صفحه 6 از 16 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 159
Like Tree111تشکر

موضوع: دوستان نظر شما در مورد D40/D40x چیه ؟

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: دوستان نظر شما در مورد D40/D40x چیه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    خيلي ممنون از تذكرتان
    از آقاي غفاري هم متشكرم
    درباره LCD كوچكتر دوربين هاي SLR چرا در دوربين هاي جديد مثل D40 ، D40x و ... LCD حذف شده است ؟ آيا تاثير زيادي روي قيمت دوربين ميزاره يا اينكه استفاده كمي از اين LCD مي شه ؟
    در ضمن يه سؤال ديگه هم داشتم سنسور D40x ظاهرا با سنسور D80 , D200 و با اجازه آقاي قبادي با A100 سوني يكيه آيا دليل تفاوت كيفيت اين دوربين ها به خاطر پردازشگر دوربين هاست يا دليل ديگري داره ؟
    در مورد قيمت D40x با آقاي قبادي موافقم چون آخرين قيمتي كه داشتم 720 يا 750 بود اگه اين قيمت پايه اين دوربين دوام پيدا كنه فكر مي كنم انتخاب دوربين هاي هم رده D40x در برند كنون (350D با قيمت 580 يا 400D با قيمت 720 ) مناسبتر باشه ؟
    اول اینکه متاسفانه این برداشت اشتباه است.سنسور های استفاده شده در این دوربین ها کاملا متفاوت هستند.بنده برای اطمینان بیشتر از تعمیرگاه مرکزی شماره یفنی اونها رو گرفتم و سه شماره ی متفاوت بود.

سنسور موجود در D200 با سنسور D80 وA100 کاملا متفاوت است ، حتی اختلاف قیمت زیادی با هم دارند، و سنسور این دو با سنسور موجود در D40x نیز کاملا متفاوت است ، سنسور D40x یک سنسور جدید تر است و ارزان تر.اما همه ساخته ی سونی هستند.اینکه این سنسنور ها کاملا متفاوت است رو بنده بارها گوشزد کرده ام...

اما به نظرم بنده D40 از D40x برتر و بهتر و ارزش پرداخت بسیار بیشتری دارد.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط persian نمایش پست ها
    کد:
    درباره LCD كوچكتر دوربين هاي SLR چرا در دوربين هاي جديد مثل D40 ، D40x و ... LCD حذف شده است ؟ آيا تاثير زيادي روي قيمت دوربين ميزاره يا اينكه استفاده كمي از اين LCD مي شه ؟
    در ضمن يه سؤال ديگه هم داشتم سنسور D40x ظاهرا با سنسور D80 , D200 و با اجازه آقاي قبادي با A100 سوني يكيه آيا دليل تفاوت كيفيت اين دوربين ها به خاطر پردازشگر دوربين هاست يا دليل ديگري داره ؟
    در مورد قيمت D40x با آقاي قبادي موافقم چون آخرين قيمتي كه داشتم 720 يا 750 بود اگه اين قيمت پايه اين دوربين دوام پيدا كنه فكر مي كنم انتخاب دوربين هاي هم رده D40x در برند كنون (350D با قيمت 580 ) مناسبتر باشه ؟
    به طور مسلم حذف ال سی دی وضعیت موجب پایینتر امدن قیمت میشود. یک مسئله که باید در نظر گرفت این است که بازار هدف این دوربینها کسانی هستند که از دوربینهای کامپکت به سمت اس ال ار میایند و عموما استفاده از ال سی دی اصلی برای تنظیمات و همچنین دیدن عکسها برایشان عادی شده.
    در مورد قیمت هم باید دی40 ایکس پایینتر بیاید و تفاوت دو مدل دی 40 و 40 ایکس تنها برای 4 مگاپیکسل اضافه تر منطقی به نظر نمی اید.

