صفحه 11 از 120 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 61 111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 1197
Like Tree5820تشکر

موضوع: Nikon D800 / D800E

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

اي كاش دي ٧٠٠ هم در كنار اين دوربين توليد ميشد.
    حالم خراب شد شنيدم دي ٧٠٠ ديكه توليد نميشه.
    6319 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط batista_soheil نمایش پست ها
    اي كاش دي ٧٠٠ هم در كنار اين دوربين توليد ميشد.
    حالم خراب شد شنيدم دي ٧٠٠ ديكه توليد نميشه.
    اقا مگه چندتا دی700 نیاز دارید. خوب اگه یکی میخواید که همین الان در ایران و احتمالا تا 5 سال دیگه در ebay پیدا میشه.
    Arash، Khoramyar، babakdin543 و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه
    تشکر کرده
    917

در سايت منصورف مقايسه اي بين D800 و D700 انجام گرفته كه در اون به موضوع downsampling هم كه آقاي ابراهيمي مطرح كردن اشاره شده. البته اين مطلب قبل از اعلام رسمي D800 منتشر شده بود.
    Nikon D800 vs D700
    Persian تشکر می‌کند.

كاربر همراه adeliry آواتار ها
    تشکر کرده
    912

نقل قول نوشته اصلی توسط Bijan.DSLR نمایش پست ها
    پرتره های sample رو داشتم تو photoshop با دقت بیشتر مرور میکردم گفتم ببینم تو این سایز retouch کردن چطور میشه
    با اینکه سیستم من زیاد هم شبیه ژیان نیست ولی جدا سرعت کار با عکسی در این سایز به طور محسوسی پایین تر هست و صبر بیشتری طلب میکنه (بدون در نظر گرفتن مرحله raw conversion )
    البته کسی که دوربینی در این حد تهیه میکنه قطعا یک سیستم high end هم همراهش خواهد کرد (خصوصا با مناسب شدن قیمت SSD ها مشکلات فایل های سنگین کم کم مزتفع خواهد شد)
    ولی از این گذشته به نظر من در شرایط نوری کنترل شده (مثل studio ) حرفهای جالبی برای گفتن داره.

راستی نمونه ویدئو این دوربین جایی منتشر نشده ؟

قبلا پست زده شد که:

یه ماه پیش فیلم برداری از موتورسواری در شیکاگو با دوربین جدید نیکون گزارش شد که تو شب انجام شده و احتمال میدادن که با D800 گرفته شده باشه که واقعیت داشت و میتونید این فیلم 190 مگ رو تو این آدرس ببینید:

“Joy Ride” – Video Shot with the Nikon D800 by Sandro | Tam Nguyen - Sacramento Photographer

عملکرد دوربین تو حالت فیلمبرداری در نور کم شب عالیه٬ حتما ببینید.
    لازم به ذکر هست که این فیلم با موتور BMW S1000 RR2 گرفته شده و قدرت فیلمبرداری این دوربین رو به رخ میکشه.
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

تشکر کرده
    912

از دوستان خیلی از سرعت عکاسی پیاپی دوربین که 4 فریم در ثانیه برای FF ( با گریپ و یا بدون گریپ) و 6 فریم در ثانیه برای حالت DX‌با گریپ هست گله دارند و اونو کندتر از D700 میدونند ولی در نظر نمی گیرند که پردازشگر EXPEED 3 خیلی سریع تر هست ولی حجم فایل خروجی این دوربین خیلی بیشتر از D700 هست و اگه قرار بود D700 با این خروجی باشه شاید به 2 فریم در ثانیه هم نمی رسید.

مقدار نویز هم در صورت down-sampling تا 12 مگاپیکسل اصلا از D700 کم نمیاره.
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

تشکر کرده
    912

نقل قول نوشته اصلی توسط journalist نمایش پست ها
    چه حیف تازه داشتم عاشق d700 میشدم ... ... فکر کنم تازه داشت وقت خریدش میشد !!!
    یه سوال :
    من خیلی دیدم دوستان نوشتن با آمدن این دوربین و داشتن قابلیت نصب لنزهای dx مشکل بردهای بلند تو این دوربین حل شده ... ولی واقعیتش اینه که قابلیت نصب لنزهای dx برای بردهای بلند نیست !!! (آیا هست؟ ) شما روی هر دوربینی یک لنز بلند بندازید و عکس را کراپ کنید به برد بلند تر میرسید مثلا شما در دوربین 7d با لنز 400 عکس بگیرید و کراپ کنید میتونید تا 800 هم برسید ... این بحث قابلیت نصب لنزهای dx فقط این قابلیت رو به عکاس میده که از لنزهای دی ایکس هم بتونه رو دوربین استفاده کنه . که خوب اکثرا در اون حوزه لنزهای خیلی خوب که لازم باشه رو دوربین بگذاریم کم داریم. و کلا خیلی مزیت قوی نیست هرچند بد نیست.
    دوما بعضی از دوستان از قابلیت لنزها برای جذب این همه مگاپیکسل نظراتی داشتن ... باید بگم وقتی برای d 7000 مشکلی برای جذب مگاپیکسل اون دوربین نداریم خوب برای این دوربین هم قطعا نداریم. چون تقریبا پیکسل دنسیتی هر دو یکی هست. وقتی برای دوربینهایی مثل کمپکتها و slr like ها مشکل نداریم و رزولوشن 16 مگاپیکسل روی این دوربینها کاملا واضح نسبت به 12 مگاپیکسل مشخص هست پس لنزها قابلیت هضم مگاپیکسلهای بالاتر هم دارند.جای نگرانی نباید باشه.
    اگه اشتباه نکنم نمیشه لنزهای dx‌رو روی FF بست و منظور این بوده که در صورت تغییر به حالت Dx‌رنج لنز بسته شده روی دوربین در 1.53 ضرب خواهد شد.
    اگه اشتباه میکنم تصحیح بفرمایید
    افشين دليري

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

این نظر شماست.
    متاسفانه برخلاف نظر شما همه چیز در عکس مگاپیکسل نیست.
    آرش عزیز برای شما احترام بسیاری قائلم,اما دقیقا بفرمایید چه چیزی نظر من است؟بنده کجا عرض کردم همه چیز مگاپیکسل است؟

اینکه شما در عکاسی حرفه ای هستید دلیل نمی شود هیچ کس نظرش را بیان نکند.برای شخص من,دوربینی مانند دی700 ایده آل است اما مگاپیکسل و نداشتن فیلمبرداری اصلا قابل قبول نیست.از هر دو مورد هم استفاده میکنم.
    فوکوس سریع و دقیق و پراکنده,بدنه ی مناسب برای هر شرایط و امکان استفاده از مد DX (که به نظر شما خنده دار است),امکاناتی هستند که دوست دارم روی دوربینم داشته باشم.و اگر من دوست دارم,فقط و فقط دوست دارم با فول فریم عکاسی کنم,به نظرم این دوربین با این قیمت مناسب است و اگر جایگزینی که ایده آل من است از طرف کانن معرفی نشود مطمئن باشید همین بادی را تهیه می کنم.هر کس هم فکر میکند 36 زیاد است میتواند از سایز های کوچکتر عکس استفاده کند.

همه ی کسانی که دوست دارند دوربین حرفه ای داشته باشند , الزاما نیازی نیست خبرنگار یا ... باشند آرش عزیز.بنده افتخار میکنم مانند شما عکاس حرفه ای نباشم,جزئیات را نبینم,ساده فکر کنم و در نهایت برای خودم عکاسی کنم و لذت ببرم.
    ashkan 78، ali-r، 6319 و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

تبریک به همه ی دوستان نیکونی.فکر میکنم برای افراد آماتوری که به دنبال همه چیز در یک دوربین هستند,تا این لحظه بهترین گزینه به نسبت قیمت است,فقط کمی ظاهرش...(نظر شخصی).فول فریم 36 و بدنه ی سریع,wow!
    سهیل‌جان
    نگفتم کسی نظرش را بیان نکند.
    خبرنگارها هم اصولن دوربین ندارند.

در مورد این دوربین و افراد آماتوری که دنبال همه چیز در یک دوربین هستند:

این‌که هنگامی که این دوربین در مغازه باشد، احتمالن بهترین دوربین فول فریم با این قیمت است؟ شکی نیست.
    یعنی از دی‌۷۰۰ و ۵دی مارک ۲ بهتر به نظر می‌رسد.

این‌که دی‌۷۰۰، فیلم‌برداری ندارد هم، جدا. بحثی در موردش نداریم.

مشکلی هم ندارم که افراد آماتور، فول‌فریم ۳ هزاردلاری بخرند.

حرف کلی من اینه که شاید بشه از این دوربین تصاویر کم‌نویز‌تری حتی نسبت به دی‌۷۰۰ درآورد. اما ویژگی اصلی این دوربین عکاسی در نور خوب است.(دوربین روزهای آفتابی و شبهای فلاشی!) یه جور دوربین همه‌کاره نیست. دی۷۰۰ در زمان خودش دوربین مناسب‌تری برای عکاسان آماتور بود که ممکن است هرگونه عکاسی را تجربه کنند.
    اگر کانن دوربینی با مگاپیکسل پایین‌تر و نویز کمتر تولید کند(جایگزین ۵دی مارک ۲) گزینه‌ی بهتری برای عکاسان عمومی آماتور خواهد بود.
    با توجه به سمپل‌ها خروجی این دوربین در ایزو‌های پایین شگفت‌انگیز است و با فاصله از دوربین‌های دیگر مثل ۵دی مارک دو قرار دارد. دی۳ ایکس در کلاس دیگریست. مقایسه‌ی جزییات خروجی دی۷۰۰ و دی۸۰۰ هم به شوخی می‌ماند.

خلاصه اینکه بسیار راضی هستم از این‌که می‌توانم دوربینی با قیمت مناسب بخرم برای کاری که از اکثر اوقات از آن درآمد دارم.
    اما اینکه دی۸۰۰ دوربینی باشد که از تولید آن، مشخصات و قیمتش هیجان زده شوم، به عنوان آرش عاشوری‌نیا، عکاسی که دوست دارد از هرچیز و هرجایی عکس بگیرد، تجربه‌های نو در عکاسی کند و ... خیر، دوربینی‌ست برای استفاده‌ی تخصصی و نه عمومی.
    ME، Kaveh Ghobadi، K_NMT و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه journalist آواتار ها
    تشکر کرده
    298

نقل قول نوشته اصلی توسط adeliry نمایش پست ها
    اگه اشتباه نکنم نمیشه لنزهای dx‌رو روی FF بست و منظور این بوده که در صورت تغییر به حالت Dx‌رنج لنز بسته شده روی دوربین در 1.53 ضرب خواهد شد.
    اگه اشتباه میکنم تصحیح بفرمایید
    افشین جان میشه در فول فریمهای نیکون میشه ...
    adeliry تشکر می‌کند.
    سياوش
    It is not the gear, it is the guy behind the camera :)

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

این دو دوربین که با علامت قرمز مشخص شدن حدودا 10 روز پیش به لیست دوربین های discontinue شده اضافه شدند:

این هم منبع

تمام دوربینهایی که در صفحه فوق میبینید توقف تولید هستند

موفق باشید

انوش
    پس چرا موضوع به این مهمی در سایت Dpreview عنوان نشده و D700 در لیست Discontinued این سایت معتبر ثبت نشده؟:

کد:
    http://www.dpreview.com/products/nikon/cameras
    بعید میدونم بحث آپدیت نبودن سایت Dp مطرح باشه چون حتی D90 و یا D60 هم تو لیست discontinued نیست ولی مثلا p7000 که نسبتا جدید هست تو این لیست دیده میشه! داستان چیه؟

صفحه 11 از 120 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 61 111 ... آخرینآخرین