صفحه 59 از 87 نخستنخست ... 9 49 55 56 57 58 59 60 61 62 63 69 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 581 تا 590 , از مجموع 865
Like Tree2532تشکر

موضوع: Canon EOS 5D Mark II

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

سلام
    نویدجان

اگر نور عادی در دسترس باشد استفاده از نقاط جانبی مشکلی به وجود نمیاره اما به هر حال احتمال خطارفتنش بیشتر از نقطه وسط است.

در کل اگر زمان داشته باشم و البته سه‌پایه خوب سراغ LV می‌رم؛
    اگر امکان استفاده از سه پایه و LV نباشد، نقطه وسط را انتخاب می‌کنم و اگر منطقه مورد نظرم خیلی به اطراف کادر چسبیده باشد با استفاده از کناری‌ترین نقاط و چند شات، بالاخره به مراد دل می‌رسم. نا گفته نماند در این شرایط فکوس را ابتدا روی فاصله بسیار دورتر انجام می‌دم بعد جایی که مد نظرمه فکوس می‌کنم.
    Navid7h و M.R.Mir تشکر می‌کنند.
    .

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

۵d II قفل فکوس هم نداره؟ اگه داشته باشه که دست کم برای سوژه‌های ثابت مشخصه؛ فوکوس می‌کنید و بعد قفل می‌کنید و بعدشم ریکامپوز.
    Navid7h تشکر می‌کند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    ۵d II قفل فکوس هم نداره؟ اگه داشته باشه که دست کم برای سوژه‌های ثابت مشخصه؛ فوکوس می‌کنید و بعد قفل می‌کنید و بعدشم ریکامپوز.
    قفل فوکوس که دارد ! مشکل سوژه ثابت یا غیر ثابت نیست.
    مثلا در 85 یا 135 میلیمتر با دیاف 2.0 عمق میدان خیلی کم است و Focus and Recompose دقیق نخواهد بود. ( با اینکه سوژه ثابت است ولی دوربین را باید برای ترکیب بندی مناسب حرکت دهیم ، که همین حرکت ممکن است فاصله فوکوس را برهم زند)
    nmroshan، QashQai، Pooyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    قفل فوکوس که دارد ! مشکل سوژه ثابت یا غیر ثابت نیست.
    مثلا در 85 یا 135 میلیمتر با دیاف 2.0 عمق میدان خیلی کم است و Focus and Recompose دقیق نخواهد بود. ( با اینکه سوژه ثابت است ولی دوربین را باید برای ترکیب بندی مناسب حرکت دهیم ، که همین حرکت ممکن است فاصله فوکوس را برهم زند)
    مساله همین است. در مورد لنزهای سریع ۱.۴ فوکوس روی سوژه های کنار کادر، کار سختی است. علاوه بر مساله ای که نوید عزیز گفت، مشخصات طبیعی لنزها مانند Field Curvature لنز نیز مزید بر مشکلات خواهد بود که فوکوس با نقطه فوکوس مرکزی و تغییر کادر را در بسیاری از موارد بی فایده خواهد کرد.
    در مورد دیاف ۱.۴، خیلی تجربه ای با Lv ندارم اما فوکوس با نقاط کناری نتایج خیلی بهتری نسبت به نقطه مرکزی برایم داشتند. یعنی حتی اگر بخواهیم Focus and Recompose کنیم، این کار را با نزدیکترین نقطه فوکوس انجام دهیم و نه با نقطه مرکزی. فوکوس دستی برایم در مرحله آخر کاربرد دارد. بخصوص در عکاسی روی دست و فوکوس در کناره های کادر در اف ۱.۴، فوکوس دستی کار آسانی نیست.
    Amir Mohebi، A_Maddah، PS_Trend و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا behroozsa آواتار ها
    تشکر کرده
    51

سلام
    من توی استودیو در 95% موارد از MF این دوربین به همراه سه پایه استفاده می کنم. اما برای دقیق تر بودن فوکوس. در زمان فوکوس کردن دوربین رو در حالت Live View قرار میدم. با جوی استیک روی محدوده فوکوس میرم و بعد یک مرحله بزرگ نمایی میکنم. فوکوس دستی انجام میدم و بعد از Live View خارج میشم و عکسو میگیرم. این حالت برای سوژه های ثابت نیازی به حرکت دوربین نداره.
    Navid7h، nadersharp و saeed2vfx تشکر می‌کنند.
    بهروز صلاحی

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام !

این سئوالی هست که از من شده و من هم چون تجربه کار با این دوربین رو ندارم خلاصه اش رو ایجا قرار میدهم.

" فشردگی نقاط فکوس 5D MarkII بسیار زیاد است و تمام نقاط در مرکز تصویر قرار دارد. عمق میدان در FF هم بسیار کم است . جزئیات در 5D Mark II به نحو عجیبی ثبت میشود، پس باید دقت لازم در فوکوس و عمق میدان و ... داشت.
    اما اکثر سوژه هایی که من عکاسی میکنم در 90% موارد درست در مرکز نیستند ! همچنین اکثرا از دیاف های باز استفاده میکنم 1.4-2.8. عملا از Focus and Recompose در چنین شرایطی نمی توان استفاده کرد ! نقاط بیرونی هم ( با توجه به تجربه های قبلی ام ) به دقت نقطه مرکزی نیست و حتی آنها هم پوشش کاملی یا مناسبی ندارند.

در چنین شرایطی چگونه با این دوربین فوکوس میکنید ؟ "

در فلیکر و وب سایت های دیگر هم چنین بحث هایی وجود دارد.
    بعضی های استفاده از نقطه مرکزی در همه حالات را پیشنهاد داده اند.
    برخی از فوکوس با نقاط بیرونی راضی بودند و برخی خیر

خیلی ها هم تعویض Focus Screen و استفاده از Manual Focus را پیشنهاد کرده اند.

دوستانی که از این دوربین استقاده کرده اند ( مخصوصا با لنزهایی با دیافراگم بسیار باز) شما در این حالات چگونه فوکوس میکنید؟

ممنون
    سلام

من در اینگونه موارد از LV استفاده میکردم. اگرچه به قول فرمایش جناب روشن بتوان از نقاط کناری فکوس هم استفاده کرد ولی تجربه من روی لنز 1.2 کانن این بود که در MFD یا نزدیک به آن به دلیل عمق میدان پایین اگر فکوس درست هم انجام میشد حرکت انگشت پس از فشار دادن دکمه شاتر باز هم احتمال جابجایی نقطه فکوس بود یا به بیانی دیگر اگر فکوس نقاط کناری نزدیک به وضوح درست، بود با آن فشار دکمه احتمال جابجایی بیشتر منطقه وضوح بود و نهایتا احتمال از دست دادن وضوح درست، بیشتر میشد. من با دوربین5DII روی نقاط کناری فکوس در این حالت خیلی حساب باز نمیکردم در این حالت LV تا 10 ایکس زوم برای من اطمینان بیشتری از منطقه وضوح به همراه داشت. ماجرا فکوس دستی لنز با صدای بیپ بیپ دوربین جهت فکوس درست هم جای خود که من فکر میکنم میباید عملکرد درست و استفاده بهینه از آنرا به تجربه عکاس در این خصوص ارجاع داد

بطور کل دوربین های موجود از تجمع نقاط فکوس در مرکز برخوردارند دوربین D300 نیکون یکی از بهتری پراکندی نقاط فکوس در قیاس با دیگر دوربین های امروزی داشت ( نه ایده آل ) در اصل این تجمع نقاط یا پراکندگی نامناسب نقاط فکوس به دلیل محدودیت هایی .... پاشنه آشیل دوربین های امروزی است. که 5DII هم از این داستان مستثنا نیست. یکی از این دلایل ( من جایی این موضوع رو ندیدم این برداشت من با دقت به توانایی ابزار است ) میتواند افت کیفیت ناشی از خواص اپتیکی لنزها از مرکز به سمت بیرون باشد. حتما میدانیم که لنزها از ابتدایی ترین دیافراگم اقدام به فکوس میکنند روند افت کیفیت (روزولوشن و کنتراست ) از مرکز به سمت بیرون روی غالب لنزها وجود خواهد داشت.
    شاید در صورت توانایی شرکت ها برای بدست آوردن پراکندی مناسب نقاط فکوس روی دوربین( به لحاظ طراحی دوربین و صفحه فکوس و ... ) باز هم با مشکلاتی دیگر به لحاظ خواص اپتیکی لنزها مربوط باشد! منظور آنست به فرض هم بتوان به این پراکندی رسید، رسیدن به وضوح درست ( با اتوفکوس ) با دقت به آن افت کیفیت، باز هم چالش دیگری روبروی طرحان خواهد بود ( با دقت به طراحی سیستم فکوس دوربین ها و عملکرد آن) و شاید باید به الگوریتم مناسبی برای رسیدن به وضوح منطقی در خارج از مرکز دست پیدا کنند شاید یکی از دلایلی که کارخانه ها نقطه فکوس در مرکز دوربین هایشان از اطمینان بیشتری (جهت یک فکوس دقیق و بی خطا) برخوردار هست همین مورد باشد؟! این صحبتی است که من بیشتر از آن نمیدانم و میباید نظر متخصصین در این خصوص رو جویا شد

سلام !

58 صفحه در مورد این دوربین مطلب نوشته شده ! ( البته خیلی جاهاش کل کل نویز دوربین ها و .... ) اما فقط یکبار آقای عاشوری نیا در صفحه 2 اشاره کرده اند که به یکی از محدودیت ها (یااشکالات) این دوربین

نوید جان قبلا در این مورد در همین تاپیک صحبت شد ولی خاطرم هست بحث به سمتی کشیده شد که نهایتا تصمیم گرفته شد پست ها در تاپیک مجزایی به این نام "انتخاب ابزار مناسب برای عکاسی حیات وحش " منتقل شوند. ابتدا آن بحث من عکسی از تجمع نقاط فکوس این دوربین گذاشتم که آن عکس احتمالا دیده نمیشود. الان با PC دیگری در ماموریت کاری هستم در فرصت مقتضی عکس مورد نظر رو به یکی از دوست خوبمان در مدیریت فروم میدم تا در پست ابتدایی آن تاپیک قرار دهند.

موفق باشید
    nmroshan، A_Maddah، Kourosh Kahal و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    59

سلام،، یه سوالی ذهنم رو درگیر کرده نمیدون اینجا جاش مطرح کنم یا نه؟؟
    فکر کنم کانن هر سه سال نسخه قبلی رو رفرش میکنه،، 5dmII در سال 2008 تولید شده،، پس باید تو 2011 منتظر 5dmIII باشیم درسته؟؟
    حالا با توجه به امکانات جدید dslr کانن مثلا، سرعت تصویربرداری،بدنه نسبتا بهتر،فوکوس و مترینگ جدیدتر در 7دی، یا ال سی دی با کیفیت بالاتر در 550دی و امکاناتیی که دوستان و اساتید خیلی بهتر از من می دونن،، به نظر شما 5DMIII معرفی میشه؟؟ و اگه میشه با چا امکاناتی ارائه میشه؟؟
    به یک نکته دیگه،، با توجه به تکنولوژی سنسورهای کراپ جدید کنن (7دی) در مهار نویز ایا باز شاهد dslr با مگا پیکسل بالاتر از 21 هستیم ؟؟
    با تشکر
    شاد باشید،،

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

سلام

فکر کنم در تاپیک شايعات يا واقعيات زودتر به جواب برسید .
    البته مطالبی هم در این مورد آنجا نقل شده است.

شاد باشید.
    adnan_honar تشکر می‌کند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه Nami BH آواتار ها
    تشکر کرده
    208

سلام
    می خواستم بدونم 5D markII کارتهای CF با ظرفیت بالا رو ساپورت میکنه؟ بهتره بپرسم بالاترین ظرفیت کارتی که ساپورت میکنه چیه؟
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

نقل قول نوشته اصلی توسط Nami BH نمایش پست ها
    سلام
    می خواستم بدونم 5D markII کارتهای CF با ظرفیت بالا رو ساپورت میکنه؟ بهتره بپرسم بالاترین ظرفیت کارتی که ساپورت میکنه چیه؟
    من 32 گیگ دارم و مشکلی نداره.
    Golden، Nami BH، Walkman و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

صفحه 59 از 87 نخستنخست ... 9 49 55 56 57 58 59 60 61 62 63 69 ... آخرینآخرین