صفحه 16 از 120 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 66 116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 151 تا 160 , از مجموع 1197
Like Tree5820تشکر

موضوع: Nikon D800 / D800E

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط ara9979 نمایش پست ها
    ممنون
    ولی اینطور که بچه ها تو بعضی پست ها نوشته بودن فکر کردم وضعیت نویزش از دی7000 بدتره. یعنی یه جیزی تو مایه دوربین خودم دی5100.

از نظر نویزیD5100 نه تنها بد تر از D7000 نیست بلکه حتی نمره بهتری هم بدست آورده اما نه انقدر که باچشم در عکسها محسوس باشد.
    1986 و data تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط ara9979 نمایش پست ها
    ممنون
    ولی اینطور که بچه ها تو بعضی پست ها نوشته بودن فکر کردم وضعیت نویزش از دی7000 بدتره. یعنی یه جیزی تو مایه دوربین خودم دی5100.
    از D۷۰۰۰ بد تر و تو مایه‌های D۵۱۰۰? اینا که جفتشون یکین!

با نظر من گرین خیلی‌ شبیه به D۷۰۰۰ هست. با dawn sampling یه مقداری گرین کمتر دیده می‌شه اما از طرف دیگه شکل گرین خیلی‌ بد تر میشه. یعنی‌ تصویر پر از نقاط ریز و شارپ بسیار کوچیک می‌شه. شاید down sampling برای iso‌های تا ۴۰۰ خوب جواب بده اما وقتی‌ نویز تصویر بالا رفت - در نظر من- donw sampling وضعیت گرین رو بد تر هم میکنه.

دوربین D۸۰۰ برای اغلب ما‌هایی‌ که قرار نیست از این راه کسب درامد داشته باشیم و برای مقاصد خاص هم نمیخوایمش، اصلا دوربین دلچسبی‌ نیست. اگه قرار باشه که خروجی رو با ضرب و زور نویز ریداکشن و داون سمپلینگ قابل استفاده کنیم، خوب چه کاریه؟ میریم با نصف پولی‌ که باید بابتش بپردازیم یه D۷۰۰ دست دوم میگیریم.

با بقییهٔ پولشم می‌شه کلی‌ کار کرد. می‌شه پس انداز کرد یا به یه زخمی زد. یا اصلا می‌شه باهاش یه X-Pro۱ با ۳۵mm f۱.۴ خرید. مطمئنم نویز خیلی‌ کمتری خواهد داشت. و تازه می‌شه باهاش بدون دلهره عکاسی خیابونی کرد. چی‌ از این بهتر؟!
    yaghoobi، Kourosh Kahal، vbigdeli و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر همراه AlirezaAkhlaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    2860

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    از نظر نویزیD5100 نه تنها بد تر از D7000 نیست بلکه حتی نمره بهتری هم بدست آورده اما نه انقدر که باچشم در عکسها محسوس باشد.
    شرمنده از بحث منحرف شدیم.
    من طبق نمودار های سایت دی پریویو گفتم نویز دی7000 کمتره. بقیه سایتا رو نگاه نکردم.
    D810 -- 24-120 -- Tamron 15-30 -- Tamron 150-600 -- 20 f/2.8 -- 70-300 VR -- 35 f/1.8 -- Tamron 19-35
    علیرضا اخلاقی

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

بر عکس من فکر میکنم این دوربین برای کلیه عکاسان استدیویی که تحت شرایط کنترل شده عکاسی میکنن بهترین انتخاب باشه.یا حتی عکاسان طبیعت و منظره.طبق نمونه ها نویز در حد دی7000 هست(حالا کمی بالا پایین،البته تا به اینجا که هنوز تست معتبری منتشر نشده) این اصلا نتیجه بدی نیست.کسی توی این تالار هست که از وضعیت نویز و داینامیک رنج دی7000 نا راضی باشه؟!
    بعضی از دوستان با آب و تاب زیادی رزلوشن رو مورد نوازش قرار میدن(منظورم با شخص خاصی نیست عزیزان) ولی رزلوشن در هر صورت یک مورد مهم و انکار ناپذیره!
    آیا بده با 3000 دلار بدنه36 مگا پیکسلی(یک رویا بود تا چند سال پیش) داشت و میلیونها تومان هزینه بیشتر صرف خرید مدیومهای گرانقیمت و تجهیزات اونها نکرد؟!(صرف نظر از تفاوتهای فنی و فقط رزلوشن).
    یک وقتهایی جبهه گیری ها از حد انصاف خارج میشه...همه چیز این دوربین بر روی کاغد بسیار جذاب و کابر پسند هست و نزدیک به یقین جایگاه خوبی رو هم به خودش اختصاص خواهد داد.
    در همین تالار خودمون بسیاری از کاربران بودن که خرید اولشون 5دی مارک2 یا دی700 بود...36 مگا پیکسل هر کسی رو وسوسه میکنه! و در نهایت نیکون به هدف خودش که بازار مناسب باشه خواهد رسید...

خیلی هم با این حرفها مبنی بر انتظار برای ورود جانشین حقیقی!! دی700 موافق نیستم.جانشین دی700 همینه دیگه...دی800!
    Amin Zarif، abidar، Saadat و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    12235

درود

ضمن اینکه با تمام نظر جناب احمدی موافقم ،این را هم بنده اضافه کنم چون خود من هم یکی از افرادی بودم ( شاید هنوز هم اعتقاد دارم )که مگاپیکسل زیاد برای مصارف خاصی کاربرد دارد که همه بخوبی میدانیم

اما نکته مهم این d800 که باعث شد با وجود 36 مگاپیکسلی بودنش برایش هیجان زده بشوم ارتقاء در ثبت دیتیل آن بود که همواره و در همه حال در خروجی ها تاثیر دارد و مثل کم نویزی فقط کاربردش محدود به مواقعی نمیشود که ایزو را بالا میکشید !

و ثبت جزئیات آن نسبت به بدنه های قبلی بی شک تحول چشمگیری داشته ، و این خیلی بیشتر از نویز کمتر برای من اهمیت دارد ، من وقتی D7000 تهیه کردم و دیدم خوب نزدیک به یک استاپ در ایزو از دوربین قبلیم که D300 بود کم نویز تر است اما در عمل وقتی با خودم به قضاوت نشستم دیدم چند درصد مواردی که من شاتر را فشار میدهم ایزو را بالا تر از 100 کشیده ام؟!

موفق باشید

انوش
    Amin Zarif، Saadat، lamagra و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    917

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    به دوستان دیدن این سایت و خواندن داستان تست این دوربین در سال گذشته را توصیه میکنم. عکاس تست این دوربین را به مدت یک ماه به عهده داشته و به قول خودش با بستن بند دی700 روی این دوربین در مراسم ازدواج با آن عکاسی میکرده است. خلاصه دفعه دیگه که به عروسی میروید تنها به دیدن بند دوربین ها اطمینان نکنید شاید عکاس دارد برای کنون یا نیکون دوربینی را شرایط واقعی تست میکند.
    سمپلهای دیگه ای از عکسهای D800

Nikon D800 Images | Rob Van Petten
    Anoosh-Em و Mehr282 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

انوش به مورد مهمی اشاره کرد که حرف دل من هم بود
    دوستانی که بر روی نویز تمرکز کرده اند باید بدانند که این بدنه کاربردهای خاص خودش را دارد اصلا برای کسانی که احتیاج به عملکرد آنچنانی در مورد نویز دارند طراحی نشده و مناسب نیست
    این بدنه برای کسانی که احتیاج به رزولوشن بالا همراه با ثبت دتیل عالی دارند ,طراحی شده(حتی ارایه دو مدل مختلف با فیلتر و بدون فیلتر.. هم به روشنی بیان گر این موضوع است که طراحان آن دقیقا میدانستند که چه چیزی طراحی میکنند و برای چه کسانی..)
    d800 بهترین انتخاب عکاسان استودیوی خواهد بود همچنین عکاسان طبیعت و منظره و صنعتی و تبلیغاتی
    زیرا که تنظیمات ایزوی این گروه از عکاسان به ندرت از 100 بالاتر میرود

