صفحه 4 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 106
Like Tree389تشکر

موضوع: Nikon1 - J1 and V1

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها

درسته که خیلی نباید در این دوربین پیگیر عمق میدان بود ، ولی اینکه مثلا ً G12 را بشود به آن ترجیح داد .... نمیدانم؛ ترجیح میدهم صبر کنم و کارش را ببینم

منظور اين بوده كه در اين شرايط (عدم اهميت عمق ميدان) چه نيازي به داشتن دوربيني با قابليت تعويض لنز با اين قيمت هست؟ خوب با قيمت كمتر و با يك لنز فيكس (اينجا منظور غير قابل تعويض است نه پرايم) با رنج نسبتا مطلوب و با تنظيمات دستي كافي مثلا G12 هست كه!

همانطور كه مي دانيد من همه ي تجهيزاتم را به دلايل مختلف فروختم و خودم را راضي كردم كه DSLR را كنار بگذارم و به ميرر لس ها (مشخصا مايكرو فور تردز ها) روي بياورم ولي هر چه بيشتر مشخصات و ريويو خواندم و نمونه عكس ديدم بيشتر به اين نتيجه رسيدم كه اين دوربين ها به هيچ وجه جاي DSLR ها را آن هم براي كساني چون من كه سالها با SLR ها محشور بوده اند نمي گيرد چه رسد به اينها كه سنسورشان هم كوچكتر است. ممكن است بگوييد خوب قرار نيست جاي آنها را بگيرد بلكه به عنوان دوربين همراه در كنار SLR استفاده خواهد شد كه در اينصورت هم باز به همان حرف آرش خواهيم رسيد كه چرا چنين دوربيني اصولا بايد قابليت تعويض لنز داشته باشد؟
    yaghoobi، Amir Tavakoli، Kourosh Kahal و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

فرهاد خان روي كاغد نكته زياده ولي در عمل كدوم مورد MILC ها باعث نارضايتيتون شده ؟

ديناميك ؟ نويز ؟ عمق ميدان ؟ يا شايد هم شكل و شمايل ؟ فكر كنم هر يك از اين موارد راه حلي دارد.
    FD master

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    همانطور كه مي دانيد من همه ي تجهيزاتم را به دلايل مختلف فروختم و خودم را راضي كردم كه DSLR را كنار بگذارم و به ميرر لس ها (مشخصا مايكرو فور تردز ها) روي بياورم ولي هر چه بيشتر مشخصات و ريويو خواندم و نمونه عكس ديدم بيشتر به اين نتيجه رسيدم كه اين دوربين ها به هيچ وجه جاي DSLR ها را آن هم براي كساني چون من كه سالها با SLR ها محشور بوده اند نمي گيرد چه رسد به اينها كه سنسورشان هم كوچكتر است. ممكن است بگوييد خوب قرار نيست جاي آنها را بگيرد بلكه به عنوان دوربين همراه در كنار SLR استفاده خواهد شد كه در اينصورت هم باز به همان حرف آرش خواهيم رسيد كه چرا چنين دوربيني اصولا بايد قابليت تعويض لنز داشته باشد؟
    یکی از دلایل به وجود آمدن این سیستم جدید این است که ما امروزه سنسورهایی داریم که قابلیت پخش زنده تصاویر(live view) را دارند. تا جایی که بنده اطلاع دارم در گذشته چنین امکانی وجود نداشته است؛ یعنی در زمانی که از فیلم در SLRها استفاده می شده، وجود آیینه کاملا ضروری بوده است.
    حالا جدا از کوچکتر بودن سنسور این دوربین، چرا امروزه باید در دوربین هایی که قابلیت تعویض لنز دارند، آینه و متعلقات آن وجود داشته باشد(البته برای غیر حرفه ای ها؛ entry levelها؛ شاید امثال من)
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

همه ما تا به حال شرایطی رو تجربه کردیم(مهمانی های خانوادگی، روزهای بی حوصلگی، مواقعی که جا کمه و...) که با خودمون گفتیم کاش یه دوربین با کیفیت و با ابعاد کوچیک وجود میداشت
    دوستی دارم که وقتی بی حوصله بود AE-1 رو به جای 5D با خودش بر میداشت چون تقریبا تا 6 ماه قبل گزینه مناسبی وجود نداشت*
    همه عکاس ها وقتی سری نکس سونی معرفی شد(با اون سنسور سایز و مشخصات) مشتاق روزی بودن که نیکون و کانن هم محصول هم رده خودشون رو معرفی کنن
    همه با خودشون فکر میکردن "بالاخره یه دوربین سبک و جمع و جور که اعداد و ارقامش(مفاهیم اپتیکی لنز ها، و عمق میدان و...) مشابه SLR هاست با خروجی خوب از راه میرسه" به علاوه اینکه لازم نیست براش لنز های جدید بخریم
    اما...
    اون چیزی که نیکون معرفی کرد:
    - هر چند سبکه اما لنز هاش آنچنان هم ظریف نیستن
    - سنسور سایزش واقعا ناامید کنندست کیفیت پایین، نویز بالا(نسبت به slr) و عمق میدان کم کاربردی داره حالا هر قدر هم که خوب ساخته شده باشه
    - مجبوری برا این بدنه دوباره های لنزهای مخصوصش رو بخری (تو رو خدا از اون تبدیل بد دست نا جور تعریف نکنید)

سوال اینه: چه دلیلی به جز تعصب باعث میشه یه نیکونی به جای نکس بره و 1 بخره؟

-----
    * عکاسی رو ندیدم که کامپکت ها راضیش کنن یکی دو مدلی هم که مثل سری G کانن یا p7100 نیکون وجود دارن نهایتا اونی که باید باشن نیستن
    yaghoobi، R.Asgari، lamagra و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

جناب اکبری چه راه حلی برای عمق میدان؟
    بحث NEX نیست که حالا کراپ ۱.۵ داره.
    کراپ ۲ و بدتر از اونها این دوربین نیکون رو چجوری درمان کنیم؟

بحث سر قیمت و کیفیت است.

درست که در این دوربین پیشرفتهای زیادی از لحاظ تکنولوژی داریم. شاید مواردی باشه که به کار کسی بیاد و همون یک ویژگی(مثلا عکاسی پی‌در‌پی) براش ۶ هزاردلار هم ارزش داشته باشه.
    اما وقتی بخواهیم عمومی نگاه کنیم و برای عموم تجویز کنیم؟
    به گمان من وقتی نیاز به دوربینی کوچک، ارزان و همه کاره هست؟ خوب چنین دوربینهایی با قیمت خیلی مناسب موجود هست. مثل جی ۱۲ و احتمالا بهتر هم میشه.
    وقتی قرار هست دوربینی با امکانات کافی و لنز و تشکیلات داشته باشیم؟ خوب DSLR ها فعلا بهترین هستند.

بحثم اصلا روی آینه نیست.
    بلکه درگیری من کوچک شدن دوربین و از دست دادن امکاناتی مثل سنسورسایز است. بدون ارزان شدن بدنه و حتی لنزهایی با دایره تصویر کوچک و قیمت گران!
    اصلا باید یه تاپیک بسازیم و پنبه‌ی همه‌ی این دوربینها رو بزنیم!
    farhad44، Kourosh Kahal، Herati و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

فرهاد خان روي كاغد نكته زياده ولي در عمل كدوم مورد MILC ها باعث نارضايتيتون شده ؟

ديناميك ؟ نويز ؟ عمق ميدان ؟ يا شايد هم شكل و شمايل ؟ فكر كنم هر يك از اين موارد راه حلي دارد.
    در واقع همشون به غیر از شکل و شمایل چون اصولا دوست دارم دوربین جمع و جورتر و قابل حمل تر باشه. حتما دیده این که جدی ترین منتقد دوربین هایی مثل ‍HS20 توی فوروم بوده ام چون بر عکس اکثریت طرفداران اونجور دوربینها که اول جذب شکل و شمایلشون می شن بزرگی و سنگینی اون دوربین ها رو نقض غرض می دونم. ولی برعکس نظر شما راه حلی به غیر از فوتوشاپ برای این نقیصه ها وجود ندارد چون خانه از پایبست ویران است (سایز سنسور).

یکی از دلایل به وجود آمدن این سیستم جدید این است که ما امروزه سنسورهایی داریم که قابلیت پخش زنده تصاویر(live view) را دارند. تا جایی که بنده اطلاع دارم در گذشته چنین امکانی وجود نداشته است؛ یعنی در زمانی که از فیلم در SLRها استفاده می شده، وجود آیینه کاملا ضروری بوده است.
    حالا جدا از کوچکتر بودن سنسور این دوربین، چرا امروزه باید در دوربین هایی که قابلیت تعویض لنز دارند، آینه و متعلقات آن وجود داشته باشد(البته برای غیر حرفه ای ها؛ entry levelها؛ شاید امثال من)
    نه اتفاقا من یکی مشکلی با عدم وجود آینه ندارم و دوست دارم از تکنولوژی های جدید استفاده کنم ولی مشکل اصلی همان سایز سنسور است. خوب می دونید من G11 هم دارم و کاملا ازش در حد توانایی هاش راضی ام ولی فکر می کنم اگر قراره دوربینی داشته باشم که جاهایی که G11 راضی کننده نیست جلو بیاد بهتره دوربینی با سایز سنسور خیلی بزرگتر باشد نه کمی بزرگتر ولی خیلی امیدوارم که تکنولوژی خیلی سریعتر به جاهایی برسه که بشه خروجی DSLR ها رو در دوربینهای خیلی کوچکتر داشت. مگر قدیم ها SLR های خیلی کوچک مثل Pentax ME نداشتیم؟ یا مگه کامپکت های با لنز فیکس یا رنج فایندرهای کوچک فول فریم نبودند؟ (البته به دلیل لنزهای ارزون قیمتشون و دیافراگم های بسته شان اونها هم عمق میدان خوبی نداشتند). امیدوارم روزی تکنولوژی به حدی برسه که روی دوربینهایی به اندازه ی اینی که آواتار منه از سنسور فول فریم و لنز های سریع قابل تعویض استفاده بشه.
    yaghoobi، Behin Nazem، Kourosh Kahal و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

آرش خان اون چند روز پيش بحثي رو در رابطه با مقايسه عمق ميدان كراپدار و فول فريم - در شرايط خاص - شروع كردم و با انگيزه اي كه جناب غفاري ايجاد كردند - حيف كه ما را بي نصيب گذاشتند - پيگير بحث شدم با مثالهايي عيني از سايتي معتبر و تا اثبات رياضي آن هم پيش رفتم.

چندتا از دوستان خوب مشاركت داشتند اما در سوي مخالف حالا باز اين خوب است و ارزشمند. يكي ديگر از دوستان به جاي به ثمر نشاندن يك سمت ، بحث رو فاقد ارزش عملي جلوه ميدادند و ميفمودند اصلا اثبات درست يا غلط اين مطلب چه فايده اي دارد.

فايده اي كه داشت اين بود كه اينجا به راحتي ميشد از نتيجه اون بحث استفاده كرد و در مواردي عمق ميدان همين كراپ 2 را در برابر يك فول فريم در شرايط خاص برتري داد. هنوز موضوع رو رها نكردم اما كمكي نشد به روشن شدن موضوع.

فرض كنيد من دو دوربين D700 , E-P1 و دولنز 200 اف 2.8 روي آنها در كوله دارم و در لبه يك پرتگاه نشسته ام به انتظار سوژه 50 متر آنطرف تر پرنده اي روي سنگي مينشيند و پشت سوژه هم درختي است از قضا.

با هر دو دوربين در اف 2.8 عكس ميگيرم فكر ميكنيد كدام دوربين عمق ميدان كوتاه تري رو به مركزيت پرنده ميدهد ؟
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Wednesday 21 September 2011 در ساعت 23:05 دلیل: تغيير EP-1 به E-P1
    Nima Sadigh و Miri تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

من که هیچ نمیفهمم
    نیکون چرا همچی کاری کرده اونم با این قیمت با ارش کاملا موافقم این دوربین اصلا معلوم نیست چرا خلق شده
    جایی خونده بودم دوربینهای سری نکس فروش DSLR های سونی رو تحت شعاع قرار داده خوب فرض کنین نیکون میخواسته از این مورد جلوگیری کنه. خوب توجیه تولید این موجود عجیب غریب چیه حوب تولیدش نمیکرد . تنها چیزی که به فکر من میرسه جمع کردن جلو پلاس کمپکتهاست که به نظر من با این قیمتها در حد یه خوابه من فرض میکنم خروجی این دوربین عالیه وضعیت داینامیک رنج و نویزش هم خدا باز توجیحی برای خریدش با این قیمت ندیدم
    nalibre، R.Asgari، M.Mobin و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

Unlike the J1, it can switch between machenical and electronic shutter
    حالا چه کاریه حتما مکانیکی هم داشته باشه!

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

باید دید کنون چه میکنه اگر کنون هم همچین کاری کرد و از سنسور کوچکتر استفاده کرد باید دلیل محکمی وجود داشته باشه من خودم فکر میکنم دلیل فنی وجود نداره بلکه دلیلش بیشتر مربوط به مارکتینگ و بازار هست اما اگر کنون از سنسور ۱.۶ استفاده کنه که به نظرم میکنه نیکون تو این رده بد جوری بازنده خواهد بود.
    QashQai و Navid7h تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

صفحه 4 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین