صفحه 9 از 14 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 136
Like Tree44تشکر

موضوع: Fuji S9000 / S9500 / S9600

كاربر همراه
    تشکر کرده
    842

پیش فرض پاسخ: یه سوال در مورد Fuji Finepix s9600

دوست عزيز لرزهگير براي همه دوربينها امريست حياتي .چون بالاخره حتي دوربيني با سرعت بالا در زوم هاي بالاتر از 10x در رنج تله به اون نياز دارن.بس بودنش بهتر از نبودنشه. حالا خوب اگه اون دوربين fz50 باشه بيشتر .مشخصاتش در امضا.به اميد روزي كه امكانات اضافي دوربينهاي ديگر رو به عنوان كمبودي در دوربين خود قبول داشته باشيم. نه اينكه اون رو اضافه توصيف كنيم.البته بدون تعصب!!!!!!!!!
    باز هم میگم موضوع بحث اصلا نه در مورد دوربین FZ50 و نه در مورد هیچ دوربین دیگری هم نبوده. حتی از اول در مورد لرزشگیر هم نبوده!!!! نمیدونم شما با چه فیلتری نوشته های من رو میخونید!!!!

كاربر همراه rtoraby آواتار ها
    تشکر کرده
    590

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    در مقابل بسیاری از دوربین های دیگر از نظر نویز رفتار بهتری دارد.

شما كدام مدل سونی و یا كنون مد نظرتان است؟
    مثلا h5 یا h9 و یا g7
    غلامرضا ترابی
    Canon EOS 400D + EF-S 18-135mm STM

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط rtoraby نمایش پست ها
    مثلا h5 یا h9 و یا g7
    از هر سه كم نویز تر است ، قطعا....!
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه avang777 آواتار ها
    تشکر کرده
    380

پیش فرض قابلیتهای دوربین fujifilm s9600 ا

دوستان سلام
    احتمالا دوربین فوجی اس 9600 را كه از خانواده شبه اس ال آر ها است را می شناسید.شاید بتوان گفت در این خانواده همانند پاناسونیك اف زد 50 شبیه ترین دوربین به دی اس ال آرها می باشد.زیرا از نظر بدنه بسیاری از قابلیتهای دوربینهای حرفه ای را دارا است.سنسور سوپر سی سی دی آن با اندازه 1 به 6/1 و رزولوشن 9 مگاپیكسل (در این رده دوربینها) همانندی ندارد چه از نظر بزرگی و چه از نظر كم بودن نویز زیرا در بقیه دوربینها سنسور آنها 1 به 5/2 می باشد.تواناییهای آن با توجه به لنز خوش تیپش در ماكرو - تله - واید و ایزوی نسبتا خوب تا 1600 با یاد اوری سی سی دی بزرگ آن بسیار جالب و قابل تامل می باشد.كه البته همانند بسیاری دیگر دوربینها در ایزوهای بالا نویز قابل توجه بوجود می آید.از 400 به بالا.
    در مجموع دوربینی است كه با آن می توان انواع عكسهای واید و تله و ماكرو خیلی خوبی گرفت با كیفیتی قابل قبول اما نه در حد دی اس ال آرها. بیشتر از این هم نباید انتظار داشت زیرا قیمت این دوربین از ارزانترین لنز به درد بخور و قابل قبول در دنیای حرفه ای بسیار ارزانتر است.یعنی برای یك مصرف كننده معمولی و البته سطح بالا كه میخواهد ذوق هنری خود را در این رشته اقناع كند بسیار راضی كننده و توانا می باشد.
    حد اكثر گشادگی دیافراگم آن در واید 6/2 و در تله 9/4 می باشد كه نسبتا بسیار خوب است.
    حال با توجه به قابلیتهای اسمی كه در این دوربین مشاهده می شود و از طرف سازنده اعلام شده از نظر كیفی هم باید در عالم واقعیت این دوربین را سنجید و عملا آن را محك زد.زیرا یك عكس خوب خوب است و یك عكس بد بد . و تبلیغات كارخانه و مشخصاتی كه در كاتالوگ نوشته شده هیچ تاثیری بر كیفیت واقعی دوربین و عكس ندارد.
    بنابراین از دوستانی كه این دوربین را دارند یا دست گرفته و با آن كار كرده اند دعوت می كنم تجربیات خودشان را برای دیگران بازگو كنند تا هم كسانی كه آن را دارند بیشتر با آن آشنا شوند و هم كسانی كه قصد خرید یك دوربین مناسب خانوادگی حرفه ای را دارند بتوانند با مقایسه آن با دیگر دوربینها بهترین تصمیم را از نظر خودشان با توجه به بودجه ای كه شاید به سختی هم فراهم نموده باشند بگیرند.
    متشكرم
    Mastermehdi، بهرنگ و Kavian تشکر می‌کنند.
    امير عباس ولي
    samsung GX-10

