صفحه 21 از 32 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 31 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 201 تا 210 , از مجموع 315
Like Tree733تشکر

موضوع: Nikon D3200

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

دوربین معلومه مشکل داره اگر به تعمیرکار اطمینان ندارید خوب میتونید نگه دارید تا توی دستتون بترکه کاور هم به این موضوع کمک میکنه

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

دوربین معلومه مشکل داره اگر به تعمیرکار اطمینان ندارید خوب میتونید نگه دارید تا توی دستتون بترکه کاور هم به این موضوع کمک میکنه
    خیلی ممنون از راهنماییتون

واقعا استفاده کردم
    siosha تشکر می‌کند.

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط saman-r نمایش پست ها
    وقت شما بخیر

والا نمیدونم غیر عادیه یا نه
    اما من متاسفانه تهران نیستم که دوربین رو نمایندگی ببرم
    اطمینان هم نمیکنم که بفرستمش برای نمایندگی. چون به وفور دیدم که قطعات اصلی دوربین رو عوض میکنن و قطعات با کیفیت کم رو جای اونها میزارن.
    البته شاید این مورد واقعا پیش نیاد. منتها من تنها در یک صورت دوربین رو برای تست تحویل نمایندگی میدم که خودم بالای سر سرویسکار مربوطه باشم.
    چون حقیقا اعتمادی ندارم. ضمانت دوربین مربوط به شرکت ایده ال هستش و خدای نکرده نمیخوام چیزی رو به این شرکت نسبت بدم. اما بنده خودم کارم خدمات پس از فروش هست و در اتحادیه صنفی به وفور افرادی رو دیدم که ازین کارها میکنن و حتی رئیس و سرپرست شرکت هم متوجه نمیشن. حتی در شرکت های بزرگ و دقیقی مثل پا.... اینه که اعتمادی ندارم که دوربین رو بفرستم.
    خودمم دسترسی ندارم.
    ایا راه دیگری هست یا شما چیزی درباره گرم کردن این مدل دیدین؟

باطریش والا خوبه
    مشکلی نداره
    منتها عالی نیست.

حدودا یا فیلمبرداری یک ساعته فول اچ دی باطری تموم یا میشه
    این عجیب ترین حرفی بود که تا حالا توی این فروم شنیده بودم. مثلا کجای دورببین رو با قطات با کیفیت کم عوض کنن؟ سنسور دوربین یا پردازنده دوربین یا شاید هم برد اصلی دوربین؟ اصلا ممکنه سنسورهای فکوس و آینه اون رو هم عوض کنن. واقعا فکر میکنید اینها قطعاتی هستند که توسط شرکتهای دیگه تولید بشه و تو بازار هم پیدا بشن.
    مطمئن باشید توی کار دوربین عکاسی dslr همچین چیزی وجود نداره. تکنولوژيی ساخت این قطعات بالاتر از اون چیزیه که تصورش رو بکنید.
    ata_m3، Dariush Chegini و fosoos تشکر می‌کنند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

وقت شما بخیر

والا نمیدونم غیر عادیه یا نه
    اما من متاسفانه تهران نیستم که دوربین رو نمایندگی ببرم
    اطمینان هم نمیکنم که بفرستمش برای نمایندگی. چون به وفور دیدم که قطعات اصلی دوربین رو عوض میکنن و قطعات با کیفیت کم رو جای اونها میزارن.
    البته شاید این مورد واقعا پیش نیاد. منتها من تنها در یک صورت دوربین رو برای تست تحویل نمایندگی میدم که خودم بالای سر سرویسکار مربوطه باشم.
    چون حقیقا اعتمادی ندارم. ضمانت دوربین مربوط به شرکت ایده ال هستش و خدای نکرده نمیخوام چیزی رو به این شرکت نسبت بدم. اما بنده خودم کارم خدمات پس از فروش هست و در اتحادیه صنفی به وفور افرادی رو دیدم که ازین کارها میکنن و حتی رئیس و سرپرست شرکت هم متوجه نمیشن. حتی در شرکت های بزرگ و دقیقی مثل پا.... اینه که اعتمادی ندارم که دوربین رو بفرستم.
    خودمم دسترسی ندارم.
    ایا راه دیگری هست یا شما چیزی درباره گرم کردن این مدل دیدین؟

باطریش والا خوبه
    مشکلی نداره
    منتها عالی نیست.

