صفحه 20 از 120 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 30 70 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 191 تا 200 , از مجموع 1197
Like Tree5820تشکر

موضوع: Nikon D800 / D800E

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    این عکسهای جدیدی که از Cliff Mautner منتشر شده وضعیت نویزی رو هم هیجان انگیز نشون می‌ده. قبل از اینکه بخونم، گفتم اِه! این که مثل D3 هستش.

امکان کم‌کردن نویز همزمان با کاهش سایز هم قابل بررسی‌ست.

اما چرا روی نویز پافشاری می‌کنم؟ الان یه پست همراه با عکس حاضر می‌کنم تا توضیح بدم چرا. اصولن بحث بر سر ۵ درصد اختلاف نویزی بین دوربین‌های همرده را بی‌تاثیر می‌دانم. اما دوربین‌هایی هستند که برای عکاسی در نور کم، عکاسی پرسرعت ساخته شدند و دوربین‌هایی برای عکاسی با کیفیت در نور خوب.
    حالا دوربین‌های کم‌نویز مگاپیکسلشون بالا رفته و دوربین‌های استودیویی وضعیت نویزیشون بهبود پیدا کرده.

البته این عکس ها، پردازش شدند و معیار خوبی‌ برای سنجش نویز نیستند. اما همینکه خروجی این دوربین این قابلیت رو داره که بعد از نویز ریداکشن، چنین عکسی‌ بهمون بده جای خوشحالیه.

نکتهٔ دیگه اینکه درسته که با کاهش حجم، نویز کم می‌شه اما عکس سافت میشه و اگر شارپ سازی انجام بگیره، دوباره نویز ممکنه که ظاهر بشه. این فرایند اگر چه در نهایت منجر به کاهش نویز میشه اما به احتمال زیاد باید بسیار دقیق انجام بگیره وگرنه مشکلاتش بیشتر از منافعش هست.

نکتهٔ آخر این هست که با دقت در اگزیف تمام سمپل‌هایی‌ که تا حالا دیدم متوجه شدم که این عکس‌ها عموما در ژوئن یا ژوئیه ۲۰۱۱ گرفته شدند. یعنی‌ حدودا ۸ ماه قبل از اینکه دوربین وارد بازار بشه. اگر در این مدت نیکون مقداری سنسور این دوربین رو دستکاری کرده باشه و یا الگوریتم‌های بهتری برای سخت فایل خام رو استفاده کرده باشه و نسخهٔ نهایی D۸۰۰, عملکردی نزدیک به یک استاپ بهتر از مدل اولیه داشته باشه (که البته بسیار بعیده حتا نیم استاپ هم خیلی‌ خوبه) خیلی‌ عالی‌ میشه! جوری که دست کم در ایزو ۴۰۰ هیچ نیازی به نویز ریداکشن و داون سمپلینگ نباشه و ایزو ۸۰۰ تا ایزو ۳۲۰۰ هم با نویز ریداکشن و داون سمپلینگ در حد D۳s باشه!

(این مورد آخر واقعا شدنیه. سمپل‌های D۳x که فقط ۲۴ مگا پیکسل اندازشون هست رو در ایزو ۱۶۰۰ ریسایز کردم که هم اندازه عکس‌های D۳s بشه و بدون اینکه شارپ سازی انجام بدم در کمال حیرت دیدم که نه تنها نویز در حد D۳s هست بلکه جزئیات و شارپنس عکس‌های D۳x بهتر هم هستند. شما هم میتونید این کار رو با دانلود نمونه عکس‌هایی‌ که در imagin resources قرار داده شده انجام بدید)
    Kourosh Kahal و M.Nouri تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    به نظر من این بدنه بدنه موفقی نخواهد بود. نه از این جهت که فروش خوبی نخواهد داشت چون تنها انتخاب است و قیمت مناسبی هم دارد. این دوربین باید برای طیف خاصی طراحی شده باشد.
    دوست عزیز شک نکنید که این دوربین برای مصرف کننده حرفه ای ساخته شده!
    دوربینی با قیمت 3000 دلار با 36م.پ. که برای شروع حداقل به یک فلاش و یک لنز خوب 2-3هزاردلاری نیاز داره حتما برای مصارف خاصی تولید میشه
    مطمئن باشید تمام عکاسان آتلیه و منظره حتی عکاسان حیاط وحش سالهاست منتظر این دوربین در برند نیکون بودند