كاربر همراه بهرنگ آواتار ها
    تشکر کرده
    606

Wink پاسخ: قابلیتهای دوربین نیمه حرفه ای fujifilm s9600

با سلام خدمت شما عزیز خوشحالم که بالا خره کم کم میشه گفت روش جدیدی داره در این سایت شکل می گیره .این دوربین در بسیاری از بحثها شرکت داشت ولی متاسفانه دوربینها فقط هنگام معرفی بیشتر مورد بحث و نقد توسط اساتید و علاقه مندانشان قرار میگیرند و بعد از حتی ورود به ایران وخرید ان کمتر کسی برای معرفی دوربینش و کمک رساندن به علاقه مندان دوربین اقدام به توضیح کار کرد واقعی دوربین و تجربیاتش میکند البته من در چند مورد خودم مقابل این دوربین قرار گرفتم و از دوربین خودم دفاع کردم .و محاسنش به نظرم بیشتر از معایبش هست .در مورد عرض اولم منظورم این بود که فکر کنم این سایت کاملترین سایت از نظر علمی وغنای دانش دقیق مشخصات فنی دوربین باشه تا اونجایی که من میدونم بنظر من البته.ولی چند ایراد اساسی داریم 1.به slr-like توجه چندانی نمیشه لاعقل در مورد دوربین خودم.2. بسیاری حتی فرق چندانی بین انها قاعل نیستند که من کاملا با هاشون مخالفم.3.من تعداد کمی از معرفی امکانات و لوازم جانبی دوربینها ی حتی نیکون و کانون در مطالب راجع به تایپیک دوربین من چیست دیدم.4. شرکتهای وارد کننده هم زیاد دوربینهای slr-like رو پشتیبانی نمیکنند منظورم بیشتر لوازم جانبی و کنور ترهاشونه .5.در نتیجه شما باید کلی سایترو زیرو رو کنید تا بتونید در بحثها اونم نه برای معرفی بلکه دعوای برندی مطالب مفیدی گیرتون بیاد اون هم از بیشتر از طرف مقابل دوربین . البته چند مورد وجود دارد مانند 1.خود بنده در تایپیک دوربین شما چیست fz50 . و 2 .اقای قبادی سونی الفا 100 3. اقای مسعود قدیری در مورد 400D 40D کانون .3.اقای مشهدی در مورد S3IS . و 4. اقای عاشورینیا در مورد D200 . و تعداد کمی دوست دیگر که شاید به تعداد انگشتان دست نرسند البته در مورد تست فنی کامل دوربین خودشان و به اشتراک گذاشتن
    اطلاعات مفید و تجربیات خودشان در مورد همان دوربین .نه سایر بحثها که نمیشه غیر مفید خواند ولی بسیار وقت گیرند ونمیشه اسم معرفی روشون گذاشت.:confused:
    Mastermehdi تشکر می‌کند.

