صفحه 3 از 16 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 159
Like Tree111تشکر

موضوع: دوستان نظر شما در مورد D40/D40x چیه ؟

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

پیش فرض پاسخ: دوستان نظر شما در مورد D40/D40x چیه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh_ghobadi نمایش پست ها
    سلام....
    دوست عزیز بحث ارادت داشتن به یک مدل یا برند خاص نیست ، توی این فروم همه من رو همه به طرفدار بودن برند سونی میشناسند.اما آدم گاهی باید تعصبات برندی رو یکمی کنار بگذاره ، حالا اگر من سرسختانه از کم نویز بودن سونی دفاع کنم به نظر زیاد منتقی نمیاد ، اگر بنده بگویم D40x یبا 815 هزار تومان ارزش خرید دارد ، کاملا اشتباه کرده ام . چراکه با این پول انتخاب های بسیار بهتری وجود دارد.انتخاب هایی که از نیکون دی 40 بسیار عالی تر هستند و با این دوربین قابل مقایسه نیستند.
    ممنونم جناب قبادی
    درست می فرمایید ؛ تنها مسئله اینه که برای پیدا کردن مدل مناسب کمتر توجه میشه که اون دوربین رو قراره چه کسی و برای چه کاری و در چه حدی استفاده کنه ؛ درسته که قیمت پارامتر مهم و موثری توی انتخاب و خریده اما چیز های مهم دیگری مثل ارگونومی هم هست .... ممکنه در حال حاضر همین d40x با همین قیمت کذایی بهترین انتخاب ممکن برای یه نفر باشه .... پس نمیشه اینقدر قطعی و کلی قضاوت کرد
    سوای از بحث رقابت و بازار یابی و .... هر مدلی برای تامین نیاز طیف خاصی از مصرف کنندگان عرضه میشه ...

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

اما در خصوص استفاده از ايزو بالا اصلا با كاوه موافق نيستم چرا ؟؟؟
    بابک حالا که فکر میکنم تا حدودی با حرف شما موافقم ،

اما چند مسئله :

اما در خصوص ايزو 3200 اين دوربين D40X بد نيست مقايسه اونو با ايزو 1600 دوربين 400d كنون ببينيد
    اول اینکه خود شما بهتر میدونی این سایت زیاد آزمایش های دقیقی نمیگیره و در شرایط متفاوت تست میگیره و به نظر من( البته ) زیاد مرجع مناسبی برای تست نیست.

راستش رو بگم جدیدا زیاد سایت های متفرقه رو مرجع مناسبی برای رفرنس دادن نمیدونم ، جایی که D40x را با Sony a100 و Canon 400D همرده و قابل رقابت میدونن و Sony a100 رو رقیب جدی Nikon D200 دیگه زیاد مراجع معتبری به حساب نمی ایند ، به نظرم تمامی دوستان در فروم عقیده دارند که نیکون ، D40x رو برای رقابت با D200
    نساخته است ...................................

اما با عکاسی با ایزو بالا موافقم اما تا چه حد ؟ من عکس های زیادی با ایزو 800 میگیرم ، اما با 1600 خیلی کم شاید به ندرت (امان از لزره گیر سر خود لنز های ما ) اگر هم با ایزو 1600 عکسی گرفتم پشت تلسکوپ بوده و برای عکاسی از اجرام آسمان ، شاید کمی کم سلیقه هستم ، اما با عکاسی با ایزو بالا کمی مشکل دارم ، نمیتونم این مورد رو به همه تعمیم بدهم و تبدیل بشه به قانون ، چون هر عکاسی بر حسب مکان و زمان تصمیم میگیره و در این جا به صحبت شما احتراممیزارم و نظر شما رو تایید میکنم و حرفم رو درباره ی کاربردی نبودن ایزو بالا پس میگیرم ، اماهنوز هم با ایزو 3200 مشکل دارم و به هیچ وجه ( من ) نمیتونم با این ایزو عکاسی کنم ، و اینکه بعد از عکاسی با ایزو 3200 حتما پروسسی روی عکس انجام میدهید که نویز عکس رو کاهش بدهید ؟ و عملا شارپنس عکس رو پایین میارید و عکس نسبتا سافتی خواهید داشت . اما ایا داشتن ایزو 3200 برتری است ؟ اگر میشه نظرتون رو در این باره بگین .

درست می فرمایید ؛ تنها مسئله اینه که برای پیدا کردن مدل مناسب کمتر توجه میشه که اون دوربین رو قراره چه کسی و برای چه کاری و در چه حدی استفاده کنه ؛ درسته که قیمت پارامتر مهم و موثری توی انتخاب و خریده اما چیز های مهم دیگری مثل ارگونومی هم هست .... ممکنه در حال حاضر همین d40x با همین قیمت کذایی بهترین انتخاب ممکن برای یه نفر باشه.... پس نمیشه اینقدر قطعی و کلی قضاوت کرد
    سوای از بحث رقابت و بازار یابی و .... هر مدلی برای تامین نیاز طیف خاصی از مصرف کنندگان عرضه میشه
    اول عرض کنم که در بازار ما مهم ترین چیز قیمت هست و هیچ چیز دیگری مهم تر از قیمت وجود نداره ....

بنده حاضرم این دوربین عزیزم رو با این ارگونومی عالی و قیافه ی خوشگل و ناز بدهم و یک عدد از اون دوربین های بد و بدون ارگونومی ( Canon Mark III ) بگیرم و یک میلیون تومان هم سر بدهم ، اگر جایی رو سراغ دارید لطفا راهنمایی کنید .....

ممکنه در حال حاضر همین d40x با همین قیمت کذایی بهترین انتخاب ممکن برای یه نفر باشه
    غیر ممکن وجود نداره .....در این زمان هر چیزی ممکن است .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................

هر مدلی برای تامین نیاز طیف خاصی از مصرف کنندگان عرضه میشه
    در این مورد هم کاملا با شما موافقم .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................

نمیدونم در ابتدای ورود D40 چه کسی این رو گفت که : این دوربین برای مصرف کنندگان حرفه ایD200 یک بک آپ مناسب است ( به نظرم آرش عزیز بود )

اما هنوز هم با تمام باور و اعتقادم عقیده دارم قیمت 815 هزار تومانی برای این دوربین اصلا ارزش ندارد و پول خود را هدر دادن است............................................ ...... ............................................... .............................. .................................. ................................................. .............................................. ............... . ..................... . .................................... ........................
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

اماهنوز هم با ایزو 3200 مشکل دارم و به هیچ وجه ( من ) نمیتونم با این ایزو عکاسی کنم ، و اینکه بعد از عکاسی با ایزو 3200 حتما پروسسی روی عکس انجام میدهید که نویز عکس رو کاهش بدهید ؟ و عملا شارپنس عکس رو پایین میارید و عکس نسبتا سافتی خواهید داشت . اما ایا داشتن ایزو 3200 برتری است ؟ اگر میشه نظرتون رو در این باره بگین .
    نمیدونم در ابتدای ورود D40 چه کسی این رو گفت که : این دوربین برای مصرف کنندگان حرفه ایD200 یک بک آپ مناسب است ( به نظرم آرش عزیز بود )

...[/B]
    بستگي داره كاوه جان
    بستگي به اين داره كه اين ايزو 3200 فقط اسميه يا نه واقعا كاربرديه
    سئوال: اگر 1D MarkIII داشتيد باز هم از ايزو 3200 استفاده نميكرديد؟؟؟؟؟؟

بايد ديد ايزو 3200 اين دوربين D40X كاربرديه يا فقط افه است. من چند تا عكس ديدم كه خوب بودن اگر پيداشون كردم آدرس ميدم اما بايد منتظر سايت هاي ديگه هم بود تا ببينيم نتيجه اونا چيه

سئوال: آيا در عكسهايي كه با ايزو 800 يا 1200 ميگيريد بازهم نويز ريداكشن نميكنيد؟ اگر ميكنيد كه كه مشكل همچنان باقيست و شارپنس رو فدا كرديد . اصلا شارپنس بالا يا بيش از حد چقدر مهمه؟

كلا عكس بدون پست پروسس رو از خيالتون بزوداييد (چه ايزو 10000 باشه چه 100 )و بدونيد هر پروسسي مقداري شارپنس رو تحت شعاع قرار ميده اگر دقت كرده باشي شارپ سازي جزو ملزومات روند كاريه اگر باورتون نميشه از آقاي روشن بپرسيد. پس هر پروسسي تا حدودي عكس رو سافت ميكنه حالا درسته قبول دارم كه كاهش نويز تاثير بيشتري روي سافت شدن عكس داره اما آيا تمام عكسها بايد حتما شارپ باشن راه دور نريم بريد تو سايت عاشوري نيا ببينيد چند تا از عكسهاش شارپنس عالي دارن؟ شارپنس خوبه اما نون شب عكاس نيست اصلا بعضي عكسها لازمه يكم سافت باشن يا شارپنس بالايي نداشته باشن مثلا اون عكس "همراه"(دوتا پرنده وسط نيزار ها در حال پرواز بودن) عاشوري نيا اگر شارپنس بالايي داشت اصلا دلچسب نبود. يا پرتره نبايد شارپنس بالا داشته باشه.

مدتيه ميبينم اين شارپنس بدجوري افتاده تو جونمون خدا كنه همديگرو با هاش زخمي نكنيم
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

تشکر کرده
    14101

سلام.....

سئوال: اگر 1D MarkIII داشتيد باز هم از ايزو 3200 استفاده نميكرديد؟؟؟؟؟؟
    با قاطعیت عرض میکنم که نه ، شاید از هر 100 شات 5 شات

میدونی بابک جان شاید ایراد از نوع عکاسی من باشه ، من یک اعتقادی دارم عکاس وقتی شاتر رو فشار میده داره دیدش از محیط اطرافش رو نشون میده ، حالا این دید یا زشت یا زیبا ، شارپ یا سافت ، واید یا تله ، رنگی یا B&W ، این دید میتونه هر جور باشه ، نه من و نه شما هیچ گاه نمیتونیم خودمون رو پشت چشم های عکاس بزاریم و با چشم های اون محیط رو ببینیم .چون این دید به تعداد 7 میلیارد آدم روی کره ی زمین متفاونه مثل اثر انگشت میمونه ، حالا اگر من نسخه بپیچم که شارپ خوبه و یا سافت ، واید خوبه یا تله ، رنگی خوبه یا B&W ، کاملا در اشتباه به سر میبرم ، ختی اگر تمام کارشناس های دنیا جمع بشوند و به یک عکاس بگن این عکس شما خوب باید سافت تر میبود به نظرم اشتباه ( با موارد تکنیکی و اشتباهات در پروسس کاری نداریم البته ) چون اون عکاس داره محیط رو اینطور میبینه ، مثل یک آدمی که چشم هاش آستیگماته ( مثل من ) و وقتی عینک رو برداره همه چیز براش سافت و ملایم حلا وقتی عینک رو میزنه دنیا اینقدر شارپ میشه که شاید گوشه های تصویر چشمشو بزنه.

من اصلا اصراری ندارم که شما یا دوستان و یا دیگران حتما باید عکس های شارپی بگیرید و این بهترین نوع عکس است ، اصلا و اگر خدای نکرده همچین برداشتی داشتین باید معذرت بخوام ، من نه در اون حد از سواد و تکنیک هستم که بخوام توصیه ای برای دوستان داشته باشم و نه این اجازه رو به خودم میدم.

اگر یادتون باشه مدت ها پیش بحثب بر سر پروسس عکس بود و بنده در اون بحث از طرفداران سر سخت پروسس بودم و هنوز هم بر این اعتقادم استوارم ، عکس بدون پروسس بسیار آزار دهنده است ، اما جدیدا به یک دیدی رسیدم که شاید اشتباه باشه و دوستان اگر اشتباه میکنم لطفا راهنمایی کنند.جدیدا سعی میکنم عکی هام به دید انسان نزدیک تر باشه و چیزی نباشه که ناظر رو به شک بندازه که این یک عکس یا یک نقاشی . عکس هایی هم که پروسس و دستکاری زیادی دارند رو هم دارم اما سعی میکنم عکس هام زیاد غیر طبیعی نباشه

بستگي به اين داره كه اين ايزو 3200 فقط اسميه يا نه واقعا كاربرديه
    حتما کاربردیه ، اما نه اینکه تمام عکس هامون رو با ایزو 3200 بگیریم ، کی رو سراغ دارید که همه ی عکس هاش رو با ایزو 3200 میگیره ؟ خوشحال میشام ببینمشون ، اما من هزاران عکاس رو دیدم و میشناسم که با ایزو 50 و 100 عکاسی میکنند.........

بايد ديد ايزو 3200 اين دوربين D40X كاربرديه يا فقط افه است. من چند تا عكس ديدم كه خوب بودن اگر پيداشون كردم آدرس ميدم اما بايد منتظر سايت هاي ديگه هم بود تا ببينيم نتيجه اونا چيه
    من هم چند عکس خوب در ایزو های بالا از این دوربین دیدم و حرف شما رو کاملا قبول دارم که رفتار نویزی خوبی داره ، اما رفتار نویزی خوب و قابل قبول یعنی در حد همون ایزو 3200 ، نه مثل سونی که ایزو 800 نویزش مثل 1600 کنونه

