صفحه 12 از 38 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 373
Like Tree483تشکر

موضوع: Canon PowerShot SX10 IS

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

پیش فرض پاسخ: Canon SX10 IS

1 - اولا در این رده از دوربین ها شما باید همواره از پائین ترین ایزوی آن برای عکاسی استفاده کنید. مگر آنکه مجبور بشید در برخی شرایط مقدار ایزو را افزایش بدهید

2- شما در مد رنگی این دوربین میتوانید با رفتن به حالت Vivid Color به رنگ های رخشانی که به آن علاقه دارید , برسید
    در حالت Custom هم میتوانید با افزایش کنتراست و افزایش میزان اشباع , به راحتی به رنگ ههای درخشان و عکس های شفاف مورد نظرتان برسید
    هر چند همانطور که گفتم این شفافیت موجب از بین رفتن جزئیات در برخی مناطق تیره یا روشن عکی خواهد شد

نمونه عکس این دوربین در بالاترین کنتراست

نمونه عکس در پائین ترین کنتراست

که ممکن است شما عکس اول را ترجیح بدهید اما یک عکاس واقعی و آشنا به پردازش , عکس دوم را ترجیح خواهد داد

نمونه عکس های این دوربین با فلاش هم بسیار خوب و قابل قبول است

از یک دوربین 300 دلاری مگر چقدر انتظار دارید
    farhad44، rezafh، Kavian و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Kavian آواتار ها
    تشکر کرده
    80

نقل قول نوشته اصلی توسط K_NMT نمایش پست ها
    دوست من
    اينطور حكم دادن در مورد يك وسيله كه در رده "ابزار دقيق" طبقه بندي مي شود، اصلا درست نيست.
    نمونه عكسهاتون رو با ذكر شرايط عكاسي و Exif كامل در سايت قرار دهيد تا بحث كنيم.
    ضمنا...اصولا فلوچارت نورسنجي دوربينهاي كانن در عكاسي با فلش، بر اساس نوردهي با فلش به طور كامل نيست و در مقابل به افزايش ايزو به طور اتوماتيك توجه مي شه...كه اين موضوع كمي سليقه اي است كه از ديدگاه من و با توضيحاتي كه جناب delbaz در چند پست قبل دادن، بد هم نيست...بلكه خوب است!
    اما باز هم اصولا اينطور نظر دادن حتي در مورد يك وسيله ساده هم درست نيست.
    فعلا...
    با عرض شرمندگی
    ولی پست ایشان واقعا برای من عالی و به موقع و کاملا مفید و مورد استفاده بود

نقل قول نوشته اصلی توسط am30 نمایش پست ها
    به عملكرد حالت اتوماتیک نميشه زياد مطمعن بود!
    عكسهايي كه در زير نور مهتابي يا چراغ معمولي حتي در سايه گرفته ميشود در بهترين حالت تنظيمات دستي و يا اوتوماتيك هم مرخص هستند.
    بهترين عكسي كه ميشه با اين دوربين گرفت تنها در زير نور خورشيد(نور زياد) و با كاهش مقدار ISO به حداقل يعني 80 امكان پذير هست البته در اين صورت هم اگر سوژه متحرك باشد باز مشكل ..
    در كل عكسي هم كه در بهترين شرايط گرفته ميشه چنانچه قبلا هم اشاره كردم بسيار بي روح و بي كيفيت هستش(دريغ از كمي شفافيت) مگر آنكه با فتو شاپ دستكاري بشه
    عملكرد فلش هم كه :(
    من حرف شما را قبول ندارم
    نمونه اش عکس جوجه کبابی بود که برایتان ارسال کردم! توجه کنید که ما اینجا فقط 5 مهتابی روشن داشتیم بدون نور آفتابی! (عکس را ببینید) من هم تصور می کردم در حالت Auto و Indoor عکس هایش جالب نیست اما واقعا اینگونه نیست!

نقل قول نوشته اصلی توسط hesamsh نمایش پست ها
    می شه یکم توضیح بدید که در حالت اتوماتیک، عکس ها کیفیت ندارند یا در حالت تنظیمات دستی.
    یا حتی زیر نور مهتابی یا نور خورشید؟!
    دوست من من تصور می کنم این دوربین واقعا برای افراد نیمه حرفه ای ساخته شده ... عکس هایش در حالت منوال با تنظیم درست خروجی واقعا قشنگی دارد ... حالت Auto هم برای عکس های فوری بد نیست ...

نقل قول نوشته اصلی توسط am30 نمایش پست ها
    عكسهاي sx10 (خروجي) در يك كلمه افتضاح هست
    به جرات ميتونم نظر بدم دوربينهاي 70-80 توماني موجود در بازار بهتر از sx10 عكس ميگيرند
    حالا اساتيد يك سري اعداد و ارقام و غيره دليل مي آورند ولي آنچه براي من يكي حداقل مهم هستش نتيجه كار
    مثل اين ميمونه كه موتور پيكان را با مثلا ريو مقايسه كنيم
    پيكان با 1600 سي سي گنجايش موتور مصرف 13 ليتر براي صد كيلومتر با قدرت 60 اسب بخار
    ريو با 1500 سي سي گنجايش موتور مصرف 7 ليتر براي صد كيلومتر با قدرت 95 اسب بخار
    جريان اين sx10 هم يه جورايي شبيه اين مثال (حال پيدا كنيد پرتقال فروش را)
    به همان نسبت كه عكسهاي اين دوربين كيفيت پاييني دارند فيلم برداري آن كيفيت قابل قبولي دارد
    من اینگونه فکر نمی کنم .. نمی دانم آیا شما این دوربین را دارید یا خیر اما عکسی که از جوجه کباب گرفتم همانطور که در بالا گفتم با 5 مهتابی گرفته شده! توجه کنید چه جزئیاتی ثبت شده ... با Saturation و کنتراست مناسب

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    ولله شما حتی اسم کارد را هم نمی گویید و ( خیلی ببخشید) مثل بی سواد ها می گویید مموری مشکی

مگر مموری کارد ها را بر اساس رنگ طبقه بندی می کنند ؟ اگر منظورتان مثلا Sandisk Extreme IV باشد بله سه برابر این هم می ارزد ولی باز هم جای افسوس دارد چون نیازی به خرید چنین مموری ای برای این دوربین نیست.

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=739
    دوست عزیز بله درست است .. بنده بی سواد هستم ... آنچه شما می فرمائید درست است
    مموری بنده توشیبا از نوع High Speed با سرعت خواندن 20 مگ و سرعت نوشتن 10 مگ و اصل ژاپن می باشد! رم های دیگر هم ریمارک (اکثرا) و پس از مدتی دچار مشکل می شوند! البته باعث تاسف است که در این تاپیک راجع به دوربین کاملا بحث می کنیم اما راجع به خرید لوازم جانبی کسی سخن نمی گوید و پس از اینکه دوستان می خرند همه اینجا ادعای فضل و دانش می کنند که چرا فلان چیز را نخریدی و چرا فلان را خریدی!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط skala نمایش پست ها
    جناب کاویان بنده قیمت 8 گیگ رو فعلا ندارم اما Transend 4GB SD HC قیمت دارم 10~12 هزار تومان (با گارنتی لایف تایم/ تعویض) اگر 8 گیگ این مدل در بازار باشد قیمت آن کمتر 20 هزار تومان خواهد بود.
    سلام دوست
    این رم Transcend ریمارک می باشد و برای اینگونه دوربین ها در آینده مشکل ایجاد می کنند ... پس از مدتی رم ریدر هم این نوع رم ها را نمی خواند و عکس هایتان Lock می شود و از بین می روند! من راجع به رم زیاد تحقیق کردم .. این رم توشیبا با پک بزرگی که خود گویای اورجینال بودنش است و با دفترچه و کاتالوگ می باشد و مارک Premium Quality بر آن خورده است! (با شماره سریال که در سایتش هم OK تائید دارد!!!) چه کدام رم را می شناسید که با دادن شماره سریال در سایتش به شما OK داده شود؟!!
    با احترام
    کاویان
    R.Asgari تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    80

پیش فرض سه مشکل بزرگ SX10

سلام بر دوستان عزیز

3 مشکل بزرگ دوربین sx10:

1- فلاش هوشمند اتوماتیک ندارد و کاملا منوالی است و باید با دست فلاش را بالا بیاورید

2- فرمت فیلم ها mOV می باشد و در mEDIA pLAYER صدا ندارد در حالی که در سایت های معتبر Review گفته شده فرمت فیلم ها mpg-1 می باشد

3- عکس هایی که در حالت عمودی با دوربین گرفته می شود کیفیت پایینی دارد چون حسگر مبتنی بر خطوط افقی طراحی شده و با عمودی گرفتن دوربین کاملا می توانید رنجه شدن و شکسته شدن لبه ها را مشاهده کنید ...

با احترام

کاویان
    R.Asgari تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavian نمایش پست ها
    البته باعث تاسف است که در این تاپیک راجع به دوربین کاملا بحث می کنیم اما راجع به خرید لوازم جانبی کسی سخن نمی گوید و پس از اینکه دوستان می خرند همه اینجا ادعای فضل و دانش می کنند که چرا فلان چیز را نخریدی و چرا فلان را خریدی!!!!
    در صفحه اول فوروم بخش بزرگي به نام تجهيزات جانبی دوربین وجود دارد كه در آن زيرمجموعه اي به نام سایر تجهیزات جانبی وجود دارد و در اين زير مجموعه، تاپيكي به نام بحثي در مورد كارتها قرار دارد كه حاضرم قسم بخورم اينها را نديده ايد و اصلا" تمايلي هم براي ديدنشان نداشتيد.

:)
    Kaveh Ghobadi، Navids، farhad44 و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavian نمایش پست ها

سلام دوست
    این رم Transcend ریمارک می باشد و برای اینگونه دوربین ها در آینده مشکل ایجاد می کنند ... پس از مدتی رم ریدر هم این نوع رم ها را نمی خواند و عکس هایتان Lock می شود و از بین می روند! من راجع به رم زیاد تحقیق کردم .. این رم توشیبا با پک بزرگی که خود گویای اورجینال بودنش است و با دفترچه و کاتالوگ می باشد و مارک Premium Quality بر آن خورده است! (با شماره سریال که در سایتش هم OK تائید دارد!!!) چه کدام رم را می شناسید که با دادن شماره سریال در سایتش به شما OK داده شود؟!!
    با احترام
    کاویان
    کاویان جان کاری به خرید و دوربین و ... ندارم.

فقط اینکه شما اشتباه می کنید!

هنوز نمونه های تقلبی از ترنسند در بازار ایراد دیده نشده است.

ترنسند یکی از بهترین تولید کنندگان حال حاضر هستند.

وقتی شرکتی مموری اش را مادام العمر گارانتی می کنید به بنده و شما چه که ممکن است مشکل داشته باشد و یا خیر؟خراب شد تعویض اش می کنند.

یک مورد تعویض داشته ام ( ترسند 2 گیگ ) که بر اثر بی احتیاطی بنده خراب شد.بدون کوچکترین پرس و جویی یک ترنسند نو تحویل دادند!

عکاسان خیلی حرفه ای میشناسم که از این نوع استفاده می کنند.

مثلا CF 266X ترسند از بسیاری از کارت های هم رده سرعت خواندن و نوشتن بالاتری از دیگران دارند.

به نتایج تست ها توجه کنید.

در حال حاضر SD ترسند 8 گیگ با سرعت خوب حدود 25 تا 30 تومان است و 4 گیگ حدود 15

در مورد CF قیمت ها قدری بالاتر است اما یک 4 گیگ 266 ترنسند حدود 20 تا 25 است و یک 4 گیگ لکساز حدود 60 و سان دیسک حدود 45!

پس عقل حکم می کند که جنس ارزان تر با پرفورمانس بالاتر ( حالا هر مارکی و هر برندی ) را انتخاب کنید!

این درد و بیماری برند بسیار حاد شده است و هرچقدر هم توصیه می کنیم کسی گوش شنوا ندارد!!!!
    yousefmon، Navids، farhad44 و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

دوست عزیز بله درست است .. بنده بی سواد هستم ... آنچه شما می فرمائید درست است
    مموری بنده توشیبا از نوع High Speed با سرعت خواندن 20 مگ و سرعت نوشتن 10 مگ و اصل ژاپن می باشد! رم های دیگر هم ریمارک (اکثرا) و پس از مدتی دچار مشکل می شوند! البته باعث تاسف است که در این تاپیک راجع به دوربین کاملا بحث می کنیم اما راجع به خرید لوازم جانبی کسی سخن نمی گوید و پس از اینکه دوستان می خرند همه اینجا ادعای فضل و دانش می کنند که چرا فلان چیز را نخریدی و چرا فلان را خریدی!!!!
    جناب كاويان مطالبي را كه بايد در پاسخ شما مي گفتم وحيد قديري راد و كاوه قبادي به درستي و با دقت فرمودند و كار مرا راحت كردند ( ازشان ممنونم) ولي اينجا آمدم كه يك نكته را روشن كنم.

بنده ابدا عرض نكردم كه شما بي سواديد . وقتي به كسي مي گويند كه چرا مانند بي سواد ها فلان كار را مي كني يا فلان حرف را مي زني منظور دقيقا اين است كه از آدم با سوادي مثل شما چنين كار يا حرفي بعيد است و ...

اگر چنين استنباطي از حرف من كرده ايد رسما از شما پوزش مي خواهم ولي دوباره تاكيد مي كنم كه در خريد مموري اشتباه كرده ايد و مي توانستيد مموري 20.000 توماني با گارانتي مادام العمر ( و نه 5 ساله) بخريد و ما بارها و بارها اين موارد را در تاپيك هايي كه وحيد اشاره كرد به خاطر راهنمايي دوستاني مانند شما عرض كرده ايم ( اظهار فضل به موقع نموده ايم !!! ) ولي كمتر گوش شنوايي ديده ايم.
    yousefmon، Kaveh Ghobadi، Navids و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

یکی از دوستان نکته را به خاطرم اورد و بد ندیدم که عرض کنم مموری های توشیبا هم مثل ترنسند هنوز تقلبی شان در بازار وجود ندارد و دیده نشده و بنده با توشیبا تجریبات خوبی دارم.اما الان قیمت اش با ظرفیت برابر تقریبا دو برابر و یا تا 75% بالاتر از ترسند است که باعث می شود بیشتر به سوی ترنسند جلب شویم.
    Mashhadi Vahid، farhad44، faryadi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    80

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    کاویان جان کاری به خرید و دوربین و ... ندارم.
    هنوز نمونه های تقلبی از ترنسند در بازار ایراد دیده نشده است.
    ترنسند یکی از بهترین تولید کنندگان حال حاضر هستند.
    این درد و بیماری برند بسیار حاد شده است و هرچقدر هم توصیه می کنیم کسی گوش شنوا ندارد!!!!

کاوه جان سلام
    عرض به خدمت شما بزرگوار که من حاضرم همینجا قسم بخورم که چه بسیار افرادی که عکس های خود را در این رم ها از دست داده اند! و مطلب مهم تر اینکه این رم چینی که تعدادش هم ماشاالله آنقدر زیاد است که بازار اشباع شده و بدون هرگونه جعبه خاصی ارائه می شوند، طبیعی است که اکثر افراد موقع خرید از اینگونه رم ها استفاده نمایند! رم توشیبا که نسبتاً جدید است هنوز جواب خود را پس نداده و ممکن است بنده از خرید آن پشیمان شوم ولی اجازه بدهید مدتی بگذرد و این رم را همه جوره تست کنم و جواب آن را در خدمت حضار و عزیزان قرار دهم ...
    در کل با حرف شما موافقم ...
    با احترام
    کاویان
    yasin-m و R.Asgari تشکر می‌کنند.

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

SD 4G نمونه رم هاي داراي مشكل ترنسند هست.

پس عقل حکم می کند که جنس ارزان تر با پرفورمانس بالاتر ( حالا هر مارکی و هر برندی ) را انتخاب کنید!

درصد خطا در رم هاي لكسار و سن ديسك بسيار كم تر است.شرايطي پيش خواهد امد كه از بين رفتن يك عكس براي كسي بسيار بيشتر از 100 هزار تومن بيارزد.
    Kavian تشکر می‌کند.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

تشکر کرده
    80

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    یکی از دوستان نکته را به خاطرم اورد و بد ندیدم که عرض کنم مموری های توشیبا هم مثل ترنسند هنوز تقلبی شان در بازار وجود ندارد و دیده نشده و بنده با توشیبا تجریبات خوبی دارم.اما الان قیمت اش با ظرفیت برابر تقریبا دو برابر و یا تا 75% بالاتر از ترسند است که باعث می شود بیشتر به سوی ترنسند جلب شویم.
    کاوه عزیز یک مطلب دیگر
    وقتی فروشنده این رم 8 گیگ توشیبا را به من پیشنهاد کرد و اجبارم کرد که این را بخرم کمی تردید کردم و به حرفش شک کردم و گفتم من الا و بلا همین ترنسند 2 گیگ برایم کافی است و 2 تا هم می خواهم! فروشنده که من قبلا بهش گفته بودم ما در اینترنت انجمنی داریم در مورد تجهیزات عکاسی صحبت می کنیم و نام فروشگاه شما به عنوان ارزان فروش و منصف قید شده، با شنیدن این حرف گفت من اصلا هیچ رمی بجز این توشیبا را به شما نمی فروشم! بین خودمان باشد ولی مطمئن باش و قطعا بدان که 1 ماه نشده به من فحش می دهی که این چه رمی بود که بم انداختی!! ممطئن باش 1 ماه نشده نه تنها ممکن است عکس های لاک و قفل شود و از بین برود بلکه برای این مدل دوربین SX10 نیز اصلا پیشنهاد نمی شود! و اگر نمی خواهی این توشیبا را بخری اصلا من به شما نمی فروشم چون ارادت خاصی به شما پیدا کرده ام خصوصا با اون جریان اینترنت که فرمودید! حالا کاوه شما شما خودت را بگذار جای من! وقتی فروشنده ای دوربین SX10 را از همه جای ایران به شما ارزان تر می فروشد و آدم به ظاهر خوب و منصفی هم می آید و حاضر است از سود فروش رم هم بگذرد و اصلا رمی را به مشتری نفروشد! آیا شما حرفش را باور نمی کردید؟؟؟؟ طبیعی است که من حرفش را باور کردم و بهش اعتماد کردم .... الان هم واقعا معنی سرعت بالا و اورجینال را می فهمم! من در حالت Continues حدود 20 عکس با 7/0 فریم پر سکند! عکاسی کردم و رم کم نیاورد! البته این یک تست کوچک بود ولی در کل خواستم عرض کنم که به نوعی به حرف فروشنده اعتماد کردم ... و ناراحت شدن که یکی از دوستان فرمودند که بی انصاف رم 12 هزار تومانی را به ایشان 50 تومان فروخته است ... من شخصا از این حرف دوستمون خجالت کشیدم ... گو اینکه اکثر فروشنده های جمهوری آدم های بی انصاف و دوز و کلک بازی هستند ... اما شخصا این فرد محترم، به نظر گلی در خارزار بود ... بالاخره بنده پس از مدت ها فعالیت در این انجمن می بایست مزد زحمتم را می گرفتم و دوربینی انتخاب می کردم که هم قیمتش مناسب باشد و هم تجهیزات خوبی خریده باشم که خوشبختانه همینطور هم شد ...
    با احترام
    کاویان

نقل قول نوشته اصلی توسط yasin-m نمایش پست ها
    SD 4G نمونه رم هاي داراي مشكل ترنسند هست.

درصد خطا در رم هاي لكسار و سن ديسك بسيار كم تر است.شرايطي پيش خواهد امد كه از بين رفتن يك عكس براي كسي بسيار بيشتر از 100 هزار تومن بيارزد.
    سلام دوست من
    و با تشکر از شما ...
    در تائید حرف شما باید عرض کنم فروشندگان نیز رم ترنسند را به هیچ عنوان برای عکاسی حرفه ای و خصوصا در مورد مدل SX10 به هیچ عنوان پیشنهاد نمی کردند!!

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    جناب كاويان مطالبي را كه بايد در پاسخ شما مي گفتم وحيد قديري راد و كاوه قبادي به درستي و با دقت فرمودند و كار مرا راحت كردند ( ازشان ممنونم) ولي اينجا آمدم كه يك نكته را روشن كنم.

بنده ابدا عرض نكردم كه شما بي سواديد . وقتي به كسي مي گويند كه چرا مانند بي سواد ها فلان كار را مي كني يا فلان حرف را مي زني منظور دقيقا اين است كه از آدم با سوادي مثل شما چنين كار يا حرفي بعيد است و ...

اگر چنين استنباطي از حرف من كرده ايد رسما از شما پوزش مي خواهم ولي دوباره تاكيد مي كنم كه در خريد مموري اشتباه كرده ايد و مي توانستيد مموري 20.000 توماني با گارانتي مادام العمر ( و نه 5 ساله) بخريد و ما بارها و بارها اين موارد را در تاپيك هايي كه وحيد اشاره كرد به خاطر راهنمايي دوستاني مانند شما عرض كرده ايم ( اظهار فضل به موقع نموده ايم !!! ) ولي كمتر گوش شنوايي ديده ايم.

-====================-
    با سلام
    دوست من نامه های بنده را با دقت مطالعه نمی کنید!!
    عرض کردم رم 5 سال وارانتی خود شرکت توشیبا می باشد ولی در ایران به دلیل اطمینان از کالا با گارانتی مادام العمر عرضه می شود که روی فاکتور هم کتبا قید شد! و حتما می دانید که فرق وارانتی با گارانتی چیست؟!! البته بنده بی سوادم شما که حتما فرد با سوادی هستید!!
    با احترام
    کاویان
    ویرایش توسط farhad44 : Thursday 8 January 2009 در ساعت 17:46 دلیل: ادغام سه پست متوالي
    ali-d تشکر می‌کند.

صفحه 12 از 38 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... آخرینآخرین