صفحه 15 از 27 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 150 , از مجموع 263
Like Tree409تشکر

موضوع: Nikon D5300

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

نقل قول نوشته اصلی توسط sinasignal نمایش پست ها
    مجددا ممنون از پاسخ های خوب همگی.

به اون چراغ سبز اعتماد نداشتم که بعد از فرمایشات ata_m3 عزیز و تست در حالت دستی دیدم دقیق عمل میکنه و دقت بهش توی مد دستی کمک قابل اعتمادیه

s.m.h.m شما چه مودی از فوکوس رو برای دامنه فوکوس بیشتر مناسب دیدی ؟ (جدا از مباحث عمق میدان)

Rangefinder عالی بود ممنون از شما mostafa_1366 عزیز (االبته برای من توی بخش a4بود نه a3)

اما یه تست کردم که نتیجه و مشکلاتم رو رو توی پست بعدی میزارم
    با سلام مجدد! راستش هنوز دوربین رو در موقعیتهای سختی که میتونه برای فوکوس چالش داشته باشه امتحان نکردم. ولی با امتحان مد های مختلف در شرایط معمولی هم دچار مشکل نشدم. در فواصل کانونی مختلف هم هیچ مشکلی نداشتم.
    تصورم اینه که ، اگه برای فوکوس نقطه ای هدف خاصی نداشته باشید، همون حالت 39 نقطه ای باید گزینه بهتری باشه.باز هم دوستان باتجربه تر، پاسخ معتبرتر رو خواهند داد.
    قبل از خرید این دوربین خیلی تحقیق کردم و تا لحظه آخر انتخابم همچنان تردید داشتم. یقین داشتم که دی اس ال آر با دوربین قبلیم متفاوته، ولی باید بگم که با حساسیت زیادم به نویز و سرعت در عکاسی از خانواده که باعث خستگیشون نشه، باز هم تصور چنین عملکردی رو از این دوربین نداشتم. سریع و کم نویز!
    تشکر از همه!

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

نقل قول نوشته اصلی توسط sinasignal نمایش پست ها
    من یه شی رو با کنتراست قابل تفکیک از پس زمینه و با فاصله حدود یک متر قرار دادم و با یک مشخصات ثابت در دو مود فوکوس دستی و اتو عکس برداری کردم.
    فوکوس اتو بازم نتیجه خوبی بهم نداد ولی طبق فرمایش دوستمون( ata_m3 )در مود دستی و با اعتماد به چراغ سبز عکسم قابل قبول شد عکس هارو ضمیمه میکنم (کراپ شده و کامپرس شده که سریع مشاهده کنید) حالا سوالم اینه مگه فوکوس 39 نقطه ای نیستش چرا توی مود اتو فقط نقاط کمی فوکوس شده ولی با همون عمق میدان توی دستی فوکوس بهتره ؟ (احساس میکنم مود فوکوسم درست نیست .مود رو از زمان خرید تغییر ندادم)

مود فوکوس اتو (به خودکار صورتی دقت کنید)

مود دستی
    سلام!
    مطمئنید که فوکوس در وضعیت39 نقطه ای بوده.؟ چون پیش فرض کارخانه روی 39 نقطه ای نیست. با توجه به اینکه گفتید از زمان خرید دوربین، تنظیمات رو تغییر ندادید.
    حالت عکسبرداریتون چی بوده؟ اتومات یا سایر موارد؟ برای این می پرسم که من هم امتحان کنم و نتیجه رو ببینم.
    اگه تو یکی از حالتهای اتومات عکسبرداری کردید، این حالت قابل پیش بینیه. چون خود لیوان هم عمق داره و نقاط فوکوس رو تغییر میده. احتمالا بحث دیافراگم و فاصله کانونی لنز نقشی نداره؟ فکر کنم هرچی دیافراگم بازتر باشه، نقاط فوکوس حساسیتش بیشتر بشه.
    من هم منتظر نظر دوستان با تجربه هستم.
    sinasignal تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    52

سلام

دوستان با شاتر 1/10 و فلش و اف 5.6 من تو چندتا از عکسام حالت لرزش دارم و بعضی جاهای تصویر دوتایی و سایه دار شده (تو کراپ 100% قابل مشاهدس) این اتفاق توی این سرعت شاتر یه مورد عادی هست؟

دوربین تو دست عکس میگیرم و لرزش خاصی توی دستم حس نمیکنم اما محو شدگی دارم

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط club2energy نمایش پست ها
    سلام

دوستان با شاتر 1/10 و فلش و اف 5.6 من تو چندتا از عکسام حالت لرزش دارم و بعضی جاهای تصویر دوتایی و سایه دار شده (تو کراپ 100% قابل مشاهدس) این اتفاق توی این سرعت شاتر یه مورد عادی هست؟

سلام
    اگر سوژه متحرک باشد و فلاش به عنوان نور مکمل نه اصلی (نور محیط تا حدودی وجود داشته باشد) باشد احتمال لرزش در 90 درصد تصاویر هست. اگر سوژه ثابت باشد شاید 50 درصد تصاویر.
    اگر اشتباه میکنم اساتید اصلاح کنند.
    club2energy تشکر می‌کند.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط club2energy نمایش پست ها
    سلام

f رو کمتر کن، یه مقدار ایزو رو بالا ببر (فلش میزنی چندان هم لازم نیست) شاترت رو افزایش بده هیچ مشکلی نباید داشته باشی . 2 میلیون پول دادی این مشکلات رو نباید داشته باشی با این دوریبن
    club2energy تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط s.m.h.m نمایش پست ها
    سلام!
    مطمئنید که فوکوس در وضعیت39 نقطه ای بوده.؟ چون پیش فرض کارخانه روی 39 نقطه ای نیست. با توجه به اینکه گفتید از زمان خرید دوربین، تنظیمات رو تغییر ندادید.
    حالت عکسبرداریتون چی بوده؟ اتومات یا سایر موارد؟ برای این می پرسم که من هم امتحان کنم و نتیجه رو ببینم.
    اگه تو یکی از حالتهای اتومات عکسبرداری کردید، این حالت قابل پیش بینیه. چون خود لیوان هم عمق داره و نقاط فوکوس رو تغییر میده. احتمالا بحث دیافراگم و فاصله کانونی لنز نقشی نداره؟ فکر کنم هرچی دیافراگم بازتر باشه، نقاط فوکوس حساسیتش بیشتر بشه.
    من هم منتظر نظر دوستان با تجربه هستم.
    اره از همون اول روی 39 نقطه ای بود.
    حالت عکس برداری برام مهم نبود دقت نکردم. فکر کنم روی m بود چون همیشه دستی شاتر و دیاف تنظیم میکنم.
    f5.6 هستش

كاربر جديد
    تشکر کرده
    52

دوستان این عکس رو امشب از ماه گرفتم
    فعلا چون جایی نرفتم شوژه مناسبی برای عکاسی ندارم
    فقط شب به شب از ماه و آسمون عکس میگیرم

شاتر 1/320
    ایزو 100
    اپرچر 5.6
    فوکال 140

کراپ سنگینی هم روی تصویر انجام شده و شارپ تصویر بالا برده شده
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    taralius، sinasignal و Vahid5500 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    53

دوستان پیرو پست قبل یکی منو راهنمایی کنه واقعا مد اتوفوکوس گیج کننده شده واسم

این نمونه روی حتی رو حالت فوکوس center گذاشتم بازم به پای دستی نرسید

اتومات

دستی

ناگفته نماند اینطورم نیست که همیشه مود اتوفوکوس ایراد داشته باشه. 30تا 40% مواقع فوکوس 100% نمیکنه
    ویرایش توسط sinasignal : Monday 29 June 2015 در ساعت 04:35

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    43

فوکوس اتومات اسمش روشه و از اونجایی که سعی میکنه هوشمندانه عمل کنه بیشتر اوقات اشتباهاتی درش رخ میده که البته اسمشو نمیشه اشتباه گذاشت در واقع با ایده ای که شما در ذهن دارید مقایرت داره . دقت داشته باشید که رو همون حالت اتومات هم شما باید مواردی رو تحت کنترل خودتون نگه دارید تا به نتایج مطلوبی برسید

در عکسهایی که سوژه یک مورد هست فوکوس نقطه ای پیشنهاد میشه ، استفاده از فوکوس دستی به طوره قطع نتایج بهتری خواهد داشت . سیستم فوکوس ارزیابی هم مناسب برای سوژه های نزدیک به هم مثل همون لیوان

در رابطه با مشکل لرزش تصویره دوستمون club2energy باید بگم که لرزش با سرعت شاتر 1/10 تقریبا طبیعیه ، اما برای بهتر شدن وضعیت پیشنهاد میدم تو این شرایط اصلا دیاف رو نبندید چون خودش عاملیه برای کم کردنه سرعت جهت رسیدن به اکسپوزه درست اما چون بعید هست که شما این مورد رو نادیده گرفته باشید احتمال میدم که لنزتون در حالت زوم بوده که درصده لرزش رو بسیار بالاتر میبره

نکته: تو شرایطی که به هر دلیل لازم هست که سرعت شاتر رو زیره 1/20 بیارید و در صوردت نبودنه یا غیر قابل استفاده بودنه پایه از تایمره دو ثانیه به جای فشردن شاتر استفاده کنید و اگر احتیاج داشتید که سریع عکس بگیرید به جای پایین آوردنه سرعته شاتر ایزو رو بالا ببرید ، پیروز و سربلند باشید
    club2energy و sinasignal تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا sam32 آواتار ها
    تشکر کرده
    203

کاربر عزیز sinasignal من حس کردم عکس شما در حالت فکوس اتومات روی هیچ چیزی شارپ نیست یعنی اگر اتوفوکوس جایی عقب تر یا جلوتر از نقطه مورد نظر رو فکوس کرده باشه باز باید یه جایی شارپتر باشه تو عکس و اینکه تصور میکنم این عکس رو تو نور خیلی کم گرفتید که سیستم فکوس اتومات تو نور های کم یه مقدار به مشکل میخورن
    شما عکس با فکوس دستیتون رو از ویزور گرفتید یا لایو ویوچون از ویزور بعیده بتونید بدون کمک گرفتن از نشانگر فکوس خیلی بهتر از اتومات عکس بگیرید و حتما قبل از عکاسی در مود اتومات از اینکه رو چه حالتی هستید مطمئن بشید عکاسی در حالت فکوس ثابت از سوژهای متحرک و در حالت فکوس ممتد از سوژه های ثابت نتایج خوبی نداره
    sinasignal تشکر می‌کند.

صفحه 15 از 27 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ... آخرینآخرین