کاوه جان فکر کنم منهم با شما موافقم که تفاوت قیمت این دو زیاد است ولی اگر قیمت دی40 ایکس منطقی تر بشود انتخاب خوبی خواهد بود به خصوص برای دو دسته یک دسته انهایی که تازه وارد دنیای اس ال ار میشوند و هیچ سرمایه گذاری روی لنز ندارند و دوم به عنوان دوربین بک اپ برای حرفه ای ها.
    در مورد انتخاب 350 دی نسبت به دی 40 ایکس هم هر کس باید به نیازهای خودش نگاه کند اما یک مسئله که عموما نادیده گرفته میشود تفاوت کیفیت دو کیت لنز نیکون و کنون است که خیلی با هم فرق دارند ولی به خاطر اینکه هر دو 55-18 هستند عموما به یک چوب رانده میشوند.
    شاید یکی دیگر از دلایل حذف LCD موضوع ارگونومی و طراحی باشه، مونیتور های دوربین های D-Slr ( به غیر از چند مدل ) کاربردی غیر از دیدن هیستوگرام و مرور عکس ها نداشتند.وقتی سونی تصمیم به حذف آن گرفت به سابقه ی خود در تولید LCD هایی با رزلوشن بالا مینداخت.دوستان دیده اند که مونیتور سونی در نور مستقیم و شدید خورشید باز هم خوانا و با دقت است، بعد اینکه ابعدا مونیتور ها زیاد شد و دیگر جایی برای آنها باقی نماند و اینکه بالای بدنه ( در سونی ) دو گردونه وجود دارد و دیگر عملا جایی برای آن وجود نداشت، سایر کمپانی ها هم با مشکلاتی از این دست مواجه شدند ، کمبود فضا و طراحی های پیچیده تر ، که باعث میشود قیمت تمام شده هم بسیار پایین بیاید ، وگر نه خود LCD قیمت چندانی ندارد ، مسائل طراحی و مونتاژ و ارگونومی باعث حذف این شده است.به نظرم کلر بدی هم نیست ، شما مجبور بودید بالای دوربین ( به غیر از مدل هایی مثل 350 کنون و ... ) رو ببینید و یک فضای خوب رو اونجا از بین برده بود.

بنده با حذف این LCD مشکلی نداشتم و به نظرم دیگران هم مشکلی نخواهند داشت.......
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

Question پاسخ: دوستان نظر شما در مورد D40/D40x چیه ؟

در مورد انتخاب 350 دی نسبت به دی 40 ایکس هم هر کس باید به نیازهای خودش نگاه کند اما یک مسئله که عموما نادیده گرفته میشود تفاوت کیفیت دو کیت لنز نیکون و کنون است که خیلی با هم فرق دارند ولی به خاطر اینکه هر دو 55-18 هستند عموما به یک چوب رانده میشوند.
    در زمينه لنز نظر شما در مورد كيفيت لنزه يا گستردگي استفاده از لنز كه D40x در اين مورد كمي ضعيف تره ؟
    در ضمن مگه رو لنز هاي سيكما نميشه حساب باز كرد . چون فكر مي كنم براي D40x هم لنزهاي خوبي داشته باشه ؟
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

کد:
    زمينه لنز نظر شما در مورد كيفيت لنزه يا گستردگي استفاده از لنز كه D40x در اين مورد كمي ضعيف تره ؟
    در ضمن مگه رو لنز هاي سيكما نميشه حساب باز كرد . چون فكر مي كنم براي D40x هم لنزهاي خوبي داشته باشه
    منظورم تفاوت کیفیت کیت لنزهای دو دوربین است. میدونید که هر دو دوربین یعنی 350 دی و 40 دی کیت لنز 55-18 دارند که کیفیت کیت لنز دی 40 به گواهی دوستان دارنده و همچنین رویوها بالاتر است.
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    60

یه مساله جدی !!!!!!!!

خب به سلامتی من رفتم امروز نیکون دی 40 رو خریدم ! خیلی هم راضی هستم ازش ولی با همه اینها یک مساله ای ذهن منو به شدت مشغول کرده . امیدوارم اینجا بتونیم حلش کنیم و روش بخث کنیم ! مشکل اینه که چند روز قبل از خرید این دوربین یکی از شما بهم گفت برم از نمایندگی اصلی نیکون بخرم . خب من رفتم و قیمت 570 تومن به من گفتن . از جایی که خودم خریدم 530 تومن قیمت داد ! یعنی 40 هزار تومن اختلاف . اما مشکل از اونجایی پیدا شد که این دوستمون به من گفت جنس تقلبی مواظب باش بهت ندن ! وقتی پرسیدم جنس تقلبی چطوریه ؟ گفت دفترچه هاش همه به زبون چینی نوشته شده ! البته بعدش تصحیح کرد و گفت اینها Refurbished شده هستن و دلال های ایرانی اینها رو وارد میکنن . وقتی به فروشنده زنگ زدم و دلیل خواستم گفت دفترچه انگلیسی نداره اما کپیشو داریم فراموش کردم بهتون بدم !!!!! از آقای هژیر آذر سوال کردم که گفتن اینها برای بازار ژاپن ساخته شده و مازاد بر تولید هستن اما نکته اینجاست که خط ژاپنی بطور عمودی هست و خط چینی افقی !!!!!! وقتی هم دوربین رو روشن کردم زبان دوربین چینی بود و کلی طول کشید انگلیسیش کردم .
    در ضمن سی دی های همراهش هم به زبون ژاپنی یا چینی هست . حروف اجق وجق ! روش نوشته : JPN که نمیدونم منظورش ژاپنیه ؟؟؟

حالا سوال من اینه : آیا دوربینی که من خریدم ایراد داره و یک جنس مورد داره ؟ از کجا میتونم مطمئن بشم که دوربینی که خریدم اصل هست ؟ گو اینکه گارانتی دوربین رو هم خود همون شرکت تقبل کرده و کارت گارانتی برجسته با تاریخ و چسب و هولوگرام داده بهم . محتوای دوربین کامله . جعبه هم رنگش طلایی و مشکی هست . سریال و همه مشخصاتش هم کنارش هست . همه چیزشم تست کردم و درست بود و مشکلی نبود . نظر شما در این باره چیه ؟؟؟؟
    ویرایش توسط sshiiva : Wednesday 11 July 2007 در ساعت 22:52 دلیل: اضافه

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط sshiiva نمایش پست ها
    یه مساله جدی !!!!!!!!

خب به سلامتی من رفتم امروز نیکون دی 40 رو خریدم ! خیلی هم راضی هستم ازش ولی با همه اینها یک مساله ای ذهن منو به شدت مشغول کرده . امیدوارم اینجا بتونیم حلش کنیم و روش بخث کنیم ! مشکل اینه که چند روز قبل از خرید این دوربین یکی از شما بهم گفت برم از نمایندگی اصلی نیکون بخرم . خب من رفتم و قیمت 570 تومن به من گفتن . از جایی که خودم خریدم 530 تومن قیمت داد ! یعنی 40 هزار تومن اختلاف . اما مشکل از اونجایی پیدا شد که این دوستمون به من گفت جنس تقلبی مواظب باش بهت ندن ! وقتی پرسیدم جنس تقلبی چطوریه ؟ گفت دفترچه هاش همه به زبون چینی نوشته شده ! البته بعدش تصحیح کرد و گفت اینها Refurbished شده هستن و دلال های ایرانی اینها رو وارد میکنن . وقتی به فروشنده زنگ زدم و دلیل خواستم گفت دفترچه انگلیسی نداره اما کپیشو داریم فراموش کردم بهتون بدم !!!!! از آقای هژیر آذر سوال کردم که گفتن اینها برای بازار ژاپن ساخته شده و مازاد بر تولید هستن اما نکته اینجاست که خط ژاپنی بطور عمودی هست و خط چینی افقی !!!!!! وقتی هم دوربین رو روشن کردم زبان دوربین چینی بود و کلی طول کشید انگلیسیش کردم .
    در ضمن سی دی های همراهش هم به زبون ژاپنی یا چینی هست . حروف اجق وجق ! روش نوشته : JPN که نمیدونم منظورش ژاپنیه ؟؟؟

حالا سوال من اینه : آیا دوربینی که من خریدم ایراد داره و یک جنس مورد داره ؟ از کجا میتونم مطمئن بشم که دوربینی که خریدم اصل هست ؟ گو اینکه گارانتی دوربین رو هم خود همون شرکت تقبل کرده و کارت گارانتی برجسته با تاریخ و چسب و هولوگرام داده بهم . محتوای دوربین کامله . جعبه هم رنگش طلایی و مشکی هست . سریال و همه مشخصاتش هم کنارش هست . همه چیزشم تست کردم و درست بود و مشکلی نبود . نظر شما در این باره چیه ؟؟؟؟

یک سایتی بود که سریال دوربین را وارد میکردید و متوجه میشدید که از Gray Market خریداری شده است یا خیر...

الان متاسفانه حضور ذهن ندارم ، دوستان معرفی کنند....

اما قطعا دوربین شما برای بازرا چیشن یا جنوب شرق بوده است....

اما زیاد مشکلی نیست ، اشکالی پیش نمی اید....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

که البته Gray market با Refurbished زمین تا آسمان فرق ‌می‌کند...
    اصولا دوربینهایی که اینجا میاد.. با کاتالوگ چیزی تبدیل به gray market میشه...چون برای بازار اینجا تولید نشده... و دستکاری در فروش محصولات نیکون هست.
    در سایت نیکون برید... میتوانید دفترچه انگلیسی غیر قابل پرینت دوربینتان رو دانلود کنید.
    و به شما میگه که دوربینتان گری مارکت هست... و البته مشکلی در خود دوربین نیست... اما نیکون رو ناراحت کردین! همین!

در زمینه ساپورت هم نیکون معتقد است که شما رو ساپورت نمیکند.. اما مگر در ایران چه کسی دوربین شما رو ساپورت می‌کند؟ از نمایندگی مجاز تا غیر مجاز و زیر پله... دوربینهای خراب و مشکل دار جمع می‌شود و به یک تعمیرگاه می‌رسد...
    نحوه تعمیر رو هم دوستانی که گذرشون افتاده میدونن!
    Kaveh Ghobadi و sshiiva تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    که البته Gray market با Refurbished زمین تا آسمان فرق ‌می‌کند...
    اصولا دوربینهایی که اینجا میاد.. با کاتالوگ چیزی تبدیل به gray market میشه...چون برای بازار اینجا تولید نشده... و دستکاری در فروش محصولات نیکون هست.
    در سایت نیکون برید... میتوانید دفترچه انگلیسی غیر قابل پرینت دوربینتان رو دانلود کنید.
    و به شما میگه که دوربینتان گری مارکت هست... و البته مشکلی در خود دوربین نیست... اما نیکون رو ناراحت کردین! همین!

در زمینه ساپورت هم نیکون معتقد است که شما رو ساپورت نمیکند.. اما مگر در ایران چه کسی دوربین شما رو ساپورت می‌کند؟ از نمایندگی مجاز تا غیر مجاز و زیر پله... دوربینهای خراب و مشکل دار جمع می‌شود و به یک تعمیرگاه می‌رسد...
    نحوه تعمیر رو هم دوستانی که گذرشون افتاده میدونن!
    آرش جان سوال....؟( من جای آرش باشم ، میگم کاوه تو چقدر سوال میپرسی کلافه ام کردی ، اینور سوال ، اونور سوال :biggrin: ، هم سیاسی ، اقتصادی میپرسی ، هم فرهنگی اجتماعی ، هم هنری و فنی )

من با Refurbished مشکلی ندارم و کاملا با اون آشنا هستم....

در لغت و اصطلاح هم با Gray market آشنا هستم....

اما چرا Gray market ؟

یعنی واضح تر اینکه ، مگر نه این است که این دوربین هم از خط تولید همان کمپانی و از قطعات همان کمپانی و تست های همان کمپانی بیرون آمده و دارای شماره سریال همان گمپانی است ! پس چرا Gray market ؟
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

یعنی اینکه شما در سیستم فروش کمپانی اختلال ایجاد کردید...
    Kaveh Ghobadi و sshiiva تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

من جواب ميدهم،‌آرش هم جواب خودش را بدهد!

مهم ترين عامل، قيمت است،‌ سازنده براي هر منطقه‌اي قيمتي خاص در نظر گرفته است که به علل زيادي دوست ندارد بالا پايين شود.

هر کالايي اگر به طور موازي و از کانالي غير از آن چه سازنده برايش در نظر گرفته است (ولي قانوني) وارد کشوري شود، ‌Gray Market تلقي مي‌شود.

علل گرايش بازار: ندادن ماليات براي کالا يا دسترسي به يک کالا که يک يا چند توزيع کننده انحصاري دارد
    نکته اين است که خيلي از کالاي موجود در ايران را نميتوان GrayMarket ناميد، اين‌ها Black Market هستند! چرا که گمرکي براي آن ها پرداخت نشده است.
    A_Maddah و Kaveh Ghobadi تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

صفحه 6 از 16 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین