صفحه 8 از 13 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 128
Like Tree115تشکر

موضوع: Fujifilm S100FS

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

پیش فرض پاسخ: Fujifilm S100FS

دوستانی که برای اثبات این دوربین به dpreview رفرنس می دهند دقت کنند که اولاً این دوربین امتیازهای خوبی کسب نکرده و در مجموع هم ذکر شده:
    Unfortunately, we can't quite in all conscience highly recommend a camera with such a flaw in its image quality.
    دقت کنید که دوربین خوب لزوماً دوربینی نیست که وزن زیادی دارد و ابعاد بزرگتری دارد! مهم خروجی یک دوربین است...
    دوستی هم که ادعا می کرد این دوربین بی رقیب است می تواند به این لیست نگاهی بیاندازد تا دوربین های فراوانی که امتیازی بیش از این دوربین را کسب کرده اند مشاهده کند:
    http://www.dpreview.com/reviews/default.asp?view=rating
    اگر هم منظور قابلیت های این دوربین است که قطعاً R1 چیز دیگریست...

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

اصلا قصد ندارم دوربینی رو تائید کنم و یا بگم که خوب نیست.
    فقط دوستان توجه داشته باشند که احتمالا میشه به dpreview استناد کرد و میشه عکسهاش رو دید و نقد هاش رو خوند. ولی یقینا نمیشه به امتیازاتش استناد کرد. چون بر فرض اینکه این امتیازها هم درست و بدون اشکال باشند نمیشه گفت امتیاز ۱۰ دوربین سه سال پیش بهتر از ۷ دوربین امسال است. بنابراین این امتیازها رو فراموش کنید.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر آشنا mahdi_mak2000 آواتار ها
    تشکر کرده
    21

با عرض سلام
    دوست عزیز به نکته خوبی اشاره کرد که اگه dpreview الان بخواد به fz50 و r1 نمره بده خیلی کمتر میشن ( ریویو شون قدیمی هستش )
    دوما من با 3 تا دوربین هم عکس گرفتم . پسر عموم r1 داره و با fz50 هم کم و بیش کار کردم (40 ... 50 شات )
    سوما فکر کنم کمی درباره این دوربین تو dpreview مقرضانه قضاوت شده
    دوستی هم که گفته بودr1 سنسور بزرگی داره باید عرض کنم که اصلا در سطح هم اندازه های خودش نیست مثلا 400d با همون اندازه سنسور خیلی بهتر عکس می گیره
    شاهین اکبری تشکر می‌کند.
    SONY dvd 803
    SONY T9
    CANON 400D
    FUJIFILM S100FS

تشکر کرده
    21

این هم دو تا عکس از ماه با شرایط یکسان یکی با r1( روشن تره ) و دیگری با s100 (تاریک تره )
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 1.jpg‏ (99.5 کیلو بایت, 55 بازدید)
    • نوع فایل: jpg 2.jpg‏ (110.9 کیلو بایت, 62 بازدید)
    Babak Borhani تشکر می‌کند.
    SONY dvd 803
    SONY T9
    CANON 400D
    FUJIFILM S100FS

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    اصلا قصد ندارم دوربینی رو تائید کنم و یا بگم که خوب نیست.
    فقط دوستان توجه داشته باشند که احتمالا میشه به dpreview استناد کرد و میشه عکسهاش رو دید و نقد هاش رو خوند. ولی یقینا نمیشه به امتیازاتش استناد کرد. چون بر فرض اینکه این امتیازها هم درست و بدون اشکال باشند نمیشه گفت امتیاز ۱۰ دوربین سه سال پیش بهتر از ۷ دوربین امسال است. بنابراین این امتیازها رو فراموش کنید.
    سلام آرش خان و عرض ارادت که همیشه از عکسهای عالی شما لذت برده ام...
    در مورد بحث:
    اولاً خیلی موافق نیستم که امتیاز ها را بی اهمیت تلقی کنیم. بالاخره باید ملاکی برای تصمیم گیری باشد که در غیر اینصورت هرفرد خود باید دوربین های مختلف را بررسی کند و شخصاً به آنها امتیاز بدهد و...
    ثانیاً نمی گویم که review های dp بی نقص هستند اما باید بپذیریم که اعتبار این سایت به دلیل review های علمی، کاربردی و منصفانه است و خودشان هم به خوبی می دانند که اگر جهت دار عمل کنند این اعتبار خیلی زود از دست خواهد رفت. در واقع شخصاً فکر می کنم اگر نقصی هم باشد به دلیل حمایت از دوربین خاصی نیست. و حمایت ها حداکثر در حد برجسته کردن یک مزیت است...
    ثالثاً دوربین ها تا زمانی در لیست هستند که هنوز تولید می شوند و همان R1 همچنان قیمت بالاتری هم از این دوربین دارد. می پذیریم که برخی دوربین های ضعیف سه سال قبل قابل مقایسه با دوربین های مشابه امسال نیستند ولی در همان لیست هم می شود دوربین هایی که در یک دوره(مثلاً یک ساله) تولید شده اند را با هم مقایسه کرد.
    fujifilm s100fs هم در دست گرفته ام و مشخصاتش را هم مطالعه کرده ام. هم دوربین خوش دستی است و هم مشخصات خوبی دارد اما در عمل وقتی عکسهایش را دیدم واقعاً شوکه شدم که چطور ممکن است این دوربین تست های آزمایشگاهی را با وجود ca مشهود و قوی پاس کرده باشد.
    الان هم دوستان سعی می کنند عکس ارسال کنند و بالاخره شرایطی فراهم کنند که انشاالله(!) نقاط ضعف به چشم نیایند اما مساله اینجاست که اکثر کاربران این دوربین هم وجود این ضعف را تایید کرده اند. با پنهان کردن عیب هم که مشکل حل نمی شود...عکسهای ارسال شده به این تاپیک هم به کلی فاقد شرایط تست های ca/pf است.

تشکر کرده
    21

کاملا موافقم که این دوربین مشکل ca/pf داره ولی من با یک فیلتر uv hoya تا حدود زیادی این مشکل رو برطرف کردم
    راستی فیلتر hoya فیلتر خوبی هستش یا نه ؟ از این بهتر چی داریم ؟
    SONY dvd 803
    SONY T9
    CANON 400D
    FUJIFILM S100FS

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

دوست عزیز راجع به سرعت اتوفوکوس دوربین هم اگه میشه نظری بدید؟
    و همچنین عکاسی پیاپی اش چطور است ؟
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

بنده هم به هیچ وجه امتیازات dp رو ملاک قرار نمیدم ولی به هر حال نظر کاربران رو میخونم . در بعضی از اوونا نکات مفیدی گفته میشه . ولی تا جایی که خیلیهاشون مغرضانه یا از روی لجبازی رای میدن و جالبه که خودشون هم به اوون اعتراف میکنن .

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

دوست عزیز... گفتم که قصد ندارم دوربینی رو نقد کنم. ارزشهای R1 بر کسی پوشیده نیست. دوربین جدید فوجی رو هم تابحال در دست نگرفتم و ندیدم.
    در مورد صداقت dpreview هم نمی‌خوام صحبت کنم. چون روش بحث دارم ولی کاملا مفید می‌دانمش.

واقعیت اینه که کاربر نا آشنا به عکاسی در خرید اشتباه نمی‌کنه! چون الان همه دوربینها خوب هستند و کار راه انداز!
    در هر صورت راضی خواهد بود.

کاربر حرفه‌ای هم که اصولا اولین دوربین و لنزی نیست که می‌خرد... دی پریویو و بقیه را هم بخوبی می‌شناسد. سلیقه خود و نگارش آنها و نیاز خود و پول خود و هزار و یک دلیل دیگر را کنار هم می‌گذارد و انتخاب می‌کند.

پس اصولا تنها کسانی ممکن است بگویند در خرید اشتباه کرده‌اند که در راه عکاس حرفه‌ای شدن قدم بر می‌دارند. چنین راهی هم هزینه دارد.

اما در مورد امتیازها
    من گمان می‌کنم اگر این امتیازها اعتبار داشته باشند در لحظه‌ای که منتشر می‌شوند اعتبار دارند. (زمان فاکتور بسیار بسیار مهمیست... گمان می‌کنم یک ماه هم این امتیازات را بهم خواهند ریخت)
    کلا خیلی خوشم نمیاد با جمع و تفریق به چیزی برسیم. در هر review در سایت دی پی هزاران کلمه توضیح هم وجود داره. عادت ندیم کسی رو که با دیدن عکسها و جمع نمرات پایانی تصمیم بگیرد.

ارزش R1 یقینا فقط نویز و داینامیک رنج و شارپی تصویر نیست... عمق میدان برای یک عکاس از همه اونها مهمتر است.(حالا شاید در زمان خاصی عکاس دوست داشته باشه دوربین موبایل داشته باشه... اون هم بحث جداگانه‌ایست.)

باز هم عذر می‌خوام که وسط بحث نرخ جدید می‌دم! واقعا در بحث SLR Like ها نباید نظری بدم چون چندین سال است که دیگر افتخار عکاسی با این دوربینها رو ندارم.
    Babak Borhani، Kaveh Ghobadi، shabab و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    21

اتوفوکوس بسیار سریعی داره اما گاهی (مثلا اگه سوژه نزدیک باشه و از ماکرو استفاده نکنی) ( نمیدونم اشتباه شاید از منه) مجبورم چند بار شاتر را تا نیمه فشار بدم و رها کنم تا فوکوس به درستی انجام بشه
    SONY dvd 803
    SONY T9
    CANON 400D
    FUJIFILM S100FS

صفحه 8 از 13 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... آخرینآخرین