صفحه 14 از 38 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 373
Like Tree483تشکر

موضوع: Canon PowerShot SX10 IS

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

پیش فرض پاسخ: Canon SX10 IS

"آنچه عيان است چه حاجت به بيان است"
    در پست 122 ين تاپيك عكسها..ببخشيد خروجي اين دوربين و يا اصلا هر چيز ديگري كه اسمش را ميگذاريد در دسترس هست.
    اين نتيجه كاره يك مدرك كاملا معتبر
    اين قوي و اين ميدان افرادي كه سعي در قانع كردن ديگران دارند چرا شعار چرا غيب گويي
    بفرمايند اين خروجي-ها را نقد كنند تا امثال بنده نيز آگاه شوند

هدف بنده ادامه بحث در يك چهارچوب منطقي و نهايتا رسيدن به يك نتيجه منطقي هست

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: Canon SX10 IS

ببينيد، مساله اين است كه خروجي داريم تا خروجي!
    عكسها و نمودارهايي كه يك فرد باتجربه و خبره بعد از صرف ساعتها و روزها كار با يك دوربين (در لابراتوار يا طبيعت) به عنوان خروجي و يا سمپل به معرض نمايش ميگذارد تا ديگران بر اساس آنها در مورد كيفيت دوربين قضاوت كنند ، خروجي هستند و
    چيزهايي كه يك نفربعد از 24 ساعت كاركردن بي حوصله؛ بدون تسلط به منوها و دكمه ها و تنظيمات و به احتمال قريب به يقين بدون مطالعه دفترچه راهنما منتشر ميكند هم، خروجي!

باور نداريد، بهترين دوربين مورد نظرتان را به من بدهيد تا يك خروجيي ارايه كنم كه ديگر اسم آن دوربين را نياوريد!

به نظر من بيشتر دلخوري كاربران اين دوربين، به دليل همان مسايل فوق است.
    Erwin، yousefmon، Delbaz و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر آشنا parsa_photo آواتار ها
    تشکر کرده
    148

سلام دوستان.ببخشيد كه من دخالت مي كنم اما ديگر واقعا به تنگ آمدم.
    دوستاني كه مي گويند خروجي اين دوربين بد است،مگر قرار است يك دوربين خانگي به شما چگونه عكسي تحويل دهد؟
    اگر دوربين خريده ايد كه در مهماني ها عكس بگيريد كه كاملا مشخص است كار شما را راه مي اندازد.اما اگر واقعا قصد داريد عكاسي را شروع كنيد و ياد بگيريد بحث ديگريست.مطمئن باشيد در اين قرن بدون ياد داشتن اديت روي تصوير دستتان به هيچ كجا بند نيست.
    بله.من خودم يك دوربين معمولي دارم(sx 100 is) اوايل هم خيلي شاكي بودم كه چرا خروجي اش با يك لايه گرد و غبار همراه است.اما وقتي عكس ها را در فتوشاب باز كردم و فقط كنتراست را زياد كردم،رنگ ها را اشباع كردم و از فيلتر شارپنس استفاده كردم،نتيجه بسيار قابل قبول شد.
    اگر واقعا حوصله ي اديت و وقت گذاشتن روي حداقل ياد گيري منوهاي دوربينتان را نداريد پيشنهادم اين است كه يك دوربين سوني بخريد.كه داخل خودش اشباع رنگي را انجام مي دهد كه به طبع باعث از بين رفتن جزئيات مي شود.اگر هم واقعا مي شود عكس موبايل را با دوربين كانون مقايسه كرد كه خب چه بهتر.يك n95 بخريم و صفا كنيم.تازه سيم كارت هم مي خورد.
    Delbaz، rezafh و R.Asgari تشکر می‌کنند.

كاربر همراه pouya1 آواتار ها
    تشکر کرده
    371

من فكر ميكنم اين دوربين در كل تنظيماتش خيلي نزديك به پيش فرض raw ميباشد و ديدن سمپل هاي خروجي بدون تغييرات زياد چنگي به دل نميزند
    من چند شاتي با اين دوربين گرفته ام بيشترين عيب را در تنظيمات بسيار سخت دستي / فوكوس كمي گيج و خطا دار آن و فاصله زياد حد اقل فوكوس حتي در حالت ماكرو ديده ام.
    لبته با تمام تفاصيل SLRlike اين دوربين در حد (خودش) به نظرم كمي نويزي هم بود تا نظر ديگران چه باشد.
    پويا رحيم زاده

