صفحه 23 از 64 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 221 تا 230 , از مجموع 638
Like Tree1691تشکر

موضوع: Nikon D300

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

پیش فرض پاسخ: Nikon D300

جناب روشن ممنون بابت پاسختان .....
    در صحت نکاتی که فرمودید هیچ شک و شبهه ای وجود ندارد (در مورد اصول شرایط آزمایشگاهی و روش تحقیق و ....)
    من هم منظورم ارائه یک ریویو با رعایت شرایط مطرح شده است. مطالبی که شما فرمودید بیانگر شرایط ایده آل است و نتایج حاصله (از نظر من) چندان حساسیتی ندارد که اگر یک فاکتور نادیده گرفته شود اتفاق خاصی بیفتد(در مقایسه با علم پزشکی که کوچکترین خطایی جای گذشت ندارد)
    بنظر من بد نیست که با رعایت تمام جوانب (تا جایی که از دستمان برمی آید و نسبت به قضیه اشراف داریم) استارت کار زده شود همانطور که خودتان نیز اشاره فرمودید این خطا ها بعضا در نتایج تست های سایت های معتبر نیز رخ می دهد.
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

ممنون مسعود جان

از اینكه این تست رو تهیه كردی و زحمت كشیدی و وقت گذاشتی خیلی خیلی ممنون.همین كه تو هستی و به دوربین دسترسی داشتی و قبل از اینكه در بازار پخش بشه ( منظور ایران ) یكی به دست ات رسید و فورا دیده ها و تست ها ات رو با ما در میان گذاشتی كلی ممنون هستیم.

نظر من رو هم در مرود نویز و در مورد نیكون و كانن و بقیه برند ها بخوبی می دونی.پس میدونی كه به هیچ وجه قصد دفاع و یا زیر سوال بردن برند و یا بدنه ای رو ندارم...

اما چند تا نكته !

ببین با من هم عقیده ای یا نه...

خودت بهتر می دونی كه در اكثر مواقع همگی ما نویز ریداكشن دوربین رو روشن می ذاریم حتی وقتی با فرمت Raw عكاسی میكنیم.پس اكثر ما خروجی دوربین هامون رو با اعمال اصلاحات نرم افزاری و سخت افزاری دوربین دیده ایم.

حالا این هنر ( كاهش نویز بدون اینكه شارپنس و دیتل عكس كاهش پیدا كنه ) رو هر كمپانی با روش خودش و اعمال بعضی از فاكتور ها انجام میده.

موضوعی كه این وسط هست اینه كه نظر بنده از قدیم الایام این بوده كه نویز چیز مهمی نیست.خودت هم نظرم رو می دونی و میدونی كه به این موضوع اعتقاد كامل دارم.

اما وقتی می خوام نوردهی مثلا 60 دقیقه ای انجام بدم ، 40 دی شما رو قرض میكنم و این كار رو با سلطان انجام نمی دهم چون باور دارم كه 40 دی یكی از كم نویز ترین بدنه های حال حاضر دنیا است.پس سر موقع اش نویز برام مهم میشه.

هر چیزی سر وقت خودش...

حالا بعدا باید یك نوردهی طولانی مدت با این تازه از راه رسیده انجام بدی و یا بدهیم و ببینیم قابل اعتماد هست و یا خیر.حتما قرار بذار این كارو انجام بدیم.حتی 5 دی امیر هم بیاریم و یك تستی با اون هم بگیریم.

در كل به نظرم این بدنه ارزش اضافه پرداخت نسبت به 40 دی رو داره.این نظر كاملا شخصی بنده است البته !

و در كل نظرم اینه كه كسی بین این دو تا سرگردان نشه.چون هیچ فرق ساختاری و اصولی و مهمی با هم ندارند و كلا هر دو از بهترین ها و شاید بهترین بهترین ها هستند.

در مورد خوشدستی و اینها هم كه هزاران بار بحث شده و بهتره سلیقه هامون رو برای خودمون نگه داریم و زیاد علمی اش نكنیم.

اما مسعود حتما نمونه هایی با نویز ریداكشن روشن رو برای من یكی بذار و همین تور نمونه هایی از فایل Raw كه به نظرم اعتبار بیشتری داره.

