صفحه 7 از 16 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 159
Like Tree111تشکر

موضوع: دوستان نظر شما در مورد D40/D40x چیه ؟

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: دوستان نظر شما در مورد D40/D40x چیه ؟

ممنون از هر دو عزیز........

انشالله با عضو شدن همه ی کشور ها در جامعه ی جهانی و سازمان های بین المللی مثل WTO این مارکت ها مشکلشان رفع میشود...

مثلا در اتحادیه اروپا در همه ی کشور ها شاهد یک قیمت ( با مالیات ها گوناگون ) هستیم یا در امریکا هم همین طور یک قیمت اما مالیات ها متفاوت در هر ایالت.....

در ایران مثلا نوشابه ی فانتا (مثلا اصل ) ساخت قزوین 645 تومان است ( برای فروش در قزوین و تهران ) و ساخت مشهد 670 تومان ( برای فروش در مشهد ) اما هر دو هم به مشهد میرود هم به تهران هیچ کدام هم قیمت واقعی ندارد......

تا آنجا که بنده در جریانم دوربین در ایران جز لوازم لوکس نیست ( خدا را شکر هنوز نیست ) و جز اقلام فرهنگی است و دارای مالیات و عوارض بسیار ناچیزی است ، این بازرگانان عزیز ( بخوانید دلالان پولدار ) حاضر به پرداخت آن هم نیستند....

ای خدا شکرت.........:rolleyes:
    A_Maddah و Kamal تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    60

هر دم از این باغ بری میرسد !!!!

اول ممنون برای راهنمایی هاتون . اما انگار این قضیه سر دراز داره . امروز متوجه یه نکته جالب و عجیب شدم که باز شک به دلم انداخته ! اندازه لنز دوربین دی 40 که من خریدم با اندازه لنزی که توی سایت dp نمایش داده شده فرق داره و لنز من خیلی بزرگتره !!!!!!!! کسی میدونه دلیلش چیه ؟ زیر لنز شماره سریال خورده . مارکش هم نیکون هست و از نوع نیکور . مشخصاتش هم 18-55 DX هست . ولی چرا از نظر اندازه اینقدر فرق دارن ؟ دقیقن دو برابر لنزی هست که تو سایت وجود داره ! درازتره !!!! کسی میدونه دلیلش چیه ؟ اینم زیر سر همون بازار سیاهه ؟؟؟؟ یا اینکه نیکون خودش اینطور داده بیرون ؟!؟ نکته بعد اینکه این درسته که به همراه دوربین مموری نیست ؟؟؟ و دیگه اینکه کسی میدونه برنامه Picture Project 1.7 مخصوص نیکون D40 و درایورهاش رو به زبون انگلیسی از کجا میشه دانلود کرد ؟ که سریال و اینا ... هم داشته باشه ؟

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط sshiiva نمایش پست ها
    هر دم از این باغ بری میرسد !!!!

اول ممنون برای راهنمایی هاتون . اما انگار این قضیه سر دراز داره . امروز متوجه یه نکته جالب و عجیب شدم که باز شک به دلم انداخته ! اندازه لنز دوربین دی 40 که من خریدم با اندازه لنزی که توی سایت dp نمایش داده شده فرق داره و لنز من خیلی بزرگتره !!!!!!!! کسی میدونه دلیلش چیه ؟ زیر لنز شماره سریال خورده . مارکش هم نیکون هست و از نوع نیکور . مشخصاتش هم 18-55 DX هست . ولی چرا از نظر اندازه اینقدر فرق دارن ؟ دقیقن دو برابر لنزی هست که تو سایت وجود داره ! درازتره !!!! کسی میدونه دلیلش چیه ؟ اینم زیر سر همون بازار سیاهه ؟؟؟؟ یا اینکه نیکون خودش اینطور داده بیرون ؟!؟ نکته بعد اینکه این درسته که به همراه دوربین مموری نیست ؟؟؟ و دیگه اینکه کسی میدونه برنامه Picture Project 1.7 مخصوص نیکون D40 و درایورهاش رو به زبون انگلیسی از کجا میشه دانلود کرد ؟ که سریال و اینا ... هم داشته باشه ؟
    به حق چیزهای ندیده و نشنیده....!

با دوربین های D-Slr ( به غیر از سونی ) مموری عرضه نمی شود.....

از خود سایت نیکون به نظرم قابل داونلود باشه....

دو لنز 18-55 داریم....

یکی AF-S DX Zoom-Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G ED

و دیگری AF-S DX Zoom-Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G ED II

در کیت دوربین Nikon D40 این لنز وجود دارد AF-S DX Zoom-Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G ED II که نسخه ی جدید لنز قبلی است....

