صفحه 34 از 43 نخستنخست ... 24 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 331 تا 340 , از مجموع 430
Like Tree1013تشکر

موضوع: Nikon D60

كاربر آشنا Mohsen_design آواتار ها
    تشکر کرده
    133

پیش فرض پاسخ: Nikon D60

سلام خدمت تمامی اساتید...
    من دوربین s5 دارم که به دلیل اینکه کسی هست که ازم 400 بخره (ژاپنیه) به شک افتادمکه بفروشمش،..
    و بیام و D60 رو برای اولین دوربین slr خودم انتخاب کنم، باید عرض کنم من خیلی مبتدی هستم و وقت این رو هم ندارم که بخواهم برم تمام اصطلاحات رو از فروم پیدا کنم...
    فقط این رو بگم که این تاپیک رو از اولین صفحه اش مو به مو خوندم و به لینکهاش سرزدم ...
    خوب خوشحال شدم بر خلاف نظرات اولیه تعدادی از همین جمع به نیکونی ها پیوستند و تستها رو با رضایت از شات هاشون انجام میدادن..
    من توی سبزوار هستم و توی وضعیتی که دارم کمی برام مشکله که بیام تهران و برگردم..
    چشمم به سایت دیجیتال کالا افتاد که میشه ازش اینترنتی خرید کرد !
    http://www.digikala.com/Reviews/Digi...PId=DC-Nik-D60
    و بنا به این که قیمتش رو 580 زده اما من از چند جا قیمت 600 و 607 رو شنیدم یکم نگرانم که اگر به این صورت سفارش بدم کار درستیه ؟و می خواستم نظرتون رو راجع به خرید این مدلی بدونم ؟!
    - قیمت دوربین با لنز کیتش چقدره ؟
    - راجع به اینکه باتریش رو دست دوم به جای آکبندش جا میزنن روشی هست که بشه تشخیص داد ؟
    - گارانتی های موجود در ایران ارزشی برای پول دادن داره ؟
    در مورد خود دوربین هم یکسری سوال داشتم که اگر لطف کنید و جواب بدید ممنون می شوم..
    - آیا مدل مالزی این دوربین کیفیت کمتری نسبت به تایلندیش داره ؟
    - قیمت لنز 55-200 چقدر هست ؟ و اگر امکان یکم توضیحات بدید راجع بهش ممنون میشم
    - بعد از خرید دوربین برای استفاده هایی از جمله ماکرو و زوم کردن تا حدود 15-20 برابر چقدر باید پول لنز داد ؟
    چون من عادت به زوم 15 کنون کردم که از سوژه های دور از دسترس هم بتوانم عکس بگیرم
    - چرا من با s5 وقتی f رو روی کوچکترین عدد ممکن میگذارم و سرعت شاتر و به 1/200 میذارم حتی توی آفتاب هم تصویر سیاه میشه درحالی که در خیلی از عکس هایی که توی همین فروم دیدم به راحتی با شات 1/200 عکس گرفتید ؟!
    - راجع به اینکه برای گرد و غبار گیری باید به صورت دستی وارد عمل شد ؟! یعنی باید دوربین رو باز کرد و تمیزش کرد ؟
    به نظرتون برای من مبتدی کار مشکلی نیست ؟
    - چگونه به وسیله ی نرم افزار میشه نویز دوربین رو کاهش داد ؟ (آیا باید از یک صحنه چندین عکس گرفت و بعد اون هارو به نرم افزار ایمپورت کرد ؟ )

تشکر کرده
    133

لطفاً یک مقایسه ی حدودی بین 4باطری قلمی ژاپنی s5 م با D60 انجام بدید ممنون می شوم...
    اگر امکانش هست یکی آیدی یاهوش رو برام بفرسته که مزاحمش بشم :(

