صفحه 16 از 83 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 66 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 151 تا 160 , از مجموع 830
Like Tree1428تشکر

موضوع: Fujifilm FinePix HS20EXR

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

Wink مد exr

سلام بر دوستان
    اول می خوام خواهش عاجزانه دارم تا جایی که می تونید مطالب غیر ضروری رو به صورت خصوصی از هم بپرسید تا این تاپیک بسته نشه و همه بتونن استفاده کنند جسارت منو ببخشید
    دوم میخواستم راجع به مد EXR تا اونجایی که میدونم توضیح بدم و دوستان اگه بتونن کمک کنن منون میشم تا واسه همه این مد مشخص بشه تا دوستان جدید و کسانی که قصد خرید دارند بتونند با این ویژگی بیشتر اشنا بشند البته همه دوستان استاد من هستند
    در دوربین hs20 از تکنولوژی سنسور اکسمور و پردازنده exr باهم استفاده شده ، سنسور اکسمور حساسیت رو افزایش میده و قابلیت کاهش نویز رو داره ولی من نمیخوام زیاد وارد بحث خود سنسور بشم
    http://www.fujifilm.com/products/
    بیشتر میخوام به بحث راجع به کارایی و حالت هایی که در اختیار ما میذاررو بگم
    تو مد exr ما سه حالت انتخاب بین HR(high rsolution و SN(high sensitivity و DR (dynamic range رو در اختیار ما میذاره که همگی وابسته به سنسور اکسمور و با طرز و جهت قرارگیری پیکسلها و رنگها نسبت به هم بوجود می اد که امکانات بی نظیری رو در اختیار کاربر قرار میده و یک حالت اوتو داره که بسته به شرایط نوری و .... خودش یکی از حالت های بالا رو انتخاب میکنه
    1-تو حالت HR شما میتونید عکسهای 16 مگا پیکسلی واقعا خوبی بگیرید
    2-SN حساسیت بالا و نویز کم که برای عکاسی تو شب و جایی که نور کم هست مناسبه و تو این حالت حداکثر تا 8 مگاپیکسل میتونید عکس بگیرید که البته تو این حالت پیکسل ها حساسیت بالا دارند و 8mega super pixel هستند
    3-DR که تو این حالت مناسبه واسه جاهیی مثل غروب خورشید و فکر کنم حالت های ضد نور که تو این حالتم تا 8 مگا پیکسل میشه عکس گرفت و از دینامیک رنج 100% تا 1600% داره که واقعا عکس ها باهاش جذاب میشه
    http://www.sony.net/SonyInfo/technol...eme/index.html
    دوستانی که دوربین و خردیدند اگه لطف کنند از هر مد یه عکس بذارند ممنون میشم من خودم فعلا شرایط عکاسی رو ندارم و دوستان تو این بحث به من کمک کنند و موضوع رو بیشتر بسط بدند ممنون ;)
    ویرایش توسط Moty : Wednesday 25 May 2011 در ساعت 15:35
    vishtasp، ali_ab، hesamg59 و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر آشنا vishtasp آواتار ها
    تشکر کرده
    72

پیش فرض گرم شدن و فوکوس دستی

اینکه مدیران تاپیک بحث های حاشیه ای و بی ربط به اصل موضوع را حذف میکنند قابل قبوله ولی اینکه تاپیک هی مرتب قفل میشه خیلی عجیب و غیر منطقی به نظر میرسه .

کد HTML:
    من به ورژن 1.2 هم ارتقاش دادم... تفاوتی که کرد این بود که ..دیر تر داغ میکنه... ولی داغ میکنه هنوز هم

اما در مورد مساله گرم شدن این دوربین .

ظاهرا با آپ گرید کردن نرم افزار دوربین مساله تا حدی بهتر میشه ولی کاملا مشکل حل نمیشه !

آیا مشکل داغ کردن دوربین و اخطار سنسور و خاموش شدن دوربین فقط مختص این دوربین است و یا دوربین های دیگری هم وجود دارند که همچین مساله ای داشته باشند.

یک سوال هم از دوستانی که این دوربین را دارند داشتم , آیا کار کردن با فوکوس دستی بر روی صفحه ال سی دی آسان است و دقت فوکوس دستی با استفاده از ال سی دی به حد کافی بالا هست و یا باید برای گرفتن نتیجه خوب از فوکوس دستی حتما از ویزور استفاده کرد ؟
    hesamg59 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط vishtasp نمایش پست ها
    اینکه مدیران تاپیک بحث های حاشیه ای و بی ربط به اصل موضوع را حذف میکنند قابل قبوله ولی اینکه تاپیک هی مرتب قفل میشه خیلی عجیب و غیر منطقی به نظر میرسه .

کد HTML:
    من به ورژن 1.2 هم ارتقاش دادم... تفاوتی که کرد این بود که ..دیر تر داغ میکنه... ولی داغ میکنه هنوز هم

ظاهرا با آپ گرید کردن نرم افزار دوربین مساله تا حدی بهتر میشه ولی کاملا مشکل حل نمیشه !

آیا مشکل داغ کردن دوربین و اخطار سنسور و خاموش شدن دوربین فقط مختص این دوربین است و یا دوربین های دیگری هم وجود دارند که همچین مساله ای داشته باشند.

یک سوال هم از دوستانی که این دوربین را دارند داشتم , آیا کار کردن با فوکوس دستی بر روی صفحه ال سی دی آسان است و دقت فوکوس دستی با استفاده از ال سی دی به حد کافی بالا هست و یا باید برای گرفتن نتیجه خوب از فوکوس دستی حتما از ویزور استفاده کرد ؟
    در مورد گرم شدن باید بگم این طور نیست و نه بدنه گرم میشه نه خاموش میکنه فقط بعد از عکاسی یکی 2 ثانیه برای ثبت عکس طول میکشه و چراغش روشن میشه که نمیشه کار دیگه ای تو اون لحظه انجام داد ربطی به داغ کردن نداره البته تو ورژن جدید ، من در مورد دوربین d3100 تو همین فروم راجع به داغ کردنش مطلب دیدم چیز عادییه ،در مورد فوکوس دستی هنوز خودم امتحان نکردم با عرض پوزش
    vishtasp و SME.Mahdi تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

دوستان این داستان داغ کردن بالاخره حل میشه یا نمیشه ؟یه دور میگید ورژن جدید رو نصب کردیم حل شد یه دور میگید نه کم شد ...... لطفا یکی یه توضیح درستی بده .
    vishtasp تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    60

نقل قول نوشته اصلی توسط vishtasp نمایش پست ها

کد HTML:

نقل قول نوشته اصلی توسط uniqe2 نمایش پست ها
    دوستان این داستان داغ کردن بالاخره حل میشه یا نمیشه ؟یه دور میگید ورژن جدید رو نصب کردیم حل شد یه دور میگید نه کم شد ...... لطفا یکی یه توضیح درستی بده .
    ببینید.. من زیاد با این دوربین توی این چند روز کارکردم.... بسته به کاری که ازش میگیرید داره داغ شدنش
    مثلا اگر فقط عکس نگاه کنید و.... اصلا داغ نمیشه ولی برای فوکوس دائم و یا عکسهای پیاپی زیاد ( تماما در شرایطی که زیاد ازش کار کشیده بشه)..داغ میکنه و یه آلارم قرمز رنگ کنار صفحه میاد .. و بعدش رو هم که دوستمون توضیح دادن...
    به نظر من ..مساله بزرگی نیست... و وقتی خیلی داغ بشه..با 1 دقیقه خاموش نگه داشتن..خنک میشه ...
    -----------
    در مورد فوکوس دستی... به نظرم از ویزور زیاد نمیشه تنظیمش کرد...ولی از ال سی دی بهتر دید دارید ....
    راحت هم هست کار کردن با دستیش... یه نقطه مشخص از جسم رو زوم دیجیتال میکنه و شما میتونید روش مانور بدید
    ---------
    امروز عکسهایی با EXR و حالتهای دیگه گرفتم... که بزودی همین جا لینکشو میزارم
    vishtasp، SME.Mahdi و Moty تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    60

نقل قول نوشته اصلی توسط masud100 نمایش پست ها
    منظورتون از دکمه ثبت کردن کدوم هستش؟
    من وقتی عکس رو exr می ندازم چهره می کنه
    و وقتی عکس رو نگاه می کنم می خوام اسم چهره رو بدم دکمه ثبت کردن نیست.
    خوب..شما قبل از گرفتن عکس..باید شخصیت هایی که میخواید بهشون نسبتی بدید یا اسمی وارد کنید رو... وارد دوربین کنید
    یعنی.. از منوی اصلی... قسمت تشخیص چهره...ابتدا عکسی رو بنا بر قالبی که خود دوربین به شما میده... وارد کنید و نامگذاری کنید
    پس از این... هر زمانی که شما از شخص مورد نظر عکس بگیرید... اسم شخص زیرش نوشته میشه
    SME.Mahdi تشکر می‌کند.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط hesamg59 نمایش پست ها
    ببینید.. من زیاد با این دوربین توی این چند روز کارکردم.... بسته به کاری که ازش میگیرید داره داغ شدنش
    مثلا اگر فقط عکس نگاه کنید و.... اصلا داغ نمیشه ولی برای فوکوس دائم و یا عکسهای پیاپی زیاد ( تماما در شرایطی که زیاد ازش کار کشیده بشه)..داغ میکنه و یه آلارم قرمز رنگ کنار صفحه میاد .. و بعدش رو هم که دوستمون توضیح دادن...
    به نظر من ..مساله بزرگی نیست... و وقتی خیلی داغ بشه..با 1 دقیقه خاموش نگه داشتن..خنک میشه ...
    -----------
    در مورد فوکوس دستی... به نظرم از ویزور زیاد نمیشه تنظیمش کرد...ولی از ال سی دی بهتر دید دارید ....
    راحت هم هست کار کردن با دستیش... یه نقطه مشخص از جسم رو زوم دیجیتال میکنه و شما میتونید روش مانور بدید
    ---------
    امروز عکسهایی با EXR و حالتهای دیگه گرفتم... که بزودی همین جا لینکشو میزارم
    درود
    آیا آپدیت دوربین رو نصب کردید ؟ در واقع می خوام این سوال رو بپرسم که آیا حتی با نصب آپدیت هم چنان دوربین به این شدت داغ می کنه ؟
    vishtasp و SME.Mahdi تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    درود
    آیا آپدیت دوربین رو نصب کردید ؟ در واقع می خوام این سوال رو بپرسم که آیا حتی با نصب آپدیت هم چنان دوربین به این شدت داغ می کنه ؟
    به خدا منم خیلی کارکردم ولی هیچ پیغامی رو صفحه من دال بر داغ کردن و خاموش شدن پیدا نشد من بعضی مواقع انقدر عکس میگیرم یه شارژ یه سره تموم میکنم چرا کسی حرف منو باور نمیکنه :confused:
    hesamg59، persian.boy و SME.Mahdi تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    60

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    درود
    بله آپدیت رو نصب کردم... به شدت موثره....
    غیر از دیروز که خیلیییییییییییییییییییییی ی باهاش کار کردم...دیگه داغ نکرده...
    اون داغ کردنش هم به شدت زمانی که آپدیت نبود نیست...فقط آلارم اومد...وگرنه مشکلی نداشت
    persian.boy تشکر می‌کند.

كاربر همراه vahidmir2000 آواتار ها
    تشکر کرده
    424

من فکر میکنم این داغ کردن دوربین کاملا عادی باشه البته در مورد این مدل خاص از شرکت فوجی. دلیل هم واضحه چون خود شرکت پیش بینی میکرده که دوربین ممکنه بعضی مواقعا داغ کنه آلارم هم براش طراحی کرده وگرنه تاجایی که من تجربه دارم در دوربین دیگری این آلارم رو ندیدم.
    hesamg59 تشکر می‌کند.
    Back for Good

صفحه 16 از 83 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 66 ... آخرینآخرین