صفحه 3 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 106
Like Tree389تشکر

موضوع: Nikon1 - J1 and V1

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

فكر ميكنم اكثر اونها اين دوربين رو ميخرند و اين كراپ جديد رو با لنزها شون تست ميكنند. خوشبختانه من هم در همين شور گرفتارم
    برای تست کردن احتمالا راههای ارزان‌تری هم هست.

ا عمق ميداني كوتاه.
    ؟
    ویرایش توسط Arash : Wednesday 21 September 2011 در ساعت 17:33
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    چه كساني ميخرند ...

يك تب همه گير بين عكاسان با سابقه آنالوگ كار درگرفته ... اونهايي كه تعداد زيادي لنز آنالوگ با ارزش تو كلكسيونشون دارند: خريد بدنه هاي ميرورلس پاناسونيك و نكس.

فكر ميكنم اكثر اونها اين دوربين رو ميخرند و اين كراپ جديد رو با لنزها شون تست ميكنند. خوشبختانه من هم در همين شور گرفتارم و با همين بضاعت روزگار شيريني دارم با عمق ميداني كوتاه. قيمتها تعديل ميشود اينگونه نميماند.

اما در مورد تبديلي كه آقا فرهاد گذاشتند : نيكون گفته كه با AF/AE و VR سازگاره و از اونجايي كه ضريب بزرگنمايي براي آن ذكر نشده فكر ميكنم خوشبختانه اين تبديل ، يك تيوب خالي بدون عدسي است.
    منوال فوکس با دوربین های دیجیتال به سادگی و دقت دوربین های آنالوگ نیست
    استفاده از لنزهای مانت AF-s هم بر چنین دوربین های کوچکی بنظر من اصلا جالب نیست بدلیل کوچک بودن بدنه
    من اگر روزی چنین دوربینی بخرم با لنز پرایم خواهم خرید و گرنه دلیلی ندارد دوربین کوچکی که هندلینگ خوبی رو ندارد رو با لنزی بزرگ و قیمت چند صد دلاری بخرم

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

جناب هراتي چنان دارم فوكوس ميكنم كه اتو فوكوس رو ديگر دوست ندارم ... شما ببين چه شده بر من.

آرش خان بعد از طي آن راههاي ارزان ، احتمالا مشتري خواهند شد. ضمنا بنده زياد توانايي تشخيص بوكه خوب از بد رو ندارم . نمونه رو گذاشتم تا شما نظر بديد اما متاسفانه مسيرتون به اون تاپيك نخورد.
    FD master

تشکر کرده
    4010

احتمالا مشتري خواهند شد. ضمنا بنده زياد توانايي تشخيص بوكه خوب از بد رو ندارم . نمونه رو گذاشتم تا شما نظر بديد اما متاسفانه مسيرتون به اون تاپيك نخورد.
    کجا؟
    جریان بوکه چیه؟
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    4538

نمونه بوكه و عمق ميدان سنسور كراپ 2 با 58 اف 1.2 + اكستندر آنالوگ 2X-A ببينيد چطور است. فول كادر - ريسايز شده .

افت كيفيت مربوط به محدوديتهاي اپلود است.

ویرایش توسط شاهین اکبری : Wednesday 21 September 2011 در ساعت 18:53
    FD master

كاربر فعال Behin Nazem آواتار ها
    تشکر کرده
    7388

سلام
    صرف نظر از اینکه این دوربین از لحاظ کیفیت عکس چگونه باشه و اینکه قاعدتا نمیتونه عمق میدان کم دوربینهای DSLR (که زیبایی بسیاری از عکسها به همین فاکتور وابسته است) رو ایجاد کنه، این سیستم از نظر تکنولوژیهای جدید بکار رفته در اون میتونه محصولی مهم تلقی بشه.
    مهمترین فناوری جدید در این رده، سیستم اوتوفوکوس هیبریده که ترکیبی از اوتوفوکوس تشخیص کنتراست و تشخیص فازی هست و بسیار جالبه که نیکون در یک دوربین بدون آینه چطور از سیستم اوتوفوکوس تشخیص فاز بهره برده! و جالبتر اینکه نیکون این سیستم رو سریعترین سیستم اوتوفوکوس موجود معرفی کرده.
    موارد جالب دیگری هم هست:
    عکاسی پی در پی با سرعت 60 فریم در ثانیه در سایز کامل (البته بدون اوتوفوکوس) ، سرعت شاتر تا 1/16000 ثانیه و ...

شاید این موارد بر قامت چنین دوربینی چندان هیجان انگیز نباشند ولی اگر این فناوریها در آینده روی دوربینهای مهمتر و حرفه ای تر نیکون بکار گرفته بشن شاید مسئله خیلی فرق کنه.
    Amir Mohebi، A_Maddah، yaghoobi و 19 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهین ناظم رعایا
    www.prophotocom.com

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

...
    يك تب همه گير بين عكاسان با سابقه آنالوگ كار درگرفته ... اونهايي كه تعداد زيادي لنز آنالوگ با ارزش تو كلكسيونشون دارند: خريد بدنه هاي ميرورلس پاناسونيك و نكس.
    ... .
    سلام،

البته خیلی هم عملی نیست. من تجربه‌ی استفاده از لنزهای Voigtlander روی NEX-5 و همچنین انواع لنزهای Schinder و Mamiya آنالوگ با بک دیجیتال رو دارم و بهتون اطمینان می‌دم اصلاً ترکیب خوبی نیست. به‌خصوص در مورد لنزهای واید که بیشترین استفاده رو روی این بدنه‌ها دارند.

علتش هم ساده‌است، روی هر سلول سنسورهای دیجیتال یک میکرولنز قرار داره و این میکرولنز در یک بازه‌ی محدود عملکردِ مناسب داره، یعنی سیستم طوری طراحی شده که انتظار داره که شعاع‌های نور یا مستقیم یا با یک اختلاف کم بهش برسن. خیلی از لنزهای آنالوگ، به‌خصوص لنزهای واید این‌طور عمل نمی‌کنند و برای همین افت کیفیت شدیدی در تصویر خروجی مشاهده خواهید کرد. این زوایه‌ی ورودی نور برای فیلم تقریباً اهمیتی نداره و برای همین هم لنزهایی هستند که خیلی خوب روی فیلم کار می‌کنند ولی با سنسور دیجیتال خیر.

جدای از این ماجرای Coating پشتِ لنز هم هست، فیلم براق نیست و برای همین نورِ خیلی کمی ازش منعکس می‌شه ولی سنسور دیجیتال برعکس و در نتیجه در اتاقِ تاریک دوربین کلی بازتاب اضافه به‌وجود میاد که کنتراست عکس رو کاهش می‌ده. لنزهای دیجیتال روی المنت آخری Coatingای دارند برای کاهشِ بازتاب.

خوب باشید،
    Amir Mohebi، Kaveh Ghobadi، shabab و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه!
    [EYES] [576 Megapixel Retina] [2 x Natural 22.3mm F3.2] [ISO 1 -800]

تشکر کرده
    4010

نمونه بوكه و عمق ميدان سنسور كراپ 2 با 58 اف 1.2 + اكستندر آنالوگ 2X-A ببينيد چطور است. فول كادر - ريسايز شده .
    دقیقا کدام بوکه؟
    در مورد عمق میدان هم که چیزی پیدا نیست. یعنی اصلا معلوم نیست بک‌گراند سوژه‌ی شما چیست و در چه فاصله‌ای
    اصلا این موردی نیست که نیاز به تست داشته باشه
    اگر شما لنز فول فریم ارزشمندی با دیافراگم باز دارید؟ خوب روی فول فریم استفاده می‌کنید.
    استفاده از اون لنز برروی دوربین کراپدار چه اتفاق هیجان انگیزیست؟
    این بحث جای دیگری هم شده بود.
    M.Mobin تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

از نظر مشخصات فنی که به نظر من نه تنها هیچ مشکلی ندارد بلکه در بسیاری از فاکتورها که بهین عزیز هم نام بردند ؛ فوق العاده هم جذاب به نظر میرسد (اگر سایز سنسور را در نظر نگیریم فعلاً )

فقط متوجه نمیشم چرا سرعت سینک فلاش در حالت شاتر الکترونیکی محدودیت 1/60 ثانیه دارد؟ در صورتی که نباید محدودیتی میداشت!

از نظر طراحی ترجیح میدادم کمی نوستالژیکتر بود ، ولی واقعا ً چنین ابعاد مینیاتوری و جمع و جوری برای یک دوربین با قابلیت تعویض لنز شگفت انگیز است .

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    اگر عمق میدان مهمه؟ فول فریم، اگر نیست؟ g12 و یا x10!
    درسته که خیلی نباید در این دوربین پیگیر عمق میدان بود ، ولی اینکه مثلا ً G12 را بشود به آن ترجیح داد .... نمیدانم؛ ترجیح میدهم صبر کنم و کارش را ببینم

افت كيفيت مربوط به محدوديتهاي اپلود است.
    قطعا ً این عکس نمیتواند توصیف کننده بوکه لنز شما باشد ، حتی معیار خوبی هم برای بررسی عمق میدان نیست تا وقتی از فاصله بکگراند تا سوژه آگاه نباشیم
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    4538

نقل قول نوشته اصلی توسط kakooch نمایش پست ها
    سلام،

البته خیلی هم عملی نیست. من تجربه‌ی استفاده از لنزهای Voigtlander روی NEX-5 و همچنین انواع لنزهای Schinder و Mamiya آنالوگ با بک دیجیتال رو دارم و بهتون اطمینان می‌دم اصلاً ترکیب خوبی نیست. به‌خصوص در مورد لنزهای واید که بیشترین استفاده رو روی این بدنه‌ها دارند.

علتش هم ساده‌است، روی هر سلول سنسورهای دیجیتال یک میکرولنز قرار داره و این میکرولنز در یک بازه‌ی محدود عملکردِ مناسب داره، یعنی سیستم طوری طراحی شده که انتظار داره که شعاع‌های نور یا مستقیم یا با یک اختلاف کم بهش برسن. خیلی از لنزهای آنالوگ، به‌خصوص لنزهای واید این‌طور عمل نمی‌کنند و برای همین افت کیفیت شدیدی در تصویر خروجی مشاهده خواهید کرد. این زوایه‌ی ورودی نور برای فیلم تقریباً اهمیتی نداره و برای همین هم لنزهایی هستند که خیلی خوب روی فیلم کار می‌کنند ولی با سنسور دیجیتال خیر.

جدای از این ماجرای Coating پشتِ لنز هم هست، فیلم براق نیست و برای همین نورِ خیلی کمی ازش منعکس می‌شه ولی سنسور دیجیتال برعکس و در نتیجه در اتاقِ تاریک دوربین کلی بازتاب اضافه به‌وجود میاد که کنتراست عکس رو کاهش می‌ده. لنزهای دیجیتال روی المنت آخری Coatingای دارند برای کاهشِ بازتاب.

خوب باشید،
    سلام

با احترام نظرم اينه كه وقتي به سمت كراپ 2 ميرويد كاربري بيشتر بايد به سمت تله متمايل باشد تا وايد. من اصلا با وايدها روي كراپ 2 كار نكردم اما نرمالها و تله هاي زيادي رو دارم تست ميگيرم از برونيكا و كارل زايس گرفته تا ssc , new FD , rokkor . نتيجه كار بسيار درخشان است . من وقتي تو كراپ 100 حتي در بازترين ديافراگم برخي از اين لنزها، روي GF1 شارپ ميبينم (چيزي كه واقعيتش از 60D , دو تا 200-70 اف 2.8 كنون و سيگما در كراپ 100 نديدم ... شايد عيب از من يا اون 2 نسخه خاص بوده ) ديگر كار تمام شده و نتيجه مطلوب رو داده اند. بحث مفصليست و مطلب زياد دارم اميدوارم تاپيكي افتتاح بفرماييد اونجا بحث شود.

اگر شما لنز فول فریم ارزشمندی با دیافراگم باز دارید؟ خوب روی فول فریم استفاده می‌کنید.
    استفاده از اون لنز برروی دوربین کراپدار چه اتفاق هیجان انگیزیست؟
    این بحث جای دیگری هم شده بود.
    آخه اون بحث هم نيمه تمام ماند. آرش جان لنزهاي من آنالوگند و حتما بايد روي بدون آينه استفاده شوند. در باره هيجان مشتاق ايجاد تاپيك از جانب مديرانم.
    Miri تشکر می‌کند.
    FD master

صفحه 3 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین