صفحه 35 از 43 نخستنخست ... 25 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 341 تا 350 , از مجموع 430
Like Tree1013تشکر

موضوع: Nikon D60

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

پیش فرض پاسخ: Nikon D60

- دوربین را اصلاً لازم نیست پس از مدتی عوض کرد....مخصوصاً دوربین‌های SLR که حال تا حد زیادی بالغ هستند

- هر شرکت عرضه کننده‌ای خودش گارانتی مخصوص به خودش را دارد. اما اگر دوربین بدون گارانتی هم خریدید با پرداخت هزینه معقولی می‌توانید آن را گارانتی کنید. هر وقت نیاز داشتید دوستان آشنا به این پروسه راهنمایی‌تان می‌کنند.

- مشهدی‌وحید عزیز بهترین راهنمای قیمت و فروشندگان در مشهد می‌باشند. اگر از ایشان (البته با لحن زیباتری...نسبت به آنچه فرموده‌ بودید) در پیغام خصوصی بخواهید، یقین دارم به بهترین نحوی‌راهنمایی‌تان خواهند کرد.

- کشور سازنده دوربین مهم نیست. یک واقعیت دیگر هم این است که یک مدل دوربین تنها در یک کشور ساخته می‌شود. مثلاً اگر D60‌ ساخت تایلند است...هرجای دنیا که بخریدش...تایلندی است و با همان کیفیت.

به نظرتون لنز کیت این دوربین برای منی که با s5 کار کردم تا مدتی می توانه من رو بی نیاز کنه ؟
    از لحاظ کیفیت بله...اما آن دامنه زوم و قابلیت ماکرو را نخواهید داشت.

و برای عکس برداری از افراد که فکر کنم بگم پرتره ؟! از فاصله ی نیم متری تا 7-8 متری مناسبه ؟
    بله...بسیار بهتر از S5

با D60 میشه به اندازه ی S5 عکس برداری ماکرو کرد ؟ (با لنز کیت) و اگر نه در اون حد ولی با کیفیت بالاتر باید چقدر بپردازم ؟
    نه .....به هیچ وجه! باید یک لنز ماکرو بخرید ....یا لااقل لنزی که کمی قابلیت ماکرو داشته باشد (فوکوس نزدیک) . قیمت‌ها متفاوتند. از 500 به بالا!

یه نظرتون راجع به شرایط من که اگر این دوربین رو بخرم حالا حالاها نمی تونم برای دوربینم لنز بخرم چیه ؟
    این شرایط شماست که تصمیم را دیکته می‌کند. اگر عکاسی ماکرو برایتان حیاتی است....مشکل خواهید داشت. اما اگر مسائل لنزی کمتر اهمیت دارند....خرید SLR جذاب است.
    من وقتی SLR خریدم که از SLR-Like‌و فوکوس و منظره‌یابش به ستوه آمده بودم و دوربین جدیدم را آن روزها واقعاً ستایش می‌کردم و هنوز بسیار دوستش دارم. نمی دانم شما چقدر با فوکوس ....منظره‌یاب و مسائل دوربین‌های SLR-Like جدید مشکل دارید؟ احتمالاً این مسائل در مدل‌های جدیدتر کمرنگ شده باشند.

ناراحت نشوید!
    در این فورم مطالب بسیار پخته تر از این که من با عجله نوشتم ....بحث‌هایی با تعداد شرکت کننده بسیار بیش تر .....و پست‌های زیادتری وجود دارند که با خواندن چندتایی از آن‌ها به سادگی قدرت تصمیم گیری خواهید داشت.

اگر شما جای ما بودید احساس بطالت نمی‌کردید که این مطالب را ناقص‌تر...ناپخته‌تر و عجولانه‌نر تحویل شما دهیم؟
    Arash، yasin-m، Mashhadi Vahid و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر آشنا Mohsen_design آواتار ها
    تشکر کرده
    133

امیر جان واقعاً ممنون..
    همین قدر من رو بس بود که بتوانم تصمیم رو قطعی تر کنم

این مطلب صحت داره ؟ ..
    - توی دی 60 مشکل لایو ویو ندارین یعنی قبل از فشردن شاتر و عکس گرفتن میتونین تصویر رو ببینین ولی در دوربین های دیگه باید فقط از چشمی نگاه کنین .
    این مطلب رو یکی از دوستان لطف کردند برام نوشتند ولی من از فرد دیگه ای هم شنیدم که لایو ویو نداره
    یکم گیج شدم، بالاخره داره یا نه:confused:

راجع به لنز کیت D60 هم فرموده اند که ..
    - فاصله نیم متری تا 8 متری هم لنز کیت جواب میده . نگران نباشین . ماکرو هم نه در اون حد که مثلن پرز های بدن پشه رو نشون بده ولی در حدی که پشه رو درشت نشون بده بله در اون حد هست یا مثلن در حدی که گل ها رو درشت و شفاف و زیبا نشون بده بله ولی نه که پرزهای گل رو نشون بده . برای اینکار باید لنز ماکرو بخرین که فقط بدرد ماکرو میخوره .
    که احساس می کنم همینطور باشه ؟!
    - اقا امیر شما جایی گفته بودید ...
    فيلتر UV هم حتما همون روز اول بخر. من قبل از اينکه دوربين رو روشن کنم ، مشغول بستن فيلتر UV روي لنز بودم!
    این فیلتری که فرمودید رو روی این دوربین هم میشه نصب کرد و اگر اطلاعی از قیمت کنونیش بدید ممنون می شوم

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

سلام آقا محسن.
    با اجازه آقای محبی عزیز، من جواب میدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsen_design نمایش پست ها
    امیر جان واقعاً ممنون..
    همین قدر من رو بس بود که بتوانم تصمیم رو قطعی تر کنم
    این مطلب صحت داره ؟ ..
    - توی دی 60 مشکل لایو ویو ندارین یعنی قبل از فشردن شاتر و عکس گرفتن میتونین تصویر رو ببینین ولی در دوربین های دیگه باید فقط از چشمی نگاه کنین .
    این مطلب رو یکی از دوستان لطف کردند برام نوشتند ولی من از فرد دیگه ای هم شنیدم که لایو ویو نداره
    یکم گیج شدم، بالاخره داره یا نه:
    این دوربین لایوویو نداره. یعنی اینکه مثل دوبینهای کامپکت و لایک و بعضی از dslr ها ، نمیتونید موقع عکاسی تصویر را روی lcd مشاهده کنید. و پس از فشار دادن کلید شاتر ، تصویر ثبت شده روی lcd نمایش داده میشود.

راجع به لنز کیت D60 هم فرموده اند که ..
    - فاصله نیم متری تا 8 متری هم لنز کیت جواب میده . نگران نباشین . ماکرو هم نه در اون حد که مثلن پرز های بدن پشه رو نشون بده ولی در حدی که پشه رو درشت نشون بده بله در اون حد هست یا مثلن در حدی که گل ها رو درشت و شفاف و زیبا نشون بده بله ولی نه که پرزهای گل رو نشون بده . برای اینکار باید لنز ماکرو بخرین که فقط بدرد ماکرو میخوره .
    فاصله نیم متری تا 8 متری یعنی چی؟؟؟؟
    این حرف غلط هست.

اون فیلتر UV برای محافظت از لنز نصب میشه. یک شیشه هست که روی لنز نصب میشه که از لنز در برابر خش و خط و کثیفی محافظت کنه.
    لنزها دهانه های مختلفی دارند. مثلا دهانه لنزکیت دی60 ، 52 میلیمتر هست. شما به داخل مغازه های دوربین فروشی میرید و یه فیلتر uv با دهانه 52 میلیمتر رو میخرید و روی لنز میپیچونید. 30 ثانیه هم وقت نمیگیره.
    این فیلتر روی دوربین نصب نمیشه. روی لنز نصب میشه.

یک توصیه: بنظرم بهتره شما اول مدتی با یک دوربین کامپکت یا لایک عکاسی رو شروع کنید تا با عکاسی بیشتر آشنا بشید. و بعد به سراغ dslr ها برید.
    Amir Mohebi، farhad44 و Mohsen_design تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    133

سلام امیر جان..
    ممنون از جوابتون..
    من یکی دو سالی هست که دوربین S5 دارم، یعنی اولین بارم نیست ( قبل از اون هم با Benq دو سالی رو سر کردم)
    توی این مدت هم به ترتیب با مد های دستی، برنامه، کاستم، صورت،اتو،پانوراما کار کردم
    آقا امیر شما که D60 دارید، ..
    چه پیشنهادی برای لنز به بنده می کنید ؟!
    بهتره صبر کنم و بعداً انتخابم رو انجام بدم ؟! یا از همون اول با لنز 70-300 یا 105mm شروع کنم ؟!
    اگر نظرتون رو راجع به این دو لنز بیان کنید ممنون می شوم..
    یه سوال کوچولو دیگه : دهانه فیلتر لنز کیت 55-200 ... 55mm هست ؟
    Amir Tavakoli تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

سلام امیر جان..
    ممنون از جوابتون..
    من یکی دو سالی هست که دوربین S5 دارم، یعنی اولین بارم نیست ( قبل از اون هم با Benq دو سالی رو سر کردم)
    توی این مدت هم به ترتیب با مد های دستی، برنامه، کاستم، صورت،اتو،پانوراما کار کردم
    آقا امیر شما که D60 دارید، ..
    چه پیشنهادی برای لنز به بنده می کنید ؟!
    بهتره صبر کنم و بعداً انتخابم رو انجام بدم ؟! یا از همون اول با لنز 70-300 یا 105mm شروع کنم ؟!
    اگر نظرتون رو راجع به این دو لنز بیان کنید ممنون می شوم..
    یه سوال کوچولو دیگه : دهانه فیلتر لنز کیت 55-200 ... 55mm هست ؟
    سلام
    والا در مورد لنز باید بگم که: (کل اگر طبیب بودی ---- سر خود دوا نمودی) :biggrin:
    ولی چیزهایی که میدونم رو عرض میکنم.
    لنز 70-300 vr لنزی هست با کیفیت ساخت مناسب و شارپنس خوب در فاصله 70 تا 200 میلیمتر. ولی از 200 تا 300 میلیمتر سافت میشه که برای جبران باید دیافراگم رو ببندید.

در مورد لنز هم بهتره اول میزان هزینه رو مشخص کنید.
    اگه میخواین کمتر خرج کنید : vr 18-55 + vr 55-200
    اگه میخواین بیشتر هزینه کنید: 70-18 + vr 70-300
    و ......... که به لنزهای عالی مثل 200-70 و 14-24 و ..... ختم میشه.

در مورد 105 چون اطلاعی ندارم نمیتونم اظهار نظر بکنم.
    دهانه لنز 200-55 هم 52 میلیمتر هست. مثل همون 55-18
    موفق باشید
    Mohsen_design تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: Nikon D60

سلام

[IMG]http://i33.*******.com/jpyelx.jpg[/IMG]

يك تيزر تبليغاتي تلويزيوني زيبا از D60 به حجم 2.74 مگابايت!!

کد:
    http://press.nikonusa.com/videos/nikonashtonwedding.wmv

[IMG]http://i36.*******.com/23ie909.jpg[/IMG]

Ashton Kutcher*
    towfigh، farhad44، Amir Tavakoli و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

فكر نميكردم ديگه رويويي از D60 مونده باشه...

رويوي شاتر باگ:
    کد:
    http://www.shutterbug.net/equipmentreviews/amateur_digital_slrs/0708nikon/index.html
    * ممكن است براي بعضي از دوستان ف ي لتر باشد!
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    133

من هم به D60 ی ها پیوستم
    امروز که حدود بعد از ظهر تا تاریکی هوا در حال عکس گرفتن با مد های غیر فعال بودن فلش، کلوز آپ، با فلش، چهره، چهره در تاریکی بودم به یه سری مشکلاتی که به دلیل لرزش دستم بود دچار شدم ..
    در هنگامی که نه هوا کاملاً روشن است و نه تاریک، 45 دقیقه قبل از تاریکی هوا، بهترین مد برای این که از ایزوی بالا استفاده نشه و نیز به دلیل عدم 3 پایه چی هست ؟
    چطور باید از خورشید پشت برگهای بید مجنون در حالی که خواهان داشتن جزئیات ابرها هستم عکس بگیرم ؟
    چطور در هنگام عکس از فاصله های 30cm و 2 متری می توانم عمق میدان رو زیاد کنم جوری که در فاصله نزدیک بعد 3-4 cm و در فاصله دورتر بعد از 1 متر پس ضمینه کاملاً تار بشه ؟!
    چطور قدرت فلش رو تنظیم کنم ؟!
    در مد بدون فلش، خیلی عالی تمام تصویر در نیمه روشنایی، روشن میشه، اما به دلیل لرزش دست عکسهام همیشه محوه، راه حلش چیه ؟!
    -+ البته سه پایه ام تا 1 و نیم ماه دیگه میرسه اما اگر به سوالاتم که با لنز کیت هم هست جواب بدید ممنون می شوم
    QashQai تشکر می‌کند.

كاربر همراه Tooraj آواتار ها
    تشکر کرده
    1459

من هم به D60 ی ها پیوستم
    .
    .
    .
    در مد بدون فلش، خیلی عالی تمام تصویر در نیمه روشنایی، روشن میشه، اما به دلیل لرزش دست عکسهام همیشه محوه، راه حلش چیه ؟!
    سلام مبارک باشه و به قول امیر عزیز لنزش براتون بچرخه

در عکسهایی که گرفتید سرعت شاتر چقدر بوده؟ از VR استفاده کردید؟

به هر حال در نور کم یا باید با ایزو کار کرد یا از سه پایه استفاده کرد یا از فلش .

برای تنظیم قدرت فلش هم با فشردن کلید ذره بین که + وسطش هست منوی دوم میاد که پایین صفحه قدرت فلش رو میتونید کم و زیاد کنید.

پاینده باشید.
    Mohsen_design تشکر می‌کند.
    تورج فارسی

تشکر کرده
    133

نقل قول نوشته اصلی توسط Tooraj نمایش پست ها
    سلام مبارک باشه و به قول امیر عزیز لنزش براتون بچرخه

در عکسهایی که گرفتید سرعت شاتر چقدر بوده؟ از VR استفاده کردید؟

به هر حال در نور کم یا باید با ایزو کار کرد یا از سه پایه استفاده کرد یا از فلش .

برای تنظیم قدرت فلش هم با فشردن کلید ذره بین که + وسطش هست منوی دوم میاد که پایین صفحه قدرت فلش رو میتونید کم و زیاد کنید.

پاینده باشید.
    سلام امیر جان، ممنون بابت تبریک گفتنت
    والله نمیدونم چرا با RAW که عکس گرفتم هیچ چیز از جزئیات عکس رو فایل وجود نداره که بخوام بگم !! برام عجیبه
    شاتر حدوداً رو 6-7 دهم ثانیه بود :cool:
    بازم مطمئن نیستم، متغییر بود !
    rezafh تشکر می‌کند.

صفحه 35 از 43 نخستنخست ... 25 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... آخرینآخرین