بهرنگ پاشایی
    Canon EOS 7D\BG-E7 Battrey Grip\Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM\Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM\MANFROTTO MN190X PROB+MN322RC2

تشکر کرده
    380

پیش فرض پاسخ: قابلیتهای دوربین نیمه حرفه ای fujifilm s9600

با سلام
    در این دوربین از سنسوری با نسبت ابعاد 1 به 6/1 اینچی استفاده شده كه فكر مي كنم برابر با 625/0 يك اينچ مربع است.در مقام مقايسه سنسور دوربين كنون s5is از نسبت 1 به 5/2 استفاده مي كند كه برابر با 4/0 يك اينچ مربع مي شود. يعني سنسور فوجي 225/0 بزرگتر است يا كمي بيشتر از 5/1 برابر بزرگتر است.معني آن اين است كه ديودهاي سنسور فوجي بزرگتر از سنسور كنون است (در مقياس مگاپيكسل تقريبا مساوي).اما شركت فوجي از سنسورهاي super ccd استفاده مي كند.مزيت اين سنسورها اين است كه براي هر يك پيكسل تصوير از دو ديود نوري به جاي يك ديود نوري در سنسورهاي معمولي استفاده مي كند.(يك ديود اصلي بزرگ در كنار يك ديود كوچك كمكي)
    شايد اين همان علت دو برابر بودن حجم فايلهاي عكس دوربين فوجي در فرمت raw باشد.(مثلا 22 مگابايت به جاي 11 مگابايت).
    در ساخت اين سنسور با كم كردن فاصله بين ديودها سطح مفيد افزايش يافته و از اين سطح زيادي براي قرار دادن ديودهاي كمكي (كوچكتر از ديودهاي اصلي) در كنار هر كدام از آنها استفاده شده است.اين ديودهاي كمكي براي دريافت جزئيات بيشتري از تصوير طراحي شده اند كه با تركيب تصاوير آنها با تصوير ديودهاي بزرگ تصويري با جزئيات دقيقتر و كيفيت بهتر بدست مي آيد.
    دوربينهاي slr like فوجي به نويز كمتر نسبت به بقيه دوربينها در اين خانواده شهرت دارند.علت آن چيست؟ شايد همان بزرگي سنسور فوجي باشد زيرا با افزايش سطح مي توان از ديودهاي بزرگتري استفاده نمود كه به خاطر بزرگي نور بيشتري را جذب مي كنند.(مثال ذكر شده در اين مورد مقدار آبي است كه در يك ليوان در مقايسه با يك سطل قرار مي گيرد) اين نور بيشتر باعث مي شود نسبت بين سيگنالهاي تصوير ساز به ولتاژ پايه براي روشن نگاه داشتن سنسور بيشتر باشد.به عبارتي هر چه مقدار ولتاژ تصويري به ولتاژ تغذيه سنسور كه يك قطعه الكترونيكي است بيشتر باشد نويز كمتري قابل مشاهده است. و به همين دليل است كه در نور كم نويز مشاهده ميشود و يا هنگامي كه به علت كمبود نور ايزوي دوربين را افزايش ميدهيم چون در واقع ولتاژ پايه سنسور را افزايش داده ايم , نسبت ذكر شده در بالا را كاهش داده و باعث افزايش نويز مي شويم.
    به هر حال دوربين فوجي توانسته است با استفاده از اين جزئيات: تصوير بهتري را از نظر نويز ارائه دهد.
    موفق باشيد
    Mastermehdi تشکر می‌کند.
    امير عباس ولي
    samsung GX-10