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

مطمئن باشيد در اين قرن بدون ياد داشتن اديت روي تصوير دستتان به هيچ كجا بند نيست.
    ..نويز را چيكار ميخواي بكني
    بابا يه زير ساختي بايد باشه كه شما بخواي روش مانور بدي مشكل sx10 يه مشكل اساسي و ريشه اي هستش قبول نداريد
    بفرماييد اين عكسهاي در پست 122 را هر چه ميخواهيد اديت و غيره كنيد
    بنده بي صبرانه منتظر نتيجه كار
    ................................
    حتي اگر اين بحث به نتيجه منطقي نرسد دوستاني كه قصد خريد اين مدل را دارند
    به اعداد و ارقام و مشخصات و تبليغات و غيره اكتفا نكنيد
    لطفا قبل از خريد كمي تامل كنيد اندكي تحقيق كنيد تا خداي ناكرده مثل من پشيمان نشويد

:(
    R.Asgari تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    80

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya1 نمایش پست ها
    لبته با تمام تفاصيل SLRlike اين دوربين در حد (خودش) به نظرم كمي نويزي هم بود تا نظر ديگران چه باشد.
    من از دوستان می خوام بپرسم که کار DIGIC4 چیه؟! غیر از ثبت جزیئات بیشتر؟ در این صورت که باید نویز کمتری داشته باشه؟!

كاربر آشنا parsa_photo آواتار ها
    تشکر کرده
    148

بابا قدر دوربينت رو بدون.من كه با عكسش خيلي حال كردم.
    با اجازه ي همه اين عكسي رو كه اديت كردم مي گذارم.ببينيد كه كار خاصي نكردم.
    auto levels , تنظيم كنتراست , اشباع رنگي , كمي كار با ابزار شارپ كننده.
    من كه لذت بردم.راستي يك نگاهي به جدول فروش image-resource.com هم بياندازيد.و اين قدر هم از كانون بد نگوييد! هر چي باشد بعد از هفتاد سال تلاش و ساختن دوربين،ديگر بازار و تكنولوژي در دستش است.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    Delbaz، Mashhadi Vahid، rezafh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Kasra.H آواتار ها
    تشکر کرده
    5184

نقل قول نوشته اصلی توسط am30 نمایش پست ها
    ..نويز را چيكار ميخواي بكني
    بابا يه زير ساختي بايد باشه كه شما بخواي روش مانور بدي مشكل sx10 يه مشكل اساسي و ريشه اي هستش قبول نداريد
    بفرماييد اين عكسهاي در پست 122 را هر چه ميخواهيد اديت و غيره كنيد
    بنده بي صبرانه منتظر نتيجه كار
    ................................
    حتي اگر اين بحث به نتيجه منطقي نرسد دوستاني كه قصد خريد اين مدل را دارند
    به اعداد و ارقام و مشخصات و تبليغات و غيره اكتفا نكنيد
    لطفا قبل از خريد كمي تامل كنيد اندكي تحقيق كنيد تا خداي ناكرده مثل من پشيمان نشويد

:(
    سلام
    دوست عزیز عکسهایی که در پست 122هست بدلیل کم شدن حجمشان (حدود 100 کیلو بایت) دیگر جیزی از جزئیاتشان باقی نمانده. اگر میخواهید در مورد نویز بحث کنید باید عکس اصلی را که خروجی مستقیم دوربین است در فتوشاپ باز کنیدو بزرگنمایی آن را تا 100 درصد افزایش دهید و یک کراپ (برش) از جایی که نویز بیشتری در آن مشاهده میکنید را در فروم آپلود کنید تا بشود روی این مورد صحبت کرد.توصیه میکنم تا پیک (برترین پلاگین های کاهش دهنده نویز ) را مطالعه کنید نکات ارزشمند وکاربردی زیادی در این مورد بخصوص دارد.
    نکته دیکر استفاده از تجارب ارزشمند دیگران است . دوست من چرا سعی میکنید نکاتی را که افراد با تجربه تر با آن مواچه شده اند و راه حلهای درستی برای آن یافتند را خود دوباره تجربه کنید.باور بفرمایید تمام مطالبی که اینجا عنوان شده از سر دلسوزی و راهنمایی دیگر کاربران است والا نه ما یکدیگر را میشناسیم و نه منافع فلان کمپانی دوربین سازی آنطرف دنیا در جیب ماست.
    این را بدانید شما هر دوربین دیجیتالی که داشته باشید باید خروجی آنرا ویرایش کنید تا بشکل دلخواه تر تبدیل شودو لزوم این موضوع در مورد دوربینهایی که سنسور کوچکتری دارند بسیار بیشتر است.
    من تا جایی که مقدور بود(به همان دلیلی که در بالا عرض کردم) یکی از عکسها را ویرایش کردم . البته اگر عکس اصلی وجود داشت و افراد با تجربه و متبحر تر از من مثل جناب دکتر روشن یا آقای یاسر دلباز زحمت ویرایش را متحمل میشدند آنوقت دقیقا متوجه میشدید که نقش ویرایش در عکاسی دیجیتال چقدر اهمیت دارد.

