صفحه 10 از 59 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 583
Like Tree2837تشکر

موضوع: Nikon D600

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

قبل از شروع صحبتم این رو بگم که انتخابهای عاقلانه معمولا بر اساس نیاز عملی انجام میشه و کاربر حرفه ای آگاهانه انتخاب میکنه.اما...
    به نظر من برای کاربر نیکونی که به رزلوشن بالا نیاز نداره (به فیلمبرداری کاری ندارم اصلا،بحثم روی عکاسی است.) دی700 با قیمت مشابه بعد گذشت چند سال هنوز بدنه مطمئنتر و حرفه ای تر و اساسا پیشرفته تری است.بله این رو میدونم که این بدنه در رده پایینتر و اصلا جدیدی ارائه شده،اما وقتی قیمتها مشابه باشه خود به خود در مقایسه هم باز میشه.ولی همونطور که در ابتدا هم گفتم به نیاز کاربر برمیگرده.
    راستی تولید دی700 که متوقف نشده؟ شده؟!
    آقا من کلا به دی700 اعتقاد دارم!
    yaghoobi، Anoosh-Em، morteza khademy و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

فکر میکنم که تولید D700 متوقف شده . چون در سایت اصلی نیکون دیگر خبری ازش نیست . و چند وقت پیش هم چند شرکت فروش آنلاین آن را توقف تولید زده بودند .
    با این حال من فکر میکنم که در این سالها ، یعنی دقیقن در همین دو سال اخیر ، ساخت سنسور پیشرفت شگرفی رو داشته و فکر میکنم نشه اون را با زمان تولید D700 مقایسه کرد.
    همینطور پردازشگر Expeed 3 .
    البته در این که امکان داره در سری نخست تولید همیشه اشکالاتی باشه هم یک احتمال قابل توجهی است . شاید بهتر باشه حداقل شش ماهی تا خرید صبر کرد .
    ولی با این حال فکر میکنم تفاوت زیادی با D700 داشته باشه .
    Anoosh-Em، lamagra و alir. تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    قبل از شروع صحبتم این رو بگم که انتخابهای عاقلانه معمولا بر اساس نیاز عملی انجام میشه و کاربر حرفه ای آگاهانه انتخاب میکنه.اما...
    به نظر من برای کاربر نیکونی که به رزلوشن بالا نیاز نداره (به فیلمبرداری کاری ندارم اصلا،بحثم روی عکاسی است.) دی700 با قیمت مشابه بعد گذشت چند سال هنوز بدنه مطمئنتر و حرفه ای تر و اساسا پیشرفته تری است.بله این رو میدونم که این بدنه در رده پایینتر و اصلا جدیدی ارائه شده،اما وقتی قیمتها مشابه باشه خود به خود در مقایسه هم باز میشه.ولی همونطور که در ابتدا هم گفتم به نیاز کاربر برمیگرده.
    راستی تولید دی700 که متوقف نشده؟ شده؟!
    آقا من کلا به دی700 اعتقاد دارم!

درود

بله D700 بدنه جذابی هست (دارای بلوغ کافی ) شخصا پیکسل های پزرگتر رو در سنسور ترجیح میدم.
    انتخاب عاقلانه هم بر اساس نیاز نهایی هست ، اما گاهی قیمت پرداخت شده باعث میشه حالا که بهای تمام و کمال قرار است پرداخت شود ،
    پس چرا از فلان چیز و بهمان چیز (که وجود آن در یک بدنه 5 میلیون تومانی انتظار نابجایی هم نیست) برخوردار نباشد؟! ، حتی اگر از آن فلان و بهمان هم شخصا استفاده ای نداشته باشید..

تنها وقتی در وضعیت خرید قرار میگیرم
    به این بُعد ماجرا فکر خواهیم کرد اما قبل از آن خیر

D700 هم discountinue شده

با سپاس
    yaghoobi، lamagra، data و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

خب این که درسته.در همین زمینه سنسور که میخواستم در پست قبل توی مثالهام بیارم میشه خیلی ریزتر شد و به جزئیات پرداخت.اولین مورد همین رزلوشن بالا بعد از اون عملکرد خوب نزدیک به یقین این سنسور در زمینه نویز و داینامیک رنج هم از مواردی است که نمیشه از اون به راحتی گذشت.مسلما همین مورد داینامیک رنج برای عکاس با تجربه طبیعت و منظره که از حداکثر توان سنسور بهره میبره مورد کم و کوچکی نیست.اما از اون طرف در موارد عملی مشخصی مثل سیستم فوکوس،سرعت عکاسی،سرعت شاتر،برخی از امکانات نرم افزاری مثل همان برکتینگی که قبل تر در موردش صحبت شد و در آخر مواردی مثل جنس و استحکام بدنه دی600 از برادر بزرگتر و اتفاقا هم قیمت خودش عقبتر هست.ولی خب بستگی داره از کدام طرف به قضیه نگاه بکنیم و به دنبال چه چیزی باشیم.
    هنوز هم میگم به نظر من قیمت 700-1500 دلار قیمت بهتر و معقولتری برای این بدنه بود.البته اگر دی700 دیگه تولید نشه این بدنه جای نسبتا درستی از نظر قیمت نشسته.

پ.ن:تا اومدم جواب کورش عزیز رو بنویسم پست انوش عزیز نوشته شده بود.
    yaghoobi، Anoosh-Em و کوروش تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه auditore آواتار ها
    تشکر کرده
    3132

نقل قول نوشته اصلی توسط CrystallineTree نمایش پست ها
    اجازه بدید سوال رو اینطور مطرح کنم:

در روزگاری که دوربین های زیر 20 هزار دلار ویدئو 4K دارند،

و با توجه به اینکه این دوربین قادر هست در ثانیه 5 عکس 24mp که هر کدوم حدود 10MB حجم دارند ذخیره کنه،

توقع ویدئو 2560*1440 دور از واقعیت به نظر میاد؟

با توجه به اینکه امروزه به سختی میشه نمایشگری پیدا کرد که نسبت ابعادی غیر از 16:9 داشته باشه، احتمالا رزولوشن بعدی همین 2560*1440 هست.
    با سلام
    این 5fps روی بافر ذخیره میشوند و بعد کم کم به روی مموری انتقال پیدا میکنند اما ویدئو مستقیم باید روی کارت ذخیره بشود و در جواب شما باید بگویم بله دور از واقعیت هست .
    اگر هم این رزولوشن را قرار باشد روی کارت ذخیره کنید باید یک سوم پول d600 (با کمی اقراق) خرج مموری بشود . این برای یک دوربین 20 هزار دلاری منطقیست اما کاربری که برای ارزان بودن سراغ d600 (در مقایسه با بدنه های یک رقمی) کمی دور از ذهن است(البته استثناء هم هست اما باید عمومی نگاه کرد) . تازه بماند پردازش های مربوط به ضبط این حجم از اطلاغات که قیمت را بالا میبرد شاید مثلا در d4 بشود این انتظار را داشت اما در d600 کمی دور از ذهن است .
    Anoosh-Em و CrystallineTree تشکر می‌کنند.
    پیمان شکوری من
    Nikon d7100 +sigma 20mm1.4 art . nikkor 50mm f1.8g + sigma 150mm macro
    Manfrotto 290dual . Manfrotto 804
    Tifoto ball head

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها

البته در این که امکان داره در سری نخست تولید همیشه اشکالاتی باشه هم یک احتمال قابل توجهی است . شاید بهتر باشه حداقل شش ماهی تا خرید صبر کرد .
    درود

با وجودی که در مورد هیچ بدنه ای در هیچ برندی این احتمال را نمیتوان مردود دانست اما
    در d600 به غیر از سنسور ،قسمتهای مهم آن قبلا روی بدنه های دیگر بکار رفته و برای بار اول نیست که روی بدنه ای بکار می رود
    یا روی D800 بوده یا روی d7000 و چیز جدیدی محسوب نمیشوند..