سئوال: آيا در عكسهايي كه با ايزو 800 يا 1200 ميگيريد بازهم نويز ريداكشن نميكنيد؟ اگر ميكنيد كه كه مشكل همچنان باقيست و شارپنس رو فدا كرديد . اصلا شارپنس بالا يا بيش از حد چقدر مهمه؟
    من در 70% از عکس هام نویز ریداکشن دوربینم روشنه ( زیاد هم جوگیر شارپنس نیستم به خدا )

كلا عكس بدون پست پروسس رو از خيالتون بزوداييد
    بنده با شما موافقم ، میتونم رفرنس بدم از یکی از پست های خودم که عرض کرده بودم پست پروسس در عکاسی دیجیتال همان حکم ظهور و چاپ رو در عکاسی نگاتیو دارد . بنده مدت هاست این موضوع را از خیالم زدودم اگر نیاز بود بفرمایید تا عین مطلب رو براتون نقل کنم....

پروسس خواه یا ناخواه بر روی شارپنس تاثیر میگذارد و اگر دوست دار عکس هایی هستیم که شارپ تر باشد به دوستان پیشنهاد میدم زیاد از ایزو بالا استفاده نکنند چراکه برای رفع نویز عکس مجبور میشوند از شارپنس عکس خودشون کم کنند ، اگر دنبال تصاویر ملایم و سافت هستند اشکالی در استفاده از ایزو 6400 هم نیست چراکه به خواستگاه اونها نزدیکه و زیاد زحمتی متحمل نمیشوند.

راه دور نريم بريد تو سايت عاشوري نيا ببينيد چند تا از عكسهاش شارپنس عالي دارن؟
    بنده باز هم سخن شما را تایید میکنم ( هرچند نیاز به تایید بنده نیست ) آرش هم چون عکاس خوش فکریه و دید خوبی داره ، هم عکس های شارپ داره و هم عکس های سافت مثل نمونه ای که مثال زدید که بسیار زیبا بود ، اگر غیر این بود باید شک میداشتیم.....من دید آرش رو خیلی میپسندم و بارها به خودش هم گفتم که دوست دارم دیدم مثل اون باشه ( حالا میاد میگه من کسی نیستم و از این حرفا اما من دید آرش رو میپسندم حالا هرجور باشه چون به ایده ال من نزدیکه )

مدتيه ميبينم اين شارپنس بدجوري افتاده تو جونمون خدا كنه همديگرو با هاش زخمي نكنيم
    انشالله که اینطوره ، تازگی ها جو فروم به سوی صمیمیت و نزدیکی و اظهار نظر های کارشناسی پیش میره و بچه ها سعی میکنند اظهار نظر الکی نکنند.بنده هم سعی کردم یکمی از تعصبات برندی و اظهارات غیر علمی اجتناب کنم

سوال : بابک جان حاضری D70 رو بفروشی و یک D40x ناز و گوگولی بخری ؟

اما هنوز هم با تمام باور و اعتقادم عقیده دارم قیمت 815 هزار تومانی برای این دوربین اصلا ارزش ندارد و پول خود را هدر دادن است
    ویرایش توسط Kaveh Ghobadi : Tuesday 8 May 2007 در ساعت 17:45
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا sameris آواتار ها
    تشکر کرده
    26

به نظرمنم داشتن ایزو 100 و 4 مگاپیکسل افزایش رزولوشن ارزش این اضافه پرداخت حدودا 200 دلاری رو نداره (پرداخت 800 دلار) ...
    در حال حاضر فکر کردن در مورد D40 بهتره تا D40X

فکر کنم تو سایتی که رفته بودم ، این مدل رو از لحاظ قیمت تو رده آلفا100 و دی 400 قرار داده بود ، نه از نظر عملکرد و کارایی ...
    :biggrin:
    ظاهرا باید یه مدت صبر کنیم تا این مدل افت قیمت خودشو داشته باشه تا به قیمت واقعیش برسه .
    راستی عکسباران هم تازگی این مدل رو آورده . کسی قیمتشو نداره ؟

سوال : لنز کیت جدید AF-S DX 18-55 mm F3.5-F5.6 G II نسبت به مدل قبلیش چه فرقی کرده ؟
    کسی تا حالا این دوتا رو مقایسه کرده ؟
    ثامر مسعودی
    Nikon D5100 + NIKKOR AF-S DX 18-55 VR

