صفحه 12 از 83 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 62 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 830
Like Tree1428تشکر

موضوع: Fujifilm FinePix HS20EXR

كاربر همراه m like mother آواتار ها
    تشکر کرده
    95

سلام
    اول سوالاتم:

1- یه توضیح کامل در مورد براکتینگ بدید و آیا hs20 این امکان رو داره یا نه؟
    2- اندازه دقیقا این سنسور ها ( منظور طول و عرضشون هست ) چقدر هست سنسور 1 به 2 و سنسور 1 به 2.3

آقای hamid415 میان میگن عکسهای این دوربین مثل عکسهای موبایل می مونه و بجای بحث تخصصی و مقایسه ای یک ناامیدی رو به سمت مشتاقان این دوربین پرتاپ می کنند. بله درسته ، عکسها خوب نیستند. اما آیا عکسها در شرایط حرفه ای گرفته شده اند؟! فراموش نکنیم کسی که حرفه ای است و میره با 7d عکس میگیره کلی تجربه ( غیر از کارآیی دوربین ) رو عکس تزریق می کنه تا میشه یه عکس خوب.

در ضمن اکثر کامپکتهای خانگی باید عکسهاشون مثل این باشه ( جز موارد خاص ). کسی هم نگفته این دوربین حرفه ای یا حتی نیمه حرفه ایست این یک اصطلاح غلطه. در واقع مانند یک دوربین خانوادگی با شمایل حرفه ای است که زوم بیشتر داره. خب حالا باز هم عکسها موبایلی است؟! اگر هست همه کامپیکتها اینطور هستند!. پس بحثی نیست.
    شما راست می گویید من با دوربین d900 گوشی سامسونگ عکسهای خیلی خوبی گرفتم. خب پس چرا دوربین میخرم با همون عکس بگیرم تماس بگیرم و پیامک بزنم. بله؟ جواب سوال را که بدهید معلوم می شود چرا باید hs20 خرید.

متاسفانه کمبود پول در بعضی موارد و علاقه دوستان به کارهای حرفه ای باعث میشه چنین انتخابی داشته باشند ( مثل خودم ) . g12 کانن خیلی عکساش خوبه. اما من اگر اون رو بگیرم زومی نخواهم داشت. یک عمر بدون زوم چکار کنم. و داستان هایی از این دست ...

پس مسئله مقایسه ای میشه نه صرفا بد. شما اگه دوربینی سراغ دارید که عکس خوب هم بگیرد و این زوم رو هم بدهد تو این رنج قیمت بگید من بخرم. اتفاقا به نظر من g12 برای یک عکاس حرفه ای خوبه که یه مثلا 5d کانن داره اما تو کوچه و بازار که نمی تون اون رو با خودش ببره از g12 استفاده کنه. اما برای ما یه همه کاره هیچ کاره به قول شما بهتره.

بازم امیدوارم عکسهای بهتری بندازه. وگرنه مجبورم برندی که میخوام تو سوپر زوم ها بخرم رو عوض کنم با اینکه سنسور این ( یعنی 1 به 2 ) است و از همه در ظاهر بهتر.
    ehsan+، NetNegar و mrif100 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    95

اینم چند نمونه از عکسهای این دوربین در سایت آمازون

Asri و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر همراه data آواتار ها
    تشکر کرده
    2172

نقل قول نوشته اصلی توسط m like mother نمایش پست ها
    سلام
    آقا حمید از توضیحات تون ممنون

راستش هر چی فکر می کنم اگه خوب عکس نندازه ، زومش هم به درد خودش میخوره

اما یکی گفت یه کم پول روش بذار یه دوربین حرفه ای بگیر. اما وقتی برم سراغ حرفه ای دوباره داستان شروع میشه که یه کم دیگه پول روش بذار اون یکی رو بگیر که بهتره و به همین ترتیب ... ضمن اینکه من الان 500 بیشتر ندارم.

در ضمن دوستان راهنمایی کنند یاگه بخوام یه حرفه ای بخرم با اضافه کردن کمی پول حداقل چقدر باید هزینه کنم که نگیم دوربین بدی است. مثلا 750 تومان یا یک میلیون تومان. یه چیزی که ازش راضی باشم. در ضمن یه لنز زوم مثلا 30 اگه بخواهیم بگیریم برای همون دوربین حرفه ای حدودا چقدره؟

در ضمن سنسور این دوربین از hs10 یا hx100 بزرگتره آیا نباید عکسهای بهتری بگیره؟ عجب داستانیه این ....