حدودا یا فیلمبرداری یک ساعته فول اچ دی باطری تموم یا میشه
    من به تعمیرگاه مرکزی و شخص آقای قاسمی بیشتر از خودم اعتماد دارم. همانطور که دوستان هم گفتند اصولاً قطعات DSLR تقلبی و متفرقه ندارد. هنگام تماس یا مراجعه به تعمیرگاه مرکزی دوربین "حتماً" بگوئید که عضو سایت عکاسی هستید.
    fosoos و siosha تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

با سپاس از همه ی دوستانی که پاسخ دادند.

دیشب که منزل رفتم باطری دوربین رو شارژ کردم.

و بعد از اون روی حالت فیلمبرداری فول اچ دی دوربین رو کار گذاشتم تا ببینم مدت زمان فیلمبرداریش چطوره

باطری دوربین تقریبا 50 درصد شارژ داشت زمانی که اغاز به فیلمبرداری کرد.

نزدیک به 40 دقیقه فیلم گرفت تا جایی که رم پر شد. دوباره رم رو خالی کردم و فیلم گرفتم. تقریبا نیم ساعت دیگه هم فیلم گرفت + حدود 50 تا عکس که به صورت همزمان گرفتم.

باطری رو که مطمئن شدم مشکلی نداره.

اما دوربین بعد از حدود بیست دقیقه کارکرد مدام ناحیه مونیتور و زیر دوربین کرم میشه. و اگر در حالت عکسبرداری باشه مونیتور توی جالت استندبای میره اما از چشمی میشه همچنان عکسبرداری رو ادامه داد. اما وقتی توی حالت فیلمبرداری باشه دوربین تحت هیچ شرایطی فیلمبرداری رو قطع نمیکنه و استندبای نمیره.

خلاصه اینکه امروز صبح با دو تا از نمایندگی ها و از جمله خدمات پس از فروش ایده ال تماس گرفتم.
    تامیخواستم ایراد دوربین رو شرح بدم و واژه گرم شدن رو اوردم. اوپرتور مربوطه گفت زیر دوربین و قسمت مونیتور گرم میشه؟
    گفتم بله همینطوره. پرسید بعدشم توی حالت استندبای میره؟ گفتم اره.
    گفت این طبیعیه طبیعیه هیچ مشکلی نداره. ذاتا این دوربین برای جلوگیری از گرم شدن زیاد این سیستم درش پیاده شده.
    توضیح داد که به خاطر بدنه کوچگ و پلاستیک گرما اونطور که باید تخلیه نمیشه و حرارت دست هم مضاعف بر این مساله هست. به همین خاطر و منظور جلوگیری از گرم شدن بیشتر که تلفات باطری رو هم در پی داره این سیستم رو نیکون پیاده کرده تا هم دما مونیتور کم بشه و هم تلفات باطری. و ذاتا دوربین 3200 به خاطر نوع بدنه این مساله رو داره که البته ایراد فنی محصوب نمیشه.
    fosoos تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    20782

با سپاس از همه ی دوستانی که پاسخ دادند.

دیشب که منزل رفتم باطری دوربین رو شارژ کردم.

و بعد از اون روی حالت فیلمبرداری فول اچ دی دوربین رو کار گذاشتم تا ببینم مدت زمان فیلمبرداریش چطوره

باطری دوربین تقریبا 50 درصد شارژ داشت زمانی که اغاز به فیلمبرداری کرد.

نزدیک به 40 دقیقه فیلم گرفت تا جایی که رم پر شد. دوباره رم رو خالی کردم و فیلم گرفتم. تقریبا نیم ساعت دیگه هم فیلم گرفت + حدود 50 تا عکس که به صورت همزمان گرفتم.

باطری رو که مطمئن شدم مشکلی نداره.

اما دوربین بعد از حدود بیست دقیقه کارکرد مدام ناحیه مونیتور و زیر دوربین کرم میشه. و اگر در حالت عکسبرداری باشه مونیتور توی جالت استندبای میره اما از چشمی میشه همچنان عکسبرداری رو ادامه داد. اما وقتی توی حالت فیلمبرداری باشه دوربین تحت هیچ شرایطی فیلمبرداری رو قطع نمیکنه و استندبای نمیره.

خلاصه اینکه امروز صبح با دو تا از نمایندگی ها و از جمله خدمات پس از فروش ایده ال تماس گرفتم.
    تامیخواستم ایراد دوربین رو شرح بدم و واژه گرم شدن رو اوردم. اوپرتور مربوطه گفت زیر دوربین و قسمت مونیتور گرم میشه؟
    گفتم بله همینطوره. پرسید بعدشم توی حالت استندبای میره؟ گفتم اره.
    گفت این طبیعیه طبیعیه هیچ مشکلی نداره. ذاتا این دوربین برای جلوگیری از گرم شدن زیاد این سیستم درش پیاده شده.
    توضیح داد که به خاطر بدنه کوچگ و پلاستیک گرما اونطور که باید تخلیه نمیشه و حرارت دست هم مضاعف بر این مساله هست. به همین خاطر و منظور جلوگیری از گرم شدن بیشتر که تلفات باطری رو هم در پی داره این سیستم رو نیکون پیاده کرده تا هم دما مونیتور کم بشه و هم تلفات باطری. و ذاتا دوربین 3200 به خاطر نوع بدنه این مساله رو داره که البته ایراد فنی محصوب نمیشه.
    به نظرم به فکر تعویض دوربین با یک دوربین در کلاس بالاتر (D5200 یاD5300 یا D7000 یا D7100) باشید.
    saman-r تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

به نظرم به فکر تعویض دوربین با یک دوربین در کلاس بالاتر (D5200 یاD5300 یا D7000 یا D7100) باشید.
    به امید خدا بودجه جور بشه همین کار رو میکنم.

واقعا این دوربین هرچی ازش خواستم رو انجام داده. منتها یک ایرادهای کوچیکی هم داره. کمی صبر میکنیم ببینیم نیکون چی معرفی میکنه

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

شاید بقیه دوستان به این موضوع توجه نکرده باشن، ولی به نظرم با یک ساعت در حالت liveview بودن (و فیلم برداری) در نور روز، گرم شدن مانیتور و باتری و همینطور داغ شدن سنسور و خارج شدن از لایو-ویو برای جلوگیری از آسیب دیدن سنسور و مدار های داخلی طبیعی باشه!؟
    •••
    تصویر صفحه ۸۶ و ۸۹ راهنمای دوربین D3200
    Screen Shot ۱۳۹۳-۰۶-۰۶ at ۱۳.۱۳.۳۰.png
    Screen Shot ۱۳۹۳-۰۶-۰۶ at ۱۳.۱۸.۴۳.png
    لینک:
    http://cdn-10.nikon-cdn.com/pdf/manu...r/D3200_EN.pdf
    •••
    عینا همین متون در راهنمای D7000 (صفحات ۵۴ و ۵۹) هم نوشته شده و احتمالا در مورد بقیه مدل ها هم همینطوره
    ویرایش توسط AmirS : Thursday 28 August 2014 در ساعت 12:51 دلیل: اصلاح جمله بندی و اضافه کردن مرجع
    ata_m3، کوروش، Dariush Chegini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا mohammad aghili آواتار ها
    تشکر کرده
    43

تصویر برداری یا عکاسی روی لایو ویو باعث گرمای دوربین میشه

پیشنهاد میکنم با ویزور تست کنید اگه بازم داغ کرد
    مشخص میشه دوربین مشکل داره
    ata_m3، Dariush Chegini و saman-r تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    20782

درسته. چون سامان از اول توضیحح نداد که در مد Live View عکاسی می کند این سوء تفاهم پیش آمد که در مد عکاسی معمولی (View Finder) دوربین داغ می کند. چون معمولاً عکاس ها با DSLR در مد Live Vew عکاسی نمی کنند با این داغ شدن مواجه نمی شوند.
    mostafa_1366، fosoos، siosha و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 21 از 32 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 31 ... آخرینآخرین