این زمزمه شنیده میشود که احتمالا داینامیک رنج این دوربین کم خواهد بود که البته بنده شک دارم ,زیرا که تراکم پیکسلی این حسگر شبیه حسگر d7000 است و این حسگر فعلا بیشترین داینامیک رنج را دارد از طرفی
    حتی اگر کم باشد مگر چقدر میخواهد کم باشد
    آیا داینامیک رنج این بدنه کمتر از 12 استاپ خواهد بود؟ که جواب منفی است
    داینامیک رنج برای عکاسان استودیویی عملا مهم نیست
    برای عکاسان طبیعت هم از دو جهت قابل بررسی است
    1- کسانی که به صورت تفننی عکاسی میکنند که اصولا به طرف این بدنه نخواهند رفت این گروه حتی اگر فول فریم بگیرند d700 میگیرند
    2- کسانی که به صورت حرفه ای عکاسی میکنند که که برای این گروه یک استاپ داینامیک رنج کمتر یا بیشتر در مقابل رزولوشن بالا و دتیل عالی قابل اغماض خواهد بود همچنین این گروه عکاسان با شناخت و تجربه ای که در بکار بردن تکنیک ها و روش های مختلف دارند میدانند که چطور از عهده این چالش بر آیند..
    نهایتا اینکه d800 یک بدنه کاملا حرفه ای است درست همانند d4 ولی با کاربردی متفاوت
    افرادی که به صورت تفننی عکاسی میکنند نباید به سرغ آن بروند زیرا که قبل از آن باید یک خانه تکانی اساسی در تجهیزاتشان داشته باشند
    از سیستم کامپیوتری(پردازش) گرفته تا مانیتور کالیبراتور و ذخیره کننده ها و غیره که مطمعن باشید هزینه آن بیشتر از قیمت خود بدنه خواهد بود
    از طرفی این بدنه با این حجم فایل نمیتواند مورد استفاده کسانی قرار بگیرد که دوربین را میگیرند دستشان از هر چیز و چیزکی که مشاهده کردند ,از گربه همسایه گرفته تا گنجشک روی درخت از دختر بچه خوشگل آبجی گرفته تا گدای سر کوچه و... عکاسی می کنند
    کسی که d800 میگیرد بایستی در کنار آن یک d7000ی d5000ی D90ی حتما داشته باشد برای انجام چنین کارهایی
    و مورد آخر اینکه ,لطفا
    فاکتور قیمت را هم در ارزیابیهای خود اعمال کنید
    این بدنه با این قیمت بسیار بسیار مناسب است.

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Saadat نمایش پست ها
    از طرفی این بدنه با این حجم فایل نمیتواند مورد استفاده کسانی قرار بگیرد که دوربین را میگیرند دستشان از هر چیز و چیزکی که مشاهده کردند ,از گربه همسایه گرفته تا گنجشک روی درخت از دختر بچه خوشگل آبجی گرفته تا گدای سر کوچه و... عکاسی می کنند
    کسی که d800 میگیرد بایستی در کنار آن یک d7000ی d5000ی D90ی حتما داشته باشد برای انجام چنین کارهایی
    درود

بردیا جان ، با سوچ کردن به مود Dx در D800 دوربین 15.3 مگاپیکسلی کراپدار میشود یعنی یک D7000 و البته با ثبت دیتیلی بهتر
    در این صورت هم آیا یک D7000 در کنارش به عنوان بدنه دوم لازم است؟

با سپاس

انوش
    A_Maddah، towfigh، Kourosh Kahal و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال merdax آواتار ها
    تشکر کرده
    5013

Blog - Cliff Mautner Photography
    این لینک رو هم ببینین رفقا
    KHAKSAR تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

شش هفت سال قبل يل يلان اون روز 1Ds يازده مگاپيكسلي بود و البته 14 مگاپيكسلي هاي عجيب الخلقه كداك .در روزهاي گذشته چنين چلنج هايي بايد آغاز ميشد تا سكوي پرتابي شود واسه رشد يك نسل . كنون با550D و 5D2 و سونی و نيكون با امثال A77 و D800 در بطن اين تعالي هستند.

اگر امروز چنين دوربيني عرضه نميشد در آينده‌ نيكوني مثلا با نام D6s در جايگاه امروز D800 مي‌آمد اما همين عاملي ميشود و مقدمه اي براي معرفي يك D3s به روز شده در زمان مقتضي با همان نسبت توفيق و ديگر اينكه به تلاش جهت ارتقاء ساير برندها هم سرعت ميبخشد . حالا ديگر فوجي و پاناسونيك و ... ميدانند بايد براي كجا تلاش كنند و ميدانند 12 و 16 مگاپيكسل آينده اي رو برايشان نخواهد داشت. در نهايت مثل هميشه مصرف كننده با هزينه بسيار كمتر، تكنولوژی و قابليت هاي بالاتري را به خانه ميبرد.

اگر بر فرض محال D800 در جايگاهي كه ميبايست نيست، جايي براي نگراني وجود ندارد كه به حتم زمينه ساز ظهور هماني خواهد شد كه بايد. بالاخره از جايي بايد شروع كرد ...

---------------------
    دوربينهاي ديجيتال مورد استفاده خود من هم در اين تاريخ بيش از 12 مگاپيكسل نيستند و ازشون هم راضي ام : فوجي S100 و پاناسونيك GF1 اما هميشه نيازها اينگونه نميماند.
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Thursday 9 February 2012 در ساعت 03:56
    yaghoobi، Saadat، ehsan+ و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 16 از 120 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 66 116 ... آخرینآخرین