باز هم از زحمتی كه كشیدی ممنون مسعود عزیزم
    ویرایش توسط Kaveh Ghobadi : Saturday 13 December 2008 در ساعت 15:25
    Arash، roovigital، asa_59a و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

در آدرس زیر و قسمت movies چند فیلم در مورد D300 وجود دارد. یکی از آنها را توصیه می‌کنم حتما ببینید، که با نام AF Area Mode مشخص شده است. هر چند پخش کندی دارد اما حتما تا آخر ببینید. کاربرد این همه نقطه فوکوس در D300 را به خوبی توضیح داده است. بعبارت دیگر، مشخص می‌کند که کاربرد این همه نقطه فوکوس، فقط برای انتخاب این نقاط جهت فوکوس نیست (چیزی که بیهوده به نظر می‌رسد) بلکه این نقاط در ارتباط با یکدیگر یک سیستم فوکوس جالب را تشکیل می‌دهند.

کد:
    http://www.nikondigitutor.com/eng/d300/index.shtml
    Arash، Amir Mohebi، rezakh و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

یك مسئله هم اینه كه دیكته نانوشته غلط نداره

همین كه یك نفر تلاششو میكنه وكاری انجام میده ارزشمنده و اشتباهات احتمالی هم تجربه برای اینده هست

این رو باید قبول كرد كه نیكون در دی300 و بخصوص دی 3 یك جهش اساسی انجام داده و كنون رو واقعا به چالش كشیده ولی خب برخی حقایق رو هم باید قبول كرد ( هنوز مونده تا به كم نویزی كنون برسه )1:biggrin:

كاوه جان خیلی خوشم اومد شما در مورد این سلطان خیلی عاشقانه صحبت میكنید :)

نكته بعدی اینكه كنون داران بجز در نوردهی های طولانی و عكاسی شب نویز ریداكشن دوربین رو روشن نمیكنند چون احتیاجی به اون نیست.( جدی میگم ها )

من از ورود این دو دوربین نیكون بسیار خوشحال شدم چون باعث میشه كه اپ گرید احتمالی 5 دی یك دوربین بسیار ویژه باشه

مسعود اگه دی 300 خریدی فكر كنم مجبور بشی شیشه مغازه رو هفته ای دوبار عوض كنی!

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

ممنونم کاوه جان.....
    کلی شرمنده ام کردی،ولی من قابل این گفته های شما نیستم...

همه فرمایشات شما کاملا درسته و هیچ مخالفتی هم با آنها ندارم.....
    برای همین سعی کردم در مورد تمام فاکتورهای دوربین صحبت کنم....اما افاقه نکردظاهرا)...

اما در مورد شاتهای پیاپی نمیتونم حرفی بزنم...حقیقتش از لحاظ زمان بندی که آیا واقعا 6 فریم در ثانیه هست یا نه...تستس انجام ندادم....
    در 40ی با سرعت شاتر 1/250 به 6.3 فریم در ثانیه رسیدم و با سرعتهای بیشتر فرقی ندیدم....

در این دوربین نمیدونم....اما در فوروم Dpreview چیز عجیبی دیدم...
    نوشته بودند دی 300 در فرمت 14 بیت،نمیتواند بیش از 2.5 فریم در ثانیه بگیرد....حتی با گریپ...و خیلی هم صر و صدا کرده بود....
    ولی شخصا تستش نکردم....
    کاوه جان...آپشنی بهتر از همان تنظیم بک و یا فرانت فکوس ندیدم....
    البته آپشنهای زیاد و مفید و در عین حال جالبی وجود داشت....اما 3-4 ساعت برای این همه فاکتور مهم و مناسب واقعا کمه...
    با چنین دوربینی حداقل باید یک هفته کار کرد...اون هم کار مفید و واقعا باید با آن عکس گرفت تا به نتیجه مفیدی رسید...
    عکسها و تستها فقط جنبه یک پیش نمایش ساده از اصل موضوع رو دارند...

در مورد ارزش هم هیچ بحثی ندارم.....چون بارها گفتم و باز هم میگم...با نظرت کاملا موافقم...

در مورد عکسها ، به روی چشم.....

