صفحه 11 از 74 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 61 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 736
Like Tree1309تشکر

موضوع: Nikon D5100

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط ..hamed.. نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از راهنماییتون دوست عزیز .هر چند سوالم تکراریه و درموردش زیاد بحث شده اگه منو در انتخاب کمک کنید ممنون میشم . d5100 با 18-105 یا d90 و 18-105 . البته به تفاوتشون کاملا واقفم چون تمام مطالب این سایت رو در این زمینه خوندم. هردوی اینها انتظاراتم رو براورده میکنه. فقط شما بگین کدومش انتخاب معقولانه تریه. قول میدم دیگه سوالی نباشه و برم یکی از اونهارو بخرم.
    از صبر و حوصله همه دوستان کمال تشکر رو دارم.
    درود

اولا که D90 سیلینگ نداره ( عایق بودن در برابر رطوبت ، باران و گرد غبار) چون ذکر شد که دارد ،مدلهای D7000 و D300 و D700 و بالاتر دارای سیلینگ هستند

مقایسه این دو بدنه انصاف نیست ، D90 یک رده بالاتر اما از نسل قبلی است.

اینکه کدام انتخاب بهتری هست برای کسی میتونه بزرگتر بودن بدنه D90 در مقابل کوچکتر بودن بدنه D5100 مهم باشد

برای کسی که سایز چاپ بزرگتر از 80x 60 میخواهد مگاپیکسل بیشتر D5100 برایش مهم است

برای کسی که قرار است در جاهای کم نور، محیط Indoor یا از سوژه های سریع و چابک در چنین نورهایی عکاسی کند کم نویز تر بودن d5100 برایش مهم تر است.
    یا کسی که فیلم برداری برایش اهمیت دارد ( چه به صورت یک امکان جنبی کنار عکاسی چه به صورت پروژه های جدی ) D5100 بخاطر داشتن فیلم برداری فول HD و خصوصا ورودی میکروفون کیفیت فیلم برداریش جدی تر است. خصوصا اینکه اتوفوکاس حین فیلم برداری هم دارد که D90 فاقد آن است.

موارد فوق میتواند نقشی تعیین کننده برای عده ای که نیاز خود را میشناسند داشته باشد
    حال اگر برای کسی هیچ کدام اینها تعیین کننده نبود که بتواند تصمیمش را بگیرد که کدام بهتر است باید D5100 را بگیرد.

به دلایل:
    1- خروجی بهتر سنسور D5100 که همان سنسور D7000 است ( البته خروجی سنسور D90 هم خوب است در مقایسه با باقی دوربین های مطرح بازار)
    2- داشتن امکانات نسل جدید دوربینهای نیکون
    3- D5100 یک دوربین 2011 و جدید است
    اینکه یک دوربین دیجیتال را ما نهایتا 3 سال نگه داریم با ورود نسل جدید در صنعت دیجیتال بحث آپدیت کردن آنها پیش خواهد آمد
    D90 بدنه بسیار خوبی بود اما کسی که الان بخرد مطمئنا میزان تو بورس بودن آن در 3 سال دیگر با D5100 قابل مقایسه نیست.

موفق باشید

انوش

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

دوم هم این که بعضی وقت ها با این که عکس رو به صورت HDR نمی گیرم ولی خود دوربین 2 یا 3 تا شات می زنه و در نهایت یه عکس بعضی وقتا ها هم 2 تا عکس تحویلم میده
    در صورتی که من یه بار شاتر رو فشار دادم
    یکی از عملکردهای شاتر دوربین، سرعت عکاسی شاتر می باشد که این عملکرد به دو صورت تک فریم یعنی بافشار دادن شاتر شما یکی ثبت خواهید داشت و تا انگشت خود را از روی شاتر برندارید شاتر عملکردی نخواهد داشت .
    و مورد دوم عکاسی پی درپی می باشد یعنی با فشار دادن شاتر دوربین عکاسی صورت می گیرد و تا زمانی که انگشت خود را برروی شاتر نگه داشته اید این عمل نیز ادامه خواهد داشت .

درتصویر زیر کنترل کنید که حالت عکاسی شما به صورت تک فریم می باشد یا نوع شاتر عکاسی پی درپی می باشد .

تصویر زیر نوع عکاسی تک فریم را نشان می دهد .

[/IMG]
    Anoosh-Em، ..hamed.. و Ali Saeedi تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

سلام.

دوستان اونقدر صاحب سبکند که خجالت میکشیم 2 تا سوال بپرسم.
    اول از همه تشکر کنم بابت تمام زحمت هایی که تو فروم میکشند با استفاده از این اطلاعات بی دریغ تونستم یه D5100 خریدم. 1120000 تومان.

اما سوال. وقتی تو مد M یا S سرعت شاتر را کم و زیاد میکنم تو Viewfinder درسته و تغییر اعمال میشه ولی وقتی میزنم تو live view تاثیری نمیکنه و همون تغییرات اعمال نمیشه . و هر کاری میکنم تو live view تغییرات اعمال نمیشه .
    لطفا اگه تونستم منظورمو برسونم کمکم کنید.

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudkarimi نمایش پست ها
    سلام.

دوستان اونقدر صاحب سبکند که خجالت میکشیم 2 تا سوال بپرسم.
    اول از همه تشکر کنم بابت تمام زحمت هایی که تو فروم میکشند با استفاده از این اطلاعات بی دریغ تونستم یه D5100 خریدم. 1120000 تومان.

اما سوال. وقتی تو مد M یا S سرعت شاتر را کم و زیاد میکنم تو Viewfinder درسته و تغییر اعمال میشه ولی وقتی میزنم تو live view تاثیری نمیکنه و همون تغییرات اعمال نمیشه . و هر کاری میکنم تو live view تغییرات اعمال نمیشه .
    لطفا اگه تونستم منظورمو برسونم کمکم کنید.
    یکم بیشتر توضیح بده دوست من
    منظورت اینه که مثلا توی مد S شما می خواید 10 ثانیه نور دهی کنید ولی انجام نمیشه و قتی میزارید روی LV؟؟؟

راستی
    با این که من خودم تازه واردم ولی ورودتون رو به این فروم رو خوش آمد می گم
    ویرایش توسط Ali Saeedi : Friday 22 July 2011 در ساعت 14:21
    masoudkarimi تشکر می‌کند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

سلام علی جان .
    ممنون از مهمان نوازیت.
    خودمم تعجبم وقتی از تو مونیتور تصویر میگیرم مثلا میخوام 1/200 ثانیه نوردهی کنه ولی 2 ثانیه شاتر باز میمونه . ولی بدون اینکه تنطیمات رو تغییر بدم تصویر رو میندازم رو چشمی (eye place) تنظیمات ok یه.
    Ali Saeedi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1566

سلام علی جان .
    ممنون از مهمان نوازیت.
    خودمم تعجبم وقتی از تو مونیتور تصویر میگیرم مثلا میخوام 1/200 ثانیه نوردهی کنه ولی 2 ثانیه شاتر باز میمونه . ولی بدون اینکه تنطیمات رو تغییر بدم تصویر رو میندازم رو چشمی (eye place) تنظیمات ok یه.
    این چیزی که شما میگی خیلی عجیبه آقا مسعود
    من دیشب می خواستم از پنجره اتاقم یه عکس از تهران بگیرم
    طبق معمول به خاطره علاقم به این رینگ فکوس برای این که فکوس دقیقی داشته باشم ، گذاشتم روی LV بعد زوم کردم روی برج میلاد و دستی فکوس کردم (این جوری خیلی دقیق تره به نظرم) بعدم چیلیک
    عکس خیلی خوبی شد با 20 ثانیه نوردهی
    فکر کنم باید ببری دوربینت رو یه چک بکنی، شاید یه مشکلی داشته باشه
    والا نمی دونم
    masoudkarimi تشکر می‌کند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام علی جان .
    ممنون از مهمان نوازیت.
    سلام

شما در لایوویو زمانی که سرعت شاتر رو روی 1/200 میگذارید بعد در Exif عکس ثبت شده میبینید که شاتر 2 ثانیه بوده یا بطور کل تفاوت زمان ثبت ( صرف نظر از تنظیمات شاتر ) بین لایوویو در قیاس با حالت دیگر اینگونه به نظر میاید؟
    ehsan+ و masoudkarimi تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

سلام .

الان دوربین کنارمه . مود دوربین روی M روی live viwe . غلطک commander رو میچرخونم روی 1/4000 . دکمه شاتر رو بعد از فوکوس اتومات فشار میدم . فاصله بین دو صدا 2 ثانیه رو لایو ویوو است .وقتی تصویر رو میندازم رو چشمی سرعت درسته و فاصله 2 صدا کمتر از نیم ثانیه است. دوباره میزارم رو لایو و commander رو میچرخونم سرعت شاتر رو میارم رو 2 ثانیه فاصله بین 2 صدا 4 ثانیه میشه ولی تو چشمی درسته.
    گفتم عکساشو مقایسه کنم . دیدم بجز تغییرات خیلی کوچیک تغریبا یکیه.
    1- حالا چرا؟ 2-مال شما هم اینطوریه؟
    دوستان خیلی ازتون ممنونم

یه سوال کوچک هم دارم . باور کنید تقریبا تمام فروم رو خوندم و ندیدم ( میخوام بگم بلدم بخونم) . D5100 سیلینگش چطوره؟
    ویرایش توسط masoudkarimi : Saturday 23 July 2011 در ساعت 12:03

تشکر کرده
    1566

سلام .

الان دوربین کنارمه . مود دوربین روی M روی live viwe . غلطک commander رو میچرخونم روی 1/4000 . دکمه شاتر رو بعد از فوکوس اتومات فشار میدم . فاصله بین دو صدا 2 ثانیه رو لایو ویوو است .تصویر رو میندازم رو چشمی سرعت درسته. commander رو میچرخونم سرعت شاتر رو میارم رو 2 ثانیه فاصله بین 2 صدا 4 ثانیه میشه ولی تو چشمی درسته.
    گفتم عکساشو مقایسه کنم . دیدم بجز تغییرات خیلی کوچیک تغریبا یکیه.
    1- حالا چرا؟ 2-مال شما هم اینطوریه؟
    دوستان خیلی ازتون ممنونم

یه سوال کوچک هم دارم . باور کنید تقریبا تمام فروم رو خوندم و ندیدم ( میخوام بگم بلدم بخونم) . D5100 سیلینگش چطوره؟
    یه کاری کن شما دوست عزیز
    شما توی هر دو حالت Lv و معمولی عکس بگیر بدش بزار توی PC و Exif عکست رو نگاه کن
    همونطوری که جناب Qashqai فرمودن
    درضمن اصولا دوربین روی LV یکم کنده

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

AF-L : Auto Focus Lock
    AE-L : Auto Exposure Lock
    پ.ن : بد نیست قبل از پرسیدن سوالاتی که جواب همشون در دفترچه راهنمای دوربین پیدا میشه،یه نگاهی بهش بندازید
    ---------------
    اولا! اینکه مگه نیکون امکان عکاسی HDR توو دوربیناش گذاشته؟
    دوماً تنظیماتتون رو چک کنید،فقط در حالت عکسبرداری متوالی هست که با یه بار شاتر زدن و البته نگه دادشتنش پشت سر هم عکس گرفته میشه ( در مورد برکتینگ هم اگر باشه با یه بار فشردن شاتر یه عکس میگیره،مگه اینکه بذارید توو سلف تایمر یا همون عکسبردای متوالی)
    --------------

صفحه 11 از 74 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 61 ... آخرینآخرین