صفحه 4 از 13 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 128
Like Tree115تشکر

موضوع: Fujifilm S100FS

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: Fujifilm S100FS

سلام

كمي آف تاپيكه ولي لازمه.

تيم جديد نقد نويسان Dpreview عبارتند از :

• Phil Askey
    • Simon Joinson
    • Gordon Solomon
    • Richard Butler
    • Lars Rehm
    • Andy Westlake
    • Jaysen Marais

كه به نظرم به غير از فيل و سايمون بقيشون بعد از اون فراخوان استخدام پارسال آمده اند.
    Kaveh Ghobadi، mse1445، DELL و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط sibsabz نمایش پست ها
    آهو نگار گفت پنج شنبه میاره ولی تعیین قیمت نکرده بود.
    سلام:
    شما چک کردین باهاشون که آوردن با نه؟ قیمتش رو تعیین کردن؟
    ممنون
    علی

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

سلام

من فکر می کنم واقعا در حق این دور بین داریم بی انصافی میکنیم.
    در مورد فلاش ttl خوب واقعا به نظر من این فلاش برای یک slrlike نیاز نیست . بستن یک فلاش 400 هزار تومانی روی یک دوربین 300 هزار تومانی ( s5is) چندان چیز عادی ای به نظر نمی رسد ؟ حداقل در مورد 99 درصد فروش.

چیزی که خیلی از فلاش ttl مهم تر است نویز پایین است که متوجه نمیشوم چرا خالی بندی شمرده شده
    نمونه s5is در ایزوی 800 :

نمونه s100 در ایزوی 6400 :

حالا چی چی خالی بندی بوده من نمیدانم.

در مورد باطری من هم از مخالفین سرسخت باطری لیتیوم هستم و واقعا به نظر من خلی بد شد که از باطری قلمی خارج شد.

تصویر با هود هم که در صفحه اول سایت هست . ولی با فلاش بلند شده نیست.
    معلوم بودن فلاش هم چه اهمیتی دارد نمیدانم در برابر داینامیک رنج بی نظیر این دوربین و پایین ترین نویز در میان دوربین های slrlike
    حسام، Persian، shabab و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

بنظر من بعنوان یه دوربین like دوربین خیلی خوبیه ولی با توجه به قیمتش دوربینهای slr ای مثل d40 یا 350d و حتی d60 رو رقیب خودش میکنه . کمترین قیمتی که من ازش دیدم 680 دلار بوده

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

البته برای اینکه d60 رقیبش بشه باید حداقل یک 18-200 ناز هم روش بسته بشه تا بشه با هم مقایسشون کرد که در اون حالت هم قیمت d60 دو برابر میشه .
    shabab و شاهین اکبری تشکر می‌کنند.
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

كاربر همراه Amirhosain آواتار ها
    تشکر کرده
    49

Thumbs up پاسخ: Fujifilm S100FS

آقا من چهار ماهه که تو کف این دوربینم و هر روز دارم توی سایتهای معروف داخلی و خارجی تعقیبش می کنم!
    در مجموع، نظر بزرگان فن اینه که این دوربین با وجود CA/PF بسیار بالا، بهترین Bridge Camera موجود در بازار تا امروزه که با وجود شایع بودن این دو عیب در لنزهای Superzoom، ولی تا این حدش رو سوتی بزرگی از طرف FujiFilm تلقی می کنن! و همین موضوع هم باعث شد که توی DPReview در قسمت نتیجه گیری، Richard با وجود تمام مزایا، به جای Highly Recommended بهش Recommneded بده و نمره Image Quality رو هم بهش 8.0 داد که اگه نمون عکساشو توی سایتهای زیر ببینین و Review های زیر رو هم بخونین، می بینین که کمی بی انصافیه، گرچه تو همه اینا و همچنین نظراتی که دارندگان خارجی دوربین توی Forum ها گذاشتن، این دو مشکل CA/PF ذکر شده. ولی بازم بزرگان فن میگن که با Firmware میشه مشکل رو تا حد زیادی (نه کاملاً) برطرف کرد.
    درمقابل، این دوربین جایزه بهترین Superzomm سال 2008 رو از موسسه معروف TIPA گرفت که اون رو هم براتون گذاشتم.
    من این مشکل رو با E-mail به قسمت بازاریابی FujiFilm منعکس کردم و گفتم که عمق قضیه تا حدیه که خیلی از حرفه ایها رو برای خرید اون به شک انداخته، جواب دادن که در اولین Firmaware این موضوع رو لحاظ میکنن.
    شرکتهای آهونگار، نورنگار، خانه دیجیتال و مرکز دوربین هیچکدوم دوربین رو تا امروز (پنجشنبه 12 اردیبشهت) نیاوردن و فقط آهونگار احتمال هفته آینده رو داد. گرفتن تلفن عکسباران هم از ریاست جمهوری سخت تره!
    حالا آدرس Review ها و نمونه عکسا رو براتون میذارم تا بزرگان اینور آب خودشون قضاوت کنن:
    البته چندتاشون فیلتره که خودتون یاورشو استاد کنین;)
    توضیح برای تازه واردا:
    CA: Chromatic Aberration
    PF: Purple Fringing
    ویرایش توسط Kaveh Ghobadi : Thursday 1 May 2008 در ساعت 20:26 دلیل: دوست عزیز لطفا تمامی لینک ها را در تگ کد قرار دهید.....!!!

