صفحه 47 از 120 نخستنخست ... 37 43 44 45 46 47 48 49 50 51 57 97 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 461 تا 470 , از مجموع 1197
Like Tree5820تشکر

موضوع: Nikon D800 / D800E

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

دوستان به نظرتون قیمت حدودی این دوربین در ایران چه قدر خواهد بود ؟
    من دیدم که بعضی از دوستان تخمین قیمت بالای 7 تومان میزنند برای D800 تازه در حالت خوشبینانه !
    در حالیه که من هر جور حساب میکنم میبینم خیلی کمتر میشه.. قیمت دوربین رو اگر 3000$ حساب کنیم و نرخ دلار هم دست بالا حساب کنیم(مثلا 1900!) میشه 5700000 که اگر سود و هزینه های دیگه رو هم بکشیم روش فکر نکنم بیش از 300-6200 بشه !
    یا من چیزی رو از قلم انداختم ؟

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط Pouria Arshadi نمایش پست ها
    دوستان به نظرتون قیمت حدودی این دوربین در ایران چه قدر خواهد بود ؟
    من دیدم که بعضی از دوستان تخمین قیمت بالای 7 تومان میزنند برای D800 تازه در حالت خوشبینانه !
    در حالیه که من هر جور حساب میکنم میبینم خیلی کمتر میشه.. قیمت دوربین رو اگر 3000$ حساب کنیم و نرخ دلار هم دست بالا حساب کنیم(مثلا 1900!) میشه 5700000 که اگر سود و هزینه های دیگه رو هم بکشیم روش فکر نکنم بیش از 300-6200 بشه !
    یا من چیزی رو از قلم انداختم ؟

مشخصاً سود مورد نظر بازرگانان بیش از چیزیه که شما حساب کردید!گمون میکنم 11% گمرکی داشته باشه،سود بازرگانی+مالیات بر ارزش افزوده که باعث میشه قیمت بره بالای هفت!یه نگاهی به رویه قیمت گذاری دوربینهای حاضر بکنید!مثلاض D7000 ، قیمت کیتش هست 1400$ ، قیمتش در ایران هست 3400 ! یعنی بجای اینکه باشه مثلاً 2600 (که قبلا همینطوری بود که قیمتش معادل قیمت دلار آزاد بود در بازار و فرقی نمیکرد از ایران بخری یا دلار بخری بدی مثلاً از امریکا بیارن)، حدود 1/3 گرونتره!
    البته یه قیمت کاذبی هم بابت محصول جدید بودن به قیمت خودتون اضافه بفرمایید!
    بنظرم یه قیمت کاذب دیگه هم باید بابت تقاضای زیاد به قیمت دوربین اضافه کرد،خیلی ها قصد آپدیت دوربینهاشون رو دارن...
    انشالله که وضعیت ارز درست بشه
    یا حق

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

گمون میکنم 11% گمرکی داشته باشه
    خب میگر غیر از این هست که اکثر دوربین ها به استثنای چند تا شرکت وارد کننده(که اندازه انگشت یک دست هم نیستن) دارن به صورت قاچاق وارد میشن ؟ مثل موبایل..
    در اینصورت که گمرکی نداره

مثل قیمت 60D که قیمت دلاریش 900$ هست و با دلار 1900 که حساب بشه میشه قیمتی که الان در ایران داره فروش میره..
    پـوریـا ارشدی

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط Pouria Arshadi نمایش پست ها
    خب میگر غیر از این هست که اکثر دوربین ها به استثنای چند تا شرکت وارد کننده(که اندازه انگشت یک دست هم نیستن) دارن به صورت قاچاق وارد میشن ؟ مثل موبایل..
    در اینصورت که گمرکی نداره
    واسه خودشون نداره...به مای خریدار که میرسه،برای هر دوربین عوارض شهرداری هم دادن!!!!
    اصلاً شما این رو مگید،من یه سوال دیگه میپرسم،مگه نه نیکونگرش نماینده رسمی نیکونه!پس چرا همیشه قیمتش از همه بالاتره!مگه نه اینکه کارخونه سازنده،قیمت به مراتب پایینتری جنس رو در اختیار پخش کننده محلی قرار میده؟چرا قیمت ها رو از ضرب دلار آزاد(؟) در قیمتهای دیگر فروشنده ها که سود خودشون رو روی کالا کشیدن حساب میکنن!؟حتا بازرگانی که عمده میخره هم اون قیمت رو نمیده که!
    مشکل از جای دیگه است قربان...فکر دو دوتا کردن نباشید که بجایی نمیرسید متاسفانه!

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    واسه خودشون نداره...به مای خریدار که میرسه،برای هر دوربین عوارض شهرداری هم دادن!!!!
    اصلاً شما این رو مگید،من یه سوال دیگه میپرسم،مگه نه نیکونگرش نماینده رسمی نیکونه!پس چرا همیشه قیمتش از همه بالاتره!مگه نه اینکه کارخونه سازنده،قیمت به مراتب پایینتری جنس رو در اختیار پخش کننده محلی قرار میده؟چرا قیمت ها رو از ضرب دلار آزاد(؟) در قیمتهای دیگر فروشنده ها که سود خودشون رو روی کالا کشیدن حساب میکنن!؟حتا بازرگانی که عمده میخره هم اون قیمت رو نمیده که!
    مشکل از جای دیگه است قربان...فکر دو دوتا کردن نباشید که بجایی نمیرسید متاسفانه!
    از وضعیت چند سال پیش با خبر نیستم اما بعید میدونم که الان و در این شرایط سیاسی اقتصادی, دولت دلار هاشو با نرخ دولتی بده دست وارد کننده ها که برن دی ۸۰۰ وارد کنن!
    ولی خوب با این وجود باز هم به نظر میرسه که اوضاع اقتصادی به گونه ای باشه که فروشنده ها متمایل به بردن سود حداکثری باشن. مواردی مثل مالیات بر ارزش افزوده و گمرک و ... فقط برای ایران نیست. همه جای دنیا هست و وقتی قیمت کالایی در آمریکا ۳۰۰۰دلار هست, این فاکتور ها هم درش منظور شده. عادلانه نیست که وقتی قیمت این کالا در ایران رو می خوایم حساب کنیم باز یه بار دیگه قیمت مالیات و ... رو روش بکشیم.
    با توجه به نوسانات شدید نرخ ارز هم باید این حق رو به فروشنده بدیم که قیمت رو بر اساس نرخی از دلار محاسبه کنند که پایدار باشه. یعنی نمیشه توقع داشت که وقتی امروز نرخ دلار ۱۰۰ تومان پایین اومد, فرداش هم فروشنده ها نرخ وسایل عکاسی رو به همون نسبت پایین بیارن. اما اگر وضعیت به یه تعادل پایدار تضمین شده ای رسید (که خوب احتمال چنین اتفاقی زیاد نیست) اون وقت میشه این توقع رو داشت که قیمت لوازم وارداتی هم تغییر کنه.
    هنوز که این دوربین وارد بازار نشده و نمیشه در این مورد خیلی دقیق صحبت کرد. اما اگر نرخ دلار رو حتی ۲۰۰۰ تومان در نظر بگیریم, قیمت ۶ میلیون تومانی(+- ۲۵۰ هزار تومان) برای این دوربین توجیه پذیره. از این مقدار بیشترش باز بر می گرده به همون مطلب زیاده خواهی فروشنده ها.
    Anoosh-Em، 6319، lamagra و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    917

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    علیرضا جان
    بر اساس یه سری تجربه‌ی عملی(نه تست علمی) با همین دی۳ ۱۲ مگاپیکسلی دیدم که ۱۳۵ F2 دی وضعیت بهتری از لحاظ ثبت جزئیات نسبت به ۷۰-۲۰۰ نداره. البته اون یه لنز خاص هست برای کارکردی خاص هست و متفاوت است با لنزهای پرایم معمولی که احتمالن به هوای دیافراگم باز و یا ثبت جزئیات زیاد ساخته می‌شوند.
    اما لنزهای قدیمی دیگری چون ۸۵ کیفیت به نسبت خوبی دارند. اما خطاهای خیلی خوبی هم دارند! به عنوان مثال درد بسیاری از لنزهای قدیمی نیکون به ویژه با دوربین‌های دیجیتال که با افزایش مگاپیکسل هم بیشتر به چشم خواهد آمد خطاهایی مثل Ca است. می‌شه این خطاها رو با نرم‌افزار کاهش داد. اما هرکدام از این تغییرات احتمالن منجر به از دست دادن جزئیاتی خواهد شد.(نیکون با تولید لنزهای جدید ۵۰ و یا ۸۵ یا حتا در میکروهای جدیدش با کمک کوتینگ‌های جدید بیش از هر تغییری به گمان من مشکل Ca رو حل کرده.)

