صفحه 71 از 125 نخستنخست ... 21 61 67 68 69 70 71 72 73 74 75 81 121 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 701 تا 710 , از مجموع 1250
Like Tree2420تشکر

موضوع: Nikon D7100

كاربر آشنا vahidameri آواتار ها
    تشکر کرده
    91

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدحسن نمایش پست ها
    دوست عزیز ظاهرا شما اصلا شناخت از این دوربین ها ندارید
    مواردی که بولد کردم به هیچ وجه درست نیست.
    اگر حرف بنده رو قبول ندارید این هم لینک های معتبر:

Sony A6000 versus Canon EOS 70D versus Nikon D7100 - Side by side camera comparison - DxOMark

فایل پیوست 64291
    فایل پیوست 64292

لرزش گیر هم بحث خودش رو داره...

بحث سیستم فکوس هم که (انقدر فکوس فکوس کردند که بنده خیال کردم چه خبره!!) من از این سیستم به اصطلاح پیشرفته دقت و سرعت چشم گیری ندیدم نسبت به a6000 ندیدم

درواقع باید اینطور گفت:

نقطه ضعف slr ها وزن بالا و هجم بیشتری که اشغال میکنند، اما این وزن بالا و جا گیر بودنش به داشتن فکوس بهتر! و شاید لنز بهتر می ارزد...

پ ن 1: یه نگاه به a7r بندازید
    پ ن 2: بنده با نیکون مشکلی ندارم و قاعدتا هم عادت میکنم، پیچیده بودنش هم انقدر پیچیده و نا مفهوم نیست. حرف من روی هم رفته ی کار بود. که نه حسن به حساب میاد نه عیب، بلکه بیان یک واقعیت هست، همین
    پ ن 3: دوستان ببخشید ظاهرا از بحث خارج شدم... معذرت
    قبل از همه چیز باید متذکر بشم که عطا ی عزیز جزو کاربران متعهد این فروم است که بنده و خیلی های دیگر حاضریم روی اسمش قسم بخوریم و دلیل آن هم این است که همیشه با دانش کافی و دقت و حوصله مثال زدنی تجربیات خود را به اشتراک می گذارد.بنابراین چیزی را بدون داشتن دانش آن بیان نمی کند.
    دوما تا آنجایی که من می دانم این جور مقایسه ها فقط باید با دوربین های هم رده انجام شود که تازه آن ها هم خیلی قابل اعتماد نیستند.
    و در آخر هم باید یادآوری کنم که از بحث اصلی تاپیک دور شده ایم.برای مقایسه دوربین های SLR یا کامپکت می توانید به تاپیک های مربوطه مراجعه کنید که آدرس آن ها را رضای عزیز در پست 671 ذکر کرده است.
    سپاس
    با عطای عزیز خط رو خط شدیم. پوزش بابت دخالت بنده رو پذیرا باشید
    ata_m3، محمدحسن، rezaAlishahi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

دوست عزیز ظاهرا شما اصلا شناخت از این دوربین ها ندارید
    مواردی که بولد کردم به هیچ وجه درست نیست.
    اگر حرف بنده رو قبول ندارید این هم لینک های معتبر:

Sony A6000 versus Canon EOS 70D versus Nikon D7100 - Side by side camera comparison - DxOMark

فایل پیوست 64291
    فایل پیوست 64292

لرزش گیر هم بحث خودش رو داره...

بحث سیستم فکوس هم که (انقدر فکوس فکوس کردند که بنده خیال کردم چه خبره!!) من از این سیستم به اصطلاح پیشرفته دقت و سرعت چشم گیری ندیدم نسبت به a6000 ندیدم

درواقع باید اینطور گفت:

نقطه ضعف slr ها وزن بالا و هجم بیشتری که اشغال میکنند، اما این وزن بالا و جا گیر بودنش به داشتن فکوس بهتر! و شاید لنز بهتر می ارزد...

پ ن 1: یه نگاه به a7r بندازید
    پ ن 2: بنده با نیکون مشکلی ندارم و قاعدتا هم عادت میکنم، پیچیده بودنش هم انقدر پیچیده و نا مفهوم نیست. حرف من روی هم رفته ی کار بود. که نه حسن به حساب میاد نه عیب، بلکه بیان یک واقعیت هست، همین
    پ ن 3: دوستان ببخشید ظاهرا از بحث خارج شدم... معذرت
    دوست عزیز چند نکته قابل توجه هست که بهتر است در نظر بگیرید:

