صفحه 26 از 120 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 76 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 251 تا 260 , از مجموع 1197
Like Tree5820تشکر

موضوع: Nikon D800 / D800E

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط a.abdullahian نمایش پست ها
    البته اینو بگم که منطق از نظر من
    یکی اینکه همان 12 مگاپیکسل برام خیلی خوبه نیاز به بالاترش ندارم
    همانطور که دوستان گفتن 36 مگاپیکسل نیاز به سری لنزهای گرانتر و جدیدتر دارد و همچنین نیازمند به سیستم بالاتر، و بودجه کم بنده
    پس متطقی هست که d700 رو انتخاب کنم
    وگرنه ورای این مشکلات این دوربین رو میپسندم و مطمئنم که نیکون حرکتی رو به جلو دارد و کلا تکنولوژی رو به پیشرفته و به عقب بر نمیگرده
    احساس میکنم مساله رو شخصی کردم دوستان به بزرگواری خودشان ببخشن

ببینید من هم قبول دارم وقتی خیلی از ماها حداکثر نمایش خروجی دوربینمون در نت است و شاید گهگاهی عکس 20×30 چاپ کنیم و به ندرت عکسی در سایز 50×75، همان سنسور 12 کافی است.
    اما خیلی بی انصافی می‌دانم اینقدر یقه D700 را بگیریم که توروخدا بمان؛ اخویت (D800) بیچارمون میکنه با سایز عکساش.

قبول که مدیریت تعداد زیادی عکس در این سایز، هم هزینه بیشتری می‌برد، هم زمان بیشتر اما مگر چقدر بیشتر می‌شود. مثلاً هزینه نگهداری آن فوقش می‌شود 2 برابر حالت قبل (مگر قیمت هارددیسک چقدر است که دو برابرش از عهده خریدار خارج باشد؟).

در مورد 5D II سایزهای کوچکترش (Small Raw) به علت الگوریتم‌اش در برخی عکس‌ها خیلی خوشایند نیست. نمی‌دانم D800 خروجی‌های کوچکترش آیا دغدغه‌های بالا را مرتفع می‌سازد یا خیر؟
    a.abdullahian، M.Mobin، lamagra و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    خوب بگذارید یک سوال از شما بپرسم
    اگر هم اکنون در شرایطی غیر از این بودید یعنی قرار بود بدنه d700 رو بخرید قیمتش هم که مشخص است
    مشخصات آنهم هم مشخص خوب حالا گزینه ای بنام D800 وجود دارد با 300 دلار قیمت بیشتر و مشخصاتی
    از همه جهات بهتر در این صورت انتخاب شما چه خواهد بود:

خداوندا ما را به خاطر این همه آف تاپیک ببخش و بیامرز

همانطور که گفتم در وضعیت فعلی که درآمدی از عکاسی ندارم و همینجوری فضای هاردم کم می آید ؛ D700 را انتخاب میکردم .

البته حقیقتش را بخواهید ؛ گاهی فکر میکنم حتی آپگرید D60 ام اشتباه بود ، چون از وقتی آن را فروختم و بدنه بزرگتری گرفتم ؛ عکسهایم و عکاسیم کمتر شده ...

برای همین عرض کردم این انتخابها مسقیما ً به کاربر و نوع کاربریش بر میگردد ؛ در مورد من به D60 رسیدیم
    ME، yaghoobi، towfigh و 21 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه adeliry آواتار ها
    تشکر کرده
    912

فعلا وضعیت عملکرد ضعیف تر در ایزوهای بالا که الزاما همیشه با down sampling قابل رفع نیست بیشتر به چشم میخوره و این بحث از اولین روزهایی که شایعه 36 مگاپیکسلی بودن این دوربین مطرح شد مضوع بحث بوده که گر اینکه همیشه بتونیم تو ایزوهای پایین کار کنیم.

البته اگه یکی دو ماه دیگه دوربین بدست کاربران غیر منتخب نیکون برسه و نمونه های بیشتری در دسترس قرار بگیره میشه بهتر قضاوت کرد٬ مخصوصا در موردD800E .