یقین دارم جزئیات بدتر و یا بهتر است بگویم کم‌تر از ۱۲ مگاپیکسل نخواهد شد. اما خطاها به همون نسبت افزایش پیدا خواهد کرد. حال اگر قصد کنید آن تصویر رو مثلن ۱۰۰*۷۰ (بزرگ‌ترین سایزی که اغلب چاپ می‌کنند) چاپ کنید؟ ممکنه حتا ۵ میلی‌متر ‌CA داشته باشید!(در صورتی که اصلاح نکنید)
    سلام
    در لينك زير عكاس به بررسي تعدادي از لنزهاي MF و AF نيكون و متفرقه روي بدنه هاي DX و FX پرداخته و نظر شخصيش را در مورد اونها بيان كرده. براي تعدادي از لنزها نمونه هاي D800 نيز اضافه شده. بررسي‌ها علمي نيست ولي ايده‌اي در مورد موضوع بحث به آدم ميده.

Dennis Sa�mannshausen Photography
    Persian تشکر می‌کند.

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

اصولا در دنیای تجارت وقتی شما هر جنسی رو در تعداد بالا میخرید درصدی به شما تخفیف میدن
    که در مورد دوربین های دیجیتال بسته به محل خرید این مقدار 10-25 درصد هستش
    مثلا در مورد دی800 3000دلاری چیزی مابین 300 تا 750 دلار ارزونتر میخرن که این مبلغ سود و سایر هزینه ها رو به راحتی کاور میکنه.
    چیزی که این وسط در ایران وجود داره طمعه؛ نه گمرک یا عوارض

پ.ن: شرمنده اگر کمی به سمت آف تاپیک رفتم
    yaghoobi، ahmad.abaee، morteza khademy و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

بعد از گذشت 76 روز D800 همچنان پر فروش ترین اس ال آر Amazon هست. (بغییر از 48 ساعت که D5100 رتبه اول رو داشت)

TOP TENS
    1-Nikon D800
    2-Nikon D5100
    3-Canon EOS Rebel T3
    4-Nikon D3100
    5-Canon EOS Rebel T3i
    6-Nikon D7000
    7-Canon EOS Rebel T2i
    8-Nikon D3200
    9-Canon EOS Rebel T3i
    10-Canon EOS 5D Mark III

Best Sellers in Digital SLR Cameras
    Persian، yaghoobi، Amin Zarif و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

Digital Rev مقایسه ی جالبی بین D800 و D800e انجام داده که دیدنش خالی از لطف نیست

Nikon D800E vs Nikon D800 - What Is The Difference
    کد:
    http://www.youtube.com/watch?v=I3M0VHBFiek

برای دوستانی که امکان دانلود ویدئو رو ندارند تصاویر مقایسه این دو دوربین رو از ویدئو 1080p کپچر کردم که در لینک های مسقیم زیر میتونید مشاهده بفرمایید.

کد:
    http://my-storage.persiangig.com/image/D800-VS-D800E/0.jpg http://my-storage.persiangig.com/image/D800-VS-D800E/1.jpg http://my-storage.persiangig.com/image/D800-VS-D800E/2.jpg http://my-storage.persiangig.com/image/D800-VS-D800E/3.jpg http://my-storage.persiangig.com/image/D800-VS-D800E/4.jpg
    Anoosh-Em و Arash Sh تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rainman1061 آواتار ها
    تشکر کرده
    808

نقل قول نوشته اصلی توسط Bijan.DSLR نمایش پست ها
    بعد از گذشت 76 روز D800 همچنان پر فروش ترین اس ال آر Amazon هست. (بغییر از 48 ساعت که D5100 رتبه اول رو داشت)

TOP TENS
    1-Nikon D800
    2-Nikon D5100
    3-Canon EOS Rebel T3
    4-Nikon D3100
    5-Canon EOS Rebel T3i
    6-Nikon D7000
    7-Canon EOS Rebel T2i
    8-Nikon D3200
    9-Canon EOS Rebel T3i
    10-Canon EOS 5D Mark III

Best Sellers in Digital SLR Cameras
    الان لینک رو باز کردم دی800 رتبه سوم فروش رو داشت .
    Canon 6D
    100mm f/2.8L IS USM Macro
    16-35mm f/4L
    50f/1.4

صفحه 47 از 120 نخستنخست ... 37 43 44 45 46 47 48 49 50 51 57 97 ... آخرینآخرین