فکر میکنم تنها قسمت تاریک ماجرا سنسور آن باشد که هنوز طول و عرض دقیقی از خروجی آن نداریم
    با توجه به اینکه این بدنه خیلی زود به بازار عرضه شد و فیلم های Unboxing آن روی اینترنت قرار گرفت فکر میکنم بزودی
    شاهد رسیدن این دوربین به دست Dxo و دی پرویو و دیگر سایتهای معتبر برای تست باشیم

پی نوشت: D700 آکبند هم حدود 4700 هست D600 هم 5 میلیون خواهد شد پس خیلی فرق ندارند

موفق باشید
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Saturday 15 September 2012 در ساعت 16:48
    yaghoobi، کوروش و Erfan12 تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

در این مقایسه باید دید قیمت D700 نو ( اگر باشد ) دقیقا چقدر است ( با توجه به قیمت D600 ) و با توجه به قیمت کنونی ارز.
    اگر به نظرم D700 نو با قیمتی حدود یک تا یک و نیم میلیون پایین تر از D600 باشه ، به نظرم برای کسانی که تمایل و نیاز به فول فریم دارند ولی توانایی مالی بالایی هم ندارند ، فکر کنم انتخاب مناسبی باشه ولی اگر تقریبا هم قیمت باشند ، که به نظرم صرف نمیکنه .
    ( این رو هم بگم که اصلن از قیمت کنونی D700 اطلاعی ندارم و نمیدانم ایا نوی آن در بازار هست یا نه ؟)

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

به نظر بنده مشکل فقط پشتیبانی دوربین نیست. حجمی که ابن فیلم در فرمت های مختلف مخصوصا lossless اشغال میکنه ویا لایسنس هایی که برای قرار دادن اون روی دوربین لازمه (مثل اون قضیه محدودیت زمانی ضبط) و از همه مهم تر حجم پردازشی اون در تدوین و مسئله حرارت ایچاد شده و دفع اون از مشکلاتی خواهند بود که باید اون ها رو در نظر گرفت.
    Anoosh-Em و CrystallineTree تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

متوجه نمیشوم چرا نیکون این بدنه را با این مشخصات و این قیمت تولید کرده است! اگر قرار باشد این مبلغ پرداخته شود خوب با 900$ بیشتر دی800 گزینه بهتریست! در بلاد دیگر که عمده خریداران این بدنه را تشکیل میدهد این اختلاف برای کسی که باید لنز و مابقی نیازهای فول فریم را هم خریداری کند رقمی نیست که بین این دو بدنه شک کند. بگذریم که با معادل ریالی همین اختلاف قیمت در سال پیش میشد یک بدنه فول فرم خرید. بنظر من این بدنه باید ارزانتر از اینها میبود تا شاید میتوانست کسانی که نیازشان با بدنه ای کراپ برطرف میشود را به سوی خود بکشد و در دام خرید لنزهای فول فریم نیکون بیندازد. ویا باید دوربینی سریع با فکوس بهتر و بدنه تمام فلزی بود تا صاحبان دی700 را ترقیب به ارتقا کند.
    من که آفرینش این نورسیده نیکون در عجم!
    lamagra، Viper، alir. و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    متوجه نمیشوم چرا نیکون این بدنه را با این مشخصات و این قیمت تولید کرده است! اگر قرار باشد این مبلغ پرداخته شود خوب با 900$ بیشتر دی800 گزینه بهتریست! در بلاد دیگر که عمده خریداران این بدنه را تشکیل میدهد این اختلاف برای کسی که باید لنز و مابقی نیازهای فول فریم را هم خریداری کند رقمی نیست که بین این دو بدنه شک کند. بگذریم که با معادل ریالی همین اختلاف قیمت در سال پیش میشد یک بدنه فول فرم خرید. بنظر من این بدنه باید ارزانتر از اینها میبود تا شاید میتوانست کسانی که نیازشان با بدنه ای کراپ برطرف میشود را به سوی خود بکشد و در دام خرید لنزهای فول فریم نیکون بیندازد. ویا باید دوربینی سریع با فکوس بهتر و بدنه تمام فلزی بود تا صاحبان دی700 را ترقیب به ارتقا کند.
    من که آفرینش این نورسیده نیکون در عجم!
    قیمت دی 800 نسبتا مناسبه ( برای یوزر اروپایی امریکایی منظورمه ) تقریبا نیاز تمامی ژانرهای مختلف را براورده میکنه به جز سرعت از طرفی چون لفظ انتری لول برای دی600 استفاده میشه احتمالا درا ینده مثل دی 7000 طی چند مرحله قیمت اون رو به حدود 1500 برسونن و بعید نیست یک بادی حرفه ای تر با قیمت حدود 2000 جایگزین کنند
    ویرایش توسط alir. : Saturday 15 September 2012 در ساعت 19:11
    m.daneshpayeh تشکر می‌کند.

صفحه 10 از 59 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... آخرینآخرین