جناب روشن....به نظر من یکی از مهمترین کاربردهای مهم این نقاط، در زمان استفاده از لایو ویو مشخص میشه...
    و در مورد مفید بودنشون هم هیچ شکی نیست....
    زحمت کشیدید...
    با تشکر از همه.......................
    nmroshan، Arash، rezakh و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود قدیری

كاربر همراه Farshad.M آواتار ها
    تشکر کرده
    85

نقل قول نوشته اصلی توسط نادر نمایش پست ها
    این رو باید قبول كرد كه نیكون در دی300 و بخصوص دی 3 یك جهش اساسی انجام داده و كنون رو واقعا به چالش كشیده ولی خب برخی حقایق رو هم باید قبول كرد ( هنوز مونده تا به كم نویزی كنون برسه ):biggrin:
    پس سلطان D3 چیه؟!:::big grin::: در مورد D300 هم که باید تا تستهای درست و حسابی صبر کرد. البته برای من نویز مسئله پیچیده ای نیست! اصلا" به نظرم نویز نیکون خیلی نوستالژیک و قشنگه!:)

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

مسعود جان!
    لطفا از این به بعد نوشته‌های من رو با دقت بیشتری بخوان! حیف است به خدا! کلی خلاقیت در موردت به خرج دادم!
    اما از شوخی که بگذریم و برسیم به بحث شیرین نویز!

چرا می‌گم قدم اول دیدن عکس دوربینها در وضعیت نرمال است؟
    ۱- برای اینکه اول باید ببینیم وضعیت نرمال دوربینها چیه! خوب!(علت رو کیف کردی؟)

۲- شما اصولا معتقد به چشمهات هستی! درست؟ یعنی گمان می‌کنی آن چیزی که می‌بینی درسته! خوب! بگذار بقیه هم همین رو ببینن! اگر معتقد هستی رفع نویز لومو باعث از دست رفتن اطلاعات و جزییات می‌شه؟ و نیکون در وضعیت نرمال این کار رو انجام میده؟ و کانن انجام نمیده؟ خوب بگذار ملت این مساله رو ببینن!! خوب یقینا همه می‌فهمن که جزییاتی از دست رفته؟!

۳- به یاد داشته باش که هر تغییری در فایل برای رفع نویز باعث از دست دادن جزییات می‌شه... حالا در نویز تک رنگ بیشتر؟ درست! اما نویز رنگی بسیار بسیار آزار دهندست... اما نویز تک‌رنگ خیر! می‌شه نگه داشت و بهش دست نزد. یه جور بافت کلاسیک... تو مایه‌های گرین خدابیامرز!

گمانم این نکات بارها در فروم گفته شده.... خواستم دوباره تکرار کنم شاید فرجی شد!
    rezakh، Persian، Ghadiri و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

نه دیگه با دی 3 نمیشه شوخی كرد منظورم دی 300 بود

تشکر کرده
    4010

Nikon D300 Review by James Markus 11-26-07

کد HTML:
    http://www.photomatter.com/Reviews/NikonD300.html
    Ghadiri تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    4010

در تکمیل صحبتهای قبلی... ایندفعه خودم از روی فایلهای imaging resource پرینت اسکرین گرفتم.

گمانم مشخص باشه که سمت چپ دی ۳۰۰ قرار داره و سمت راست ۴۰ دی.

هردو هم در ایزو ۳۲۰۰

سوال اول؟
    کدام نویز بیشتری داره؟
    سوال دوم؟
    کدام جزییات بیشتری رو نشون می‌ده؟

به گمان من نیکون هم کم نویزتر است و هم شارپتر.(و این خلاف بحث حذف نویز لومو و این حرفاست)
    البته می‌دانم که سنسور نیکون بطور اسمی دومگاپیکسل هم بیشتر داره.

نتیجه‌گیری کلی من اینه که اختلافها در حد ۱۰ درصد است... (نویز و نمایش جزییات و ....) و گمان می‌کنم کماکان ۵دی وضعیت بهتری نسبت به هردوی این دوربینها داشته باشه.(البته اون در کلاس دیگری قرار داره و از نظر شباهت قیمت گفتم)
    sprants و farhad44 تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 23 از 64 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 ... آخرینآخرین