تشکر کرده
    49

شنیده بودم که Polarizer Filter دو مشکل CA/PF رو تا حدی حل میکنه که یه بحث توی DPreview Forum شروع کردم که خیلی داغ شده! اهل فن میگن که Polarizer افت Contrast به اندازه دو Stop ایجاد میکنه و همین موضوع از شدت PF درلبه های تصاویر با Contrast بالا کم میکنه که البته کار عجیبی نمیکنه!
    اما کسی که از UV Filter استفاده کرده نوشته که تا حد زیادی PF رو بدون افت کیفیت تصویر حل کرده و قراره که Crop مقایسه ای یک منظره با فیلتر UV و بدون اون رو بذاره. شما هم بحث رو تعقیب کنین، ضرر نداره:cool:

http://forums.dpreview.com/forums/re...ssage=27770101

یه بحث آموزشی هم در مورد این فیلتر:

http://www.great-landscape-photograp...et-filter.html
    ویرایش توسط Amirhosain : Thursday 1 May 2008 در ساعت 17:39
    Kaveh Ghobadi، شاهین اکبری و Saeed.gh.sh تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1

Smile پاسخ: Fujifilm S100FS

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhosain نمایش پست ها
    شنیده بودم که Polarizer Filter دو مشکل CA/PF رو تا حدی حل میکنه که یه بحث توی DPreview Forum شروع کردم که خیلی داغ شده! اهل فن میگن که Polarizer افت Contrast به اندازه دو Stop ایجاد میکنه و همین موضوع از شدت PF درلبه های تصاویر با Contrast بالا کم میکنه که البته کار عجیبی نمیکنه!
    اما کسی که از UV Filter استفاده کرده نوشته که تا حد زیادی PF رو بدون افت کیفیت تصویر حل کرده و قراره که Crop مقایسه ای یک منظره با فیلتر UV و بدون اون رو بذاره. شما هم بحث رو تعقیب کنین، ضرر نداره:
    سلام:
    ممنون از دو تا پست بسیار مفیدتون.
    اگه راه حل این مشکل CA/PF بدست بیاد و اگر این دوربین به سلامتی وارد ایران بشه من شک نمیکنم در مورد خریدش.
    هر چقدر هم که review ها بی انصافی کنن. علتش هم ساده است. همچین دوربینی حتی بیش از نیاز من هم خواهد بود. DSLR ها دارن ارزون میشن اما لنز ها هنوز گرونند بعلاوه هیچ دوربین بی عیبی که نیست. هر دوربینی یک ایرادی داره. این دوربین هم به نظر من برای کاربرد خودش ساخته شده و اونم راحت کردن خیال کساییه که میخوان برای عکاسی آماتور یک بار پول بدن نگران لنز جابجا کردن نباشن و نویز کم در نور کم بخوان. قبول دارم که برای کلاس خودش گرونه ولی یک آماتور رو فکر میکنم تا مدتی راضی و خوشحال نگه میداره. تنها چیزی که یکمی نگران کننده است کاریه که فوجی در مورد 9500 و 9600 کرد. در فاصله کوتاهی 9600 رو داد بیرون و در اصل ایرادهای 9500 رو در 9600 کم کرد و این باعث شد که اونهای که 9500 خریده بودند دلخور بشن.
    ممنون
    علی
    shabab تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    49

نقل قول نوشته اصلی توسط sibsabz نمایش پست ها
    تصویر با هود هم که در صفحه اول سایت هست . ولی با فلاش بلند شده نیست.
    اینم چند تصویر که شامل نمای جلو با فلاش بلند شده هم هست.
    اینم یه Review جدید فرانسوی که میتونید با babelfish به انگلیسی ترجمه کنید:

http://www.focus-numerique.com/test-...fs-test-1.html
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    Kaveh Ghobadi و Mashhadi Vahid تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: Fujifilm S100FS

سلام

من نميگم اين مدل فوجي دوربين خوبي نيست يا ... اصلا" خودم جزو طرفداران فوجي هستم ، ولي به عقيده من سعي كردند يك دوربين SLR-Like مثل 9600 را خيلي بالاتر و حرفه ايتر از چيزي كه هست نشان دهند. از كفشك فلاش و سينك فلاشهاي استوديو و ...

و به نظر من استقبال و استفاده اي كه از SONY-R1 يا حتي Panasonic-FZ50 شد، از اين مدل نخواهد شد.

سوني R1 جزو دوربينهايي است كه هنوز هم در بعضي آتليه ها استفاده ميشود، خروجي تصوير فوق العاده اي دارد (حتي در فرمت JPEG ) لنز بسيار شارپ و نويز كم و ... و قبل از اينكه قيمتش بخواهد افت شديدي بكند، توليدش متوقف شد و هنوز هم نمونه هاي دست دوم آن قيمت بالايي دارد.

در مورد فوجي 9600 هم با توجه به اكثر نمونه عكسهايي كه از آن ديده بودم و همچنين مشخصات اسمي و استيل آن انتظار دوربيني خيلي عالي را از آن داشتم، كه بعد چند نفر از دوستان و در راس آن ياسر دلباز عزيز تجربه شان را از كار با آن بسيار مايوس كننده بيان كردند.

به هر حال همانطور كه دوستمان فرمودند هيچ دوربيني بي عيب نيست و اين مدل هم مبارك دوستدارانش باشد، ولي من كه شخصا" 500،000 تومان بيشتر براي آن نميپردازم.
    Kaveh Ghobadi، shabab، farhad44 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

صفحه 4 از 13 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین