صفحه 5 از 125 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 55 105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1250
Like Tree2420تشکر

موضوع: Nikon D7100

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    البته بردیا جان کادر بسته تر به هیچ عنوان معادل فاصله کانونی بیشتر نیست.این آپشن (در این مورد)در واقع هیچ فرقی با کراپ عکس ندارد.
    مسعود جان ,
    کراپ 1.3 یکی از ویژگیهای "مهم" D7100 هست
    این کراپ با کراپی که در فتوشاپ یا هر نرم افزار دیگری انجام میدهیم متفاوت هست درست مانند فول فریم و کراپ 1.5 یا 1.6 با خواص خاص خودشان...
    این کراپ باعث دستیابی به فواصل کانونی بلندتر به هنگام استفاده از لنزهای تله نیز خواهد شد(قابل توجه عکاسان حیات وحش) البته با انتخاب این گزینه اندازه عکس به حدود 15.4 مگا پیکسل نزول خواهد یافت که مقدار کمی هم نیست.

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2637

نقل قول نوشته اصلی توسط Saadat نمایش پست ها
    واین موضوعی بود که برای اولین بار در بدنه D800E به آن توجه شد از طرف نیکون ,یعنی حذف شد و
    جدیدا نیز در D7100 شاهد حذف آن.....
    البته خيلي قبل تر از D800E هم به آن توجه بسيار شده بود. من منظورتون رو متوجه نميشم.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1919

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    این ماجرای low pass فیلتر چیه؟اگه با برداشتنش اینقدر شارپنس بیشتر میشه چرا در سری های قبلی بر نمیداشتنش؟
    مزایاش چیه ؟معایب اش چیه؟کلا کارش چیه؟
    یکی دیگه از کاربریهاش محافظت از فیلتر هست. اگر موقع تمیز کردن سنسور اسیبی به فیلتر وارد میشد اول پاس فیلتر اسیب می بینه و تعویضش ارزونتر میشه.
    morteza khademy تشکر می‌کند.

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

در نمونه هایی که فکر میکنم مربوط به نایکون فرانسه در فلیکر بود نویز نسبتا زیادی در ISO های پایین (100 و 200 ) دیدم نظر شما چیست ؟
    نمونه ی زیر در ISO 200 هست (کراپ ها %100 هستند)
    (با توجه به حجم فایل های JPG تصور نمیکم artifact های مربوط به فشرده سازی باشند)

7100.jpg7100-1.jpg7100-2.jpg

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Bijan.DSLR نمایش پست ها
    در نمونه هایی که فکر میکنم مربوط به نایکون فرانسه در فلیکر بود نویز نسبتا زیادی در ISO های پایین (100 و 200 ) دیدم نظر شما چیست ؟

7100.jpg7100-1.jpg7100-2.jpg
    با توجه به اینکه Low Pass Filter بافت های ریز و تکرار شونده را حذف می کند، ممکن است عدم وجود آن باعث حذف نشدن این نویز ها باشد؟ البته نویزها بافت ریز و تکرار شونده هستند ولی ساختار غیر منظم و تصادفی ای دارند با این وجود به نظرم رسد "شاید" به این دلیل باشد. همانطور که فیلتر نرم افزاری High Pass در فتوشاپ باعث نمایان شدن نویزها می شود "شاید" وجود Low Pass Filter به صورت سخت افزاری باعث حذف نویز شود.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    البته بردیا جان کادر بسته تر به هیچ عنوان معادل فاصله کانونی بیشتر نیست.این آپشن (در این مورد)در واقع هیچ فرقی با کراپ عکس ندارد.
    مسعود خان من این جمله شما را چند بار خواندم. می شود در مورد اینکه کادر بسته تر معادل فاصله کانونی بیشتر نیست. کمی توضیح دهید؟ مخصوصا که در قسمت آخر تاکید کرده اید "هیچ فرقی با کراپ عکس ندارد" که بنده با این قسمت حرفتون موافقم.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    مسعود خان من این جمله شما را چند بار خواندم. می شود در مورد اینکه کادر بسته تر معادل فاصله کانونی بیشتر نیست. کمی توضیح دهید؟ مخصوصا که در قسمت آخر تاکید کرده اید "هیچ فرقی با کراپ عکس ندارد" که بنده با این قسمت حرفتون موافقم.
    البته به نظر من یک فرق عمده داشتن این امکان هنگام عکاسی با کراپ پس از ثبت اینه که هنگام عکاسی شما کادربندی دقیق تر و حتی در حالت سخت گیرانه فوکوس مناسب تری روی سوژه مورد نظر خواهید داشت.
    به نظر من بودنش از نبودنش بهتره
    :)
    Ahmad.Najari تشکر می‌کند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط Bijan.DSLR نمایش پست ها
    این کراپ ها هر دو مخصوص به نقاطی از عکس هستند که حتی در ایزو های پایین هم نویز دارند. و این پدیده در همه دوربین ها دیده میشه و مختص یک دوربین خاص نیست.
    یکی از این نقاط, قسمت های تیره عکس هست و دیگری هم عکس از یک قسمت با کنتراست پایین (میزان یکنواخت نور آسمون که تقریبا هیچ کنتراستی نداره!).
    حتی دوربین فول فریمی مثل 5DIII هم مستثنی نیست:

6.jpg5.jpg4.jpg
    KHAKSAR، Bijan.DSLR، کوروش و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

به نظر من فعلا نباید با این نمونه ها در مورد این دوربین قضاوت کرد.نمونه های اولیه همیشه بدنه ها رو با خاک یکسان میکنند! باید منتظر ورود دوربین به بازار و بررسی اون توسط مراجع معتبر بود.
    A.Zabarjad، KHAKSAR، Bijan.DSLR و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    با توجه به اینکه Low Pass Filter بافت های ریز و تکرار شونده را حذف می کند، ممکن است عدم وجود آن باعث حذف نشدن این نویز ها باشد؟ البته نویزها بافت ریز و تکرار شونده هستند ولی ساختار غیر منظم و تصادفی ای دارند با این وجود به نظرم رسد "شاید" به این دلیل باشد. همانطور که فیلتر نرم افزاری High Pass در فتوشاپ باعث نمایان شدن نویزها می شود "شاید" وجود Low Pass Filter به صورت سخت افزاری باعث حذف نویز شود.
    نویز در سنسور بوجود میاید یعنی بعد از ثبت جزئیات بیشتر بدون فیلتر پایین گذر.پس فیلتر روی اندازه نویز هیچ تاثیری ندارد.
    Dariush Chegini و mpch_elec تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

صفحه 5 از 125 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 55 105 ... آخرینآخرین