صفحه 15 از 38 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 150 , از مجموع 373
Like Tree483تشکر

موضوع: Canon PowerShot SX10 IS

كاربر همراه Kavian آواتار ها
    تشکر کرده
    80

پیش فرض پاسخ: Canon SX10 IS

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya1 نمایش پست ها
    من فكر ميكنم اين دوربين در كل تنظيماتش خيلي نزديك به پيش فرض raw ميباشد و ديدن سمپل هاي خروجي بدون تغييرات زياد چنگي به دل نميزند
    من چند شاتي با اين دوربين گرفته ام بيشترين عيب را در تنظيمات بسيار سخت دستي / فوكوس كمي گيج و خطا دار آن و فاصله زياد حد اقل فوكوس حتي در حالت ماكرو ديده ام.
    لبته با تمام تفاصيل SLRlike اين دوربين در حد (خودش) به نظرم كمي نويزي هم بود تا نظر ديگران چه باشد.
    سلام
    مبحث ماکرو هم یکی از مشکلات عمده این دوربین است که به می بایست قبلا به آن اشاره می کردم ...
    در حالت سوپرماکرو که در واقع باید 0 فاصله سانتی را داشته باشیم عملا اینگونه نیست و وقتی فاصله را روی صفر سانتی متر تنظیم می کنیم، سوژه سیاه می شود و طبیعی است که سیاه شود چون هیچ نوری نداریم که چیزی ببینیم بنابراین من تعجب می کنم منظور طراحان از فاصله صفر سانتی چه بوده است؟!!!!
    با احترام
    کاویان
    R.Asgari تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

سلام
    به نظر میرسه بحث روی این دوربین و کیفیتش به درازا کشیده

خب برسیم به اولین مورد اشاره شده

1-اشکال : این دوربین نویز زیادی دارد

جواب: در چه ایزویی نویز دارد؟
    در چه شرایطی؟

در محیط داخل خانه وقتی فلاش را بخوابانید و محیط هم نیمه تاریک باشد و در مد AUTO هم باشید خب دوربین مجبور است برای بالاتر بردن سرعت عکاسی مقدار ایزو را افزایش دهد
    وقتی مقدار ایزو افزایش پیدا میکنه , نویز در عکس ها زیاد خواهد شد

این مورد در تمام کامپکت های موجود در بازار صادق است . از بهترین تا بدترینشان
    شاید تنها چند درصد اختلاف بین آنها موجود باشد . شاید مثلا دوبین های فوجی کمی بهتر عمل کنند اما آنها هم مشکلات خاص خودشان در تصویر را دارند

حالا اگر شما انتظاری غیر از این از دوربین کامپکت داشتید , خب انتظارتان غیر منطقی بوده

در محیط داخل خانه ( مخصوصا شب ) اگر نخواهید از فلاش استفاده کنید , باید راه کارهایی در نظر بگیرید . مثلا نور را تامین کنید . با روشن کردن لامپ های اضافه
    در مد دستی برید و سرعت شاتر را کمتر کنید
    از سه پایه استفاده کنید
    با گفتن یک دو سه دیگران را متوجه زمان عکاسی کنید تا در زمان عکس برداری بی حرکت باشند در این حالت حتی میتوان سرعت عکاسی را تا یک بیستم ثانیه هم پائین آورد
    عکس های دوربین های کامپکت معمولا تا ایزوی 200 به راحتی قابل استفاده هستند
    ضمن اینکه اندکی نویز در هنگام چاپ ( مخصوصا روی کاغذهای بافت دار ) دیده نخواهد شد

استفاده از فلاش هم راه کارهایی دارد . اگر حوصله داشته باشید شاید بتوانید با خرید یک چشمی از فلاش های ارزان و قدیمی خودتان هم استفاده کنید و با تابانیدن آن به سقف یا سافت کردن نورآن به هر نحو , عکس های خوبی بگیرید
    چقدر هم این کارها لذت بخش است . اصلا عکاسی تمام مزه اش روی همین کارهاست

اگر هم بخوهید از فلاش استفاده کنید و تخت بودن عکس زیاد برایتان مسئله ای نباشد , که دیگر مشکلی نیست

====

اشکال دوم : عکس ها دارای رنگ های درخشانی نیستند
    جواب:
    این دوربین ها از نوع دوربین های کاملا اتوماتیک نیستند
    یعنی تنظیماتی برای کاربران پیشرفته تر درآنها قرار داده شده و از طرفی جنس عکس های آنها هم طوری است که بتوان ویرایش مطلوب را روی آنها انجام داد
    به همین دلیل شاید در نگاه اول کمی بی رنگ و روح به نظر برسند

در واقع باید یک نکته جدی را به شما گوشزد کردم
    همانطور که یک دوربین پیشرفته تر گرفته اید باید به همان نسبت هم در پردازش و ویرایش عکس هایتان با نرم افزارهای ویرایشی هم تبجر پیدا کنید
    اگر فکر میکردید با گرفتن یک دوربین خوب , دیگر نیازی به فتوشاپ و غیره نیست باید بگم در این مورد اشتباه میکنید
    بزرگترین عکاسان حال حاضر جهان که اسمشان را زیاد میشنوید , عکس هایشان را به حد مطلوب ویرایش میکنند و این یک "باید" است

درخشان کردن رنگ ها , افزایش اشباع و مقدار رنگ , افزایش کنتراست و شفاف بودن عکس ها , حتی Enhance کردن عکس ها , همه و همه در برنامه های ویرایشی وجود دارند و اگر این روش ها را به خوبی بلد باشید , شاید از یک عکس به قول خودتان بی رنگ و روح عکسی را استخراج کنید که حتی خودتان هم به حیرت بیافتید

اما اگر منظورتان از شفافیت همان چیزی است که در دوربین های ارزان تر یا همان موبایل ها وجود دارد من اکشنی را برای شما خواهم نوشت که با اجرای آن میتوانید به مقصود خود برسید. اکشن را در انتهای پست دانلود کنید و اجرا کنید

====

اما ویرایش چیست و چگونه میتوان به ویرایش خوب رسید چیزی است که جواب سر راستی برای اون وجود نداره
    هر چه قدر تبحر و تسلط شما بیشتر باشه به نتیجه بهتری خواهد رسید
    تبحر یک شبه حاصل نمیشه و علمش هم در عرض یک روز و یک دقیقه انتقال داده نمیشه

باید شروع کرد و کم کم بر اساس علاقه و پشت کار کم کم به نتایج بهتری خواهد رسید

====

در مورد عکس های پست شماره 122

عکس اول عکس بسیار خوبی به لحاظ شرایط نوری است و میتوان ویرایش کاملی روی آن انجام داد( البته روی فایل اصلی )
    در واقع این از همان حسن هایی است که عکس های این دوربین دارد
    خروجی را دستکاری بیش از حد نمیکند تا عکس غیر قابل ویرایش شود

اما عکسی که به عنوان نمونه در اینجا قرار داده شده به علت کاهش حجم زیاد دچار Artifact شده و وقتی عکس را بزرگ کنید کاملا پیکسل پیکسل میشه
    با این وجود من یک ویرایش سر دستی روی این فایل انجام دادم

[IMG]http://*******.info/files/5wruiibrbitrqr9x45me.jpg[/IMG]

اما عکس دوم نتیجه عکاسی اشتباه است
    در چنین شرایطی حتی دوربینی مثل مارک 3 هم قادر به ثبت تمام گستره داینامیک رنج نیست

باید به جهت نور و زمان مناسب عکس برداری دقت کرد
    کسی که دوربین کامپکت میخرد باید در این زمینه دقت بیشتری به خرج دهد چرا که این نوع دوربین ها داینامیک رنج کمتری دارند

اگر مجبور به تهیه عکس از این صحنه هستید میتوانید از یکی از روش های HDRI استفاده کنید تا تمام گستره نوری را جمع آوری کنید

=====

نویز با جزئیات فرق دارد
    چه بسیار دوربین هایی که گرچه نویز بالایی دارند اما جزئیات بسیار خوبی را ثبت می کنند
    و چه بسیار دوربین هایی که نویزشان کم است اما نمیتوانند بافت و جزئیات عکس را به خوبی ثبت کنند

قسمتی از این ماجرا مربوط به پردازشگرموجود در دوربین است

نویز را میتوان با نرم افزارهای کاهش نویز تا حدی از بین برد. گرچه مقداری از جزئیات هم از دست خواهد رفت
    همانگونه که گفتم در این نوع دوربین ها همواره باید از پائین ترین سطح ایزوی آن استفاده کنید

من فکر میکنم زوم 20 ایکس این دوربین خودش به اندازه کافی جذابیت داره.
    با یک سه پایه به خوبی میشه از این قابلیت در نورهای کم هم استفاده کرد
    شارپ ترین حالت دوربین های کامپکت موقعی است که دیافراگم روی عدد های 4.5 تا 6 تنظیم بشه

هک این دوربین هم به زودی عرضه میشه و در این صورت میتونید از فرمت Raw ده بیتی اون بهره مند بشید که حداقل کاری که میکنه میتونید از بابت وایت بالانس خیالتون راحت باشه

به نظرم به جای ایراد گرفتن بهتره شروع به عکاسی در زمان ها و مکان های مناسب کنیدو با خواندن دفترچه راهنمای دوربین به توانایی های دوربین مسلط بشید. اینطوری حداقل ایرادها رو منطقی تر بیان میکنید:biggrin:

=======

تنظیمات دستی دوربین هم اصلا سخت یا گیج کننده نیست . منتها شما با اونها آشنایی ندارید . کمی که عادت کنید و البته تلاش کنید به این تنظیمات عادت میکنید و به راحتی و آسانی این تنظیمات را انجام خواهید داد

=======

جناب Kavian سوپر ماکروی این دوربین ها آنقدر شیرین است که اگر به آن آشنا شوید تا مدتی فقط به عکس های ماکرو روی میارید
    این سوپر ماکروی صفر سانتی متری به قدری خوب است که میتوانید مورچجه یا حشرات دیگر رو دقیقا روی لنز قرار بدید و با قرار گرفتن در محیط نوری مناسب روی اونها فوکوس کنید و عکس بگیرید

البته عکس مربوط به دوربین خودم است اما کاربرد سوپر ماکرو را به خوبی نمایش میدهد
    فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده
    nmroshan، FarhadBahramii، Erwin و 31 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Kavian آواتار ها
    تشکر کرده
    80

نظر یک آمریکایی در انجمن Canon در سایت Dpreview در مورد دوربین SX1 :

1. lack of DR (blown highlights everywhere)

2. too dark vs too bright environments (linked with above flaw): no truly 'colorfull' scenes

3. dull colors: see above

4. resolution is nowhere near 'true HD': see any Canon HF10/HF11 video if you don't believe this

5. AWB seems terrible
    6. wobble (CMOS + processor lack of speed to blame)
    7. AF after/while zooming is quite slow

فکر می کنم نیازی به ترجمه نباشد وکاملا گویا است ...
    البته داستان در مورد SX10 فرق می کند ...
    با احترام
    کاویان

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavian نمایش پست ها
    نظر یک آمریکایی در انجمن Canon در سایت Dpreview در مورد دوربین SX1 :

1. lack of DR (blown highlights everywhere)

2. too dark vs too bright environments (linked with above flaw): no truly 'colorfull' scenes

3. dull colors: see above

4. resolution is nowhere near 'true HD': see any Canon HF10/HF11 video if you don't believe this

5. AWB seems terrible
    6. wobble (CMOS + processor lack of speed to blame)
    7. AF after/while zooming is quite slow

فکر می کنم نیازی به ترجمه نباشد وکاملا گویا است ...
    البته داستان در مورد SX10 فرق می کند ...
    با احترام
    کاویان
    جناب كاويان عزيز
    شما پستهاي ارسالي توسط كاربران ديگر رو مطالعه مي كنيد يا فقط پست مي زنيد؟
    توضيح موارد 1 تا 3 مذكور توسط دوست آمريكاييمون، در پست آقاي Delbaz اومده...دقيق و كامل.
    مورد شماره 4 كه خنده داره...مقايسه فيلمبرداري يك دوربين مخصوص فيلمبرداري با يك دوربين مخصوص عكاسي! اگر قرار بود يك وسيله دوكاره كامل ساخته بشه، شركتهاي سازنده مي تونستن (يا مي خواستن) اين كار رو بكنن و وقت و هزينشون رو بي خود صرف طراحي و ارائه دو نوع وسيله نمي كردن. (اينو گفتم چون خودتون در چند پست قبل اشاره كرده بودين)
    مورد شماره 5 حتي در دوربينهاي رده بالا و DSLR در تمام برندها، در نور مصنوعي دچار مشكل هست...ولي نه هميشه.
    مورد شماره 6...شما مي دونيد كه سنسور SX10 اصلا CMOS نيست!! (برخلاف SX1)
    ضمنا...لطفا آف تاپيك نزنيد...اين تاپيك مربوط به SX1 نيست و نمي شه چيزي رو تعميم داد.
    حتي تاپيك آموزش عكاسي ديجيتال هم نيست...ولي دوستان لطف كردن و براي روشن شدن پاره اي موضوعات، اشاره اي به اصول اوليه ويرايش تصوير هم كردن.
    به نظر من، شرط اول نظر دادن در مورد يك دوربين ديجيتال، اين هست كه شخص تجربه كافي در كار كردن با دوربينهاي همون رده رو قبلا داشته باشه و حداقل با اصول اوليه آشنا باشه. اصل اول: هيچ ثبت ديجيتالي از هيچ دوربيني، بي نياز از ويرايش نيست...عكاسي با Zenit 122 را فراموش كنيد.
    اگر دوستاني هستند كه شرايط بالا را ندارند...حداقل كمي به نظرات ديگران توجه كنند.
    جناب كاويان عزيز
    يك درخواست از شما دارم:
    چند نمونه از عكسهاي خودتان را با اين دوربين، كه شما را به نظراتي كه داريد رسانده، در اين تاپيك قرار دهيد.
    موضوعي كه در مورد سوپرماكرو صفر و عدم وجود نور كافي گفتيد كمي جالب به نظر مي رسه.
    (قبلا هم درخواست مشابهي كرده بودم)
    مواردي كه گفتم در دفاع از اين دوربين يا بر اساس تعصب برندي نبود...لطفا كمي در مقابل نظراتي كه مي دهيم و راهي كه به مراجعه كنندگان به اين تاپيك نشان مي دهيم، احساس مسئوليت داشته باشيم.
    نيازي به شاهد آوردن از آمريكا هم نيست.
    فعلا...
    nmroshan، Erwin، Delbaz و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

مشكلاتي كه من با Canon SX10 دارم
    هرگز نتونستم با اين دوربين فكوس دقيقي بكنم (هم فكوس دستي نداره)
    در حالت اتوماتيك دوربين از ايزوهاي بالاتر استفاده ميكنه اصولا ارجحيت را به سرعت شاتر ميده و مشكل هم در همين زمان بيشتر نمايان ميشه
    عملكرد اين دوربين در ايزوهاي بالا واقعا افتضاحه وحشتناكه
    بنابراين حتما بايست از تنظيمات دستي استفاده كرد
    ولي در حالت تنظيمات دستي براي گرفتن عكسهايي شارپ و روشن چه گزينه هايي را بايد مد نظر داشت

كاربر جديد bermuda535 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

با سلام و عرض خسته نباشید
    من تازه به جمع شما اومدم
    با اجازه اساتید میخاستم یه جمله برای دوستداران این مدل کنون بگم که
    این مدل پرفروشترین و محبوب ترین محصول در بین تمام دوربین های دیجیتال در سال 2008 شده
    این نظر سنجی از بین 360 هزار نفر (که قالبا عکاس هم هستن ) استنبات شده و برای دیدنش هم میتونین به آدرس

علت اینکه بعضی از عزیزان از کیفیت این دوربین ناراضی هستن به نظر این بنده حقیر استفاده نادرست از تنظیمات
    این دوربین میباشد
    در ثانی این دوربین در رده دوربین های پیشرفته آماتور میباشد و نمی توان از آن انتظارات یک دوربین Like SLR یا SLR داشت

امیدوارم با دیدن نظر سنجی و دیدن عکسهای مختلفی که در سایت http://www.digitalcamerareview.com/ توسط خبرگان این رشته از این دوربین گرفته شده از خرید خود رضایت کسب کنید

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط am30 نمایش پست ها
    مشكلاتي كه من با Canon SX10 دارم
    هرگز نتونستم با اين دوربين فكوس دقيقي بكنم (هم فكوس دستي نداره)
    در حالت اتوماتيك دوربين از ايزوهاي بالاتر استفاده ميكنه اصولا ارجحيت را به سرعت شاتر ميده و مشكل هم در همين زمان بيشتر نمايان ميشه
    عملكرد اين دوربين در ايزوهاي بالا واقعا افتضاحه وحشتناكه
    بنابراين حتما بايست از تنظيمات دستي استفاده كرد
    ولي در حالت تنظيمات دستي براي گرفتن عكسهايي شارپ و روشن چه گزينه هايي را بايد مد نظر داشت
    دوست من
    به نظر من، براي استفاده درست از يك وسيله، اول بايد قابليتهاي و تواناييها و نقاط ضعف و قوت اون رو دقيق بشناسيد. (البته قبل از خريد)
    يك سوال: دفترچه راهنماي دروبين رو از اول تا آخر مطالعه كرديد يا فقط در مواردي كه سوالي براتون پيش اومده؟
    اين دوربين فكوس دستي داره! ولي رينگ فكوس نداره كه تنها تعدادي از دوربينهاي اين رده اين قابليت رو دارن.
    آيا مطمئن هستيد كه فكوس دستي شما مي تونه دقيق تر عمل كنه؟
    آيا مطمئن هستيد كه مشكل از فكوس بوده، نه از لرزش دست يا فكوس روي نقطه نامناسب؟
    آيا مطئن هستيد كه اصولا دوربينهاي همرده دوربين شما، در ايزوهاي بالا عملكرد بهتري دارند؟ (قبلا تحقيق و مطالع كرديد يا فقط به سفارش كسي، اين دوربين رو خريديد؟)
    اصولا چه عكسي رو شارپ و روشن مي دونيد؟ پستهاي آقاي delbaz رو به دقت مطالعه كرديد؟
    در مورد تنظيمات دستي، بايد خودتون مفصل مطالعه كنيد...در اين سايت و در سايتهاي ديگه...ولي همونطور كه آقاي delbaz به عنوان يك استفاده كننده سري S كنون (كه اتفاقا راضي هم هستند) اشاره كردند، بايد از ايزوهاي پايين اين دوربينها استفاده كنيد و اصولا ويرايش صحيح، لازمه عكاسي ديجيتال است.
    به نظر من، شما بيشتر نياز به تحقيق و مطالعه دقيق در مورد عكاسي ديجيتال داريد تا بررسي تواناييهاي دوربينتون.
    مطئن باشيد هيچ دوربين ديجيتالي نمي تونه با اين انتظاراتي كه شما داريد، رضايت شما رو برآورده كنه...در رده SLR-Like كه بماند!
    اين نظرات دوستانه ولي رك من بود...لطفا كمي بررسي كنيد.
    مطمئن هستم تمام اين پستها، به تاپيك پستهاي بي ربط منتقل مي شه كه درست هم هست.
    فعلا...
    nmroshan، Delbaz، farhad44 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

دو نمونه از بهترين عكسهاي sx10 با راهنمايي-هاي جناب دلباز (من تونستم بگيرم)
    شارپ ترین حالت دوربین های کامپکت موقعی است که دیافراگم روی عدد های 4.5 تا 6 تنظیم بشه
    در كيفيت عكس ها بهبود قابل توجهي حاصل شد

در هر دو عكس از حداقل ايزو استفاده كردم يعني 80
    فلش اين دوربين خوب عمل نميكنه بودن يا نبودنش هيچ فرقي نداره به جورايي به نظر مياد متناسب با دوربين نيست :confused:

دوستان با تجربه لطفا نظر بدن
    با تشكر
    ویرایش توسط nmroshan : Monday 12 January 2009 در ساعت 20:28 دلیل: عکسها در سایز بزرگ اپلود شده بود
    Delbaz و R.Asgari تشکر می‌کنند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پست شما ادیت شد چون عکسها را در سایز بزرگ آپلود کرده بودید. اندازه عکسها را کوچک کنید و مجددا اپلود کنید.
    MAHosseini تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

و اما فلاش

اگر دفترچه دوربين را بخوانيد، فلاش تنظيمات متعددي دارد كه حتي سر و كله زدن با آنها بسيار جالب است.

اگر در محيط بسته عكسهاي با فلاشتان مصنوعي ميشود، ميتوانيد مد فلاش را به حالت Slow Sync تغيير دهيد، با اعمال اين تغيير (اگر قبلا" نبوده باشد) روشنايي محيط يكنواخت تر ، سايه ها ملايم تر و عكس گرمتري خواهيد داشت.

اگر هم احساس كرديد قدرت فلاش دوربين كافي نيست، در قسمت Flash Exposure Compensation (احتمالا" بايد دكمه Func روي دوربين را بزنيد) قدرت آن را بيشتر كنيد. (در زمان عكاسي ماكرو با فلاش؛ معمولا" بايد قدرت آن را كمتر كنيد).

* در شكل زير، چهارمين آيكون از بالا (عكس مربوط به منوي S5 IS است):
    partow تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

صفحه 15 از 38 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... آخرینآخرین