صفحه 8 از 74 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 58 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 736
Like Tree1309تشکر

موضوع: Nikon D5100

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.ghorbani نمایش پست ها
    من قصد تهیه ی این دوربین به همراه لنز 85-16 رو دارم. میخوام نمونه عکس این دوربین و لنز رو با هم ببینم ولی چون لنز کیتش 55-18 هست انگار تمام نمونه ها با این لنز گرفته شده. اینطوره؟ راهی برای مقایسه ی خروجی این دوربین با مثلآ 60d+15-85 هست ؟
    سلام
    من باشم راجع به خرید 85-16 بیشتر بررسی میکنم
    راستش من خودم میخواستم این لنز رو بخرم،اما بعد از بررسی های که انجام دادم،دیدم یه لنز 105-18 عملکردی بسیار نزدیک به 85-16 داره با هزینه نصف اون چیزی که باید برای 85-16 پرداخت کرد .
    از بررسی های آزمایشگاهی سایت زیر در مقایسه 85-16 و 105-18 استفاده کنید...
    با باقی پولی که صرفه جویی میکنید میتونید یه لنز 50mm سریع بگیرید که روی دوربین D5100 فاصله اش معادل 75mm میشه و با توجه به بکگراند محوی که دیافراگمهای باز ایجاد میکنن و فاصله کانونی نزدیک به 80 ، برای عکاسی پرتره میتونه مناسب باشه

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

البته تا جايي كه من مي دانم كيفيت ساخت و خروجي اين دو لنز ابدا قابل قياس نيست. 85-16 لنزي است با 17 عدسي در 11 گروه و 105-18 لنزي است با 7 عدسي در 5 گروه. مثلا گمان مي كنم براي گرفتن پرتره هايي با جزئيات حداكثر 85-16 لنز بسيار بهتري باشد. من اوايل فكر مي كردم كه 85-16 كمي براي D5100 سنگين است ولي متوجه شدم كه فقط 60 گرم از 105-18 سنگين تر است و برخي دوستان در ينگه دنيا از تركيبش با 5100 ابراز رضايت كرده اند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

البته تا جايي كه من مي دانم كيفيت ساخت و خروجي اين دو لنز ابدا قابل قياس نيست. 85-16 لنزي است با 17 عدسي در 11 گروه و 105-18 لنزي است با 7 عدسي در 5 گروه. مثلا گمان مي كنم براي گرفتن پرتره هايي با جزئيات حداكثر 85-16 لنز بسيار بهتري باشد. من اوايل فكر مي كردم كه 85-16 كمي براي D5100 سنگين است ولي متوجه شدم كه فقط 60 گرم از 105-18 سنگين تر است و برخي دوستان در ينگه دنيا از تركيبش با 5100 ابراز رضايت كرده اند.
    در مورد كيفيت ساخت تا حدودي با شما موافقم (گرچه در مورد 105-18 نيز كيفيت ساخت نسبت به قيمت كاملاً قابل قبول است)، اما به عقيده من در مورد رزولوشن خروجي تفاوت قابل ملاحظه‌اي ندارند.

اين دو لنز بيش‌تر بخاطر CA و ديستورشن كمتر 85-16 متمايز مي شوند.

به عقيده من، لنز 105-18 به خاطر قيمت مناسب و خروجي فوق‌العاده محصولي تكرار نشدني است.
    Mashhadi Vahid، farhad44، ashkan 78 و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Mohebi نمایش پست ها
    در مورد كيفيت ساخت تا حدودي با شما موافقم (گرچه در مورد 105-18 نيز كيفيت ساخت نسبت به قيمت كاملاً قابل قبول است)، اما به عقيده من در مورد رزولوشن خروجي تفاوت قابل ملاحظه‌اي ندارند.

اين دو لنز بيش‌تر بخاطر CA و ديستورشن كمتر 85-16 متمايز مي شوند.

به عقيده من، لنز 105-18 به خاطر قيمت مناسب و خروجي فوق‌العاده محصولي تكرار نشدني است.
    هرچند که این چند پست آخر بحث به لنز کشیده شده ولی امیدوارم صحبت دوباره ی من درباره لنز تداخل مبحث نباشد. و مساله ی من اینه که با توجه به اینکه آن 2 میلیمتر واید بیشتر برای من که لنز التراواید ندارم مهم و موثره مضاف بر این نکته که دیستروشن بیشتر و شارپنس کمتر 105-18 در18 میلیمتر باعث میشه که حساب خاصی روی 18 میلیمتر این لنز باز نکنیم و این به نوعی فاصله ی 2 میلیمتری رو بیشتر می کنه. با این حال تفاوت قیمت بیش از دو برابره و این دو لنز امروز اختلاف نیم میلیونی دارند! این کمی تا قسمتی تصمیم گیری رو سخت کرده.
    از راهنمایی اساتید تشکر می کنم.

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.ghorbani نمایش پست ها
    هرچند که این چند پست آخر بحث به لنز کشیده شده ولی امیدوارم صحبت دوباره ی من درباره لنز تداخل مبحث نباشد. و مساله ی من اینه که با توجه به اینکه آن 2 میلیمتر واید بیشتر برای من که لنز التراواید ندارم مهم و موثره مضاف بر این نکته که دیستروشن بیشتر و شارپنس کمتر 105-18 در18 میلیمتر باعث میشه که حساب خاصی روی 18 میلیمتر این لنز باز نکنیم و این به نوعی فاصله ی 2 میلیمتری رو بیشتر می کنه. با این حال تفاوت قیمت بیش از دو برابره و این دو لنز امروز اختلاف نیم میلیونی دارند! این کمی تا قسمتی تصمیم گیری رو سخت کرده.
    از راهنمایی اساتید تشکر می کنم.
    همه چیز به نوع عکاسی شما بر می‌گرده. اگه نیاز به لنز واید دارید بهتره به فکر یک لنز واید باشید.
    اگر اولین تجربه خرید دوربین SLR را دارید که بهترین لنز همون 18-105 است.

دو نمونه عکس از لنز 16-85 که در بازترین دیافراگم واید و تله گرفتم برای تست.
    و مقایسه این دو لنز در سایت SLRGear
    برای ادامه بحث و انتخاب و مقایسه لنزها بهتره که به تاپیک انتخاب لنز Nikon مراجعه کنید.
    Anoosh-Em، M.Rasouli و mohsen.ghorbani تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر فعال Saeed Barikani آواتار ها
    تشکر کرده
    6051

نقل قول نوشته اصلی توسط saman1 نمایش پست ها
    از کجا باید فهمید چه لنزی به این دوربین متصل میشه یا نمیشه آیا مشخصه ای داره که روی لنز دربارش چیزی نوشته شده باشه؟(برندهایی غیر از خود نیکون)
    دوست عزیز زیاد از این بابت نگران نباشید

شاهین اکبری، Moty، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا M.Rasouli آواتار ها
    تشکر کرده
    290

با سلام خدمت کاربران گرامی.
    چند وقتی هست که یه سوالی من رو خیلی بهم ریخته!
    از اون جایی که دی 5100 رو بدنه اش موتور فکوس نداره ، لنز های سیگما رو ساپورت می کنه یا باید دستی فکوس کرد؟!

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_bu نمایش پست ها
    با سلام خدمت کاربران گرامی.
    چند وقتی هست که یه سوالی من رو خیلی بهم ریخته!
    از اون جایی که دی 5100 رو بدنه اش موتور فکوس نداره ، لنز های سیگما رو ساپورت می کنه یا باید دستی فکوس کرد؟!
    سیگما و تامرون و توکینا و ... دارای لنز هایی با موتور داخلی ( مثل لنز های کانن ، اصولا دوربین های کانن که موتور فوکوس ندارند ) هستند و برای مونت نیکون لنز های موتور دار وجود دارد.
    amirfox، Anoosh-Em، Saeed Barikani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه S_Neyshaburi آواتار ها
    تشکر کرده
    1352

اگه اساتید لطف کنن و بفرماین چه لنزهایی و با چه مشخصاتی با این دوربین سازگاره ممنون میشم(سایر برند ها)(مثلا af-s و ... لنزهای نیکون)

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

این مورد رو شاگردی چون من هم میتواند پاسخ دهد

ببینید دوست عزیز تمامی لنز هایی ساخته شده توسط نیکون در 10 سال اخیر که همگی AF-S هستند، با این دوربین سازگاری کامل دارند
    حال اگر بخواهید از لنز های قدیمی نیکون استفاده کنید که Af-S نیستد و AF-D یا Af هستند یعنی در خود لنز موتور فوکاس وجود ندارد به دلیل اینکه این بدنه ها موتور فوکاس ندارد با لنز های قدیمی اتوفوکاس نخواهد داشت و تنها با فوکاس دستی کار خواهد کرد.

این موضوع بارها و بارها در صفحات قبل مطرح و پاسخ داده شده

اگر هم از برند های متفرقه قصد داشتید لنز اتخاب کنید توجه داشته باشید لنز مورد نظر دارای موتور فوکاس باشد
    که در هر برندی داشتن موتور فوکاس با یک علامت خاص روی لنز مشخص شده است.

موفق باشید

انوش
    Kaveh Ghobadi، IMAN2006، behrooz radin و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 8 از 74 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 58 ... آخرینآخرین