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

اين بحثا خوبه...
    ولي گمان مي*كنم اين قيمت زيادي كاذب باشه...
    وقتي دي 80 نيكون 850 تومان باشه!...
    احتمالا تا هفته*هاي آينده دي 40 ايكس رو ميشه حدود 700 هزارتومان و يا كمتر خريد...
    اون موقع ميشه روش حسابي فكر كرد....
    اين دوربين قراره جايگزين دي 50 بشه... يقينا قيمت اون بسيار بسيار افت خواهد كرد و جذاب خواهد شد.
    اما فعلا با اين قيمت زياد توصيه كردني نيست... نه اينكه بد باشه... ولي 800 هزارتومان نميارزه!
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

سوال : بابک جان حاضری D70 رو بفروشی و یک D40x ناز و گوگولی بخری ؟

[/B]
    والا فكر كنم قبلا يه جا نوشتم
    من دوربينم رو فعلا آپگريد نميكنم اگر هم بكنم موقعي ميكنم كه تفاوت زيادي با دوربين حال حاضرم داشته باشه مثلا دوربيني بياد كه دايناميك رنج 10 استپ قابل تنظيم داشته باشه يا ايزو 6400 اون مثل ايزو 800 دوربين كنونيم عكس بگيره پس فعلا صبر ميكنم تازه من ميتونم تو مدلهاي فوجي انتخاب داشته باشم لذا قطعا بخاطر 10 مگا پيكسل ويكم نويز بهتر D40X نميگيرم ولي اين ربطي به مدل دوربين نداره چون S5 و d200 و D80 هم نمي گيرم
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

تشکر کرده
    14101

سلام....

ضمن تایید همیشگی فرمایشات آرش عزیز ، به نظرم اگر این دوربین به قیمتی در حدود 500 تا 600 هزار تومان برسد ، جای بحث دارد و به نظرم یکی از پیشنهادات همیشگی برای دوستانی باشد که بدنبال یک D-Slr خوب و با قیمت مناسب هستند . اما در حال حاضر این قیمت زیاد جذاب نیست و تا حدودی گران قیمت است....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر آشنا sameris آواتار ها
    تشکر کرده
    26

با سلام مجدد

تو سایت WhatDigitalCamera یه ریویو در مورد D40X نوشته بود که طبق اون ...
    ظاهرا تولید مدل D40 متوقف نخواهد شد . و اصولا تولید D40X برای جایگزینی با D40 نیست :
    "The D40x is not a replacement for the D40' and 'it's the differences that make the difference "

نیکون داره با تولید مدل جدیدتر ، فاصله ایجاد شده بین دو مدل D80 و D40 رو به نحوی پر می کنه .
    "Yet Nikon resolutely insists the D40 is set to stay and the D40x will fill 'a gap' in their product range somewhere between the D40 and D80 "
    مقاله اصلی رو میتونید از اینجا بخونید :
    http://www.whatdigitalcamera.com/equ...D40x_11444.php
    بنابراین نباید توقع داشت که قیمت D40X به پای قیمت D40 برسه . که اگه زمانی هم این طور بشه ، مدل D40 هم به همون اندازه افت قیمت خواهد داشت .
    در حال حاظر به نظر من ، اختلاف قیمت بین 100 تا 150 هزار تومن بین این دو مدل منطقی به نظر میرسه . ولی 580 کجا و 815 ....

به هر حال باید فعلا صبر کرد ، که به قول شاعر " گر صبر کنی زغوره D40X ... ببخشید ، حلوا سازی ."
    این D40X هم بدجوری هوش و حواس ما رو برده
    :biggrin:
    ثامر مسعودی
    Nikon D5100 + NIKKOR AF-S DX 18-55 VR

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

متاسفانه بعضي از دوستان قبل از خواندن بقيه ي پست ها مطالبشونو مي نويسن .

همون طوري كه قبلن هم عرض كردم قيمت اين دوربين با لنز 55-18 در ينگه دنيا حدود 650 دلاره و تجربه ثابت كرده كه به غير از موارد خاص ( كمياب و تقاضاي كم و ابتداي ورود كالا به بازار و ... ) قيمتهاي اينترنت با دلار 1000 تومان يا كمي كمتر در ايران قابل دسترسه. بنابر اين قيمت 650 تومني اين دوربين با لنز در ايران دور از انتظار نيست.

راستي من ديروز يك سري به نمايشگاه زدم. نورنگار اين دوربينو آورده و با همون لنز در دوران نمايشگاه مي فروشه ( يادم نيست گفت 750 يا 770).

اگه يادتون باشه كيت D80 رو هم اوايل كه اومده بود نزديك 1.400 مي فروختند. ديروز گفتند 1.150 ;)

صفحه 3 از 16 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین