صفحه 6 از 59 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 56 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 583
Like Tree2837تشکر

موضوع: Nikon D600

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    نکردید عزیز برادر! منظورم بررسی نمودار بود:
    رنگ قرمز lFuji X10 و باقی دی800، مارک دو و مار 3 است.
    فایل پیوست 33044
    نمودار نویزهای رنگی و سیاه هم به همین صورت است.
    تصویری که در پستم اضافه کردم را ملاحظه فرمائید.
    amir.g، davoud maani و obsidiyan تشکر می‌کنند.

كاربر همراه KHAKSAR آواتار ها
    تشکر کرده
    7261

سلام.
    معرفی این بدنه در سایت Imaging Resource

http://www.imaging-resource.com/PROD...ikon-d600A.HTM

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

من نمیدونم چه کسی و در چه شرایطی و با چه عقبه ای ، نتایج DXO را زیر سوال برده و او را متهم به جانبداری برندی کرده ؟!!!
    اما من فکر نمیکنم ما در شرایطی باشیم ، ( چه دانش و چه تکنولوژی و چه اعتبار علمی و جهانی ) که این مورد را تایید کنیم و بر آن مهر تایید بزنیم ! و با کمال احترام ، هیچ مرجع داخلی معتبری در این زمینه نمی شناسم که چنین کند و یا چنین اعتباری جهانی داشته باشد .
    همانطور که کمپانی های معظم وجود دارند ، سیستم های معظمی هم برای ارزیابی وجود دارند که آبروی خود را از سر راه نیاورده اند که به راحتی ، با دستکاری در نتایج ، حیثیت و اعتبار خود را لکه دار کنند .
    چطور تا سالها که هاسلبلاد بر مسند برترین سنسور تکیه زده بود کسی صحبت از جانبداری نکرده بود ؟؟!!

من به نظرم به جای تکیه بر تئوری توطئه عقبه دار ما ایرانی ها [ و گزاره : لابد کسانی با قصد و غرض قصد ضربه زدن به حیثیت این یا آن برند را دارند !! ] واقعیت ها رو بپذیریم و به جای تعصب های برندی ، بر مطالب و مدارک قابل استناد تکیه کنیم و اگر قرار است نتایجی را به زیر بکشیم ، حداقل خود مدارک و اسنادی در این زمینه ارایه دهیم و یا سیستمی برای ارزیابی دقیق و علمی و معتبر .
    ARASH II، kiavash، shahbazi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

البته متد DXO و تست هایی که انجام میده خیلی دقیق و قابل اعتماد هست و نمودار هایی که داره تا حد بسیار زیادی در عمل هم قابل تایید هست. اما باید ۲-۳ تا نکته اساسی رو در موردش در نظر گرفت:
    ۱- اعداد و امتیاز دهی که انجام میده هیچ معنی ریشه دار و با مفهومی نداره. اینکه فلان سنسور چند امتیاز داره و اون یکی چند امتیاز, هیج مبنای درستی نداره.
    ۲- این تست ها فقط روی سنسور انجام شده و جنبه های دیگر دوربین درش بی تاثیر هستند.
    ۳- واریانس تست ها به گونه ای هست که مقادیر خیلی نزدیک به هم رو نمیشه روشون حساب کرد. به عنوان مثال نویز دو دوربین D700 و D3 در این تست ها خیلی نزدیک به همه ولی یکسان نیست. اینکه بر اساس این تست ها بگیم که یکی از این دو دوربین عملکرد بهتری داره چون نمودار بهتری داری درست نیست. امتیاز های نزدیک به هم به معنای عملکرد مشابه هست و نه چیز دیگه!
    ۴- حالا کلا یه ذره نویز بالا پایین خیلی هم مهم نیست. خدا کنه قیمت ها بیاد پایین که هر کی هر چی می خواد بتونه تهیه کنه!
    ویرایش توسط jebrahim : Thursday 13 September 2012 در ساعت 19:40
    raffi، Malekzadeh، Navid7h و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    چرا؟
    در واقع منظورم این بود که دلایل انتخاب شما چیست؟
    من هم به این سوال نوید جواب بدم
    خب من با این قیمت و امکانات و شرایط فعلی اگر پولش رو داشتم هم نمیخریدم.
    چرا؟
    چون 2100 دلار رو ارزان نمیدونم.به این علت که اگر این بدنه با این قیمت ارزان باشه 5دی مارک دو از مدتها قبل با همین قیمت و حتی کمتر در بازار وجود داشت و داره! حالا به این کار ندارم که سنسور این دوربین احتمالا هیولا از آب در بیاد یا مثلا امکانات فیلمبرداری پیشرفته تری داره.اگر اینطور باشه 5دی هم شاتر 1/8000 و بدنه کاملا فلزی و ...داره.سال ساخت دو دوربین رو هم باید در نظر گرفت.(البته اصلا و ابدا قصد مقایسه دو بدنه رو ندارم،فکر میکنم منظورم مشخصه)
    اگر این بدنه 1500 دلار بود،همانطور که در شایعات یا بهتره بگیم آرزوها گفته شده بود! با کله این بدنه رو میخریدم.باز هم چرا؟ چون اولا به نظرم قیمت مناسبی بود،دوما به خاطر یک سری مسائل نامبارک مشغول فروش کلیه تجهیزاتم هستم.خب بعد از این قضیه ممکن بود به سمت نیکون با قیمت 1500 دلاری فرضی بیام.ولی الان علیرغم جذابیت های روی کاغذ بدنه و قیمت مناسبترش نسبت به فول فریمهای جدید برای من کششی ایجاد نمیکنه.تغییر برند که جای خود داره.
    Navid7h، Amateurism، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

به نظرتان چر باید این دوربین را خرید ؟ یا نخرید.
    چرا؟
    در واقع منظورم این بود که دلایل انتخاب شما چیست؟

درود
    آقای منصوراف چند ساعت قبل از معرفی رسمی D600 مطلبی منتشر کرد تحت عنوان Why DX has no future که دیدم به موضوع سوال شما نزدیک هست .

در ضمن دوستان sample های imaging-resource را مشاهده کردید ؟
    بنظر من عملکرد نویزی بسیار جالب است

کد:
    http://www.imaging-resource.com/PRODS/nikon-d600/nikon-d600GALLERY.HTM
    ISO 6400 100%
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg c-1.jpg‏ (64.2 کیلو بایت, 352 بازدید)
    Navid7h و Nima Sadigh تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

با سلام...یه آف تاپیک بزنم که روحیه دوستان رو دیگه درب و داغون کنه...

چند دقیق پیش بانک مرکزی آمریکا اجرای سیاستهای انبساطی جدید را اعلام کرد و بلافاصله قیمت جهانی طلا بیش از 35 دلار در هر انس افزایش پیدا کرد و پیش‌بینی میشه طی هفته اخیر تا 1800 هم برسه...
    با توجه به تأثیر بازار طلا بر روی نرخ ارز در مهین عزیزمان حدس زده میشه که دلار تا 2800 هم برسه...

خوب حالا کی میخواد بره تو این وضع دوربین بخره ؟

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    من هم به این سوال نوید جواب بدم
    خب من با این قیمت و امکانات و شرایط فعلی اگر پولش رو داشتم هم نمیخریدم.
    چرا؟
    چون 2100 دلار رو ارزان نمیدونم.به این علت که اگر این بدنه با این قیمت ارزان باشه 5دی مارک دو از مدتها قبل با همین قیمت و حتی کمتر در بازار وجود داشت و داره! حالا به این کار ندارم که سنسور این دوربین احتمالا هیولا از آب در بیاد یا مثلا امکانات فیلمبرداری پیشرفته تری داره.اگر اینطور باشه 5دی هم شاتر 1/8000 و بدنه کاملا فلزی و ...داره.سال ساخت دو دوربین رو هم باید در نظر گرفت.(البته اصلا و ابدا قصد مقایسه دو بدنه رو ندارم،فکر میکنم منظورم مشخصه)
    اگر این بدنه 1500 دلار بود،همانطور که در شایعات یا بهتره بگیم آرزوها گفته شده بود! با کله این بدنه رو میخریدم.باز هم چرا؟ چون اولا به نظرم قیمت مناسبی بود،دوما به خاطر یک سری مسائل نامبارک مشغول فروش کلیه تجهیزاتم هستم.خب بعد از این قضیه ممکن بود به سمت نیکون با قیمت 1500 دلاری فرضی بیام.ولی الان علیرغم جذابیت های روی کاغذ بدنه و قیمت مناسبترش نسبت به فول فریمهای جدید برای من کششی ایجاد نمیکنه.تغییر برند که جای خود داره.
    اره مارک 2 دوربین خوبیه.فقط اگه بشه با ایزو پرفورمنس فوق العادش کنار اومد! اگه بشه با تعداد نقاط فوکوس بسیار زیادش کنار اومد...اگه بشه با بدنه سنگین و بزرگ کنار اومد..اگه بشه با سیستم WB دقیق این دوربین کنار اومد!
    aidin594 و AlirezaAkhlaghi تشکر می‌کنند.
    وحید بیگدلی

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

گفته بودم که قصد مقایسه این بدنه با مارک2 رو ندارم.اما...
    عملکرد نویزی مارک دو به هیچ وجه بد نیست.
    تعداد نقاط فوکوس و سرعت عمل در بعضی از شاخه های عکاسی اهمیت چندانی نداره.
    بدنه بزرگ هم برای خیلی ها از جمله خودم با دستهای بزرگ هندلینگ بسیار بهتر و دلچسبتری داره.
    در مورد وایت بالانس هم چی بگم والله؟... مگر شما خام عکاسی نمیکنید؟
    منظور من از اون پست اصلا این نبود که شما برداشت کردید.
    raffi، M.Mobin، amir.g و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط vbigdeli نمایش پست ها
    اره مارک 2 دوربین خوبیه.فقط اگه بشه با ایزو پرفورمنس فوق العادش کنار اومد! اگه بشه با تعداد نقاط فوکوس بسیار زیادش کنار اومد...اگه بشه با بدنه سنگین و بزرگ کنار اومد..اگه بشه با سیستم WB دقیق این دوربین کنار اومد!
    وارد جزئیات نوشته شما نمشوم ولی اتفاقا تعداد بسیار زیادی از کسانی که عکاسی شغل اصلی آنهاست بر خلاف شما این دوربین را انتخاب کرده اند.
    raffi، lamagra، amir.g و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

صفحه 6 از 59 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 56 ... آخرینآخرین