[IMG]http://i41.*******.com/2m5fdq0.jpg[/IMG]
    Delbaz، faryadi، ali-d و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Kavian آواتار ها
    تشکر کرده
    80

نقل قول نوشته اصلی توسط parsa_photo نمایش پست ها
    سلام دوستان.ببخشيد كه من دخالت مي كنم اما ديگر واقعا به تنگ آمدم.
    دوستاني كه مي گويند خروجي اين دوربين بد است،مگر قرار است يك دوربين خانگي به شما چگونه عكسي تحويل دهد؟
    اگر دوربين خريده ايد كه در مهماني ها عكس بگيريد كه كاملا مشخص است كار شما را راه مي اندازد.اما اگر واقعا قصد داريد عكاسي را شروع كنيد و ياد بگيريد بحث ديگريست.مطمئن باشيد در اين قرن بدون ياد داشتن اديت روي تصوير دستتان به هيچ كجا بند نيست.
    بله.من خودم يك دوربين معمولي دارم(sx 100 is) اوايل هم خيلي شاكي بودم كه چرا خروجي اش با يك لايه گرد و غبار همراه است.اما وقتي عكس ها را در فتوشاب باز كردم و فقط كنتراست را زياد كردم،رنگ ها را اشباع كردم و از فيلتر شارپنس استفاده كردم،نتيجه بسيار قابل قبول شد.
    اگر واقعا حوصله ي اديت و وقت گذاشتن روي حداقل ياد گيري منوهاي دوربينتان را نداريد پيشنهادم اين است كه يك دوربين سوني بخريد.كه داخل خودش اشباع رنگي را انجام مي دهد كه به طبع باعث از بين رفتن جزئيات مي شود.اگر هم واقعا مي شود عكس موبايل را با دوربين كانون مقايسه كرد كه خب چه بهتر.يك n95 بخريم و صفا كنيم.تازه سيم كارت هم مي خورد.

-========================-
    با سلام
    کاملا تائید می کنم ...
    saeedasack و hassanmonzavi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    197

در این دو صفحه ی اخر بحث به جاده خاکی کشیده شده اگر من قصد خرید این دوربین را داشتم با خواندن این تاپیک حتما پشیمان می شدم چیزی که من کمتر در تاپیک های دیکر دیده بودم.نمیدونم مگه از یک SLR LIKE می شود انتظار داشت که خروجیی در حد Slr های حرفه ای داشته باشد!!!.اگر با پرداخت 350 هزار تومان قرار بود دوربینی با خروجی در حد مثلا 5d mark II داشت و در کنارش زوم 20x و وزن کم ان .دیگر عکاسان نیازی نداشتن خدا تومان خرج دوربین و انواع لنز بکنند.
    همه از لنز 18-55 is کانن را به عنوان لنزی عالی یاد می کنند ولی نمی توان از ان انتظار داشت عکسهایی با کیفیت لنز های 500-600(دیگر بالاتر رو نمیگم) تومانی داشت.
    شما هم با پرداخت 350 هزار تومان دوربینی در همان حد خواهید داشت.همین که با پرداخت هزینه ای کم به ما زوم 20x رو می ده باید کلاهمان را هم بالا بیاندازیم.
    در مورد نویز هم بگویم من دوربین SLR LIKE کم نویز ندیدم و فکر نمی کنم زیاد موضوع جدیی باشه همه چی که فقط نویز نیست!!!
    partow، hesamsh، unforgiven و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ارمن هاروطونیان Armen Haroutunian
    Nikon D90 18-105mm vr /Nikon 50mm f1.8/Nikon 85mm f1.8/Nikon sb800/Nikon sb700

صفحه 14 از 38 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 ... آخرینآخرین