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    باقی مصرف کنندگان این بدنه که درصد خیلی زیادی را شامل میشوند کسانی هستند که به عکاسی اجتماعی، خبری، مستند، یادگاری، همه چیز و ... علاقه مند هستند. برای این دسته از دوستان این بدنه با ریزولوشن پایینتر و نویز کمتر شارپنس بالاتر سرعت بیشتر و دینامیک رینج بیشتر میتوانست بسیار جذابتر باشد. چیزی حدود 18 مگاپیکسل که کسی را لنگ نگذاشته.
    درصد بالا؟
    خبری؟ اونم با 4 فریم در ثانیه؟
    یادگاری؟ اونم با قیمت تمام شده حداقل 4000 دلار؟
    همه چیز؟ این دسته رو خوب نمیشناسم
    منظورتون چقدر نویز کمتره؟(میدونید با این حجم جزئیات فقط یک مقدار نویز زیاکشن بعد کم کردن سایز تصویر نهایتا عکس بسیار خوب با مثلا 24م.پ. به شما میده؟)
    Ario تشکر می‌کند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

جناب ابراهیمی ؟!
    یعنی یک چنین عکاسی (که برای تست D800 انتخاب شده بوده و از 8 ماه قبل با این دوربین کار کرده )
    قضاوتی که در مورد شبیه بودن وضعیت نویزی D800 به D3 کرده از روی عکسهای نویز گیری شده خودش هست؟!

چرا این شخص را تا این حد نابلد ( یا شاید دروغ گو ) تصور میکنید ؟!

و چرا اینقدر با اطمینان میفرمایید " همینکه خروجی این دوربین این قابلیت رو داره که بعد از نویز ریداکشن، چنین عکسی‌ بهمون بده جای خوشحالیه "

یعنی اطمینان دارید که حتی با نویزی گیری هم نمیشه به چنین نتایجی با این دوربین رسید؟!

آخه چرا !

نه انوش جان، من که نگفتم که این عکاس دروغ گفته. اتفاقا اینی که میگم این عکس ویرایش شده رو خود عکاس در سایتش نوشته. البته نمونهٔ ویرایش نشده‌ای هم قرار داده اما این عکس‌های که آرش گذشته رو گفته که ویرایش کرده.

ایشون در سایتش این نمونه‌ها رو قرار داده و بعد از اون نوشته که دست آخر یه عکس بدون روتوش هم قرار میدم. برداشت من این بود که خوب حتما عکس‌های قبلی‌ روتوش شدند.

خوب به هر حال با این رزلوشنی که D۸۰۰ داره نمی‌شه ازش توقع داشت که SNR‌ای در حد D۴ داشته باشه. اگه بعد از روتوش کردن، عکسی‌ به تمیزی عکس‌های D۳ داشته باشیم (توجه کن که این روتوش کردن شامل ریسایز کردن نمیشه.) اون‌وقت می‌شه امیدوار بود که در صورت انجام همزمان ریسایز و نویز ریداکشن، عکسی‌ به تمیزی عکس‌های D۳s داشته باشیم. خوب این خیلی‌ خوشحال کننده هست. تعجب می‌کنم که چرا از جملهٔ من، دقیقا عکسش‌ رو نتیجه گرفتی‌!

برای اینکه خیلی‌ هم آفو تاپیک پست نزنم، بد نیست یه نگاهی‌ به این سایت بندازید. میتونید یک نمونه عکس TIFF پردازش نشده رو هم دانلود کنید. حجمشم زیاد نیست، ۱۰۳ مگابایت ناقابل!