AF-S DX Zoom-Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G ED II

کد:
    http://www.dpreview.com/news/0611/06111601nikkor18-55mmii.asp

AF-S DX Zoom-Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G ED

حالا لنز شما کدام است ؟
    sshiiva تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    60

آره دقیقن همین لنز مشکی رو دوربین من هست . تعجب کردم چرا یهو اینقدر گنده شده !!!!!!!

بعد هم نظورتون رو نفهمیدم ! مموری یعنی با نیکون نیست ؟ باید جدا خرید ؟ البته من داشتم خودم و نخریدم ولی تا جایی که میدونم هر دوربینی خریدم توش مموری داشت . میخوام بدونم فروشنده برداشته یا اینکه کلن نداشته !!!
    مطلب بعدی هم اینکه یه تکه خیلی کوچیک پلاستیکی سیاه توی جعبه دوربین هست که نمیدونم مال چیه ! کسی میدونه این چیه ؟؟؟

كاربر همراه AliMohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1567

سلام...
    آره دقیقن همین لنز مشکی رو دوربین من هست . تعجب کردم چرا یهو اینقدر گنده شده !!!!!!!
    منظور جناب قبادي رنگ لنز نبود...فكر كنم I , II را فرمودند.
    بعد هم نظورتون رو نفهمیدم ! مموری یعنی با نیکون نیست ؟ باید جدا خرید ؟ البته من داشتم خودم و نخریدم ولی تا جایی که میدونم هر دوربینی خریدم توش مموری داشت . میخوام بدونم فروشنده برداشته یا اینکه کلن نداشته !!!
    با دوربين*هاي DSLR نيكون كارت حافظه نمي*دهند و بايد جداگانه تهيه كنيد.
    مطلب بعدی هم اینکه یه تکه خیلی کوچیک پلاستیکی سیاه توی جعبه دوربین هست که نمیدونم مال چیه ! کسی میدونه این چیه ؟؟؟
    روي اين قطعه دقيقا" چي نوشته؟ بفرماييد تا دوستان جواب دهند.
    فكر كنم Eyecup DK-16 يا Eyepiece Cap DK-5 باشد.
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    علی محمدی

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط sshiiva نمایش پست ها

دقیقا منظور کدام لنز است ، تایپ 1 یا تایپ 2 ؟

دوربین های حرفه ای مموری به همراه ندارند......بایستی به صورت جداگانه تهیه شوند....

عکس این تکه ی کوچک پلاستیکی رو قرار دهید تا عرض کنم که چیست.....

احتمالا آن تکته برای نوردهی های طولانی جلوی ویزور قرار میگیرد تا نور از طریق ویزور به سنسور تابیده نشود...

اما ابتدا عکس رو قرار دهید تا بنده هم کمک کنم.....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

به نظرم اضافه پرداخت برای D40x زیاد صحیح نیست...

من هنوز برایم روشن نیست که نیکون از عرضه ی D40x چه هدفی داشت ، هنوز هم جایی چیزی نخوانده و نشنیده ام...

به نظرم D40 را از همان اول با سنسور 10 مگاپیکسل بیرون میداد بهتر بود...

در حال حاضر این دو بازار خودشان را هم خراب کرده اند.تبدیل به رقیب هم شده اند

به نظرم دی یک کمپانی و با یک رده ی داشتن دو دوربین شاخص زیاد به صلاح نیست...رده ای که نیاز ها کلی است و نه مثل رده های حرفه ای کاربر به دلیل کوچکترین موضوع مارک 2 را با مارک 3 عوض میکند و یا برعکس....
    متن بالا رو کاوه قبادی عزیز در تاپیک دیگری نوشته بود که آوردمش اینجا...

بحثی فعلا در مورد قیمت ندارم...
    معتقدم d40 بازار خاصی داشت که تولید شد... حالا نیاز تغییر کرد... این وسط نیکون ضرر کرد یا نکرد.. در هر صورت تشخیص داد برای حفظ بازار خودش مدل جدیدتری هم بیرون بده با ۱۰ مگاپیکسل...
    حالا اگر دو دوربین از یک کمپانی قیمتی شبیه به هم و یا امکاناتی نزدیک داشته باشند؟ بازار یکدیگر رو خراب می‌کنند؟
    یقینا نه!
    اگر هردوی اینها خوب باشند؟ انتخاب شما یکی از این دو خواهد بود... نه اینکه خریدار چون درمانده شد از انتخاب بین این دو بره مثلا مولینکس بخره...

در ضمن ... در رده های حرفه ای اصلا اینجوری نیست که به دلیل کوچکترین موضوع مارک ۲ رو با مارک ۳ عوض کنند...

کافیست کمی با عکاسهای خبرگذاری های خارجی آشنا باشید... هنوز 1d کانن رو دستشون میبینید!

حالا برای این نق‌نق های خودم سند و مدرک هم جور کردم:

کد:
    http://www.amateurphotographer.co.uk/news/Nikon_maintains_DSLR_lead_over_Canon_news_128284.html
    خوندن حجم تولید کارخانجات بسیار جذاب است...
    Persian و Kaveh Ghobadi تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    14101

ممنون آرش جان....

کار بسیار خوب و بجایی کردی که این موضوع رو به اینجا انتقال دادی......

آرش در مورد اون موضوع که با اختلاف جزیی بین مارک 2 و مارک 3 یک عکاس حرفه ای انتخاب میکنند ، عین این موضوع است که چرا شما بین دی 80 و دی 200 دست به انتخاب زدی؟

یا کسی که بین 350دی با 30 دی یکی را انتخاب میکند...

باید نیاز های خودش رو بدونه و فقط به دلیل قیمت دست به انتخاب نمیزند ( منظور عکاسی حرفه ، یعنی کسی که از راه عکاسی امرار معاش میکند )

همه میدانیم که بین دی 200 و دی 80 تفاوتهای فاحشی وجود ندارد که به آن دلیل کسی یکی رو انتخاب کند ، مگر اینکه نیاز خود را بشناسد و بداند که چه میخواهد ، مثلا برای یک فیش سینک شما دی 200 رو انتخاب نکردی و موارد جزیی و کوچک کوچک کوچک دیگر باعث شده که تبدیل به یک انتخاب شود...همان موارد جزیی باعث شده که شما با یقین و اطمینان یک بدنه را انتخاب کنی...

اما در موردی دی 40.....

بین دی 40 و دی 40 ایکس چه تفاوت هایی وجود دارد....؟

خوب همه به خوبی میدانیم...

چند بار در همین فروم گفته شده که زیاد درگیر مگاپیکسل نباشید ؟ چند بار گفته شده است که با 6 مگاپیکسل میتوان کارها را راه انداخت ؟ چند بار میزان اختلاف در ابعاد چاپ 6 و 8 و 10 مگا یاد آوری شده است ؟

حالا به نظرم 200 تا 250 تومان اختلاف برای چند مگاپیکسل ناقابل زیاد ارزش ندارد...

مگر در چند صورت...

یک اینکه کاربر این دوربین یک عکاس حرفه ای باشد که از ان به عنوان بدنه ی دوم استفاده میکند ، و کار های اون اکثرا در ابعاد بزرگ چاپ میشود....( تبصره : بنا به دلایلی که شما فرمودید ، تا حدودی یک عکاس حرفه ای به سمت دی 50 متمایل است تا این دوربین ، جریان همان لنز های بدون موتور و ..... )

یا اینکه کاربر عشق پیکسل داشته باشد...

یا کاربر غیر حرفه ای ابعاد چاپ بالای 50*70 دارد....!

فرمایشات همیشه زیبا و علمی شما رو میشنوم....

دوست دارم بیشتر روشنم کنی.....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

کاوه جان،‌ يک مقدار از اين اختلاف قيمت، ‌جنبه موقت داره و به جديد بودن D40x مربوط ميشه، مقداري به رقابتش توي بازار با 400d (که ناخودآگاه از طرف فروشندگان، درست يا غلط،‌با اين دوربين مقايسه ميشه)‌ و البته مقداري هم جنبه وطني داره،‌ که قيمت هيچ چيز سر جاي خودش نيست.

قيمت هاي B&h براي D40 , D40x‌ به ترتيب 700 و 524 دلار است. حتي ميشه نسخه بدون لنز D40x رو به قيمت 640 دلار خريد و حالش رو برد (يا حتي از اون بهتر، يک بدنه خالي 400d‌رو گرفت 650 دلار!)

اما مطمئنم قيمت اين دوربين،‌هم اين ور آب! هم اون ور آب! پايين مياد.
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها
    کاوه جان،‌ يک مقدار از اين اختلاف قيمت، ‌جنبه موقت داره و به جديد بودن D40x مربوط ميشه، مقداري به رقابتش توي بازار با 400d (که ناخودآگاه از طرف فروشندگان، درست يا غلط،‌با اين دوربين مقايسه ميشه)‌ و البته مقداري هم جنبه وطني داره،‌ که قيمت هيچ چيز سر جاي خودش نيست.

قيمت هاي B&h براي D40 , D40x‌ به ترتيب 700 و 524 دلار است. حتي ميشه نسخه بدون لنز D40x رو به قيمت 640 دلار خريد و حالش رو برد (يا حتي از اون بهتر، يک بدنه خالي 400d‌رو گرفت 650 دلار!)

اما مطمئنم قيمت اين دوربين،‌هم اين ور آب! هم اون ور آب! پايين مياد.
    ممنون امیر جان....( مثل همیشه ساده و مختصر و مفید )

بله با شما موافقم.......

اگر به قیمت های واقعی نزدیک شود به نظرم بهترین انتخاب است....

در مورد دی 40 ایکس بنده نظر مساعدی دارم.....
    Amir Mohebi تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

صفحه 7 از 16 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... آخرینآخرین