ممنون و بدرود
    من هم تقریبا شرایط شما رو دارم. اگه قیمت mirrorless هایی مثل Olympus EPL-1 تو ایران مناسب بود اونو می گرفتیم (قیمت جهانی با دو لنز 14-42 و 40-150 فقط 599 دلار) ولی با این اوضاع منتظر Sony HX100v هستم و همینطور HS20. اگه اینها اون کیفیتی رو که میخوام نداشته باشن مجبورم یه SLR دست دوم بگیرم Canon 450D or 500D . یا ...
    m like mother و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر همراه data آواتار ها
    تشکر کرده
    2172

این هم یه نمونه خوب
    سایز 800X600

و در سایز 1600X1200

http://imgdrop.net/images/cqs1304059665g.JPG
    NetNegar و morteza khademy تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    95

پیش فرض نگاه عمیق تر

یه کم فکر کردم براتون بگم

1- ببینید دوستان می دونیم لنزی در محدوده 24-720 اگر خیلی مرغوب باشه( تو قسمت واید و تله زیاد) که خودش چند میلیون هزینه داره. پس نباید انتظار داشته باشیم این دوربین تله 720 که میده با یه لنز مجزای کانن که تله 720 میده و مثلا قیمتش یک و نیم میلیون هست برابری کنه

2- اون محدوده خیلی باز و بسته تله تو شرایط بحرانی به کمک ما میاد تا بتونیم بعضی از صحنه ها رو از دست ندیم. اگر قرار باشه عکسهای خوبی تو این محدوده بگیریم که معادلات دوربین های عکاسی بهم میخوره. طرف سه ونیم میلیون میده 5d canon میگیره و چون لنز تله نداره نمی تونه مثل ما عکس بگیره!! مسلمه که کسی که دنبال عکس خوب تله هست فقط لنزش کلی قیمت داره. پس حرفه ای ایست پس دوربینش خیلی خوبه. پس چند میلیون پول خرج کرده. اما ما اینطور نیستیم. درسته؟

3- پس ما چکار کنیم؟ ما باید ببینیم عکس دوربین hs20 در شرایط عادی مثل لنز 35 تا 80 حالا بگیم تا 100 چجوریه . آیا تو این رنج عکس خوبی میگیره نسبته به چی؟ نسبت به دوربینی که سنسور اون 1 به 2.3 است. اگر عکس خوب گرفت که یعنی دوربین خوبی است. اگه نسبت به دوربنی که سنسور اون 1 به 2 است ( مثل خود hs20) عکس ها در یک اندازه بود باز دوربین خوبی است. اما اگه نسبت به سنسورهای با ابعاد مثلا 1 به 1.6 مقایسه کنیم و ببینیم عکس ها از کیفیت کمتری برخوردار است خوب خیلی طبیعی است. دوربین در اینجا بد نیست این جزو مشخصات دوربین است.

4- اکثر کامپکت ها که سنسور 1 به 2.3 دارند باید در این کیفیت عکس بگیرند درسته؟ اگر اونها عکسهای خیلی بهتری گرفتند می گوییم این دوربین بد است.

5- اما تو تله زیاد مشخص است که تکون دست خودش رو خیلی نشون میده . این که یه دوربینی است با این گستره لنز، همش رو هم فقط حدود 500 تومان است. ما با 5d canon کار کردیم تو تله 200 فیلم گرفتیم اونهم روی ریل و با حرکات نرم تراولینگ اما کوچکترین حرکت دوربین هنگام ادیت کاملا محسوس بود. حالا شما همون 5d رو تله 720 ببند و روی دست فیلم بگیر مسلم است که تکون های دوربین پدر ببینده رو در میاره. با اینکه حتما از اون دوربین با اون قیمت و لرزش گیز انتظار میره که لرزش های کمتری داشته باشه که خب طبیعی هم هست.

6- اگه این دوربین تو محدوده نرمال لنز و همپای دوربین هایی که سنسور هم اندازه این دارند عکس بگیره من میگم هیچ مشکلی نداره. واید و تله هم بماند برای موارد ضروری نه موارد حرفه ای که داد بزنیم چرا تله اش خیلی خوب نیست

نتیجه:
    من میگم این دوربین رو باید تو محدوده ی نرمال لنز بررسی کرد. و واید و تله خوب ازش توقع نداشته باشیم. ضمن اینکه تله 720 تو عکاسی به نظرم حتما باید رو پایه باشه چه برسه به فیلم برداری.

همیشه به این فکر می کردم که مثلا میرم استادیوم و از طبقه دوم میخوام یه عکس کلوز آپ از دایی بگیرم که داره دستش رو میزنه رو سرش (مثلا) . آیا اگه g12 بخرم با وجود عکسهای بسیار خوب می تونم این کار رو بکنم؟ عمرا !! . سوال اینجاست که آیا این عکسی که از دایی می گیرم ( با hs20) به عنوان یه عکس آماتور ( یا نیمه حرفه ای ) قابل قبول خواهد شد یا نه .

خیلی حرف زدم . خودم رو دلداری دادم.

تشکر کرده
    95

نقل قول نوشته اصلی توسط morsasongl نمایش پست ها
    سلام.بنده بین سه دوربین G12 و SX30 کانن تحقیق زیادی در سایتهای مختلف انجام دادم و در مجموع امکانات زیادتر ، زوم بهتر در کناره های تصویر ، تکنولوژی جدید ساخت سنسورهای CMOS ، پشتیبانی از فرمت RAW ، علاقه به زوم زیاد و نهایتا قیمت پایینتر از بقیه با عث شد این مدل را انتخاب کنم.ضمن اینکه این دوربین جدید است و لنز بدون موتور آن باعث طول عمر بیشتر میشه. اسم بنده محمد است.
    سلام.
    ممنون . منم بین این مدلها رسیدم به hs20. در ضمن نباید به دید hs10 به این دوربین نگاه کرد این hs20 است مگه نه. در ضمن از بحثها تبلیغاتی و خرید و فروشی فاصله بگیریم ( اول خودم رو گفتم )

آقا محمد یک سوال: هم فوکوس و هم زوم حالت دستی داره؟ درسته؟ اما فوکوس اتوماتیک هم داره.

پس بی زحمت یک فیلم مثلا 10 ثانیه ای تو نور روز ( آفتاب ) و یک عکس تو نور منزل اگه زحمت بکشید ممنونم.

اگه یه عکس با زوم آخر هم بگیرید ( و در همون حالت با لنز واید ) که بشه مقایسه کرد شرایط نوریش رو ممنون میشم

بدرود
    Moty و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط m like mother نمایش پست ها
    سلام.
    ممنون . منم بین این مدلها رسیدم به hs20. در ضمن نباید به دید hs10 به این دوربین نگاه کرد این hs20 است مگه نه. در ضمن از بحثها تبلیغاتی و خرید و فروشی فاصله بگیریم ( اول خودم رو گفتم )

آقا محمد یک سوال: هم فوکوس و هم زوم حالت دستی داره؟ درسته؟ اما فوکوس اتوماتیک هم داره.

پس بی زحمت یک فیلم مثلا 10 ثانیه ای تو نور روز ( آفتاب ) و یک عکس تو نور منزل اگه زحمت بکشید ممنونم.

اگه یه عکس با زوم آخر هم بگیرید ( و در همون حالت با لنز واید ) که بشه مقایسه کرد شرایط نوریش رو ممنون میشم

بدرود
    سلام دوست عزیز
    زوم اتوماتیک نداره ، هم فوکوس و هم زوم حالت دستی داره ،اره منم موافقم با شما اگه اقا محمد فیلم و عکس بذاره کلی عالی میشه هر چند من که تا حالا کلی مزاحم اقا محمد شدم
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر جديد omidspot آواتار ها
    تشکر کرده
    0

تعدادی عکس از hs20exr

منبع
    m like mother، SME.Mahdi، data و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد liiv آواتار ها
    تشکر کرده
    10

بشخصه ترجیح میدادم که فوجی با بزرگتر کردن سنسور, به جای استفاده از 16mp از همون 10 مگا پیکسل استفاده میکرد !
    vahidmir2000، NetNegar و adel 25band تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط m-r-r نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    مدتهاس در صدد خرید دوربین عکاسی مناسبی هستم که بصورت خانگی از ان استفاده کنم. انتخاب قبلی من sx30 کنون بود اما با ظهور hs20 انتخابم به این سمت متمایل شده؛ تا اینکه در گشت و گذار به سایت عکاسی و این تاپیک و مباحث تخصصی اون رسیدم. واقعا لذت بردم از خوندن مطالب پر محتوای شما دوستان و خوشحال شدم که اینجا عضویت دارم.

موضوع داغ کردن دوربین تا چه حد هست ؟ این حرارت در کدوم قسمت هست ؟ باطری ها یا اطراف نمایشگر ؟ شارژ رو هم خالی میکنه ؟
    سلام دوست عزیز این نظر لطف شماست و داغ کردنش ظاهرا خیلی مهم نیست چون اقا محمد از دوستان فروم گرفتن و اتفاقی نیفتاده و گفته نرم افزاریه حالا تو این یکی دوروز با نصب نرم افزار جدید همه چی معلوم میشه
    NetNegar تشکر می‌کند.

صفحه 12 از 83 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 62 ... آخرینآخرین