نکتهٔ جالبی‌ که در مورد این عکس tiff وجود داره این هست که این عکس توسط D۸۰۰E از یک مدل گرفته شده اما هیچ گونه moire در لباس ایشون دیده نمیشه.
    ویرایش توسط jebrahim : Friday 10 February 2012 در ساعت 01:04
    Anoosh-Em و MAHDINK تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

تمام عکاسان آتلیه و منظره حتی عکاسان حیاط وحش سالهاست منتظر این دوربین در برند نیکون بودند
    shahbazi تشکر می‌کند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

سلام به همه دوستان

تبریک به همه نیکونی های عزیز مخصوصا انوش خان و به صورت ویژه بردیا خان که نیکون بالاخره به انتقاد هاش جواب داد.

1. به نظر دوربین هیجان انگیزی است مخصوصا برای کاربرانی نیاز به Resolution‌ بالا دارند.

2. امیدوارم همه دوستانی که قصد دارند این دوربین را بخرند، قبل از خرید این بدنه، یک فکر اساسی برای سیستم کامپیوترشان و فضای ذخیره سازی شان بکنند !!

3. چند نفر از دوستان Resolution این دوربین را با Medium Format‌ ها مقایسه کرده بودند. بله، شاید از نظر عددی Resolution برابر باشد اما به نظرم تفاوت خروجی ها بسیار بسیار متفاوت است. ( از زمین تا آسمان هم بیشتر !)

4. اگر ۲۰ صفحه اخیر رو مرور کنید، روند جالبی شکل گرفت

خب، اول همه ذوق زده بودیم، بحث معرفی دوربین بود، تبریکات دوستان، لینک های سایت ها و نمونه ها

بعد تعدادی از دوستان دقیق تر شدند و نمونه ها با سایز اصلی رو دیدند و نظراتشون رو گفتند

بعد هم بحث و گفتگوی داغ میان دوستان، عکس های بیشتر، لینک های بیشتر و ...

بعدش جریان دقیق تر مقایسه ها از نظر نویز داغ تر شد

از این جا به بعد به نظرم یک خطا در نوشته ها و نتیجه گیری ها وجود داره. چرا ما باید خروجی یک دوربین ۳۶ مگاپیکسلی رو با یک دوربین ۱۲ مگاپیکسلی مقایسه کنیم ( فارق از بحث تکنولوِژی، سال ساخت و... )

بعد هم چند نفر از دوستان موضوع Downsampling را مطرح کردند. در واقع خواستند شرایط مقایسه رو تقریبا برابر کنند. ( حالا این رو هم در نظر نمیگیریم که این Downsampling چگونه انجام گرفته با چه الگوریتمی و چه نرم افزاری)

چرا باید خروجی یک ابزار 36 مگاپیکسلی را کوچک کنیم؟! چه کاریه ! اگر میخوایم نویز کمتری داشته باشیم در ایزو ۶۴۰۰ یا ۱۶۰۰،۳۲۰۰ ،خب ابزار مناسب این کار را باید انتخاب کنیم.

(این همه مهندس های نیکون زور زده اند یک سنسور با این مشخصات تولید کرده اند که هر چی Detail هست و نیست را ثبت کند ! بعد ما عکس را کوچک کنیم و همه جزئیات را نابود !)

از نظر من خروجی این دوربین، خروجی جدیدی است.تقریبا دوربین SLR فول فریم با این مشخصات نداریم. اصولا مقایسه بین دو یا چند چیز با مشخصات یکسان انجام میگیره. فعلا تا تاریخ ارسال این نوشته نیکون D800 تنهاست ! اگر مثلا Canon‌ چند وقت دیگر یک دوربین با مشخصات نزدیک به این داد میشود این دو دوربین را با هم مقایسه کرد.