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Post پاسخ: Nikon D60

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsen_design نمایش پست ها
    .......
    .
    .
    1- و بیام و D60 رو برای اولین دوربین slr خودم انتخاب کنم، باید عرض کنم من خیلی مبتدی هستم و وقت این رو هم ندارم که بخواهم برم تمام اصطلاحات رو از فروم پیدا کنم...
    فقط این رو بگم که این تاپیک رو از اولین صفحه اش مو به مو خوندم و به لینکهاش سرزدم ...
    خوب خوشحال شدم بر خلاف نظرات اولیه تعدادی از همین جمع به نیکونی ها پیوستند و تستها رو با رضایت از شات هاشون انجام میدادن..
    من توی سبزوار هستم و توی وضعیتی که دارم کمی برام مشکله که بیام تهران و برگردم..
    3- چشمم به سایت دیجیتال کالا افتاد که میشه ازش اینترنتی خرید کرد !
    ××××××
    و بنا به این که قیمتش رو 580 زده اما من از چند جا قیمت 600 و 607 رو شنیدم یکم نگرانم که اگر به این صورت سفارش بدم کار درستیه ؟و می خواستم نظرتون رو راجع به خرید این مدلی بدونم ؟!
    3- قیمت دوربین با لنز کیتش چقدره ؟
    4- راجع به اینکه باتریش رو دست دوم به جای آکبندش جا میزنن روشی هست که بشه تشخیص داد ؟
    5- گارانتی های موجود در ایران ارزشی برای پول دادن داره ؟
    در مورد خود دوربین هم یکسری سوال داشتم که اگر لطف کنید و جواب بدید ممنون می شوم..

6- آیا مدل مالزی این دوربین کیفیت کمتری نسبت به تایلندیش داره ؟
    7- قیمت لنز 55-200 چقدر هست ؟ و اگر امکان یکم توضیحات بدید راجع بهش ممنون میشم
    8- بعد از خرید دوربین برای استفاده هایی از جمله ماکرو و زوم کردن تا حدود 15-20 برابر چقدر باید پول لنز داد ؟
    چون من عادت به زوم 15 کنون کردم که از سوژه های دور از دسترس هم بتوانم عکس بگیرم
    9- چرا من با s5 وقتی f رو روی کوچکترین عدد ممکن میگذارم و سرعت شاتر و به 1/200 میذارم حتی توی آفتاب هم تصویر سیاه میشه درحالی که در خیلی از عکس هایی که توی همین فروم دیدم به راحتی با شات 1/200 عکس گرفتید ؟!
    10- راجع به اینکه برای گرد و غبار گیری باید به صورت دستی وارد عمل شد ؟! یعنی باید دوربین رو باز کرد و تمیزش کرد ؟ به نظرتون برای من مبتدی کار مشکلی نیست ؟
    11- چگونه به وسیله ی نرم افزار میشه نویز دوربین رو کاهش داد ؟ (آیا باید از یک صحنه چندین عکس گرفت و بعد اون هارو به نرم افزار ایمپورت کرد ؟ )
    12- لطفاً یک مقایسه ی حدودی بین 4باطری قلمی ژاپنی s5 م با D60 انجام بدید ممنون می شوم...
    سلام
    من سوالاتتون رو شماره گذاري كردم كه ربط دادنش راحتتر باشه:

1- اگر ميخواهيد SLR دار شويد، پس بايد اين وقت رو بذاريد و اصطلاحات و مفاهيم پايه رو ياد بگيريد!

2- من ترجيح ميدهم كمي بيشتر پول بدهم؛ اما دوربين را حضوري تست كنم و تحويل بگيرم، تا حداقل نگرانيي بابت آسيب ديدن دوربين در پست و ...نداشته باشم (تازه با اين فرض كه اين شركت قطعا" به تعهدش عمل ميكند).

3- در مشهد 620؛ در تهران 580 و ...هم ديده شده.

4- اين مورد رو دوستان باتجربه توضيح بدهند بهتراست.

5- بستگي به گارانتيش و مبلغي كه روي قيمت دوربين ميكشد دارد، در مورد D60 چون من بدون گارانتيش رو نديدم و گارانتي دارهايش هم طرف قرار داد تعميرگاه مركزي دوربين اند، بله؛ ارزش دارد.

6- اصولا" SLR هاي نيكون فقط تايلندي هستند و نوع مالزي و ژاپني و چيني...ندارند!!

7- حدود 270-250 هزار تومان
    AF-s DX 55-200 f/4-5.6 if ED VR
    کد:
    http://www.kenrockwell.com/nikon/55-200mm-vr.htm
    http://imaging.nikon.com/products/imaging/lineup/lens/af/dx/af-s_dx_vr_zoom55-200mmf_4-56g_if/index.htm
    8- براي داشتن رنج بالا در برند تامرون ميتوانيد 250-18 را به قيمت 550 و در برند نيكون 200-18 را حدود 750-700 تهيه كنيد.
    براي ماكرو هم در نيكون VR 105 را حدود 800-750 ميتوانيد بگيريد (از قيمت ماكروي 60 بيخبرم).

9- با همان ديافراگم شما و سرعت 1/200 ؟؟ خب شايد ايزو رو بالاتر انتخاب كردند! :confused:

10- اين دوربين گردگير سنسور دارد و در اكثر موارد نيازي به مداخله عكاس نيست، در ساير موارد نيز ميتوانيد از افراد حرفه ايتر كمك بگيريد.

11- خير، همان عكس نويزي را در يكي از اين برنامه ها باز ميكنيد و نويز ريداكشن ميكنيد ( با 5 كليك يا حتي كمتر)

12- D60 طبق استانداردهاي CIPA با هر بار شارژ 500 عكس و S5 IS نيز 450 عكس ميگيرند (البته اين مقايسه كمي عجيب است!! )
    nmroshan، Persian، farhad44 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    133

مشهدی جان ممنون بابتی جوابی که دادی، من که خیلی نارحت و افسرده شدم...
    که باید علاوه بر 600 تومن...
    برای 20 ایکس زوم 700 تومن بدم !
    اگر بحث کیفیت نبود با این حساب s5 باید 1.5 تومن قیمت میداشت
    من فقط می خوام اون 15x زومی که توی s5 رو با یه لنز از دست ندم و بتوانم در حد همون s5 ولی با کیفیت بالاتر عکس های ماکرو بگیرم :(
    عکس هایم هم عکسهای خونگیه که با همین دوربین هم میشه کارش و کرد اما کیفیتش حتی در iso 80 خیلی پایینه
    نه از عکسهایم پولی بیرون میاد، نه شغلم این هست ..
    این احتاجمم به slr از روی علاقه به هنری با کیفیت بالاتره:(

تشکر کرده
    133

دوستان من در تاپیک s5 بودم که یکنفر آنتی s5 آمد و راجع به D40 که تقریباً همون D60 هست نظری داده بود که لینکش رو هم براتون آماده کردم که از اون متنش سوالی داشتم ..
    http://www.akkasee.com/forum/showpos...&postcount=163
    در جمله ای که گفتند :
    - شما قابلیت دیدن پیش زمینه عکس در ال سی دی رو ندارین و باید از چشمی دوربین نگاه کنین . چشمی اون با اس تری و اس فایو خیلی متفاوته و بزگرت و شفاف تر و دقیق تره .
    منظورشون چی بوده و آیا در D60 هم همینطوره ؟

منظورش رو از جمله ی زیر متوجه نشدم ؟!...
    واید هست که این واقعن عالیه . در اس تری شما از زوم 55 تا 70 شروع میکنین به عکس گرفتن و یکی از مشکلات بزرگ من در موقع عکاسی همین بود که ساختمون ها و مناظر در کادر من جا نمیشد در صورتیکه لنز کیت دی 40 18-55 هست و شما از واید 18 رو در اختیار دارین .
    و آیا این هارو بر اساس لنز کیت گفته ؟؟؟؟؟؟!!

این حرفش رو تا چه اندازه ای تایید می کنید ؟؟..
    زوم اون 3 و نیم اکس هست در مقابل 12 اکس اس فایو که به نظر من اصلن مهم نیست چون عملن وقتی زوم رو بیشتر میکردیم نویز بیشتر میشد و وضوح کمتر .

و قیمت اون لنز 18-200 vr که فرمودند؟
    یک سوال دیگه من راجع به توضیحی که راجع به لنز 55-200 خواستم لینک سایت انگلیسی دادید و من به صفحه این لنز رفتم ولی به دلیل انگلیسی بودنش متوجه توضیحاتش نشدم و حتی نمیدونم برای چه منظوری بیشتر استفاده میشه ؟ چون یه جا یکی گفته بود اگر این لنز و هم کنار لنز کیتش میذاشتن (در ایران) دیگه نیاز به لنزی نداشت !
    منبع فارسی راجع به توضیحات این دو لنز وجود نداره ؟!

تشکر کرده
    133

ببخشید پست هام زیاد شد ..
    به دلیل اینکه دگمه ی ویرایشی رو ندیدم مجبورم بعد از خوندن هر مقاله بیام و سوالم رو بنویسم ..
    ماجرای تعویض بدنه slr چیه ؟
    یعنی کلاً دوربین و باید بعد از مدتی عوض کرد یا ... ؟
    این کار برای منی که در هفته به طور میانگین25 شات دارم تا چه زمانی لازم نیست انجامش بدم ؟
    هزینه ی این کار چقدر هست ؟
    ---------------
    گارانتی های معتبری که به همراه دوربین در بازار موجود هست چه نام هایی دارند ؟ (لطفاً به ترتیب از معتبرترینش لیست کنید) !
    - هزینه ی هر کدوم چقدره ؟!
    - از نمایندگی نیکون در مشهد کسی شماره ای سایتی چیزی داره ؟
    - من زیاد شنیدم که کشور سازنده ی دوربین مهم نیست ؟! یعنی به این دلیل که اگر نیکون D60 رو در تایلند میزنه، اگر در مالزی هم بزنه چون مواد و مونتاژ اون مثل مدلیه که در تایلند مونتاژ شده پس فرقی بینشون وجود نداره ؟
    ---------------
    به نظرتون لنز کیت این دوربین برای منی که با s5 کار کردم تا مدتی می توانه من رو بی نیاز کنه ؟
    و برای عکس برداری از افراد که فکر کنم بگم پرتره ؟! از فاصله ی نیم متری تا 7-8 متری مناسبه ؟
    با D60 میشه به اندازه ی S5 عکس برداری ماکرو کرد ؟ (با لنز کیت) و اگر نه در اون حد ولی با کیفیت بالاتر باید چقدر بپردازم ؟
    -------------
    یه نظرتون راجع به شرایط من که اگر این دوربین رو بخرم حالا حالاها نمی تونم برای دوربینم لنز بخرم چیه ؟
    ---- من انگلیسیم خوب نیست، پس خواهشمندم لینک سایت هایی به زبان انگلیسی Past نکنید
    ممنون و تشکر -

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

.
    .
    .

.
    در اس تری شما از زوم 55 تا 70 شروع میکنین به عکس گرفتن و یکی از مشکلات بزرگ من در موقع عکاسی همین بود که ساختمون ها و مناظر در کادر من جا نمیشد در صورتیکه لنز کیت دی 40 18-55 هست و شما از واید 18 رو در اختیار دارین .
    و آیا این هارو بر اساس لنز کیت گفته ؟؟؟؟؟؟!!

این حرفش رو تا چه اندازه ای تایید می کنید ؟؟..
    زوم اون 3 و نیم اکس هست در مقابل 12 اکس اس فایو که به نظر من اصلن مهم نیست چون عملن وقتی زوم رو بیشتر میکردیم نویز بیشتر میشد و وضوح کمتر .

سلام بر شما دوست خوب :

من فکرکنم در اس 3 شما از معادل 35 میلیمتر شروع میکنید نه از 55 و اینکه زوم اپتیکال دوربین باعث نویز نمیشه.... ولی حدس میزنم شما زوم دیجیتال رو هم فعال کرده باشید که در آنصورت بصورت نویزی در تصویر دیده خواهد شد ( ناشی از افزایش زوم دیجیتال )

بطور کل دوربین های Slr ابتدا به ساکن باعث ثبت عکسهای بهتر نخواهند شد. بلکه بستری را مهیا میکنند تا کاربران بتوانند از قابلیت های بیشتری استفاده کنند. لنزهای تخصصی ماکرو. لنزهای تله واید وغیره ....را با توجه به نیاز استفاده کنند. کوچ از دوربین هایی چون اس 3 و اس 5 به سمت slr ها دقت خاص خودش را میخواهد. و کوچ کنندگان باید بدانند دوربین slr نه فقط به تنهایی معجزه ای نمیکند بلکه اگر درست استفاده نشود (از بابت تنظیمات مفاهیم و غیره ) شاید بدتر از دوربین هایی چون اس 3 هم باشد. پیشنهاد میکنم یک فایل خام از دوربین های SLR راببینید.

و اینکه برای استفاده معادل از رنجهای دوربین های چون اس 3 و ....... در Slr ها شما باید قدم به قدم هزینه کنید.

اگر میتوانید بحثی است دیگر..... و یک سوال منظورتان از کیفیت بهتر روی کامپیوتر است یا روی چاپ عکس در ابعاد واقعی با بزرگ ؟!
    Mashhadi Vahid، Amir Tavakoli و Mohsen_design تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    133

اینجا همه عادت دارند نصفه جواب بدن ؟!

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

اینجا همه عادت دارند نصفه جواب بدن ؟!
    ممکن است یکی از گزینه های زیر باشد
    - شاید جواب نصف بعدی را نمیدانند.
    -وقت یا تمایل جواب دادن به همه سوالات را ندارند

فکر میکنید باید به خاطر جواب دادن نصف سوالات از انها قدر دان بود یا به خاطر جواب ندادن نصف دیگر شاکی بود؟
    دوست گرامی اینجا عضو تمام وقت و در استخدام فروم نداریم. هر عضوی به تناسب وقت و اطلاعات به پستها جواب میدهد.
    در مورد سوالات شما به نظرم اگر وقتی برای مطالعه مقالات سایت عکاسی بگذارید و با مفاهیم مربوط اشنا شوید بسیاری از جواب ها برایتان روشن میشود و احیانا از صرف هزینه ای که در اینده منجر به پشیمانی شود جلوگیری میکند. یک توصیه دوستانه اینکه اصلا در این کار عجله به خرج ندهید عکاسی کردن و لذت بردن از ان و رشد کردن در ان کار عجله نیست.
    Arash، Amir Mohebi، Minoosepehr و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

تشکر کرده
    133

Unhappy پاسخ: Nikon D60

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    ممکن است یکی از گزینه های زیر باشد
    - شاید جواب نصف بعدی را نمیدانند.
    -وقت یا تمایل جواب دادن به همه سوالات را ندارند

فکر میکنید باید به خاطر جواب دادن نصف سوالات از انها قدر دان بود یا به خاطر جواب ندادن نصف دیگر شاکی بود؟
    دوست گرامی اینجا عضو تمام وقت و در استخدام فروم نداریم. هر عضوی به تناسب وقت و اطلاعات به پستها جواب میدهد.
    در مورد سوالات شما به نظرم اگر وقتی برای مطالعه مقالات سایت عکاسی بگذارید و با مفاهیم مربوط اشنا شوید بسیاری از جواب ها برایتان روشن میشود و احیانا از صرف هزینه ای که در اینده منجر به پشیمانی شود جلوگیری میکند. یک توصیه دوستانه اینکه اصلا در این کار عجله به خرج ندهید عکاسی کردن و لذت بردن از ان و رشد کردن در ان کار عجله نیست.
    دوست محترم، مطمئن باشید من اگر وقتش بود حتماً این کار و می کردم، نه اینکه کاری داشته باشم نه..
    الان شرایط طوریه که باید هرچه زودتر تصمیم بگیرم چه دوربینی باید بخرم(و این نصیحت رو که نباید عجله کرد رو هم در گوش دارم اما شرایط به این شکله!)،
    اینترنتم هم محدودیت داره و از 8 شب می توانم آنلاین بشم، و در این مدت هم تاپیکای دیگرو تا جایی که چشمم خسته نشه می خوانم
    یه آفلاین خوشگلی بود که میگفت : شما همونقدری وقت دارید که ادیسون داشت :: احتمالاً شنیدید! جواب دادن به سوالای من برای کسانی امثال شماها که هر کدومتون استادی هستید کاری نداره و فکر نکنم 4 خط نوشتند وقت کسایی که میان و می خوانند و فقط تشکرش رو به جا می گذارند کاری داشته باشه
    این سوالات از روی بیکاری یا وسوسه و .. نیست، اینها وقتی ملکه ذهنم میشوند میام و می پرسم که پولی و که کم کم جمع کردم و برام ارزش داره رو توی چاهی نریزم که 2 ماه بعد بفهمم و افسوس بخورم.
    از این بابت که شما هم دومین نفرش هستید و گفتید خوب باید اصطلاحات سایت و مقالات رو مطالعه کنم، باید عرض کنم که خیالتون راحت که بعد از اطمینان از خرید این دوربین تمامی تاپیکهای مربوطه رو می خوانم،
    همه شما هم یه روز Slr Like دستتون گرفته بودین،آیا به شما هم در شرایط که خواهان تعویض دوربینتون بودید اینجور جواب هایی میدادند ؟!
    -----------------------
    من قصد توهین به کسی رو ندارم، ممنون کسانی هم شده ام که وقتی گذاشته اند و شده به نیمی از سوالاتم جواب می دهند اما از اینکه کسی حاضر نیست جواب یک غریبه رو که نیمه آماتور هم هست رو بده ..
    واقعاً اگر این سوالات از دوستان همین تاپیک بود،باز هم مشکل کمبود وقت داشتید ؟
    Persian تشکر می‌کند.

صفحه 34 از 43 نخستنخست ... 24 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... آخرینآخرین