صفحه 10 از 120 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 60 110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 1197
Like Tree5820تشکر

موضوع: Nikon D800 / D800E

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

به عنوان کسی که این اواخر از نیکون انتقاد میکردم امروز معتقدم که نیکون در مسیر درستی قرار گرفته
    d4 برای عکاسان خبری ورزشی و کسانی که نیاز به سرعت و عملکرد بالا همراه با نویز کم..
    d800 برای عکاسان طبیعت ,استودیو ,صنعتی و کسانی که ایزو دوربینشان از 400 بالاتر نمیرود و معمولا روی 100 تنظیم میشود
    d700 همچنین برای گروهی که کارهای حرفه ای انجام نمیدهند ,عکاسان مستند اجتماعی مفهومی سیاه و سفید انتزاعی و.... که البته بیشترین تعداد عکاسان در این گروه قرار میگیرند

مدتهاست یه دی‌۷۰۰۰ دارم ولی راستش اصلن تصویر خروجیش رو دوست ندارم. یه چیزیش می‌شه!
    جناب عاشوری نیا
    این مورد برای من هم وجود داشت یک d7000 برای یکی از فامیل گرفتم که خروجیش یه جورایی تو ذوقم میزد احساس میکردم کنتراست نداره رنگ و رو رفته است خروجی نمیدونم چرا
    امروز صبح با انوش تلفنی صحبت میکردیم به ایشان نیز گفتم ,قبلا هم گفته بودم...

كاربر جديد khanbaba آواتار ها
    تشکر کرده
    4

واقعا دوربین خوبیه برای من که پرتره و منظره کار میکنم
    دوستان مقایسه کردن این دوربین با d700 کاملا اشتباهه d700 بازار مستند اجتماعی و خبری رو نشانه رفته بود در حالی که این دوربین برای منظره و پرتره چند درصد خبرگزاری ها دوربین نیکون استفاده میکنند؟ و چند در صد کارهای هنری؟
    با جواب این سئوال میبینید که نیکون نمی خواد در بازار هنری عقب بمونه
    d7000 -12-24 sigma - 24-70 sigma 70-300 nikon

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

ای کاش بر روی این دوربین، گزینه‌ای برای ایجاد تصویر ۹ مگاپیکسلی خام تعبیه میشد به این صورت که با جمع آوری اطلاعات ۴ فتو سل مجاور، یک پیکسل عکس تشکیل میشد. چنین قابلیتی، با توجه به رزولوشن بسیار بالای D۸۰۰, منجر به ایجاد تصویری با SNR بسیار بالا میشد و هیچ خرج اضافی هم برای نیکون نمی‌داشت. اما احتمالا به خاطر استراتژی بازار، نیکون این کار رو نکرده!
    اگر قرار بر تولید کوچک‌تر فایل تصویر باشد؟ مانند چیزی که در دوربین‌های کانن هست؟ نویز کمتری دیده می‌شود. دیتیل کمتری هم وجود دارد.
    چیزی که شما افزایش سیگنال به نویز گفتید و من می‌گم بهبود وضعیت تصویر(مثلن چیزی مانند کاهش سایز همراه با نویز‌ریداکشن و انجام پروسه‌ی افزایش شارپ و دیتیل تصویر) در سایز تصویری مانند ۱۲ مگاپیکسل، از عهده‌ی پروسسور دوربین در لحظه بر نمی‌آید. وضعیت سیگنال به نویز در پیکسل بر اساس سایز پیکسلهای رنگی و تکنولوژی سنسور مشخص می‌شود. بقیه‌ی جریان با کمک پروسسور و نرم‌افزار داخلی دوربین تبدیل به تصویر خروجی می‌شود.
    این کاریست که شما باید در منزل انجام دهید. فایل ۳۶ مگاپیکسلی رو با نرم‌افزار نویز گیری کنید. شارپ کنید. ریسایز کنید. شارپ کنید و ...
    towfigh، Anoosh-Em، 1986 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه journalist آواتار ها
    تشکر کرده
    298

یه سوال چرا با آمدن دوربین d800 دوربین d700 دیگه تولید نمیشه؟ اینها قاعدتا کاربردهای متفاوتی دارند... یعنی دوربین جدیدی در راه هست که جای d700 را بگیرد؟
    سياوش
    It is not the gear, it is the guy behind the camera :)

كاربر همراه qorashi آواتار ها
    تشکر کرده
    824

نقل قول نوشته اصلی توسط journalist نمایش پست ها
    یه سوال چرا با آمدن دوربین d800 دوربین d700 دیگه تولید نمیشه؟ اینها قاعدتا کاربردهای متفاوتی دارند... یعنی دوربین جدیدی در راه هست که جای d700 را بگیرد؟
    تا اونجا که من می دونم هنوز هیچ خبر رسمی مبنی بر تولید نشدن D700 اعلام نشده. مطالبی کف گفته شده از سایت های شایعات هست و خیلی نمیشه بهش اعتماد کرد. اگر اشتباه می کنم دوستان تصحیح کنند لطفاً
    journalist تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522
    Persian، Behin Nazem، Anoosh-Em و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط qorashi نمایش پست ها
    تا اونجا که من می دونم هنوز هیچ خبر رسمی مبنی بر تولید نشدن D700 اعلام نشده. مطالبی کف گفته شده از سایت های شایعات هست و خیلی نمیشه بهش اعتماد کرد. اگر اشتباه می کنم دوستان تصحیح کنند لطفاً

درود

این دو دوربین که با علامت قرمز مشخص شدن حدودا 10 روز پیش به لیست دوربین های discontinue شده اضافه شدند:

این هم منبع

تمام دوربینهایی که در صفحه فوق میبینید توقف تولید هستند

موفق باشید

انوش
    Persian، towfigh، farhad44 و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه ramink2 آواتار ها
    تشکر کرده
    723

سلام :
    مبارک باشه، ایشالا شیرینی D400 :)

5563_d800_olpf_graphic.jpg
    Persian، asa_59a، azarigh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

D7100 - Sigma 10-20 F/3.5 - 18-55 Afp - 70-200 F/4 VR - 50 F/1.8G

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    اگر قرار بر تولید کوچک‌تر فایل تصویر باشد؟ مانند چیزی که در دوربین‌های کانن هست؟ نویز کمتری دیده می‌شود. دیتیل کمتری هم وجود دارد.
    چیزی که شما افزایش سیگنال به نویز گفتید و من می‌گم بهبود وضعیت تصویر(مثلن چیزی مانند کاهش سایز همراه با نویز‌ریداکشن و انجام پروسه‌ی افزایش شارپ و دیتیل تصویر) در سایز تصویری مانند ۱۲ مگاپیکسل، از عهده‌ی پروسسور دوربین در لحظه بر نمی‌آید. وضعیت سیگنال به نویز در پیکسل بر اساس سایز پیکسلهای رنگی و تکنولوژی سنسور مشخص می‌شود. بقیه‌ی جریان با کمک پروسسور و نرم‌افزار داخلی دوربین تبدیل به تصویر خروجی می‌شود.
    این کاریست که شما باید در منزل انجام دهید. فایل ۳۶ مگاپیکسلی رو با نرم‌افزار نویز گیری کنید. شارپ کنید. ریسایز کنید. شارپ کنید و ...
    فکر می‌کنم نتونسته باشم منظورم رو درست برسونم.

منظورم این نیست که بعد از پردازش سیگنال‌های که توسط فوتوسل‌ها ایجاد شده و فایل خام تشکیل شده، عکس در خود بدنه ریسایز بشه. این کار، همونطوری که شما گفتید، میتونه خارج از بدنه هم صورت بگیره و اصولاً پردازش اطلاعات یک منبع اطلاعات هیچوقت باعث افزایش اطلاعات نمیشه (proecss inequality).

برای روشن شدن منظورم باید اشاره کنم به فرایند ثبت عکس دیجیتال (فرایند پیچیده‌ای که به طور ساده توضیح میدم). نور به فتو سل‌ها تابیده میشه. فتو سل‌ها جریان الکتریکی‌ ضعیفی ایجاد میکنند و این جریان که مقدار پیوسته‌ای داره به ۱۲-۱۴ بیت اطلاعات باینری تبدیل شده و عکس خام ایجاد میشه. (برای روشن شدن، مراحل رو به طور ساده بین کردم وگرنه همه میدونیم که ۳ نوع فتو سل داریم و هر یک به یه نوری حساس هستند و ...)

مقصود من این بود که در حلق دوم زنجیره‌، یعنی‌ جایی‌ که اطلاعات هر فتو سل به داده هایی دو‌دویی تبدیل میشه، یه پردازش انجام بگیره و از مجموعهٔ اطلاعات هر ۴ فتو سل، یک پیکسل (۱۲ یا ۱۴ بیتی) ایجاد بشه.

درسته که این کار جزئیات عکس رو بسیار کاهش میده، اما در عوض تصویری خواهیم داشت، ۹ مگا پیکسلی با SNR بالا تر (و نه فقط با گرین کمتر یا کیفیت بصری بهتر). البته بسته به اینکه این الگوریتم چقدر ساده یا مشکل باشه، ممکن هست که در این حالت سرعت عکاسی پیاپی متفاوت از ۴ fps بشه.

چنین امری در پست پراسس قابل پیاده سازی نیست.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

پرتره های sample رو داشتم تو photoshop با دقت بیشتر مرور میکردم گفتم ببینم تو این سایز retouch کردن چطور میشه
    با اینکه سیستم من زیاد هم شبیه ژیان نیست ولی جدا سرعت کار با عکسی در این سایز به طور محسوسی پایین تر هست و صبر بیشتری طلب میکنه (بدون در نظر گرفتن مرحله raw conversion )
    البته کسی که دوربینی در این حد تهیه میکنه قطعا یک سیستم high end هم همراهش خواهد کرد (خصوصا با مناسب شدن قیمت SSD ها مشکلات فایل های سنگین کم کم مزتفع خواهد شد)
    ولی از این گذشته به نظر من در شرایط نوری کنترل شده (مثل studio ) حرفهای جالبی برای گفتن داره.

راستی نمونه ویدئو این دوربین جایی منتشر نشده ؟
    Persian و mohamad az تشکر می‌کنند.

صفحه 10 از 120 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 60 110 ... آخرینآخرین