شاد باشید.
    Arash، Amir Mohebi، Khoramyar و 29 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

چرا باید خروجی یک ابزار 36 مگاپیکسلی را کوچک کنیم؟! چه کاریه ! اگر میخوایم نویز کمتری داشته باشیم در ایزو ۶۴۰۰ یا ۱۶۰۰،۳۲۰۰ ،خب ابزار مناسب این کار را باید انتخاب کنیم.

(این همه مهندس های نیکون زور زده اند یک سنسور با این مشخصات تولید کرده اند که هر چی Detail هست و نیست را ثبت کند ! بعد ما عکس را کوچک کنیم و همه جزئیات را نابود !)
    دقیقاً به نکته خوبی اشاره کردید
    اگر قرار باشه این دوربین تهیه بشه و بجای استفاده از رزولوشن بالای این دوربین بیایم عکسها رو ریسایز کنیم خوب این یعنی چی؟ یعنی دور ریختن هزینه ای که کردیم خوب چه کاریه؟
    obsidiyan تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    نه انوش جان، من که نگفتم که این عکاس دروغ گفته. اتفاقا اینی که میگم این عکس ویرایش شده رو خود عکاس در سایتش نوشته. البته نمونهٔ ویرایش نشده‌ای هم قرار داده اما این عکس‌های که آرش گذشته رو گفته که ویرایش کرده.

درست میفرمایید من کاملا اشتباه متوجه شدم ، فکر کردم میفرمایید عکسهاش رو نویز ریداکشن کرده که نشون بده کم نویز هستن..

اما خودش در مورد ویرایشش توضیح داده که دقیقا چکار کرده :

PLEASE understand that these images have been reduced in file sized, and then sharpened back up. When a file is reduced from 7300 pixels, down to 980 pixels, they soften up. They need to be sharpened back up. So, please note that. These blog images are to give people an idea of what my experience was with the camera. They’re not intended for people to download and scrutinize. They’re only 980 pixels, and they’ve been sharpened back up. I can only hope that people understand that these are my honest observations and that they’re informative so people may make a decision on whether this camera is for them.
    گفته توجه داشته باشید برای قرار گرفتن در سایت عکسها ریسایز شدن ( از 7300 به 980 ) در نتیجه این ریسایز سافت شدگی پیش خواهد آمد
    و احتیاج به شارپ سازی بوده که انجام داده و گفته امیدوارم متوجه این موضوع باشید

البته این کار رو روی عکسهایی که کل کادر رو گذاشته کرده
    و از هر عکس که کراپ 100% و بدون ریسایز و ویرایش هم گذاشته ( برش از صورت )

باز هم بخاطر برداشت اشتباه عذر خواهی میکنم

موفق باشید

انوش
    jebrahim و data تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    752

سلام
    عکاسانی هستند که سبک اصلی آنها منظره یا عکاسی در شرایط کنترل شده نور، مانند استودیو است.
    خوب این اشخاص هوس می کنند عکسی در شرایط کم نوری و با ISO بالا بگیرند و با روشDownsampling تا حدودی نیاز خود را برآورده می کنند

پیروز باشید
    jebrahim و shahbazi تشکر می‌کنند.
    بجای .............. ........ ، عکسی کافیست.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

تبریک به همه نیکونی های عزیز مخصوصا انوش خان و به صورت ویژه بردیا خان که نیکون بالاخره به انتقاد هاش جواب داد.

1. به نظر دوربین هیجان انگیزی است مخصوصا برای کاربرانی نیاز به Resolution‌ بالا دارند.

2. امیدوارم همه دوستانی که قصد دارند این دوربین را بخرند، قبل از خرید این بدنه، یک فکر اساسی برای سیستم کامپیوترشان و فضای ذخیره سازی شان بکنند !!

3. چند نفر از دوستان Resolution این دوربین را با Medium Format‌ ها مقایسه کرده بودند. بله، شاید از نظر عددی Resolution برابر باشد اما به نظرم تفاوت خروجی ها بسیار بسیار متفاوت است. ( از زمین تا آسمان هم بیشتر !)

4. اگر ۲۰ صفحه اخیر رو مرور کنید، روند جالبی شکل گرفت

خب، اول همه ذوق زده بودیم، بحث معرفی دوربین بود، تبریکات دوستان، لینک های سایت ها و نمونه ها

بعد تعدادی از دوستان دقیق تر شدند و نمونه ها با سایز اصلی رو دیدند و نظراتشون رو گفتند

بعد هم بحث و گفتگوی داغ میان دوستان، عکس های بیشتر، لینک های بیشتر و ...

بعدش جریان دقیق تر مقایسه ها از نظر نویز داغ تر شد

از این جا به بعد به نظرم یک خطا در نوشته ها و نتیجه گیری ها وجود داره. چرا ما باید خروجی یک دوربین ۳۶ مگاپیکسلی رو با یک دوربین ۱۲ مگاپیکسلی مقایسه کنیم ( فارق از بحث تکنولوِژی، سال ساخت و... )

بعد هم چند نفر از دوستان موضوع Downsampling را مطرح کردند. در واقع خواستند شرایط مقایسه رو تقریبا برابر کنند. ( حالا این رو هم در نظر نمیگیریم که این Downsampling چگونه انجام گرفته با چه الگوریتمی و چه نرم افزاری)

از نظر من خروجی این دوربین، خروجی جدیدی است.تقریبا دوربین SLR فول فریم با این مشخصات نداریم. اصولا مقایسه بین دو یا چند چیز با مشخصات یکسان انجام میگیره. فعلا تا تاریخ ارسال این نوشته نیکون D800 تنهاست ! اگر مثلا Canon‌ چند وقت دیگر یک دوربین با مشخصات نزدیک به این داد میشود این دو دوربین را با هم مقایسه کرد.

شاد باشید.
    نوید جان،

کسی‌ قصد نداره که این دوربین رو بخواد با D۷۰۰ یا D۳s یا D۴ مقایسه کنه. چون هممون میدونیم که این دو دوربین برای مقاصد مختلفین. این مساله رو فکر کنم هر کدومه ما لاقل ده دوازده باری گفتیم.

بحث اینجاست که اغلب ما اونقدر پول دار نیستیم که برای رزولوشن بالا D۸۰۰ بخریم برای low light, D۴. داریم تجربیاتمون رو به اشتراک میزاریم تا ببینیم که آیا می‌شه روی عکاسی در محیط کم نور با این دوربین حساب کرد یا نه. و اگر می‌شه، تا چه حد. به نظر شما در این کار مشکلی‌ وجود داره؟ یا داریم به خطا میریم؟

من که اینطور فکر نمیکنم.

این مساله down sampling هم در مورد iso‌های بالا هست. پیش فرض این بوده که همه میدونیم که این بحث down sampling واسه ایزو‌های بالاست. مسلما قرار نیست که همهٔ کسانی‌ که از این دوربین استفاده میکنند هر عکسی‌ که می‌گیرن رو بکنن ۱۲ مگا پیکسل بعد باهاش کار کنن.
    ahmad-d تشکر می‌کند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad-d نمایش پست ها
    سلام
    عکاسانی هستند که سبک اصلی آنها منظره یا عکاسی در شرایط کنترل شده نور، مانند استودیو است.
    خوب این اشخاص هوس می کنند عکسی در شرایط کم نوری و با ISO بالا بگیرند و با روشDownsampling تا حدودی نیاز خود را برآورده می کنند

پیروز باشید
    احمد خان
    سلام

من گفتم برای مقایسه ! یعنی مقایسه نویز تصویر کوچک شده یک سنسور ۳۶ مگاپیکسلی با یک سنسور ۱۲ مگاپیکسلی. وگرنه من خودم هم بسیاری از عکس های همین دوربین ۱۰ مگاپیکسلی ام را کوچک میکنم و نویز گیری.
    ahmad-d تشکر می‌کند.
    نوید حسینیان | پیوسته

صفحه 20 از 120 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 30 70 ... آخرینآخرین