واسه من هم d800 با همین امکانات و 20-24 مگ٬ بیشتر وسوسه کننده بود تا اینکه منتظر بشم ببینم 5d mark iii چطور خواهد بود.
    m.daneshpayeh تشکر می‌کند.
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

كاربر جديد Babs آواتار ها
    تشکر کرده
    51

منم حالا حالاها به خرید دی۸۰۰ فکر نمیکنم و منطق اقای عبدالهیان وقدیری شامل منم میشه. وقتی من با سرعت بیشتر از ۶۰ کیلومتر نمی تونم رانندگی کنم دلیل نداره برم یه فراری بخرم.
    a.abdullahian، alie و obsidiyan تشکر می‌کنند.
    بابک
    Nikon D700, Nikkor 20mm F/2.8 AF-D, Nikkor 50mm F/1.2 Ai-S, Nikkor 24-85mm F/2.8-4 AF-D, Nikkor AF-S 70-200mm F/2.8 VR II, Nikon Af-s 24mm f/1.4

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

به نظرم در تصمیم انتخاب بین این دو دوربین ( با پرسش و فرض جناب انوش و نه انتخاب با هیچ گزینه سومی ) ، تصمیم منطقی تر خرید D800 ئه تا D700 . چرا ؟! ( البته این نظر منه با احترام به نظر دیگر دوستان ) . D700 همین الان چهارسال عقب تره ، چه از لحاظ تکنولوژی ساخت و چه از لحاظ تاریخ تولید و معرفی . فارغ از نیازها ، اگر خرید دوربین رو هم مثل یک کالای سرمایه گذاری شده در نظر بگیریم ،( کاری که همه کم و بیش مجبوریم انجام بدیم به دلیل مسایل اقتصادی ) و بپذیریم که ممکنه حداقل دو تا سه سال این دوربین رو حفظ کنیم ، میشه هفت سال عقب تر موندن از تکنولوژی روز و بازار روز .
    اما D800 تازه تولید شده و اگر دو سه یا چهار سال هم نگهداری بشه ، باز هم کالایی است که هر دو ویژگی رو داراست .
    در مورد حجم فایلها هم راه حل بسیار ساده ای وجود داره : کم کردن حجم فایل در تنظیمات دوربین . وقتی مطمئن هستم از اینکه عکسی رو قصد چاپ به ابعاد بزرگ ندارم ، ضرورتی هم نداره که اون رو در نهایت اندازه خودش تنظیم کنم . حالا میماند اینکه بخواهیم همه فایلها رو RAW بگیریم یا نه ؟ ولی واقعن مثلن در عکسهای خانوادگی و دوستانه و معمول گاهی ضروری نیست . مگر عکسهای سفارشی ( تبلیغاتی ، صنعتی ، پرتره و ...) که خب ، باز عقب نماندن از بازار و نیازهای روز ، یک اصل منطقی است .
    yaghoobi، azarigh و ahmad.abaee تشکر می‌کنند.

كاربر همراه farhad_k آواتار ها
    تشکر کرده
    872

انسان است و ارزو هایش.
    انسان است و میل به داشتن بهترین ها.
    برای من اماتور که غیر از این نیست و غیر از این توجیه است از طرف من.
    فکر میکنم در زمان تولید 5dmk2 کامپیوتر ها مثل الان پیشرفت نداشتند و قیمت ها از الان بالاتر بود.
    فکر میکنم هارد 1tb تولید نشده بود و رم های DDR3 وجود نداشتند و اگر بود به قیمت های بسیار بالا
    نتیجه چه شد؟
    اینده هم همین است.
    Kourosh Kahal، overhes، Vahid و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد کرمی
    Nikon D610 -Nikon 12-24 F/4 & Nikon 24-120 F/4 N & Nikon AF-s 300 f/4 & AF Nikon 80-200 f/2.8 D speedlight 600 & TC14

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

سلام دوستان
    خب اینم اولین پست من توی تاپیک این دوربین عالی!!!!
    اول اینکه مبارکه!!! نیکون بالاخره یه تکون محکم به خودش داد!

دوم اینکه خدا همتون رو ببخشه!!! آخه نیکون به کدوم ساز شما برقصه؟
    تا وقتی که از سنسور 12 مگاپیکسلی استفاده میکرد ، همتون نق میزدین که چرا کانن 5DII داره و ما نداریم!
    حالا که نیکون دوربین 36 مگاپیکسلی درست کرده با قیمت مناسب که از خیلی جهات (رزولوشن و سیلینگ بدنه و ...) از 5DII بهتره
    حالا همه میگن همون D700 بهتر بود!!! و 12 مگاپیکسل کافی بود و ما لازم نداریم!

بین D700 و D800 انتخاب من D800 خواهد بود! نگران لنزهای نیکون هم نیستم! چون کسی که D800 میخره نمیخواد روش 55-18 ببنده
    مطمئن باشین اگه لنزهایی که روی D700 استفاده میکردین ، روی D800 هم استفاده کنین مشکلی پیش نمیاد و دیتیل بیشتری نسبت به
    D700 ثبت خواهد شد!
    خریدارانی که به مگاپیکسل بالا نیاز دارن و منتظر این دوربین بودن مشخص هستن. عکاسان تبلیغاتی و صنعتی ، عکاسان طبیعیت و عکاسان آتلیه
    اگه ما به 36 مگاپیکسل نیاز نداریم دلیل نمیشه که هیچ کس دیگه ای هم نیاز نداشته باشه!
    کسی که این دوربین وسیله کارش باشه و احتیاج به چاپهای بزرگ و کراپ های با کیفیت داشته باشه ، نباید از ارتقاء سیستمش بترسه!
    در هر صورت از اومدن این دوربین خیلی خوشحالم! الان نیکون توپ رو انداخته توی زمین کانن! درسته دیر انداخت ولی خوب انداخت!!!!
    yasin-m، yaghoobi، K_NMT و 35 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

شاید بهتر بود انوش سوالشو به صورت نظر سنجی مطرح میکرد تا یک جمع بندی آماری، حداقل در فروم داشتیم.

بنده اگر بودم با این اختلاف قیمت کم 300 دلاری، حتما D800 میخریدم.

ماشالا با این مشخصات عین آچار فرانسه میمونه...میذاشتمش روی Dx و همین 18-105 مو می بستم روش.( اگه اشتباه نکنم 18-105 با دانسیته پیکسل D7000 هیچ مشکلی نداشت و نتایج عالی بود:مرجع ephotozone ) و مدتها باهاش زندگی میکردم.بعضی وقتها هم با همین 60 ماکروم 36 مگاپیکسلشو تجربه میکردم...یه یکی دو سالی که میگذشت و کمی نقدینگیم بالا میرفت اونوقت لنز 35 مو هم میفروختم و سر جمع یه لنز Fx زوم میخریدم و خلاص.
    .
    .
    .
    روزبه جان بیدار شو.باز قیمت ارز مملکت رو فراموش کردی؟آخه تو رو چه به بادی 6 میلیون تومنی! پاشو بابا...پاشو.

*ضمنا در صورتی به D700 فکر خواهم کردم که حداقل یه 1000 دلاری اختلاف داشته باشن.
    ویرایش توسط Rouzbeh Ehsani : Sunday 12 February 2012 در ساعت 09:56
    yaghoobi، K_NMT، towfigh و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

سلام
    D800 بدون شك بازار D700 را خواهد بلعيد. اما لااقل در ايران نكاتي وجود دارد كه نسخه‌اي وطني از اين داستان خواهد ساخت.

اگر آپگريد D700 يعني D800 را مترادف بدانيم با آپگريد 5D توسط 5DII
    5DII هم از همان سيستم فوكوس 5D بهره مي‌گرفت
    D800 هم از همان سيستم فوكوس D700 (با اين تفاوت كه سيستم فوكوس D700 هنوز بسيار به‌روز است)
    5D دوربين بسيار كندي بود كه امكان نداشت كسي با وجود آپگريد جذابي مثل 5DII سراغش برود.
    قيمت 5DII هم اينقدرمناسب و نزديك بود كه دور از عقل مي‌نمود كسي رو به 5D كند مگر اين كه پيش‌نهاد بسيار جذابي در كار بود.
    اما اگر قيمت D800 را بين پنج و شش ميليون تخمين بزنيم (از صميم قلب آرزو مي كنم چنين نباشد)

- بنده فعلاً تا مدتها آپگريد را فراموش مي‌كنم (در غير اينصورت هم البته تا مدت‌ها نيازي نميديدم و احتمالاً براي يك آپگريد واقعي صبر مي‌كردم)
    - دوستان بسياري هم اگر سوداي فول‌فريم داشته باشند و پول خريد D800 را نه...ممكن است سراغ D700 هاي احتمالي بروند كه قيمتشان به بركت حضور مدل جديد به مثلاً سه ميليون رسيده باشد (البته اين مسئله هم حساب كتاب چنداني ندارد!)
    اما آرزو مي كنم نسخه‌اي جديد از D700 با همان سنسور D4 داشته باشيم (اگر كانن پيشدستي كند و اين كار را بكند...بايد بگوئيم اين دو كمپاني كارهاي متقاطع بسيار كرده اند....مثل داستان D90 و 60D و سري 30D و 40D و D7000 كه هركدام آمدند و لايناپ خودرا طبق آرايش حريف پر كردند!)
    nmroshan، adeliry، Persian و 20 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

خوب، برای اینکه یه مقداری تنوع در این تاپیک ایجاد بشه، تصمیم گرفتم یه مقداری از مطالبی رو که در این دو سه روز در مورد این دوربین پیدا کردم، در این تاپیک به اشتراک بذارم.

قبل از هر چیز باید بگم که هنوز هم معتقد هستم برای منی‌ که سبک مشخصی‌ در عکاسی ندارم و برای درامد هم عکاسی نمیکنم و در هر موردی که پیش بیاد، عکاسی می‌کنم، داشتن یک دوربین با تمامی‌ مشخصات D۸۰۰ ولی‌ با سنسور D۴, با قیمتی حدود ۲۵۰۰$، با تکنولوژی امروز، بهترین انتخاب خواهد بود. همینجا داخل پرانتز بگم که از شنیدن شایعه معرفی‌ ۵DIII و ۵Dx به شدت هیجان زده شدم چون معرفی این دو دوربین میتونه باعث بشه که نیکون هم وادار بشه که دوربین D۸۰۰h (حالا با هر اسمی) رو نهایتا تا سال آینده معرفی‌ کنه.

خوب بهتره که خیلی‌ از موضوع پرت نشیم.

معرفی‌ این دوربین عکس‌العمل‌های مختلف و بعضا متناقضی رو در بین کاربران دوربین‌های دیجیتال به همراه داشت. عده‌ای به شدت خوشحال شدند از اینکه از این به بعد می‌تونن کیفیّتی نزدیک به دوربین‌های قطع متوسط رو (دست کم در زمینهٔ رزولوشن) با قیمتی بسیار بسیار پین تر و در یک بدنه سبک تر و با امکانات وسیع‌ تر داشته باشند، و از طرفی‌ عده‌ای هم به این مساله اشاره میکردند که داشتن رزولوشن بالا تر، معادل خواهد بود با پایین اومدن کیفیت تصویر.

اینکه حق با کدوم دسته هست، سوال سختی هست که جواب دادنش حتا با ورود نسخهٔ نهایی این دوربین به بازار هم با دقت ۱۰۰% امکان پذیر نیست. من هم قصد این رو ندارم که به این سوال جواب بدم اما هدفم این هست که تا حدودی سوال‌هایی‌ که در این زمینه هست رو مطرح کنم.

اولین موردی که دسته دوم بهش اشاره دارند، مسالهٔ نویز در خروجی D۸۰۰ هست. حقیقت اینه که خروجی D۸۰۰ از خروجی D۷۰۰ هم نویزی تر هست، اگر که هر دو تصویر در اندازه ۱۰۰% دیده بشن. اونطور که شنیده میشه، D۸۰۰ تنها تا iso ۱۰۰۰، قابلیت افزایش حساسیت آنالوگ رو داره. از iso ۱۰۰۰ به بالا، فقط پردازش‌های دیژیتال هستند که باعث افزایش حساسیت میشن. به عبارت دیگه، عملا از iso ۱۰۰۰ به بالا، در مود hi قرار داریم. این خصوصیت رو قبلا در دوربین D۷۰۰۰ هم شاهد بودیم. در حالی‌ که دوربین D۷۰۰, حساسیت آنالوگ بیشتری داره.

So far, the most surprising thing is how early the D800 switches from analog gain to digital gain.
    It's actually better than the D7000, which tops out at about ISO 950.
    Yeah, I get ISO 1008 for the D800 that's 8 1/3 EVS.
    And ISO 950 for the D7000 at 8 1/4 EVS.
    Of course 8 1/4 and 8 1/3 are pretty close together!

اما از اون جایی‌ که D۸۰۰, سه برابر D۷۰۰, پیکسل در خودش جان داده، عادلانه تر این هست که خروجی D۸۰۰ ابتدا به ۱۲ مگا پیکسل تبدیل بشه و بعد از اون، مقایسه صورت بگیره. من این کار رو به صورت دستی‌ بر روی نمونه‌های اولیه‌ای که از دوربین D۸۰۰ در دست داریم انجام دادم و باید بگم که نتیجه، غیر قابل تصور بود. خروجی D۸۰۰ در ایزو ۶۴۰، بعد از مقدار کمی‌ نویز ریداکشن، کاهش اندازه و مختصری شارپ سازی (unsharp maask فتوشاپ با amount ۲۲%، radius ۰.۴ و threshold ۰) کاملا شارپ بوده و هیچ نویز قابل مشاهده‌ای نداره. برای رسیدن به این سطح از تمیزی تصویر و در عین حال، داشتن جزئیات مناسب، نیزی به کاهش اندازه عکس به ۱۲ مگاپیکسل هم نیست. عکس بعد از نویز گیری و اعمال مختصری شارپنینگ، در همون اندازه ۳۶ مگاپیکسل هم بسیار عالی‌ هست.

e2.jpge1.jpg

100% crop
    ISO 640
    36 MP

خروجی D۸۰۰ در ایزو ۱۶۰۰ با کاهش به ۲۴ مگاپیکسل و در ایزو ۳۲۰۰-۶۴۰۰ با کاهش اندازه به ۱۲ مگا پیکسل در سطح بالایی از لحاظ جزئیات و نویز کم قرار داره.

e4.jpg

100% crop
    ISO 1600
    24 MP

e3.jpg
    crop 100%
    ISO 6400
    MP 12

بنابر این به نظر می‌رسه که از لحاظ تمیزی تصویر، دست کم تا ایزو ۶۴۰۰، D۸۰۰ چندان ضعیف تر از D۳s هم نیست و دست کم نگرانی‌ خاصی‌ برای چاپ عکس در اندازه A۳ و کیفیت عالی‌، وجود نداره. برتری D۷۰۰ و D۳s در زمینه گرین تصویر بیشتر به این خاطر هست که مراحل نویز گیری در مورد عکس‌های این دو دوربین زمان کمتری میخواد و روند ساده تری داره. (توجه کنید که فقط از لحاظ گرین دارم مقایسه می‌کنم. از لحاظ دقت رنگ‌ها و دینامیک رنج، هنوز هم برتری با D۷۰۰ و D۳s هست)

نگرانی دیگه‌ای که در مورد رزولوشن بالای D۸۰۰ وجود داره به مبحث دینامیک رنج مربوط میشه. متأسفانه هنوز عکس‌های raw D۸۰۰ در ایزو‌های پایین تر از ۴۰۰ منتشر نشده اما خوشبختانه چنین نمونه‌های در ایزو ۴۰۰-۸۰۰-۱۶۰۰-۳۲۰۰ و ۶۴۰۰ منتشر شده. عده‌ای از اعضای فروم Dpreview بحث بسیار داغی‌ رو پیرامون برسی‌ دینامیک رنج D۸۰۰, بر مبنای نمونه‌های موجود شروع کردند و نتیجهٔ محاسبات یکی‌ از این اعضا، نموداری از مقایسه دینامیک رنج فوتوگرافیک تعدادی از دوربین‌های نیکون هست (دینامیک رنج فوتوگرافیک در حقیقت میزانی‌ شهودی برای سنجش دینامیک رنج هست. این کمیت در مقابل دینامیک رنج مهندسی‌ قرار میگیره) این میزان، بیشتر منطبق با چیزی هست که یک عکاس میبینه تا چیزی که از طریقه محسبات دقیق مهندسی‌ انجام میشه.

من هیچ ایده‌ای در مورد اینکه این نمودار‌ها چطور تهیه شدند و اصولاً PDR (photographic Dynamic Range) چجوری حساب میشه ندارم اما کسی‌ که این نمودار رو تهیه کرده، پیش از این هم پیشبینی‌‌هایی‌ در مورد PDR دوربین‌های دیگه هم داشته که با نتایجی‌ که بعدا سایت Dxomark منتشر کرده، تا حد زیادی همخوانی داشته. نمیشه به محاسبات ایشون صد در صد اعتماد کرد اما فعلا در حال حاضر آنالیز بهتری هم وجود نداره!

e5.jpg

نتیجه واقعا شگفت انگیزه. D۸۰۰ رقابت شانه به شانه‌ای با D۴ در زمینه دینامیک رنج داره و برتری D۴ تا ایزو ۶۴۰۰، خیلی‌ جزئی هست. همچنین در مورد ایزو ۱۰۰-۲۰۰، با فرض اینکه D۸۰۰ پیکسل‌هایی‌ مشابه با پیکسل‌های D۷۰۰۰ داشته باشه، D۸۰۰ حتا از D۷۰۰۰ هم دینامیک رنج بالاتری داره و احتمالا دینامیک رنج D۸۰۰ در ایزو بیس، حدود نیم استاپ بهتر از D۷۰۰۰ خواهد بود.

با این حساب این سوال مطرح میشه که آیا D۸۰۰ در زمینه low light, دوربین بهتری نسبت به D۷۰۰ یا D۳s خواهد بود؟ حدس من این هست که از D۷۰۰ بله اما از D۳s نه. به احتمال زیاد، در زمینه high iso, در سایت dxomark شاهد این خواهیم بود که D۸۰۰ امتیاز پایین تری نسبت به D۷۰۰ کسب خواهد کرد، اما باید دقت کرد که رزولوشن بسیار بالای D۸۰۰ باعث می‌شه که دست عکاس برای نویز ریداکشن و کاهش حجم عکس باز تر باشه و در نهیات خروجی بهتری نسبت به D۷۰۰ داشته باشیم.

تا اینجا سعی‌ کردم نشون بدم که احتمالا در ایزو‌های بالا نگرانی کمی‌ نسبت به گرین و دینامیک رنج وجود خواهد داشت اما هنوز دو مورد هستند که باعث میشن در زمینه low light, D۳s و D۴ کماکان در جایگاه بالاتری قرار بگیرند.

اولین مورد، کیفیت رنگ هست. درسته که در ایزو بالا، دینامیک رنج D۸۰۰ خیلی‌ هم بد عمل نمیکنه و گرین هم قابل کنترل خواهد بود اما متأسفانه رنگ‌ها در ایزو‌های بالا شفافیت و دقت خودشون رو از دست میدان ولی‌ D۳s و D۴ حتا در ایزو ۶۴۰۰، همچنان رنگ‌های قابل قبولی دارند.

مورد دوم این هست که برای اینکه گرین عکس رو کاهش بدیم و عکس همچنان دارای جزئیات بالای باشه لازم هست که عکس اولیه، فوکوس دقیقی‌ داشته باشه و به علاوه، لرزش دوربین هم حداقل ممکن باشه. ظاهراً D۸۰۰ فوکوس خوبی‌ خواهد داشت اما برای دوربینی به رزولوشن D۸۰۰, سرعت شاتر باید بسیار سریع تر از اون چیزی باشه که تا حالا استفاده میکردیم.

به عنوان مثال اگر قبلان سرعت ۱/۵۰ در فاصلهٔ کانونی ۵۰mm باعث میشد که D۷۰۰ عکس شارپی بهمون بده، الان در همون فاصله کانونی ۵۰mm, برای داشتن عکس کاملا واضح، سرعت ۱/۱۰۰ لازم خواهد بود. و این یعنی‌ یک استاپ iso بالاتر!

نتیجه‌ای که از این پست می‌خواستم بگیرم اینه که D۸۰۰ از لحاظ عملکرد در ایزو بالا (۱۶۰۰-۶۴۰۰) اونقدر‌ها هم که نگرانش بودیم بد نیست!

ایزو ۸۰۰: حداقل نویز، امکان حذف نویز بدون از دست رفتن ملموس جزئیات. برای داشتن بهترین کیفیت میشه عکس رو به ۲۴ مگاپیکسل کاهش بدیم و مقدار خیلی‌ ملایمی شارپ سازی انجام بدیم

ایزو ۱۶۰۰: میزان بیشتری نویز ریداکشن لازم هست. بعد از ریسایز به ۲۴MP و مقدار کمی‌ شارپ سازی، عکس کاملا تمیز و شارپی خواهیم داشت.

ایزو ۳۲۰۰: نویز ریدکشن متوسط و شارپ سازی مختصر و ریسایز به اندازه ۱۲-۱۶ MP کیفیت عالی‌ رو بهمون میده. رنگ‌ها کمی‌ کدر هستند.

ایزو ۶۴۰۰: مقدار بیشتری نویز ریداکشن و شارپنینگ به همراه کاهش سایز به ۱۲mp عکس بسیار تمیز با جزئیات قابل قبول خواهیم داشت. کدر بودن رنگهای عکس مشهود هست اما در حد آزار دهنده نیست.

در انتها باید این توضیح رو اضافه کنم که مطلب این پست به هیچ عنوان برسی‌ علمی‌ و دقیق نیستند. فقط تلاش کردم که نوری بر روی جنبه‌هایی‌ از این دوربین که در تاریکی‌ قرار داشت بتابونم و امیدوارم که در آینده نزدیک بشه اطلاعات دقیق تری در مورد این دوربین به دست بیارم و اینجا به اشتراک بذارم.
    ویرایش توسط jebrahim : Sunday 12 February 2012 در ساعت 19:09
    nmroshan، ME، Persian و 51 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

صفحه 26 از 120 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 76 ... آخرینآخرین