تشکر کرده
    380

با سلام
    در این دوربین از سنسوری با نسبت ابعاد 1 به 6/1 اینچی استفاده شده كه فكر مي كنم برابر با 625/0 يك اينچ مربع است.در مقام مقايسه سنسور دوربين كنون s5is از نسبت 1 به 5/2 استفاده مي كند كه برابر با 4/0 يك اينچ مربع مي شود. يعني سنسور فوجي 225/0 بزرگتر است يا كمي بيشتر از 5/1 برابر بزرگتر است.معني آن اين است كه ديودهاي سنسور فوجي بزرگتر از سنسور كنون است (در مقياس مگاپيكسل تقريبا مساوي).اما شركت فوجي از سنسورهاي super ccd استفاده مي كند.مزيت اين سنسورها اين است كه براي هر يك پيكسل تصوير از دو ديود نوري به جاي يك ديود نوري در سنسورهاي معمولي استفاده مي كند.(يك ديود اصلي بزرگ در كنار يك ديود كوچك كمكي)
    شايد اين همان علت دو برابر بودن حجم فايلهاي عكس دوربين فوجي در فرمت raw باشد.(مثلا 22 مگابايت به جاي 11 مگابايت).
    در ساخت اين سنسور با كم كردن فاصله بين ديودها سطح مفيد افزايش يافته و از اين سطح زيادي براي قرار دادن ديودهاي كمكي (كوچكتر از ديودهاي اصلي) در كنار هر كدام از آنها استفاده شده است.اين ديودهاي كمكي براي دريافت جزئيات بيشتري از تصوير طراحي شده اند كه با تركيب تصاوير آنها با تصوير ديودهاي بزرگ تصويري با جزئيات دقيقتر و كيفيت بهتر بدست مي آيد.
    دوربينهاي slr like فوجي به نويز كمتر نسبت به بقيه دوربينها در اين خانواده شهرت دارند.علت آن چيست؟ شايد همان بزرگي سنسور فوجي باشد زيرا با افزايش سطح مي توان از ديودهاي بزرگتري استفاده نمود كه به خاطر بزرگي نور بيشتري را جذب مي كنند.(مثال ذكر شده در اين مورد مقدار آبي است كه در يك ليوان در مقايسه با يك سطل قرار مي گيرد) اين نور بيشتر باعث مي شود نسبت بين سيگنالهاي تصوير ساز به ولتاژ پايه براي روشن نگاه داشتن سنسور بيشتر باشد.به عبارتي هر چه مقدار ولتاژ تصويري به ولتاژ تغذيه سنسور كه يك قطعه الكترونيكي است بيشتر باشد نويز كمتري قابل مشاهده است. و به همين دليل است كه در نور كم نويز مشاهده ميشود و يا هنگامي كه به علت كمبود نور ايزوي دوربين را افزايش ميدهيم چون در واقع ولتاژ پايه سنسور را افزايش داده ايم , نسبت ذكر شده در بالا را كاهش داده و باعث افزايش نويز مي شويم.
    به هر حال دوربين فوجي توانسته است با استفاده از اين جزئيات: تصوير بهتري را از نظر نويز ارائه دهد.
    موفق باشيد
    Mastermehdi تشکر می‌کند.
    امير عباس ولي
    samsung GX-10

كاربر همراه Mastermehdi آواتار ها
    تشکر کرده
    925

ااین مطلب چیزی جز تجربیات من نیستش. همانطور که میدانید من اصلا نیمه حرفه ای هم نیستم، پس ببخشید.

- اولین موضوع که شما رو متوجه خود میکنه، گریپ فوق العاده این دوربینه. زمانی که قصد خرید داشتم، دوربینهای زیادی دست گرفتم مخصوصا canon 350D ولی آن زمان بنا به دلایلی اینو خریدم. حالا که میخواهم slr بخرم رفتم و اونو گرفتم دستم و دیدم که نمیتونه دوربین من باشه! دلیلش عادت من به گریپ 9600 هستش.

- درباره جزئیات حرف خاصی نمیزنم که همگی با خواندن spec متوجه آن خواهیم شد.

- فلاش دستگاه تا حدی ضعیفه و شما براحتی میتوانید از فلاشهای خارجی استفاده کنید. به نظر میرسه (بر حسب گفته ها در سایتهایی مثل dpreview) که تا فلاشی با قدرت 400v رو هم میشه این رو گذاشت. در ضمن دریچه ای برای وصل کابل سینک فلاش برای فلاشهایی که کابل دارند موجوده تا با دوربین سینک شوند در غیر این صورت میبایستی فلاش با حالت دستی تنظیم شود. بیشترین فلاشهایی که براش توصیه شده vivitar 283 و yashica 240 هستش. در ضمن به یاد داشته باشید برای تنظیم تراز سفیدی فلاش میبایستی در تراز سفیدی کاستوم قرار بگیرید و اونو تنظیم کنید با روشی که در دفترچه توضی داده شده.

- کلاّ کنترل خوبی بر روی همه چی دارید.

- مود اتو همانند خیلی از دوربینهای دیگه تعریف خاصی نداره و معمولا ازش استفاده نمیکنند.

- مود های نورسنجیش خوب کار میکنه مگر موارد خاص که با کمی دقت و انتخاب صحیحتر مود نورسنجی، نورسنجی مناسبتری خواهیم داشت. در همین باره دکمه af-lock ae-lock هم داره که مخصوصا برای تنظیم نور و فوکوس در قسمتی و سپس کادر بندی در قسمتی دیگر بسیار مفید است. (من ازش زیاد استفاده میکنم)

- دکمه ای برای بزگنمایی در مرکز تصویر در مود فوکوس دستی دارد که به نظر من خیلی خوب نیست! راستیتش میشه در بعضی مواقع ازش استفاده کردش ولی اونقد تصویر بزرگ شده اعوجاج داره که منو از استفاده ازش منصرف میکنه!

- مود ماکرو خیلی خوب، lcd گردان، نمایش هیستوگرام و ...... از ویژگیهای دیگرشه.

- یکی از ویژگیهای فوق العاده اش که برای من در هر عکسی مورد استفاده داره، area af میباشد. ماتریسی 7 در 7 که شما میتوانید نقطه فوکوس رو تغییر دهید که واقعا امکان خیلی خوبیه.

- حالت multi exposure هم داره . امکان خیلی خوبیه ولی به شخصه برای من زیاد مورد استفاده قرار نگرفتش مگر 7-8 بار.

- 2 جایگاه برای کارت داره یکی cf و یکی xd. که اگه از xd استفاده کنید به دلیل سرعت احتمالی بالاتر آن، سرعت رکورد بر روی کارت بالاتر خواهد بود.

- شما میتوانید بعد از گرفتن هر عکس، عکستون رو ببینید به مدت 1.5 یا 3 ثانیه یا اصلاّ نبینید. متاسفانه دکمه fast preview نداره. برای مشاهده دوبارۀ عکس لازمه وارد قسمت preview شوید. این کار کمی کندتر از بقیۀ دوربینها صورت میگیره ولی خیلی هم مشکلی نداره.

- رنج وسیعی از iso در اختیار شماست که واقعا نویز پایینی رو داره. مخصوصا تا 800 که واقعا مناسبه، 1600 رو هم میشه یه کاریش کرد! من فکر کنم نویز پایینش به خاطر نوع ccd و تکنولوژی ساختشه. اساتید میبخشند اگه من اشتباهی کردم و امیدوارم اونا توضیحات کاملشو بدن. سنسورهای فوجی کمی متفاوت هستش به جای اینکه حسگر در مرگز پیگسل باشه در گوشه آن قرار داره و در ضمن از 2 المان استفاده میکنه و در اصل تعداد حسگر ها به 1/3 کاهش پیدا میکنه که باعث نویز کمتر و رنگهای طبیعی تر میشه و........ من چند جا خوندم که نویز پایینترشو مربوط به این ماجرا دانسته اند.

- به نظر میرسه که در iso200 شفافیت بالاتری داریم حتی نسبت به iso100.

- لنز معقولی داره. رنج مناسبی داره. من به شخصه ca فوق العاده ای ازش ندیدم. شاید من از محیط پر کنتراستی عکس نگرفتم ولی جز در چند مورد بر جای دیگه مشکل خاصی نداشتم. درباره vignetting هم دقیق نمیتونم بگم ولی در حالت واید و تله کمی داره. دیستورشنش معقوله نسبت به مدلهای مشابه شاید هم خیلی خوب باشه! در حالت واید مقداره متوسطی barrel داریم که به سرعت کم میشه و در حالت تله مقدار بسیار کمیpincushion داریم که اصلاّ براحتی قابل رویت نیستش.

- سرعت فوکوس مناسبی داره ولی نه آنچنان خوب مخصوصا هر چه لنز تله تر بشه در کنتراست پایین و نور کمتر فوکوس میره تو باغالیا! اشتباه فوکوس هم در تله های بالاتر داره حتی با وجود نور زیاد!

- رنگهای مناسبی داره با درخشندگی خوب. ولی در تشخیص دقیق طیف قرمز در نورهای شدید مشکل داره. البته خود قرمز که نه بیشتر در صورتیها. اگه مجبور بشید از گلی با طیف صورتی پر رنگ در سایۀ مجاور به آفتاب وسط روز عکاسی کنید به خوبی این مسئله رو خواهید دید! البته این موضوع با تصحیح گاما و بالانس رنگها و ..... قابل برطرف شدنه. در ضمن این مشکل در حالت jpeg بوجود میاد. اگه در حالت raw باشید اصلا این موضوع وجود ندارد ولی طیف صورتی و قرمزو کم رنگ تر خواهیم داشت که با پروسس raw راحتتر به مقصود میرسیم.

- سرعت رکورد در حالت raw پایینه. بدلیل حجم بالای آن (18mb) . البته اگه از کارت xd استفاده کنیم بسیار بهتر میشه.

- همانطور که میدانیم دیاف در حالت واید از 2.8 و در حالت تله از 4.9 تا 11 قابل تغییره. البته در حالت منوال! و در بقیۀ موارد تا 8 قابل انتخابه.

- نمیدونم شاید من اشتباه میکنم ولی من شارپترین دیاف رو در 2/3 استاپ بالاتر از مینیمم دیاف پییدا کردم! مثلا در 300mm که مینیمم 4.9 هستش، من شارپنس بالاتر رو در 6.4 دیدم. یعنی حتی از 8 هم شارپتر بود. این داستان در تله ها وجود داشت تا 100mm. از اینجا به پایین شارپترین در 1/3 استاپ بالاتر از مینیمم دیاف بود. نمیدونم شاید من اشتباه میکنم.

- شاتر اسپید تا 30 ثانیه قابل تنظیمه باز فقط در حالت منوال! در بقیۀ موارد تا 4 ثانیه. حالت bulb هم داره که فقط تا 30 ثانیه هستش!

این دوربین نقاط ضعف و قدرت زیادی داره. من سعی کردم بیشتر اون چیزایی رو که تجربه کردمو بگم. بقیۀ چیزها از نظر منقابل گفتن نبود چون با دیدن spec براحتی میفهمیمشون.
    نکته ای که در میان تمامی قدرت این دوربین به چشم ما میاد عدم وجود لرزشگیره که در مدلهای مشابه وجود داره. فوجی به جای این مساله تاکیید بر کم نویز بودن رو داره که این مشکل رو با بالاتر بردن iso حل کنید! البته که شدنیه ولی به هر حال بودنش یه چیزه دیگه ایست. البته نبودش هم مشکلی نیست مگه این همه slr بدون لرزشگیر نداریم!
    اگه سوالی بود و من بلد بودم دریغ نمیکنم، اگه بلد نبودم سعی میکنم برم جوابشو پیدا کنم. هم برای شما خوبه هم برای من!
    abc1663، Mashhadi Vahid، aminomid و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی هامیزاد
    Canon 40D, Canon 70-200mm f/4 L IS, Canon 60mm f/2.8 macro, Canon 17-55mm f/2.8 IS
    Lowepro nova 4, Inverse 200 & Primus Aw, Canon RS-80N3, Sigma EF 500 DG Super

تشکر کرده
    380

با سلام
    دوست عزیز بسیار توضیحات جالب و كابردی ارائه كردید كه باعث می شود شناخت كامل و واقعی نسبت به این دوربین بوجود بیاید.لطفا در مورد مود ماكرو و سوپر ماكرو همچنین عكاسی در شب و نور كم و مصنوعی و فیلم برداری توسط این دوربین هم توضیح بفرمایید. در ضمن آیا شما s6500 fd را هم تجربه كرده اید؟در این مورد هم اگر تجربه ای دارید ممنون می شویم.
    با تشكر
    امير عباس ولي
    samsung GX-10

كاربر همراه Mastermehdi آواتار ها
    تشکر کرده
    925

نقل قول نوشته اصلی توسط avang777 نمایش پست ها
    با سلام
    دوست عزیز بسیار توضیحات جالب و كابردی ارائه كردید كه باعث می شود شناخت كامل و واقعی نسبت به این دوربین بوجود بیاید.لطفا در مورد مود ماكرو و سوپر ماكرو همچنین عكاسی در شب و نور كم و مصنوعی و فیلم برداری توسط این دوربین هم توضیح بفرمایید. در ضمن آیا شما s6500 fd را هم تجربه كرده اید؟در این مورد هم اگر تجربه ای دارید ممنون می شویم.
    با تشكر
    خواهش میکنم. وظیفه همۀ ما کمک به یکدیگره تازه اگه واقعاّ تونسته باشم کمکی کرده باشم!

مود ماکرو کمترین فاصله فوکوس رو برای شما کمتر میکند . بنا بر اطلاعات داخل منوال شما در حالت معمولی و واید از 20cm تا بینهایت و در حالت تله از 2m تا بینهایت میتوانید فوکوس کنید. با قرار دادن دوربین در حالت ماکرو این فواصل به ترتیب به مقادیر 10cm تا 3m در واید و 90cm تا 3m در تله تبدیل میشوند. این حالت به شما کمک میکند که بزرگنمایی بهتری داشته باشید. مثلا اگه بخواهید از جسمی در 1 متری خود در 300mm عکاسی کنید اتو فوکوس آن را تشخیص نمیدهد ولی در حالت ماکرو براحتی تشخیص میدهد.
    حالت سوپر مارو فقط بصورت واید قابل استفاده است. این امکان را میدهد که تا 1 سانتیمتری جسم به آن نزدیک شوید. بدیهیست که دیستورشن لنز در این حالت زیاد است و اگه لازم باشد میبایستی با فتوشاپ این دیستورشن تصحیح شود.

در مورد عکاسی شب و نور کم درست متوجه منظورتون نمیشم! اگه منظورتون بالا بردن iso است که توضیح داده بودم.

مصنوعی هم نمیدونم یعنی چی؟؟

راستیتش من باهاش جز 2 بار بیشتر فیلم نگرفتم اون هم فقط برای امتحان! ولی به مراتب با دوربین خیلی قدیمیم سونی p32 بهتر بود ولی به هیچ وجه نمیتونه به پای دورین فیلم برداریم hc90 برسه.

دربارۀ 6500 من تجربه ای ندارم. میدونم که هیچ چیزی جز مگاپیکسل کم نداره. از یک سری جهات این مساله اصلاّ مهم نیستش ولی به هر حال در کراپ کردن و کموبیش ثبت جزئیات بیشتر تاثیر داره. ولی سیستم پروسسش جدیدتر از 9600 هستش. خیلیها اونو به 9600 ترجیح میدن بدلیل قیمت پایینتر و اینکه جز پیکسل و کفشک فلاش خارجی چیزی کم نداره تازه پروسسور جدیدتری برای عکس داره.

من به شخصه همش خوبی شنیدم درباره 6500 ولی نمیتونم اونو پیشنهاد بدم چون از نزدیک باهاش کار نکردم. ولی همانطور که گفتم خیلیها به 9600 ترجیحش میدن و اینکه ارزونتر هم هستش.
    مهدی هامیزاد
    Canon 40D, Canon 70-200mm f/4 L IS, Canon 60mm f/2.8 macro, Canon 17-55mm f/2.8 IS
    Lowepro nova 4, Inverse 200 & Primus Aw, Canon RS-80N3, Sigma EF 500 DG Super

صفحه 9 از 14 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... آخرینآخرین