صفحه 11 از 59 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 583
Like Tree2837تشکر

موضوع: Nikon D600

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

اختلاف دی۷۰۰۰ با دی ۵۱۰۰ چقدر است؟ اختلاف دی ۵۱۰۰ با دی ۳۱۰۰ چی؟ اختلاف قیمت ۷دی با ۶۰ چقدر است و ...
    و بسیاری هستند که دی۳۲۰۰ می‌خرند و ۶۰ دی می‌خرند و ۶۰۰ دی می‌خرند و ....

یک کمپانی در حد نیکون هرچیزی را بلد نباشد فاصله بین قیمت‌گذاری محصولاتش را به گمانم بلد باشد.
    Amir Mohebi، yaghoobi، Kholeno و 20 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه journalist آواتار ها
    تشکر کرده
    298

من برعکس برخی دوستان فکر میکنم این دوربین جدید یک دوربین بسیار مهم هست و با وجود این دوربین هیچ نیازی به بودن دی 700 نیست. قیمت تعیین کننده ترین عامل هست به نظر من . چرا من باید یک دوربین قدیمی تر رو به نام دی 700 بگیرم؟ درست است که مگاپیکسل مهم ترین چیز نیست ولی در هر حال بودنش از نبودنش بهتر است . برای عکاس منظره و یا استودیو و یا حتی حیات وحش ( که با داشتن مگا پیکسل بیشتر دستش برای کراپ بیشتر باز تر است ) همه و همه خوب است . مگاپیکسل بیشتر در ازای از دست دادن کیفیت تصویر در ایزوهای بالاتر و ... بد است قبول ولی وقتی هم نویز کمتر هم داینامیک رنج بیشتر هم سرعت عکاسی بیشتر هم رنگ غنی تر داریم ... چرا باید به سمت مگاپیکسل کمتر بریم؟ در خصوص تفاوت بدنه های دی 700 و دی 600 باید بگم فوکوس در دوربین دی 600 متفاوت از دی 7000 هست به ریویو منصورف مراجعه کنید . نقائص موجود در دی 600 نسبت به دی 700 از اهمیت چندانی برخوردار نیست ( ریویو منصورف ) و از همه مهمتر قیمت یکسان هست . به نظرم تقریبا دلیلی بر خرید دی 700 نیست .
    این دوربین همه بازار را تکان خواهد داد ... وقتی این دوربین هست دوربین 5D II را به چه دلیل باید 1900 دلار خرید؟ هیچ برتری ندارد به این دوربین به جر اینکه کنون هست .( یعنی فقط اگر کسی به کنون ارزون فول فریم نیاز دارد این را میخرد ) ... و 5D III این دوربین هم به شدت تهدید شده ( من میگم نابود شده ) چه برتری خاصی بر این دوربین دی 600 دارد؟ چرا باید آن را بخرم وقتی 1400 دلار گرانتر است و هیچ چیز خاصی به من نمیدهد و حتی حدس میزنم در برخی موارد ضعیفتر هم هست . ( حتی ارزش حفظ برند را هم ندارد ) ... به نظرمن این دوربین حتی دی 800 را هم گذاشته زیر فشار ... اگر رفتار نویزی و داینامیک رنج آن مشابه دی 800 باشد ( که به احتمال زیاد همینطور است ) چرا باید دی 800 بخرم؟ 1000 دلار تفاوت را میدهم یک لنزی چیزی میگیرم ... واقعا آیا براکتینگ و یا بدنه کمی غیر منیزیم و یا 1/4000 چیز مهمی است؟
    کنون باید یک حرکتی بکنید ... میتواند از کاهش قیمت شروع کنید مثلا 5D II را بکند 1500 و 5D III را بکند 2500 تا یک کم جذاب تر شوند ... یا همان 6D را بدهد بیرون و با همین مشخصات دی 600 ( و احتمالا داینامیک رنج پایین تر ) با قیمت 1800 و بزند 5D های خودش را بی اعتبار کند .
    چه حرکتی کرد نیکون به نظرم کلا قیمتت بازار را در همه زمینه ها یک تکانی داد ... به نظرم بهترین برنده این وسط عکاسان هستند...
    اما از طرفی تامرون هم یواشکی یک کارهایی دارد میکند... 24-70 جدید تامرون یک شاهکار است و البته با قیمت نسبتا ارزان که هم نیکون و هم کنون هر دو تقریبا در مقابل این لنز ( از نظر قیمت و امکانات ) کم آورده آند ...
    این روزها برای کسانی که میخواهند به سمت فول فریم کوچ کنند روزهای رویایی شده است.
    ME، yaghoobi، ashkan 78 و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سياوش
    It is not the gear, it is the guy behind the camera :)