*مهمترین نکته ادبیات گفتاری هنگام بحث است. وقتی به صرف قاطع می گویید کسی شناخت کافی از این دوربین ها ندارد و شما به گفته خود بعد از حداکثر حدود یک هفته شناخت پیدا کرده اید اندکی جای تامل دارد. با شناختی که بسیاری از دوستان از آقای عطا عزیز دارند، ایشان دربسیاری موارد در این زمینه صاحب نظر هستند و با این دوربین و نسل قبلی آن کار کرده اند.
    *مقایسه نموداری همواه بین دوربین های هم نسل انجام می شود.
    *به مانند این سایت ، می توانم تعدادی لینک معرفی کنم که برتری را به طرف D7100 داده اند، ولی بازهم می گویم مقایسه بین دو نوع متفاوت کاملا اشتباه است.
    *شما یک لنز از رده D خریده اید و به کامنت ها توجه نمی کنید، برای تست سیستم فوکوس باید لنز بهتری استفاده کنید.
    *تنوع لنز موجود و امکان خرید لنز در ایران برای کدام مدل بهتر است؟؟
    *مجموعه ای از عوامل یک دوربین را حرفه ای یا نیمه حرفه ای می کنند مانند امکانات عایق اب و هوایی، ویو فایندر بزرگتر، امکان دسترسی سریع تر به قابلیت ها توسط کلید، عمق رنگ، دینامیک رنج وسیعتر، عمر باطری بالاتر، سیگنال به نویز،...

*و آخر کلام، دوست عزیز شما که اینقدر بر اساس منحنی ها و به گفته خود تجربیات به سونی a6000 علاقه داشتید، چرا دوربین نیکون دی ۷۱۰۰ خریدید؟؟؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    80

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست گرامی مطمئنا بعد از مدتی کار کردن با D7100 متوجه برتری بی چون و چرای این دوربین به a6000 خواهید شد و مواردی که ذکر کردم و همچنین قدرت و کیفیت این دوربین رو بیشتر درک خواهید کرد. این نمودارها چیزی رو به اثبات نمی رسونند.

موفق باشید.
    بله همین طوره ان شاالله

بنده هم چند روزه این دوربین رو دست گرفتم، نباید زود قضاوت کنم...
    ممنون شما و همه دوستان از نظرات و وقتی که گزاشتید

دو تا سوال
    1- سرعت مناسب رم برای این دوربین چنده؟ من یه رم با سرعت 40 دارم، احساس میکنم ضعیفه
    2- با کنترول نویز، شارپ بودن این دوربین یکم مشکل دارم، درحالت عادی از سیستم کاهش نویز دوربین استفاده میکنید؟
    شارپنس رو نباید یه مقدار زیاد کرد؟
    ata_m3 و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

بله همین طوره ان شاالله

دو تا سوال
    1- سرعت مناسب رم برای این دوربین چنده؟ من یه رم با سرعت 40 دارم، احساس میکنم ضعیفه
    2- با کنترول نویز، شارپ بودن این دوربین یکم مشکل دارم، درحالت عادی از سیستم کاهش نویز دوربین استفاده میکنید؟
    خواهش میکنم. می تونید از رم های با سرعت بالاتر استفاده کنید مثل سری extreme pro شرکت Sandisk که 60MB/s سرعت دارند.

معمولا رم سرعت 40 هم برای این دوربین جوابگو هست اگه از برندهای معتبر و کلاسهای بالاتر مثل کلاس 10 یا U1 یا U3 باشه.

در مورد کنترل نویز می تونید NR یا همون Noise Reduction رو روشن کنید اما توجه داشته باشید که این گزینه هنگام عکاسی نجومی حتما باید خاموش باشد.
    در مورد picture control هم بسته به سلیقه تون می تونید از یکی از مدهای vivid، standard، portrait، landscape , ... استفاده کرده و سپس مود مورد نظر رو باز هم بر اساس سلیقه تون customize کنید مثلا شارپنس رو بیشتر کنید یا کنتراست رو کمتر کنید و ...

اینها کلا مسائلی هست که با کمی کار کردن عیار دوربین دستتون میاد و در دفعات بعدی در مدت زمان کمتری با اعمال تغییرات فوق می تونید به خواسته هاتون برسید.
    محمدحسن، peacekeeper، rezaAlishahi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

بله همین طوره ان شاالله

دو تا سوال
    به طور معمول بدنه هاي نيكون در اين سطح به صورت سنتي شارپنس و كاهش نويز و همچنين اشباع رنگ كمي اعمال مي كنند كه باعث ميشه براي تازه كارها تصاوير كمي بي روح تر از خروجي بعضي بدنه ها به نظر بياد.بعضي از افراد اقدام به منتشر كردن تنظيمات پيش فرض خودشون روي نت مي كنند به طور مثال لينك زير البته مربوط به d7000 است از طرف راكول.

Nikon D7000 User's Guide

در مورد سرعت حافظه بايد بگم كه حافظه هاي كلاس 10 معمول براي اكثر كاربردها كافي هستند فقط در هنگام فيلم برداري يا عكاسي پي در پي ممكن است مشكل ساز شوند.
    ata_m3، کوروش، محمدحسن و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

دوستان گلم يه سوال ديگه هم دارم
    من 80 درصد عكاسي سيله و سفيد ميكنم اينكه كيفيت سياه و سفيد اين دوربين چطوره خيلي واسم مهمه!!
    فوجي خيلي نظرمو لب كرد و صد البته لايكا مونوكروم ( غول آخر منه)
    اين نمودار ها هم كه يكي دايناميك بالاتر داره يكي سيگنال به نويز بالاتر همه خروجي خود دوربينن هست!؟ اينا همرو با برنامه ميشه درست كرد!؟

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhoseingh نمایش پست ها
    دوستان گلم يه سوال ديگه هم دارم
    من 80 درصد عكاسي سيله و سفيد ميكنم اينكه كيفيت سياه و سفيد اين دوربين چطوره خيلي واسم مهمه!!
    فوجي خيلي نظرمو لب كرد و صد البته لايكا مونوكروم ( غول آخر منه)
    اين نمودار ها هم كه يكي دايناميك بالاتر داره يكي سيگنال به نويز بالاتر همه خروجي خود دوربينن هست!؟ اينا همرو با برنامه ميشه درست كرد!؟
    داینامیک رنج بالای سنسور d7100 در هنگام تبدیل به عکس سیاه و سفید خیلی بدرد بخور هستش. البته دقت کنید که تبدیل عکس رنگی به سیاه و سفید کار تکینیکی است و نیاز به تجربه و دانش داره. تاپیکی به همین نام وجود داره که می تونه کمکتون کنه.

نسبت سیگنال به نویز و همچنین داینامیک رنج از ویژگی های سنسور هستند و ربطی به ویرایش تصویر ندارند ولی امکان نویز گیری و بهبود مناطق روشن و تاریک تصویر خصوصا در هنگام روتوش فایلهای RAW وجود دارد.
    ata_m3، Amirhoseingh، vahidameri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

تشکر کرده
    268

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    داینامیک رنج بالای سنسور d7100 در هنگام تبدیل به عکس سیاه و سفید خیلی بدرد بخور هستش. البته دقت کنید که تبدیل عکس رنگی به سیاه و سفید کار تکینیکی است و نیاز به تجربه و دانش داره. تاپیکی به همین نام وجود داره که می تونه کمکتون کنه.

نسبت سیگنال به نویز و همچنین داینامیک رنج از ویژگی های سنسور هستند و ربطی به ویرایش تصویر ندارند ولی امکان نویز گیری و بهبود مناطق روشن و تاریک تصویر خصوصا در هنگام روتوش فایلهای RAW وجود دارد.
    پس با اعتماد به نفس برم سمت همين دوربين!؟
    پنتاك كا ٥ ٢اس چطوره!؟ تو تست ها نويز و دايناميك بيشتري داشت

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhoseingh نمایش پست ها
    پس با اعتماد به نفس برم سمت همين دوربين!؟
    پنتاك كا ٥ ٢اس چطوره!؟ تو تست ها نويز و دايناميك بيشتري داشت
    دوست عزیز، مدت ها پیش مقاله ای می خواندم که عده ای جهت رسیدن به تصاویر شارپ تر در عکاسی سیاه و سفید، فیلتر anti aliasing سنسور دوربین های خود را حذف می کنند.
    در نیکون D7100 این فیلتر حذف شده است و نیازی به این تغییر نیست.

یک راه حل دیگر شاید تغییر بدنه های قدیمی و ارزانتر به بدنه مادون قرمز می باشد که در عکاسی سیاه سفید هم کاربرد دارد.

اگر فقط به دنبال عکاسی سیاه و سفید هستید بهتر است بیشتر تحقیق کنید.

تشکر کرده
    268

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaAlishahi نمایش پست ها
    دوست عزیز، مدت ها پیش مقاله ای می خواندم که عده ای جهت رسیدن به تصاویر شارپ تر در عکاسی سیاه و سفید، فیلتر anti aliasing سنسور دوربین های خود را حذف می کنند.
    در نیکون D7100 این فیلتر حذف شده است و نیازی به این تغییر نیست.

یک راه حل دیگر شاید تغییر بدنه های قدیمی و ارزانتر به بدنه مادون قرمز می باشد که در عکاسی سیاه سفید هم کاربرد دارد.

اگر فقط به دنبال عکاسی سیاه و سفید هستید بهتر است بیشتر تحقیق کنید.
    سلام
    داداش يعني چي از بيشتر تحقيق كنم!؟ از اين دوربين بهتر هم هست واسه كار من!؟

صفحه 71 از 125 نخستنخست ... 21 61 67 68 69 70 71 72 73 74 75 81 121 ... آخرینآخرین