

[IMG]http://www.*******.info/files/bjq01fcee3v5ryc5m6kt.jpg[/IMG]

اینهم شروع یک نظر خواهی در یکی از فاروم ها منباب موارد اشاره شده ...

[IMG]http://www.*******.info/files/o9pgm8qngn7ofmsd9gp2.jpg[/IMG]
    infinity، yasin-m، Minoosepehr و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

به نظرم با توجه به عرضه D700 و A900 و D90 این دوربین هیچ ویژگی هیجان انگیزی نداشته مگر اینکه برویم و با علم و هنر فیلم برداری آشنا بشویم و ببینیم آیا فیلم برداری HD با این سایز سنسور می تواند تحولی در دنیای فیلم برداری ایجاد کند؟! آیا واقعاً 5DMK2 بعد از سه سال که از معرفی 5D می گذرد می تواند به انتظارات پاسخ دهد؟ آیا حتی در مقایسه side by side این دوربین و ورژن سه سال پیش آن می توان دلیل خوبی برای آپگرید کردن پیدا کرد؟ آیا واقعاً در این سه سال کنون همینقدر توانسته تکنولوزی خود را به پیش ببرد؟!
    آرش

Java Intelligent Network Infrastructure

كاربر همراه matthew آواتار ها
    تشکر کرده
    2140

ارش جان معرفی نکردن تکنولوزی دلیل بر نداشتنش نیست.چون 3 سال پیش کنون مارک Canon EOS-1Ds Mark III رو هم داشت.
    اماعرضه این دوربین با این امکانات و همچین قیمتی واقعا ارزشمند هست. کنون 3 سال پیش با معرفی یک فول فریم ارزان بازار خوبی رو داشت.به شخصه 1 سال هست که منتظر این دوربین بودم.و نمی خواستم دوربین ساخت 3سال پیش رو بخرم و همچنین به خاطر پیشرفتی که کمپانی نیکون در مورد کاهش نویز روی دوربینهاش داشت.منتظر بودم بینم کنون چه خواهد کرد.خوب العان یک فول فریم 21 مگا پیکسلی با همه این امکانات عالی هست.
    ME و vector تشکر می‌کنند.
    مهرداد

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

نقل قول نوشته اصلی توسط matthew نمایش پست ها
    ارش جان معرفی نکردن تکنولوزی دلیل بر نداشتنش نیست.چون 3 سال پیش کنون مارک Canon EOS-1Ds Mark III رو هم داشت.
    اماعرضه این دوربین با این امکانات و همچین قیمتی واقعا ارزشمند هست. کنون 3 سال پیش با معرفی یک فول فریم ارزان بازار خوبی رو داشت.به شخصه 1 سال هست که منتظر این دوربین بودم.و نمی خواستم دوربین ساخت 3سال پیش رو بخرم و همچنین به خاطر پیشرفتی که کمپانی نیکون در مورد کاهش نویز روی دوربینهاش داشت.منتظر بودم بینم کنون چه خواهد کرد.خوب العان یک فول فریم 21 مگا پیکسلی با همه این امکانات عالی هست.
    مهرداد عزیز من منظورم این نیست که کنون باید هر محصولی را که ارائه می کند از نهایت تکنولوژی در آن استفاده کرده باشد. بحث بر سر رده دوربین است و ویژگی های آن که به نظرم پیشرفت قابل توجهی نداشته است در حالی که دنیای عکاسی قابلیت های زیادی برای توسعه دارد. حتی G1 که اخیراً توسط پاناسونیک عرضه شده را تحسین می کنم چون سعی دارد تکنولوژی جدیدی را بکار بگیرید اما هیچ چیز این دوربین جدید یا منحصر به فرد نیست و در دنیای امروز هم هر محصول باید برای تضمین موفقیت یکی از دو ویژگی "منحصر به فرد بودن یک ویژگی" یا "بهترین" بودن(در زمان عرضه) داشته باشد. smile shutter شاید برای من و شما مضحک باشد اما "منحصر به فرد" بود و باید قبول کرد که موفق هم شد. قطعاً این دوربین هم به صرف کنون بودن مشتری های سنتی خود را خواهد داشت ولی افزایش سهم سونی هم در بازار اروپا از دوربین های SLR هم بی دلیل نیست(الان سهم سونی در بازار اروپا به 17 درصد رسیده است!!). یعنی دایره مشتری های سنتی روز به روز تنگ تر می شوند و ارائه ویژگی های جدید روز به روز مهم تر می شوند. هرقدر هم که سهم یک شرکت از بازار بیشتر می شود روند رشد آن شتاب بیشتری خواهد گرفت چون همان "سهم از بازار" عامل روانی مهمی برای خریداران است.
    به لحاظ قیمت تحول خوبی ایجاد شده اما این به دلیل ارزان شدن تکنولوژی است و مطمئن باشید کسی که می خواهد حداقل 5000 دلار خرج دوربین و لنزها و فیلترها کند قطعاً 6000 دلار هم خرج خواهد کرد اگر ویژگی چشمگیری وجود داشته باشد.
    ضمناً عدم پشتیبانی از لنرهای EF-S در شرایط فعلی به نظرم یک نقص محسوب می شود. یعنی نه مشوقی به پایین تر ها داده شده و نه عامل انگیزشی برای همرده ها ایجاد شده است با این ویژگی ها.
    matthew تشکر می‌کند.
    آرش

Java Intelligent Network Infrastructure

كاربر همراه
    تشکر کرده
    203

من فکر می کنم دوستان در مقایسه ها شون پارامتر قیمت را یا دست کم می گیرند و یا اصلا لحاظ نمی کنند.
    والا 21 مگاپیکسل که چیز جدیدی نیست و همچنین سایر موارد نیز قبلا توسط کنون و یا سایرین معرفی شده بود اون چیزی که بیشتر واسه من اهمیت داره توانایی و تکنولوپی راه اندازی خط تولید برای ارائه همچین دوربینی با این مشخصات و با این قیمت خیلی خوب است
    مثلا اگه کنون دو پروسسور دیجیک 4 در دوربینش بکار میبرد مطمئنا با 7-8 فریم در ثانیه میشد عکاسی کرد ولی مطمئنا دیگه با این قیمت نمتونست اونو ارائه کنه همچنین دیگه هیچ توجیهی واسه بازار 1ds mIII باقی نمی گذاشت. بهر حال مسایل بازار نیز برای ادامه فعالیت های یه شرکت خیلی پر اهمیت است
    در هر صورت هر یک از کمپانی ها یه سری تکنولوژی های پیچیده و پیشرفته برای اینده دارند که طبیعتا سری هم هستند. ولی اینکه در چه زمانی و با چه قیمتی این موارد پیشرفته و جدید رو در محصولاتشان بکار ببرند و با چه قیمتی اونرو ارائه کنند تعیین کننده و مهم می باشد
    ME و ARASH II تشکر می‌کنند.
    امير رضا برهاني
    http://www.arbphotos.com

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

من فکر میکنم وقتی قیمت در همین ابتدا تا این اندازه معقوله به اندازه کافی هیجان انگیز هست ( نسبت به تمام دوربین های رقیب همین یک عامل به اندازه کافی جذاب هست )

اما از طرفی دیگه مگه قرار بوده بعد از دو سه سال چیزی غیر از دوربین به بازار بیاد و یا اینکه قرار بوده چیز عجیب و غریبی مثل فانتوم تولید بشه . یک دوربین خوب با سطح نویز مناسب و اندازه عکس معقول با سیستم های فوکوس کارا و نیز قابلیت هایی برای بهبود کیفیت عکس و لنز

مگر شما چیزی غیر از این انتظار داشتید

سنسور دوربین پیشرفت قابل قبولی داشته . نمونه تکنولوژی چنین سنسوری در دوربین کنون 50دی هم به کار رفته بود ولی در اینجا هم اندازه و هم تعداد سلول های سنسور بزرگتره و کیفیت بالاتری ارئه میده

تعداد 3.9 فریم بر ثانیه با توجه به اندازه عکس آن هم تا 310 عکس پیاپی خیلی هم فکر نمیکنم بد باشه . ضمن اینکه مگر چند درصد از مردم به بالاتر از آن نیاز پیدا میکنند. اصلا همین 4 فریم بر ثانیه را مگر چه کسانی استفاده میکنند . عکاسان خبری خیلی راحت میتوانند از اندازه کوچک تر عکس استفاده کنند
    میزان حساسیت ایزوی این دوربین نسبت به مدل قبلی سه گام افزایش داشته و به شرایط عکاسی در تاریکی بدون فلاش نزدیک شده
    اتوفوکوس هم فقط همان 9 نقطه نیست بلکه شش نقطه نامرئی هم برای ره گیری بهتر سوژه قرار داده شده
    از طرفی نوع اتوفوکوس قابل تغییر است یعنی سه نوع اتوفوکوس برای شرایط مختلف قرار داده شده
    قبلا در مورد دوربین 50دی کنون ادعا شده بود که این دوربین حتی از دوربین مارک 3 هم اتوفوکوس سریع تری داره

به هر حال این بالاترین سطح کیفیت در دوربین های EOS SLR تا به این تاریخ بوده

بین پوشش 98 درصد و 100 در صد هم تفاوتی نمیبینم که قابل ذکر باشه. ضمن اینکه حرکت به سمت عکاسی در حالت لایو ویو به خاطر توانایی در زوایای مختلف چیزی است که روز به روز بیشتر میشه .

اگر هم فکر میکنید فیلم برداری دوربین چیز جالبی نیست آنرا فراموش کنید . قابلیت اتصال میکروفون خارجی رو هم فراموش کنید . فکر کنید از اول چنین چیزی وجود نداشته . هر چند هرگز این کار رو نخواهید کرد.
    ARASH II، Minoosepehr، PS_Trend و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mahyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1183

با درود

این دوربین با توجه به قیمت فوق العاده است و به نظر من در نهایت هر چه پیشرفت بیشتری در محصولات به وجود بیاید به نفع من وشما است که مصرف کننده ایم تا یک سال پیش همه از دوربین های نهایتا 12 مگا پیکسلی استفاده می کردیم اما الان تقریبا با همان قیمت یک دوربین 1DS MKIII را میگیریم با کیفیتی بهتر یا حداقل مساوی آن دوربین 7000 دلاری
    به نظر من بجای ایراد گرفتن بهتر است این محصول را بررسی کنیم
    اگر روی دوربین شما قابلیت فیلم برداری باشه بده ؟
    در ضمن با این میزان پرداختی فکر نمی کنید چیزی حد اقل معادل پولتان میگیرید .این دوربین را با Nikon D700 مقایسه کنید با رزولوشن بالاتر (از قابلیت فیلم برداری چشم پوشی میکینم ) هم قیمت این دوربین است و همین مسئله باعث شگفتی است (سونی A900 هم که هیچ )
    از این به بعد باید شاهد تکاپوی شرکتهای دیگر به ویژه کنون و نیکون باشیم
    و در این میان کار ما سخت تر میشود چون تکنولوژی پیشرفت میکند ما چقدر توی عکاسی پیشرفت کردیم ؟
    آیا فقط باید دوربینمون به روز بشه یا خودمون هم باید به روز بشیم و همیشه سیر صعودی داشته باشیم ؟
    nmroshan، Arash، حسام و 19 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهیار سیاسی

كاربر همراه Farshad.M آواتار ها
    تشکر کرده
    85

پست قبلی من در مورد صبر کردن برای 5D MK III مزاحی بیش نبود!:biggrin: ولی فکر کنم تا چند وقت دیگه بعضی ها همین سوال رو بکنند!
    Chik تشکر می‌کند.

صفحه 6 از 87 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 56 ... آخرینآخرین