صفحه 45 از 74 نخستنخست ... 35 41 42 43 44 45 46 47 48 49 55 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 441 تا 450 , از مجموع 736
Like Tree1309تشکر

موضوع: Nikon D5100

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

واقعاً حیف نیست آدم DSLR داشته باشد اما از عکاسی RAW استفاده نکند؟
    همه این بحث ها به مهارت عکاس بر میگردد و بس ، نه چیز دیگری...

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    خب درست اش اینه که این دوربین ها در رده خودشون مقایسه بشن . نه در رده های دیگر .
    چون به قول خودتون در این بررسی بسیاری چیزهای دیگه هم ملاک قرار میگیرند و بیشتر به کیفیت بدنه ، ساخت و آپشن های بدنه هم مربوط می شوند .
    بنابراین برای جلوگیری از اشتباه افتادن دیگران بهتره ، هر دوربین در رده خودش بررسی بشه .

مثلن درسته سنسور D5100 و D7000 یکی هستند و میشه نسبت به خروجی مشابه این دو صحبت کرد . اما من که با هر دو کار کردم ، فوکوس D7000 به مراتب سریعتره ، و همین باعث میشه که روی خروجی تاثیر بزاره .
    البته این باز به این معنا نیست که D5100 فوکوس کندی داره ( بلکه باز مجبورم بگم نسبت به رده خودش مطلوبه ) .
    کاملا حق با شماست. ولی اگه روی 3 پایه و سوژه و نور ایده آل و ثابت باشه میشه گفت همین دی 5100 بهترین خروجی رو بین تمام کراپدار های تمام رده ها داره. ولی همونطور که فرمودید تو شرایط واقعی که بقیه ی امکانات دوربین خودشو نشون میده. پس صرفا خروجی مهم نیست.
    تا جایی که من با وجود همین خروجی خوب به فکر تعویض دی 5100 حتی با دی90 هستم که به امکانات بیشتر دست پیدا کنم
    t_tanhayam، shahbazi و کوروش تشکر می‌کنند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر همراه
    تشکر کرده
    122

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    واقعاً حیف نیست آدم DSLR داشته باشد اما از عکاسی RAW استفاده نکند؟
    همه این بحث ها به مهارت عکاس بر میگردد و بس ، نه چیز دیگری...
    بله مسلما همينطوره. ولي قبول كنيد كه همه جا و هميشه نميشه درگير raw و پروسس بعد از عكاسي شد...
    shahbazi تشکر می‌کند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    کاملا حق با شماست. ولی اگه روی 3 پایه و سوژه و نور ایده آل و ثابت باشه میشه گفت همین دی 5100 بهترین خروجی رو بین تمام کراپدار های تمام رده ها داره.
    با شما کاملن موافقم . جمله من که گفتم بهترین خروجی در رده خودش به معنای نفی ، خروجی خوب آن به نسبت و در مقایسه با دیگر رده های کراپدار نیست . ولی اگر تاکید بر عدم مقایسه با رده های دیگر کردم ، برای اینه که بهتر اینه که برای راهنمایی بهتر ، هر رده رو با رده خودش مقایسه کنیم تا دوستان به اشتباه نیافتند. چون به قول شما برای این خروجی ، دانش عکاس و شرایطی لازمه که ممکنه همه در بدو شروع اون رو نداشته باشند و بعد احساس خسران کنند .

ضمن اینکه پیشنهاد می کنم که این تعویض رو انجام ندید !
    D90 دوربین خوبی است . من هم باهاش زیاد کار کردم ولی وقتی به عکسهام نگاه میکنم ، تفاوت محسوس و معناداری با عکسهایی که با D5100 ام گرفته ام می بینم . به ویژه در ایزوهای بالاتر . که D90 در شرایط عکاسی تاترم ، در ایزوهای 800 نویز به مراتب محسوس تر و مشهودتری دارد تا D5100 .
    چون از نقطه مرکزی فوکوس هم همیشه استفاده می کنم تعداد نقاط فوکوس هیچ وقت برام مهم نبوده .
    و لنزهام هم همیشه موتور فوکوس داشته اند . ال سی دی دوم رو هم کمبودش رو الان احساس نمی کنم چون سیستم نمایش اطلاعات D5100 خیلی کارامده و دسترسی سریع به منوها رو ممکن می کنه .
    میمونه بدنه که گفتم با گریپ حل اش کردم و الان خیلی خوش دست تر شده .

در ضمن نسبت به مخالفتم با این مقایسه های مو به مو باید اضافه کنم که در این مقایسه ها توان و تجربه و دانش عکاس غایب است !!
    چرا که یک عکاس قوی می تونه ، از یک دوربین رده متوسط ، عکسی رو بگیره که دیگری از یک فول فریم های اند نتونه !
    این دوربین نیست که فرد رو عکاس میکنه . بلکه باید دید ما از دوربین چه میخواهیم و چه توقعی داریم و چه کاری بلدیم باهاش انجام بدیم .
    t_tanhayam تشکر می‌کند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط toolhelp نمایش پست ها
    بله مسلما همينطوره. ولي قبول كنيد كه همه جا و هميشه نميشه درگير raw و پروسس بعد از عكاسي شد...
    بله گاهی اوقات باید از JPEG استفاده کرد اما چیز دیگری وجود دارد که اصلاً برای من قابل قبول نیست آن هم استفاده از مد Auto است!
    Fereidoon و morteza khademy تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط HAM!D نمایش پست ها
    ممنون عکسها خدمت شما:
    شرمنده سوژه مناسب نبود و با فلش هم عکس گرفتم:
    100D5100.rar - 4shared.com - online file sharing and storage - download
    درود

ظاهرا حتما باید ثبت نام میشد تا اجازه دانلود داده شود!
    بهر حال آن دو عکس رو گرفتم ، هیچ نکته ای که نشان دهنده مشکلی در عکس باشد که بخواهیم بپای دوربین یا احیانا لنزش بگذاریم نبود
    بلکه بر عکس با توجه اینکه شما هیچکاری شخصا برای مدیریت تنظیمات مربوط به نور سنجی نکردید همه چیز روی مود Auto بوده حتی Auto iso دوربینتان هم روشن است ،با توجه به چنین حالتی دوربین خیلی هم خوب عمل کرده ، چرا که شما از یک سوژه رفلکتیو سفید رنگ که قابلیت منعکس کردن نور را دارد از فاصله بسیار کم با فلاش عکس گرفیتید

و همه چیز کنترل شده هست بالانسی قابل قبول بین نقاط آندر اکسپوز و اور اکسپوز بر قرار است. کلا این نشان دهنده هیچ مشکلی نیست
    فقط نشان دهنده این هست که شما لازم است مدیریت نور سنجی دوربین را بدست بگیرید و بدانید کجا باید از چه سرعتی و چه دیافراگمی استفاده کنید و انرا در مود Auto رها نکنید

بدانید کجا فلاش جواب میدهند کجا خیر ... از همه مهمتر اگر به دلیل عدم مهارت خود نتیجه خوبی نگرفتید آنرا به پای ابزار مورد استفاده و بد بودن آن نگذارید.
    شما اگر D4 یا 1DX هم داشتید روی مود اتو و اتو ایزو با فلاشی سر دوربین ، روی دست ،نتیجه ای ابدا از این بهتر نمیگرفتید حتی ممکن بود اینقدر هم با اقبال مواجه نشوید و نتیجه به این خوبی هم نباشد :

عکس اصلی ( فقط ریسایز شده حتی شارپسازی بعد از ریسایز که اجباری هم هست نیز انجام ندادم !)
    Resize.jpg

کراپ 100% خشک و خالی:
    100%.jpg

موفق باشید
    imsi، t_tanhayam، morteza khademy و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    با شما کاملن موافقم . جمله من که گفتم بهترین خروجی در رده خودش به معنای نفی ، خروجی خوب آن به نسبت و در مقایسه با دیگر رده های کراپدار نیست .
    ضمن اینکه پیشنهاد می کنم که این تعویض رو انجام ندید !
    D90 دوربین خوبی است . من هم باهاش زیاد کار کردم ولی وقتی به عکسهام نگاه میکنم ، تفاوت محسوس و معناداری با عکسهایی که با D5100 ام گرفته ام می بینم . به ویژه در ایزوهای بالاتر . که D90 در شرایط عکاسی تاترم ، در ایزوهای 800 نویز به مراتب محسوس تر و مشهودتری دارد تا D5100 .
    چون از نقطه مرکزی فوکوس هم همیشه استفاده می کنم تعداد نقاط فوکوس هیچ وقت برام مهم نبوده .
    و لنزهام هم همیشه موتور فوکوس داشته اند . ال سی دی دوم رو هم کمبودش رو الان احساس نمی کنم چون سیستم نمایش اطلاعات D5100 خیلی کارامده و دسترسی سریع به منوها رو ممکن می کنه .
    میمونه بدنه که گفتم با گریپ حل اش کردم و الان خیلی خوش دست تر شده .

در ضمن نسبت به مخالفتم با این مقایسه های مو به مو باید اضافه کنم که در این مقایسه ها توان و تجربه و دانش عکاس غایب است !!
    چرا که یک عکاس قوی می تونه ، از یک دوربین رده متوسط ، عکسی رو بگیره که دیگری از یک فول فریم های اند نتونه !
    این دوربین نیست که فرد رو عکاس میکنه . بلکه باید دید ما از دوربین چه میخواهیم و چه توقعی داریم و چه کاری بلدیم باهاش انجام بدیم .
    راستش من دی 90 رو همینجوری مثال زدم. منظورم رده ی دوربین بود. با دی 90 کار کردم. تفاوت کاملا محسوسه.
    ولی بدنه ی کوچیک و داشتن فقط یک نقطه ی کراس آزار دهنده است برای من.
    در مورد توانایی های عکاس هم کاملا با شما موافقم. عکاس های زیادی رو میشناسم که با داشتن دوربین های آنچنانی و رنج تکمیل لنز های درجه یک هنوز یک خروجی خوب هم ندادن بیرون و عکاسانی رو میشناسم که با یه کامپکت هم همه رو حیرت زده میکنند.
    کوروش تشکر می‌کند.

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

تشکر کرده
    7060

ایزوی 720؟؟؟؟!!!
    مگه ایزوی 720 هم داریم انوش خان؟

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    ایزوی 720؟؟؟؟!!!
    مگه ایزوی 720 هم داریم انوش خان؟
    اگر استاپ به استاپ حساب کنید خیر 100 بعد 200 ، 400 ، 800 ، 1600 ....

اما مود اتو ایزو بوده دیگر ، برای همین روند نیست و خورده دارد !
    morteza khademy و AlirezaAkhlaghi تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    اگر استاپ به استاپ حساب کنید خیر 100 بعد 200 ، 400 ، 800 ، 1600 ....

اما مود اتو ایزو بوده دیگر ، برای همین روند نیست و خورده دارد !
    ممنون از راهنماییتون. چون تا حالا از اتو ایزو استفاده نکردم نمیدونستم که خورده هم میندازه!!

صفحه 45 از 74 نخستنخست ... 35 41 42 43 44 45 46 47 48 49 55 ... آخرینآخرین