صفحه 54 از 72 نخستنخست ... 4 44 50 51 52 53 54 55 56 57 58 64 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 531 تا 540 , از مجموع 718
Like Tree842تشکر

موضوع: Canon EOS 500D / Rebel T1i / Kiss X3

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

پیش فرض پاسخ: Canon EOS 500D

نقل قول نوشته اصلی توسط naser_2200 نمایش پست ها
    با سلام

البته برنامه هایی از این دست(KM PLAYER,VLC PLAYER,GOM PLAYER,...) شما رو به پلیر های دیگر بی نیاز میکنند اما به قیمت افت کیفیت.

پیشنهاد بنده همان Windows Media Player خود ویندوز است البته با استفاده از یک پک کدک قوی مثل K-Lite Codec Pack که در سه نسخه Full, Standard and Basic ارایه میشه .تنها در موارد خاص برای پخش فایل ها ممکن است به Media player Classic نیاز شود که آن هم در همان پک ها یافت می شود.

برای دریافت میتوانید به اینجا مراجعه کنید.

موفق باشید
    سلام آقای شعبانی

برای قسمت بولد شده منبع علمی و دقیق دارید یا این نظر شخصی شماست؟ در مورد تفاوت کارایی کدک ها با شما موافقم.سوال بنده در رابطه یا KMplayer و ساير پلیرهای اپن سورس است.

ممنون
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.

كاربر جديد anatema آواتار ها
    تشکر کرده
    14

پیش فرض پاسخ: فيلمبرداري با Canon EOS 500D

نقل قول نوشته اصلی توسط translator نمایش پست ها
    با سلام
    دوست عزيز همانطور كه جناب حسيني فرمودند، بهترين نرم افزار براي پخش فايل هاي mov برروي كامپيوتر همان Quicktime است ولي اگر سيستم شما از لحاظ كارت گرافيك ضعيف باشد و قابليت پخش HD نداشته باشد يا رم كامپيوتر پائين باشد فيلم ها را يكنواخت پخش نمي كند و پرش خواهد داشت.
    براي راحتي بيشتر ميتوانيد به كمك يك Video Converter فايلهايتان را به فرمت سبكتري مثلا MP4 تبديل كنيد.البته اگر فيلمها را به DVD تبديل كنيد به راحتي توسط DVD پليرها نمايش داده ميشود. اصولا پخش فيلم برروي كامپيوتر به رواني پخش فيلم از طريق DVD پلير نيست چون در دستگاههاي پخش DVD فيلترهاي ديجيتال و بافرهايي وجوددارد كه تصوير متحرك يكنواخت وبدون پرشي را نشان ميدهند و كيفيت تصويررا هم تاحدودي بهبود مي دهند. مثلا در تصوير يك فيلم HD 720 برروي مانيتور كامپيوتر شما اغلب پيكسل هايي را مشاهده ميكنيد. بخصوص در نواحي كاملا سياه يا سفيد پيكسل ها ديده ميشوند.ولي DVD پلير با فيلترهاي ديجيتالي كه دارد تصويري روان (Smooth) ارائه ميدهد.من هميشه فيلم هايم را با يك كانورتر به فرمت DVD تبديل ميكنم و از كيفيت نهايي هم راضي هستم.
    به هر حال اين يك پيشنهاداست.به امتحانش مي ارزد.
    موفق باشيد
    با تشکر از شما دوست گرامی

بله حق با دوستان بود مشکل از سیستم ضعیف من بود

حالا سوالاتم اینه که
    1-در کامپیوتر بایدMOV را به چه فرمتی تبدیل کنم تا بعد از ادیت ، تبدیل به DVD کنم با حداقل افت کیفیت؟

2-از دوستان هم میخواستم خواهش کنم یه توضیحاتی در مورد فرمت DVD بدهند از قبیل رزولوشن ، fps و ... ؟

3-اگر فرمت DVD کمتر از HD & FULLHD است من میتونم کیفیت فیلمبرداری را روی VGA بگذارم چون نهایتا دارد به یک فرمت با کیفیت پایین تر تبدیل میشود؟

P.S: یاد راهنمایی های جناب آقا فرهاد موقع خرید دوربین افتادم که فرمودن کیفیت HD برای شما راضی کننده است و حالا که عملا دارم تجربه اش میکنم میبینم با این حجم زیاد HD نمیدانم چکار کنم چه برسه به FULLHD !!!!

كاربر فعال
    تشکر کرده
    898

نقل قول نوشته اصلی توسط Rofougaran نمایش پست ها
    سلام آقای شعبانی

برای قسمت بولد شده منبع علمی و دقیق دارید یا این نظر شخصی شماست؟ در مورد تفاوت کارایی کدک ها با شما موافقم.سوال بنده در رابطه یا KMplayer و ساير پلیرهای اپن سورس است.

ممنون
    با سلام

اول اینکه فکر کنم این چند پست به تاپیکی تحت عنوان Media Player Softwares Comparison منتقل بشه بسیار بهتره چون هم بحث خوبی شروع شده و هم اینکه نتایج آن مفید خواهد بود.

اما بپردازم به اصل موضوع.

اول اینکه موضوع بحث رو محدود تر کنیم تا بتوانیم به نتیجه برسیم.بنده فقط در مورد کیفیت پخش تصاویر نظر میدهم و با امکانات مختلف نرم افزارهای مختلف کاری ندارم مثل اینکه در فلان پلیر کاری با یک دکمه انجام میشود و در دیگری با 3 دکمه.در مورد کارایی میشود جداگاه بحث و بررسی کرد.

مدیا پلیرهایی مانند Kmplayer به این دلیل که هدفشان اجرای هر چه بیشتر فرمت ها در هر سیستمی می باشد تمام کدکهای پخش مربوط به خود را همراه خود دارند و از آنجا که هر سیستم resource های خاص خود را دارد مجبور به استفاده از روش هایی میشوند که از حداقل امکانات بیشترین بهره برداری را بکنند.اینجاست که مجبور به پردازش تصویر و enhance نمودن آن میشوند مانند کاری که vlc به عنوان post processing از آن یاد میکند.

اما پلیرهایی مانند media player classic تنها یک بستر هستند و در ذات خود از هیچ فرمتی پشتیبانی نمیکنند و نیاز به کدک هر فرمتی برای پخش آن فرمت دارندو چون در این حالت کدک مزبور دستخوش تغییرات نشده است لذا کارایی اصلی خود را دارد.در واقع خود پلیر پردازشی روی تصاویر انجام نمیدهد و این کار را به عهده همان کدک میگزارد.

در واقع تفاوت این دو دسته مانند عکاسی با فرمت raw و یا jpeg میباشد که خوب مزایا و معایب خودش را دارد اما در مورد کیفیت تصاویر کفه ترازو به نفع حالت دوم است هرچند ممکن است در مورد استفاده از منابع سیستمی این موضوع برعکس باشد.

اما در مورد نظر شخصی خودم.در مورد فیلم های با کیفیت پایین تر از 1080p شاید این تفاوت خیلی چشمگیر نباشد اما در مورد کیفیت های سطح بالا این تفاوت فاحش هست.

سه عدد printscreen از یک فیلم full hd با نرم افزارهای vlc,km و mpc گرفتم در vlc پوشش خاکستری در km هم مشکل پیکسل پیکسل شدن به وضوح دیده میشود والبته چون تصاویر ریسایز شده اند خیلی به نظر نمی رسد اما اگر خواستید با اندازه اصلی هم آپلود کنم.

کد:
    http://dl.dropbox.com/u/6026642/vlc.jpg
    کد:
    http://dl.dropbox.com/u/6026642/kmplayer.jpg
    کد:
    http://dl.dropbox.com/u/6026642/mpc.jpg
    در انتها اینها نظرات شخصی من بود و حتما دوستان اطلاعاتی بیشتری دارند و خوشحال میشوم راهنمایی فرمایند.

موفق باشید
    ME و Rofougaran تشکر می‌کنند.
    ناصر شعبانی

كاربر همراه Mohammad6708 آواتار ها
    _̴ ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲
    تشکر کرده
    125

سلام. آپدیت جدید firmware چیزی نیمده ؟
    کجا باید چک کنم ؟

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

سلام

ممنون آقای شعبانی

اسکرین شاتی که از VLC پلیر گذاشتید از نظر فریم با دو تای دیگه فرق داره و نمیتونه دقیقاً تو این مقایسه روش قضاوت بشه.در حالیکه حتی در همین وضعیت هم بنده تصویر VLC پلیر رو دارای جزییات بهتری میدونم.دمای رنگ مدیاپلیر و KM هم با VLC فرق داره که قطعا طبق فرمایش شما تحت تاثیر همون پست پروسس و پروفایلهای انتخابی است.
    طی مدتی که با پلیر های مختلف کار کردم هیچوقت نتونستم از مدیاپلیر ویندوز استفاده کنم.حتی با وجود نصب کدک پک های مختلف هم همیشه دردسر به همراه داشته.حالا کیفیت پخشش که اکثراً بسیار سافت پخش میکنه و هنگ میکنه به کنار.
    در مقایسه وقتی میبینم یه برنامه 12 مگابایتی داره کاری رو انجام میده که مدیاپلیر با اون عظمت با 50 مگ نصب کدک هم نمیتونه درست انجام بده خب معلومه که انتخاب آدم چیه.
    از زمانی هم که با VLC و KM اشنا شدم طبیعیه که وقتی همه فرمتها رو با کیفیت بسیار خوب ( البته از دید بنده ) پخش میکنه سراغ برنامه دیگری نمیرم.
    یادمه رو نوت بوک محمد امدادی عزیز در اجرای فیلم HD با مدیاپلیر مشکل داشتیم که با نصب KM پلیر خیلی راحت و روان مساله حل شد.

مورد امکانات هم کم چیزی نیست.در KM و VLC با Arrow keys راحت میشه Seek کرد یا با Space به حالت Pause رفت.حالا با مدیاپلیر ویندوز جون آدم درمیاد تا Ctrl+P بگیری یا اگه موس گیر نکنه Seek کنی :biggrin:

کلا بنده در اسکرین شاتهایی که شما زحمت کشیدید گذاشتید برتری خاصی در مدیاپلیر ندیدم جز اینکه تصویر قدری ViVid بود.همین.

MehdiM و naser_2200 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    898

نقل قول نوشته اصلی توسط Rofougaran نمایش پست ها
    سلام

ممنون آقای شعبانی

اسکرین شاتی که از VLC پلیر گذاشتید از نظر فریم با دو تای دیگه فرق داره و نمیتونه دقیقاً تو این مقایسه روش قضاوت بشه.در حالیکه حتی در همین وضعیت هم بنده تصویر VLC پلیر رو دارای جزییات بهتری میدونم.دمای رنگ مدیاپلیر و KM هم با VLC فرق داره که قطعا طبق فرمایش شما تحت تاثیر همون پست پروسس و پروفایلهای انتخابی است.
    طی مدتی که با پلیر های مختلف کار کردم هیچوقت نتونستم از مدیاپلیر ویندوز استفاده کنم.حتی با وجود نصب کدک پک های مختلف هم همیشه دردسر به همراه داشته.حالا کیفیت پخشش که اکثراً بسیار سافت پخش میکنه و هنگ میکنه به کنار.
    در مقایسه وقتی میبینم یه برنامه 12 مگابایتی داره کاری رو انجام میده که مدیاپلیر با اون عظمت با 50 مگ نصب کدک هم نمیتونه درست انجام بده خب معلومه که انتخاب آدم چیه.
    از زمانی هم که با VLC و KM اشنا شدم طبیعیه که وقتی همه فرمتها رو با کیفیت بسیار خوب ( البته از دید بنده ) پخش میکنه سراغ برنامه دیگری نمیرم.
    یادمه رو نوت بوک محمد امدادی عزیز در اجرای فیلم HD با مدیاپلیر مشکل داشتیم که با نصب KM پلیر خیلی راحت و روان مساله حل شد.

مورد امکانات هم کم چیزی نیست.در KM و VLC با Arrow keys راحت میشه Seek کرد یا با Space به حالت Pause رفت.حالا با مدیاپلیر ویندوز جون آدم درمیاد تا Ctrl+P بگیری یا اگه موس گیر نکنه Seek کنی :biggrin:

کلا بنده در اسکرین شاتهایی که شما زحمت کشیدید گذاشتید برتری خاصی در مدیاپلیر ندیدم جز اینکه تصویر قدری ViVid بود.همین.

با سلام

در مورد screenshot ها حق با شماست فقط خواستم اون تم خاکستری رو نشون بدم هر چند گفتم به خاطر ریسایز شدن جزییات از بین رفته.

بنده روی 3 سیستمی که باهاشون کار میکنم تنها روی جدیدترینشون از روش مدیا پلیر و کدک استفاده میکنم و در دو سیستم قدیمی ترم از vlc استفاده میکنم چون راحت تر و روان تر کار میکند و سیستم نفسش بند نمیاد.

در مورد عظمت هم wmpc همراه با کدک هاش کمتر از 16 مگابایت هستند البته قبل از نصب

در مورد امکانات هم 100% مزیت هایی هر کدام دارند که در سیستم دیگری یافت نمی شود و 100 البته به نیاز کاربر بستگی دارد که کدام را انتخاب کند.

بنده هم وقتی میخواهم برای کسی فیلمی بفرستم که از سطح اطلاعات کامپیوتریش اطلاعی ندارم همیشه یک نسخه از vlc را هم برایش رایت میکنم.چون خیالم راحت هست که حتما در دیدن فیلم مشکلی ندارد اما هر وقت خودم میخواهم فیلمی را در یک lcd صفحه بزرگ ببینم رنج تنظیمات رو به جان میخرم و از کیفیت خروجی لذت میبرم.

اما در مورد سادگی کار با این مدیا پلیرها کاملا با شما موافقم.اصولا کار راه اندازن.

موفق باشید
    Rofougaran تشکر می‌کند.
    ناصر شعبانی

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad6708 نمایش پست ها
    سلام. آپدیت جدید firmware چیزی نیمده ؟
    کجا باید چک کنم ؟
    سلام

کد:
    http://web.canon.jp/imaging/eosd-e.html
    Chik و Mohammad6708 تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه translator آواتار ها
    تشکر کرده
    461

پیش فرض پاسخ: فيلمبرداري با Canon EOS 500D

نقل قول نوشته اصلی توسط shabab نمایش پست ها
    OFF
    جسارتا" از چه كانورتري استفاده مي فرماييد
    خواهش ميكنم. من از كانورتر ConvertXtoDVD ver. 3.0 استفاده ميكنم كه به راحتي در اينترنت ميتوان پيداكرد.دراين برنامه تقريبا هر مجموعه فايل ويديويي رو به ميتوانيد درآن add كنيد و خود برنامه فايلها را به ترتيب برروي DVD رايت ميكند.گزينه هاي خوبي هم براي فرمت منوها و كنترل هاي DVD دارد. هرچند خيلي برنامه فوق العاده اي نيست ولي به لحاظ سهولت كار من مي پسندم.امتحان كنيد.
    موفق باشيد
    Canon 5D II | Canon EF 16-35 f/2.8 LII USM| Canon EF 70-200 f/4 LIS USM l Canon 430 EX II
    l Canon EF 100mm f/2.8 Macro LIS USM l
    يوسف جمسي

كاربر همراه translator آواتار ها
    تشکر کرده
    461

پیش فرض پاسخ: استفاده از Media Player

نقل قول نوشته اصلی توسط anatema نمایش پست ها
    با تشکر از شما دوست گرامی

بله حق با دوستان بود مشکل از سیستم ضعیف من بود

حالا سوالاتم اینه که
    1-در کامپیوتر بایدMOV را به چه فرمتی تبدیل کنم تا بعد از ادیت ، تبدیل به DVD کنم با حداقل افت کیفیت؟

2-از دوستان هم میخواستم خواهش کنم یه توضیحاتی در مورد فرمت DVD بدهند از قبیل رزولوشن ، fps و ... ؟

3-اگر فرمت DVD کمتر از HD & FULLHD است من میتونم کیفیت فیلمبرداری را روی VGA بگذارم چون نهایتا دارد به یک فرمت با کیفیت پایین تر تبدیل میشود؟

P.S: یاد راهنمایی های جناب آقا فرهاد موقع خرید دوربین افتادم که فرمودن کیفیت HD برای شما راضی کننده است و حالا که عملا دارم تجربه اش میکنم میبینم با این حجم زیاد HD نمیدانم چکار کنم چه برسه به FULLHD !!!!
    نه!!! به هيچ وجه لازم نيست VGA رو انتخاب كنيد.وقتي دوربينتان ميتواند HD فيلمبرداري كند چرا VGA?
    يك راه حل ساده هم كه به نظرم رسيد (با اجازه مدير سايت .قصد تبليغ ندارم ، درصورت صلاحديد نام ماركهاي دستگاهها را حذف بفرمايند)استفاده از دستگاههاي HD Mediaplayer است كه اينروزها دربازار فراوان يافت ميشود و معروفترين ماركهاي آن هم "ساتا" و "وسترن ديجيتال" است. اين دستگاههاي كوچك و جمع وجور (درحد يك واكمن كاستي قديمي كه براحتي در كيف وسايل عكاسي شما جا ميشود) مي توانند طيف گسترده اي ازفرمت هاي مختلف فايلهاي ويدئويي FullHD را مستقيما ازروي هارد يا فلش مموري بخوانند و از طريق كابل HDMI برروي تلويزيون هاي HD نمايش بدهند.
    فرمتهاي فايل ويدئويي كه اين دستگاهها ساپورت ميكنند:
    Western Digital WD TV HD Media Player Specifications

* File Formats Supported - Music – MP3, WMA, OGG, WAV/PCM/LPCM, AAC, FLAC, Dolby Digital, AIF/AIFF, MKA
    * Photo – JPEG, GIF, TIF/TIFF, BMP, PNG
    * Video -MPEG1/2/4, WMV9, AVI (MPEG4, Xvid, AVC), H.264, MKV, MOV (MPEG4, H.264),MTS, TP, TS
    * Playlist – PLS, M3U, WPL
    * Subtitle -SRT (UTF-8), SMI, SUB, ASS, SSA

اين دستگاهها حدود 110 تا 130 هزارتومان قيمت دارند و به نظرم دربسياري از موارد كارسازند.من خودم از يك مدل آن استفاده كرده ام و كيفيت تصوير و صداي آن عالي است. ريموت كنترل هم دارد.(اميدوارم تبليغ محسوب نشود)اگر فيلمبرداري زياد ميكنيد، اين دستگاه هم شايد به درد شما بخورد.
    ویرایش توسط translator : Wednesday 2 June 2010 در ساعت 15:36 دلیل: تكميل مطلب
    Chik تشکر می‌کند.
    Canon 5D II | Canon EF 16-35 f/2.8 LII USM| Canon EF 70-200 f/4 LIS USM l Canon 430 EX II
    l Canon EF 100mm f/2.8 Macro LIS USM l
    يوسف جمسي

كاربر همراه Mohammad6708 آواتار ها
    _̴ ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲
    تشکر کرده
    125

سلام با تشکر از آقای حسینیان .
    من به 1.1 آپدیت کردم . ظاهرا یکی از تغییراتی که تو توضیحات نوشته بود رفع مشکل بالا رفتن آینه در live View هست . ولی الان که روی این حالت میزارم باز آینه بالا میره ؟

صفحه 54 از 72 نخستنخست ... 4 44 50 51 52 53 54 55 56 57 58 64 ... آخرینآخرین