كاربر همراه
    تشکر کرده
    542

با یکی از دوستان که در پایتخت هستند مشورت کردم و ایشان قیمت کیت این نوظهور رو با شرط اینکه انشالله دلار روی 2500 تا مدتی ثابت بماند ، چیزی در حدود 7.500.000 برآورد کردند!
    yaghoobi و journalist تشکر می‌کنند.
    محمد سعدی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    69

نقل قول نوشته اصلی توسط alir. نمایش پست ها
    قیمت دی 800 نسبتا مناسبه ( برای یوزر اروپایی امریکایی منظورمه ) تقریبا نیاز تمامی ژانرهای مختلف را براورده میکنه به جز سرعت از طرفی چون لفظ انتری لول برای دی600 استفاده میشه احتمالا درا ینده مثل دی 7000 طی چند مرحله قیمت اون رو به حدود 1500 برسونن و بعید نیست یک بادی حرفه ای تر با قیمت حدود 2000 جایگزین کنند
    entry level براي D600?
    فكر نمي كنم جايي اين اصطلاح براي اين دوربين بيان بشه چون تعريف سطوح دوربين كاملا مشخصه!

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط calligrapher نمایش پست ها
    با یکی از دوستان که در پایتخت هستند مشورت کردم و ایشان قیمت کیت این نوظهور رو با شرط اینکه انشالله دلار روی 2500 تا مدتی ثابت بماند ، چیزی در حدود 7.500.000 برآورد کردند!

درود

با وجودیکه در مورد کیت این قیمت رو داده اند ، اما باز هم نیمتواند درست باشد چرا که قیمتشان همچنان یک میلون تومان پرت هست !
    بعضی فروشگاه ها از قرار میخواهند افکار مصرف کننده رو برای قیمت های نجومی فروش سری های اول این دوربین از حالا آماده کنند..

گذشته از اینها قیمت جنس نداشته یک مغازه دار رو جدی نگیرید

خصوصا با وضعیت فعلی که حتی برای فردا نیز نمی توان برآوردی داشت

موفق باشید
    ARASH II، yaghoobi، masoudrejae و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

ضمن موافقت شدید با جناب انوش ، فکر میکنم که ما در بیان قیمت های نجومی در این سایت ، دقت کنیم و هر چیزی رو که میشنویم ، مطرح نکنیم .
    این فقط به نفع فروشندگان خواهد بود تا فضا را برای تثبیت قیمت های پرت خودشون مهیا کنند و این وسط یک بازاری هم ایجاد کنند .
    چون اکثر فروشندگان هم از این فضا آگاه هستند .
    آنها هم باید بدانند که سود کمتر و فروش بیشتر به مراتب براشون بهتره تا سود بیشتر در تک و توک فروش .
    yaghoobi، shahbazi و Iman.sh تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rainman1061 آواتار ها
    تشکر کرده
    808

نقل قول نوشته اصلی توسط journalist نمایش پست ها
    من برعکس برخی دوستان فکر میکنم این دوربین جدید یک دوربین بسیار مهم هست و با وجود این دوربین هیچ نیازی به بودن دی 700 نیست. قیمت تعیین کننده ترین عامل هست به نظر من . چرا من باید یک دوربین قدیمی تر رو به نام دی 700 بگیرم؟ درست است که مگاپیکسل مهم ترین چیز نیست ولی در هر حال بودنش از نبودنش بهتر است . برای عکاس منظره و یا استودیو و یا حتی حیات وحش ( که با داشتن مگا پیکسل بیشتر دستش برای کراپ بیشتر باز تر است ) همه و همه خوب است . مگاپیکسل بیشتر در ازای از دست دادن کیفیت تصویر در ایزوهای بالاتر و ... بد است قبول ولی وقتی هم نویز کمتر هم داینامیک رنج بیشتر هم سرعت عکاسی بیشتر هم رنگ غنی تر داریم ... چرا باید به سمت مگاپیکسل کمتر بریم؟ در خصوص تفاوت بدنه های دی 700 و دی 600 باید بگم فوکوس در دوربین دی 600 متفاوت از دی 7000 هست به ریویو منصورف مراجعه کنید . نقائص موجود در دی 600 نسبت به دی 700 از اهمیت چندانی برخوردار نیست ( ریویو منصورف ) و از همه مهمتر قیمت یکسان هست . به نظرم تقریبا دلیلی بر خرید دی 700 نیست .
    این دوربین همه بازار را تکان خواهد داد ... وقتی این دوربین هست دوربین 5D II را به چه دلیل باید 1900 دلار خرید؟ هیچ برتری ندارد به این دوربین به جر اینکه کنون هست .( یعنی فقط اگر کسی به کنون ارزون فول فریم نیاز دارد این را میخرد ) ... و 5D III این دوربین هم به شدت تهدید شده ( من میگم نابود شده ) چه برتری خاصی بر این دوربین دی 600 دارد؟ چرا باید آن را بخرم وقتی 1400 دلار گرانتر است و هیچ چیز خاصی به من نمیدهد و حتی حدس میزنم در برخی موارد ضعیفتر هم هست . ( حتی ارزش حفظ برند را هم ندارد ) ... به نظرمن این دوربین حتی دی 800 را هم گذاشته زیر فشار ... اگر رفتار نویزی و داینامیک رنج آن مشابه دی 800 باشد ( که به احتمال زیاد همینطور است ) چرا باید دی 800 بخرم؟ 1000 دلار تفاوت را میدهم یک لنزی چیزی میگیرم ... واقعا آیا براکتینگ و یا بدنه کمی غیر منیزیم و یا 1/4000 چیز مهمی است؟
    کنون باید یک حرکتی بکنید ... میتواند از کاهش قیمت شروع کنید مثلا 5D II را بکند 1500 و 5D III را بکند 2500 تا یک کم جذاب تر شوند ... یا همان 6D را بدهد بیرون و با همین مشخصات دی 600 ( و احتمالا داینامیک رنج پایین تر ) با قیمت 1800 و بزند 5D های خودش را بی اعتبار کند .
    چه حرکتی کرد نیکون به نظرم کلا قیمتت بازار را در همه زمینه ها یک تکانی داد ... به نظرم بهترین برنده این وسط عکاسان هستند...
    اما از طرفی تامرون هم یواشکی یک کارهایی دارد میکند... 24-70 جدید تامرون یک شاهکار است و البته با قیمت نسبتا ارزان که هم نیکون و هم کنون هر دو تقریبا در مقابل این لنز ( از نظر قیمت و امکانات ) کم آورده آند ...
    این روزها برای کسانی که میخواهند به سمت فول فریم کوچ کنند روزهای رویایی شده است.
    استدلال شما رو قبول ندارم.
    شما به خاطر ورود یک دوربین که آنهم هنوز مشخص نیست عالی باشد یا نه ، تمام کارخانه جات دوربین سازی رو ورشکست کردید. هر دوربینی جایگاه خاص خودش رو داره و هر کاربری با توجه به نیازش خرید میکنه.
    مثلا هنوز هم بعد چندین سال Nikon D700 یکی از بهترینها در نوع خودش است و طالب خودش رو داره.
    باسپاس
    ARASH II، Navid7h، masoudrejae و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D
    100mm f/2.8L IS USM Macro
    16-35mm f/4L
    50f/1.4

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

بنظر شخصی من این دوربین بصورت همراه با کیت لنز برای بازار ایران زیاد مناسب نیست, چون درست است که D600 به عنوان entery level ارزان عنوان میشود ولی خب با قیمت های کنونی اکثرا کسانی به فکر تهیه آن هستند که 85-24 را زیاد وسوسه انگیز نمی دانند.

-----------
    نتیجه نظرسنجی NR در مورد خرید D600 تا این لحظه

pd600.JPG

شاید یکی از مهمترین دلایلش شایعات مربوط به 1500 دلاری بودن D600 بود که انتظارات رو زیاد بالا برد
    ویرایش توسط Bijan.DSLR : Sunday 16 September 2012 در ساعت 22:18
    yaghoobi، vbigdeli، Rouzbeh Ehsani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه journalist آواتار ها
    تشکر کرده
    298

نقل قول نوشته اصلی توسط rainman1061 نمایش پست ها
    استدلال شما رو قبول ندارم.
    شما به خاطر ورود یک دوربین که آنهم هنوز مشخص نیست عالی باشد یا نه ، تمام کارخانه جات دوربین سازی رو ورشکست کردید. هر دوربینی جایگاه خاص خودش رو داره و هر کاربری با توجه به نیازش خرید میکنه.
    مثلا هنوز هم بعد چندین سال Nikon D700 یکی از بهترینها در نوع خودش است و طالب خودش رو داره.
    باسپاس
    اگر در نوشته من حرفی از ورشکستگی شرکتی هست یا گفتم دی 700 بد است ( که البته نبوده است ).. اشتباه کردم .. ( در خصوص دی 700 با شما موافقم ) ولی قبول بفرمایید این دوربین جدید ضربه قوی به بازار فول فریمهای بدون گریپ وارد کرده است .اگر دقت بفرمایید بحث من در حوزه قیمت هست ..
    دی 700 الان حدود 2000 دلار است و 5dII هم همین حدود ... هر دو نسبت به این دوربین جدید از نظر مشخصات پایین تر هستند و قدیمیتر ( البته در مواردی برتری دارند بخصوص دی 700 اما چندان برتریهای مهمی نیست ( این را بر اساس ریویو منصورف میگویم ))
    5dIII هم از این دوربین برتر هست ولی این برتری خیلی جزیی هست ... به 1400 دلار تفاوت !! نمیارزد ...
    به کاربر خاص کاری ندارم .. درکل میگویم ( البته با این پیش فرض که سنسور این دوربین در نویز و داینامیک رنج و ... کیفیتی نزدیک به سنسورهای جدید نیکون و سونی داشته باشد که احتمال آن بسیار بالاست ...)
    ارادتمند
    yaghoobi تشکر می‌کند.
    سياوش
    It is not the gear, it is the guy behind the camera :)

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

سلام
    تبريك به دوستان نيكوني عزيز
    امروز در نيكون سنتر كوالامپور به قيمت 7998 و همراه با لنز كيت به قيمت 9598 رينگت يافت شد ! دوربين و براي تست دست گرفتم همراه با لنز 85 كه روي آن بسته شده بود ، تنه در دستان من بسيار خوشدست تر از d7000 امد ولي d800 هندلينگ بهتري داشت ...
    البته فروشنده گفت كه از فردا قابل تحويل است و در فروشگاههاي ديگر ميتوان براي خريد ان تخفيف گرفت ...
    yaghoobi، journalist، Rouzbeh Ehsani و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

صفحه 11 از 59 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... آخرینآخرین