صفحه 25 از 27 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 241 تا 250 , از مجموع 263
Like Tree409تشکر

موضوع: Nikon D5300

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط H@M!D نمایش پست ها
    سلام
    من تازکار هستم و میخواستم برای شروع کار این دوربین رو بخرم.
    میخواستم بپرسم لنز این دوربین قابل تعویض هست؟ و میشه هر لنزی روش انداخت؟
    اصلا این دوربین برای تازه کارها مناسب هست؟
    این دوربین با چه لنزی مناسب هست؟
    ممنون
    سلام
    لنز این دوربین قابل تعویضه - هر لنزی که برای مانت نیکون ساخته شده با این دوربین سازگاره یعنی لنز های خود شرکت نیکون + شرکت های سازنده لنز مستقل مثل سیگما و تمرون فقط چون این بدنه برای فوکوس کردن از موتور فوکوس لنز استفاده میکنه لنز های قدیمی تر که موتور فوکوس ندارند تنها به صورت فوکوس دستی روی این بدنه قابل استفاده هستند ( به طور کل تمام بدنه های سری 3000 و 5000 نیکون فاقد موتور فوکوس داخلی هستند )
    خرید لنز ارتباط مستقیم با نوع عکاسی داره ولی در حالت کلی برای شروع با هزینه پایین 18-55 و با هزینه متوسط و البته بهره وری بیشتر و بهتر 18-140 پیشنهاد میشه که لنز های همه کاره به حساب میان و در نهایت با پیشرفت و تمرین و سبک شناسی لنزی مناسب سبک عکاسیتون تهیه کنید ( که این مربوط به آینده است )
    دوربین خوبیه
    کوروش و H@M!D تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر آشنا H@M!D آواتار ها
    تشکر کرده
    1028

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    سلام
    لنز این دوربین قابل تعویضه - هر لنزی که برای مانت نیکون ساخته شده با این دوربین سازگاره یعنی لنز های خود شرکت نیکون + شرکت های سازنده لنز مستقل مثل سیگما و تمرون فقط چون این بدنه برای فوکوس کردن از موتور فوکوس لنز استفاده میکنه لنز های قدیمی تر که موتور فوکوس ندارند تنها به صورت فوکوس دستی روی این بدنه قابل استفاده هستند ( به طور کل تمام بدنه های سری 3000 و 5000 نیکون فاقد موتور فوکوس داخلی هستند )
    خرید لنز ارتباط مستقیم با نوع عکاسی داره ولی در حالت کلی برای شروع با هزینه پایین 18-55 و با هزینه متوسط و البته بهره وری بیشتر و بهتر 18-140 پیشنهاد میشه که لنز های همه کاره به حساب میان و در نهایت با پیشرفت و تمرین و سبک شناسی لنزی مناسب سبک عکاسیتون تهیه کنید ( که این مربوط به آینده است )
    دوربین خوبیه
    در مورد فوکوس که گفتین من چیزی متوجه نشدم. تقصیر خودمه چون علمشو ندارم.
    الان تو عکس زیر, تصویر بالا خیابون واضح و مرد بلور شده ولی در تصویر زیریش مرد واضح و خیابون بلور شده.
    این کارها با فوکوس خودکار انجام میشه یا فوکوس دستی؟
    الان من با دوربین Nikon D5300 18-55 AFP Digital Camera میتونم به صورت دستی و خواست خودم این مدل عکس بگیرم؟ منظورم اینکه توی یک عکس هر جا رو که خواستم بلور و سوژه دیگه رو واضح کنم؟
    بازم ممنون و شرمنده

تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

این کار هم با فوکوس دستی امکان پذیره و هم با فوکوس اتومات
    18-55 هم که نام بردین هم به صورت دستی این قابلیت رو داره و هم اینکه میتونید به صورت اتومات اینکارو از طریق نقاط فوکوس دوربین انجام بدین پس شدنیه.
    در مورد موتور فوکوس در برند نیکون لنز هایی که از علامت اختصاری AF-S استفاده میکنند ( این مورد شامل حال AF-P هم میشه ولی چون این سری تازه وارده و هنوز فراگیر نشده ما همون AF-S رو ملاک گرفتیم ) دارای موتور فوکوس هستند و روی بدنه های سری 3000 و 5000 به راحتی اتو فوکوس انجام میدن ولی کماکان به صورت دستی هم قابل استفاده هستند
    ولی اگه صرفا AF باشن برای فوکوس اتومات باید بدنه دوربینتون دارای موتور فوکوس داخلی باشه که شامل تمام فول فریم های نیکون و البت سری 7000 ( و البت سری 3 رقمی APS-C ) میشه
    سری 3000 و 5000 این موتور رو به صورت داخلی ندارن پس طبیعتا لنز های AF روی این بدنه ها به صورت اتومات فوکوس انجام نمیدن ولی به صورت دستی قابل استفاده هستند
    M.Nouri، Vahid5500 و H@M!D تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر آشنا H@M!D آواتار ها
    تشکر کرده
    1028

سلام
    چه کارت حافظه ای برای این دوربین مناسب هست؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام
    از دیروز به جرگه 5300 داران پیوستم
    چند سوال ابتدایی:
    بعد از انداختن محافظ ال سی دی درب ال سی دی چفت نمی شود.بخاطر ضخامت محافظ است؟
    چرا در هنگام عکاسی با لایو ویو 2 بار صدای چیلیک چیلیک شاتر می آید؟
    اصولا دوربین را رو به بالا در کیف باید گذاشت یا رو به پایین؟ (یعنی لنز کف کیف قرار گیرد.)

كاربر همراه mohsen.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2345

نقل قول نوشته اصلی توسط Sssmamnr نمایش پست ها
    با سلام
    از دیروز به جرگه 5300 داران پیوستم
    چند سوال ابتدایی:
    بعد از انداختن محافظ ال سی دی درب ال سی دی چفت نمی شود.بخاطر ضخامت محافظ است؟
    چرا در هنگام عکاسی با لایو ویو 2 بار صدای چیلیک چیلیک شاتر می آید؟
    اصولا دوربین را رو به بالا در کیف باید گذاشت یا رو به پایین؟ (یعنی لنز کف کیف قرار گیرد.)
    مبارک باشه
    1. بله به خاطر ضخامت هست
    2. به دلیل این هست که احتمالا اول فوکوس کشی از سیستم عادی و غیر لایو ویو انجام میشه که حرکت آینه اول یک بار اتفاق می افته و بعد وقتی فوکوس انجام میشه و شاتر رو فشار می دهید حرکت دوم آینه به خاطر ثبت عکس هست
    3. من معمولا دوربین بالا و لنز پایین می گذاشتم. ساختار خیلی کیف ها هم به همین شکل هست.
    Vahid5500 تشکر می‌کند.

كاربر جديد shahinnasiri آواتار ها
    تشکر کرده
    9

سلام دوستان لنز جدید 18-55 afp که اومده چطوره رو این مدل
    و اینکه یه لنز walkarround معرفی میکنین واسش

Sent from my iPhone using Tapatalk

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان . من یه دوربین نیکون 5300 دارم که مشکل مدت شازژر دارم حتی با گریپ هم که مدت شارژ رو دوبرابر میکنه حل نیمشه در لطفا راهنمایی کنین چه کار کنم.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط nopa نمایش پست ها
    سلام دوستان . من یه دوربین نیکون 5300 دارم که مشکل مدت شازژر دارم حتی با گریپ هم که مدت شارژ رو دوبرابر میکنه حل نیمشه در لطفا راهنمایی کنین چه کار کنم.
    بدون گریپ چند شات میزدین که کفاف گو نبوده؟ فیلمبرداری چقدر استفاده میکنین؟ مرور عکسها با خود دوربین هم تاثیر خودشو داره.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

سلام!

شاید سوالم خیلی بحث داشته باشه ولی گفتم شاید بتونم با استفاده از تجربیات اساتید و هنرمندان ، خصوصا صاحبان نیکون5300 با لنز 18-140، در وقت صرفه جویی کنم.

برای عکاسی از مراسم عاشورای امسال مثل سال های گذشته به روستا خواهم رفت.( ان شاء الله).

از اونجا که در این مراسم سرعت جابجایی عزاداران به دلایلی زیاد هست، غالبا در تنظیمات مناسب برای نوردهی و عمق میدان و... فرصتهای زیادی رو از دست دادم.

بطوریکه علیرغم شات های زیاد،بعد از بررسی عکس ها، عملا تعداد کمی برام جذابیت داره. جدای از کادربندی که داستانش از تنظیمات دوربین جداست.

حالا، از عزیزانی که تجربه دارند درخواست می کنم که بهترین تنظیمات برای این دوربین در چنین مراسم هایی با اولویت اهمیت عمق میدان بیشتر در کنار فوکوس دقیقتر و در کل "کاربردی ترین" تنظیمات برای چنین مراسم هایی که تحرک زیادی داره رو اعلام کنند.

البته می دونم که باید موضوع عکس هم مد نظر باشه، ولی اینبار قصد دارم از صحنه هایی عکس بگیرم که عمق میدان زیاد برام اهمیت بیشتری داره.

در مورد "هایپر فوکال" مطالب متعددی خوندم ولی عملا نتونستم به چیزی که مد نظرم هست، یعنی عمق میدان زیاد همراه با فوکوس و شارپنس راضی کننده برسم.

شاید توانایی لنز هم دخیل باشه.

لطف می کنید.

یک دنیا تشکر!
    WardeN تشکر می‌کند.

صفحه 25 از 27 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 آخرینآخرین