صفحه 133 از 143 نخستنخست ... 33 83 123 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,321 تا 1,330 , از مجموع 1430
Like Tree2430تشکر

موضوع: Nikon D90

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

لطفا نمونه عکس همراه با اگزیف رو دراین تاپیک قرار دهید .
    Nikon D600

كاربر جديد
    تشکر کرده
    80

دوستان سلام

مدتیه یه مشکل عجیب در D90 پیدا کردم. زمانی که سوژه رو در ویزور فوکوس می کنم ، عکس نسبتا فلو میشود و جزئیات هنگام زوم تا حدی محو ، اما وقتی در live view فوکوس و عکاسی میکنم، خیلی شارپ و کاملا فوکوس هست و جزئیات عالیست!!.
    آیا ممکن است مشکل از Auto Focus دوربین یا مربوط به آینه دوربین باشد ؟

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط moeinP نمایش پست ها
    دوستان سلام

مدتیه یه مشکل عجیب در D90 پیدا کردم. زمانی که سوژه رو در ویزور فوکوس می کنم ، عکس نسبتا فلو میشود و جزئیات هنگام زوم تا حدی محو ، اما وقتی در live view فوکوس و عکاسی میکنم، خیلی شارپ و کاملا فوکوس هست و جزئیات عالیست!!.
    آیا ممکن است مشکل از Auto Focus دوربین یا مربوط به آینه دوربین باشد ؟
    سلام
    1- اگر از داخل ویزور به صورت دستی فوکوس می کنید ممکن است ایراد از تنظیم دیوپتر ویزور باشد.دیوپتر ویزور دوربین را تنظیم کنید.
    2- در صورتی که مشکل در حالت اتوفوس وجود دارد، دوربین و لنز را از نظر مشکل Back Focus یا Front Focus امتحان کنید.
    ارادت
    M-Yousefi، moeinP، 1986 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    80

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    1- اگر از داخل ویزور به صورت دستی فوکوس می کنید ممکن است ایراد از تنظیم دیوپتر ویزور باشد.دیوپتر ویزور دوربین را تنظیم کنید.
    2- در صورتی که مشکل در حالت اتوفوس وجود دارد، دوربین و لنز را از نظر مشکل Back Focus یا Front Focus امتحان کنید.
    ارادت
    ممنون جناب چگینی، راستش اون قدرها هم ناشی نیستم! مشکل از دیوپتر نیست و من هم معمولا از اتوفوکوس استفاده می کنم. اتوفوکوس دوربین ظاهرا کارش را درست انجام میدهد مشکلی با Back Focus یا Front Focus ندارم!!!. مشکل اصلی من جزئیات تصویر است!!. فقط در حالت Live View عکس هایم خیلی واضح و شارپ و با رزولوشن بالاست ، این رو موقعی متوجه شدم که عکسهام رو مانیتور با زوم بالا دیدم، تو بقیه حالت ها جزئیات نسبتا محو میشوند.

DSC_0001 copy.jpgDSC_0002 copy.jpg

این دو تا عکس رو ببینید هر دو در واید ترین حالت ، با سرعت 1/200 و با فلش گرفتم. و کراپ 100% کردم . یکی با اتوفوکوس از توی ویزور و بعدی با اتوفوکوس از روی Live View . خب این یعنی چه مشکلی میتونه باشه ؟؟؟

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

مشكل شما دقيقا خطاي فوكوس است يا بك فوكوس يا فرانت فوكوس
    در لايوويو فوكوس صحيح است اما در ويزور خير براي اينكه سيستم فوكوس در لايوويو كلا با ويزور فرق دارد.
    moeinP، D.Daneshmand، sh.khani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    80

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    مشكل شما دقيقا خطاي فوكوس است يا بك فوكوس يا فرانت فوكوس
    در لايوويو فوكوس صحيح است اما در ويزور خير براي اينكه سيستم فوكوس در لايوويو كلا با ويزور فرق دارد.
    ممنونم ، چکار کنم ؟ ببرم تعمیرگاه ؟
    خوشحال میشم اگه در مورد سیستم فوکوس و تفاوتشون، بیشتر می دونید برایم توضیح بدید.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط moeinP نمایش پست ها
    ممنونم ، چکار کنم ؟ ببرم تعمیرگاه ؟
    خوشحال میشم اگه در مورد سیستم فوکوس و تفاوتشون، بیشتر می دونید برایم توضیح بدید.
    سلام
    ببرید تعمیرگاه مرکزی دوربین (خیابان جمهوری-ساختمان آلمینیوم-طبقه 11). به راحتی برایتان درست می کنند. ضمناً فکر می کنم D90 قابلیت Microadjustment دارد. در این صورت اگر میزان خطای فوکوس کم باشد، خودتان هم شاید بتوانید با تنظیم میکرواجاستمنت برطرفش کنید.
    برای کنترل خطای فوکوس یک کاغر را به دقت مدرج کنید (یا از چارت http://dchegini.persiangig.com/Focus...1.0-gray25.gif استفاده کنید). چارت را در وضعیت افقی قرار دهید، یک لنز با اپرچر باز (ترجیحاً f/1.8 یا بازتر) را روی دوربین بسته و دوربین را در امتداد کاغذ و با زاویه 45 درجه نسبت به افق و در فاصله حدود 50 سانتیمتری چارت، روی سه پایه ببندید، اپرچر را روی بازترین میزان تنظیم کنید و نقطه مرکزی فوکوس را روی نقطه صفر چارت به دقت فوکوس کنید. با ریموت یا تایمر عکس بگیرید و روی مونیتور کامپیوتر عکس را کنترل کنید. اگر فوکوس جلوتر از نقطه صفر بود، دوربین مشکل فرانت فوکوس دارد و اگر عقب تر بود مشکل بک فوکوس.
    در صورت وجود مشکل بک یا فرانت فوکوس، با تغییر مقدار میکرواجاستمنت و با سعی و خطا شاید بتوانید مشکل را برطرف کنید ولی من کماکان توصیه می کنم دوربین را به تعمیرگاه مرکزی دوربین نزد آقای قاسمی عزیز ببرید.
    ارادتمند
    ارادتمند
    moeinP، sh.khani، S_Neyshaburi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    ضمناً فکر می کنم D90 قابلیت Microadjustment دارد.
    درود

در نیکون اسمش Af fine Tune یا AF Tuning هست. و D90 هم آنرا ندارد. ( D7000 و D300 و بالاتر آنرا دارند )

موفق باشید
    M.Meghdari، moeinP، sh.khani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    80

خیلی ممنونم جناب چگینی ، اطلاعات خیلی خوبی بود. بله باید همین کار رو بکنم. آقای قاسمی رو میشناسم. معمولا هر سال دوربین رو برای چکاپ می بردم اونجا.
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

كاربر همراه شهاب سیّافی آواتار ها
    تشکر کرده
    286

d90.jpgسلام. من به تازگی یه دوربین D90 کارکرده خریدم. پشت دوربین سمت راست دکمه 4 جهته یه لاستیک نرم هست که انگشت شست دست راست روش میمونه. مال من اون لاستیکش افتاده!!! عکسشو میذارم که مشخص شه کجارو میگم. کسی میدونه چجوری میتونم پیدا کنمش؟ بعد اصلا این قطعه به تنهایی پیدا میشه یا باید کل بدنه رو عوض کنم؟ لطفا اگه کسی میدونه کجا دارن یه آدرسی به من بده. خیلی خیلی ممنون