صفحه 83 از 143 نخستنخست ... 33 73 79 80 81 82 83 84 85 86 87 93 133 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 821 تا 830 , از مجموع 1430
Like Tree2430تشکر

موضوع: Nikon D90

كاربر آشنا mthosein آواتار ها
    تشکر کرده
    112

پیش فرض پاسخ: Nikon D90

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

در مورد جایگزینی بدنه ای بجای D90 هیچ شایعه ای وجود ندارد. گیریم که وجود داشت چه ربطی به انتخاب شخصی برای تهیه بدنه میتواند داشته باشد!

D90 به همراه لنز محبوب 18-105 از زمان معرفی تا حال پر تقاضا ترین بدنه SLR بوده و همیشه در سایتهایی که به کار نقد و بررسی دوربین ها مشغول هستند امار بازدید صفحه بررسی D90 پر بازدید ترین صفحه بوده.

با این استقبال از D90 به همین راحتی نمی شود مدلی را جایگزین آن کرد . حالا حالا ها خبری هم از جانشین آن نخواهد بود ;). اما از آمال و آرزو ها میتوان مواردی را برشمرد.

موفق باشید

انوش
    با تشكر از جناب آقاي انوش و آقاي شعباني كه زحمت كشيده و وقت براي پاسخ گذاشتيد
    يه سؤالي كه براي حقير مطرح است اين است كه با توجه به رشد روز افزون تكنولوژي و آبديت كردن محصولات الكترونيكي كه دوربين هاي اس ال آر و ... نيز از اين قاعده مستثنا نبوده اند و ضمن اذعان به اين نكته كه عكاسي و عكس خوب به نوع وسيله نيست و شايد درصد زيادي از تشكيل يك عكس خوب را هنر عكاس نشون ميده نه نوع دوربين مي خواستم بدونم معمولاً متوسط عمر يك دوربين ديجيتال اس ال آر براي استفاده چه مقدار است.
    اميد وارم كه منظورم رو رسونده باشم

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط mthosein نمایش پست ها
    با تشكر از جناب آقاي انوش و آقاي شعباني كه زحمت كشيده و وقت براي پاسخ گذاشتيد
    يه سؤالي كه براي حقير مطرح است اين است كه با توجه به رشد روز افزون تكنولوژي و آبديت كردن محصولات الكترونيكي كه دوربين هاي اس ال آر و ... نيز از اين قاعده مستثنا نبوده اند و ضمن اذعان به اين نكته كه عكاسي و عكس خوب به نوع وسيله نيست و شايد درصد زيادي از تشكيل يك عكس خوب را هنر عكاس نشون ميده نه نوع دوربين مي خواستم بدونم معمولاً متوسط عمر يك دوربين ديجيتال اس ال آر براي استفاده چه مقدار است.
    اميد وارم كه منظورم رو رسونده باشم

درود

بله و این موضوع رو هم باید اضافه کرد که همان وسیله یا ابزار هم که دوربین باشد نقش بسیار کم رنگ تری نسبت به نقش لنز در خروجی دارد. و نقش یک لنز خوب این وسط از یک بدنه خوب خیلی مهم تر است. اما مهمتر از همه چیز هنر خود عکاس است که قرار است این ابزار را برای هدف خاصی در دست گیرد.

بگذریم که خیلی ها دیدگاهی هنری به عکس ها ندارند و موارد مصرفشان شخصی و خانوادگی و یادگاری و ثبت لحظه است اما سطح توقعشان بالاست و مشکل پسند هستند.

در مورد عمر مفید دوربینها تنها موردی رو که عنوان شده ، عمر شاتر است که حدود 100 هزار شات برای D300 است. که باید D90 هم همین مقدار باشد. البته نه اینکه به محض گرفتن عکس 100 هزارم فورا شاتر خراب شود عمر مفید آن اینگونه اعلام شده.( و شاتر آن هم براحتی قابل تعویض است ) البته جای هیچ گونه نگرانی نیست چون کسی تا حالا دوربین را آنقدر نگه نداشته تا به چینین شماره ای نزدیک شود. با مصرفی که شخص خودم دارم احتمالا ظرف 20 سال آینده به این رقم خواهد رسید! با ورود مدلهای جدید همه برای داشتن آن اقدام میکنند.

انوش
    SIAMAK™ تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    197

حدود یک ساله این سئوال برام به وجود اومده ، از نمایندگی و دوستان پرسیدم و جوابی نگرفتم ، شاید دوستان در فروم بتونن کمک کنن:
    چجوری میشه تو دوربین d90 از حالت فکوس چهره خارج شد ؟
    فرقی نمی کنه فکوس نقطه ای یا اتوماتیک باشه ، به هر حال دوربین روی چهره فکوس می کنه (وقتی روی عکس زوم میکنی مستطیل سفید دور چهره نمایان می شه)
    این موضوع بخصوص وقتی میخوام با لنز 50 مم تو f پایین عکاسی کنم اذیت می کنه :confused:
    Omid Araki تشکر می‌کند.
    D90 + 18-105VR+ 50mm f/1.8D +496 RC2+Sb600+Lowepro Omni Sport
    Compact :Sony P100
    Analog:CANON FTb

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط sosoli نمایش پست ها
    حدود یک ساله این سئوال برام به وجود اومده ، از نمایندگی و دوستان پرسیدم و جوابی نگرفتم ، شاید دوستان در فروم بتونن کمک کنن:
    فرقی نمی کنه فکوس نقطه ای یا اتوماتیک باشه ، به هر حال دوربین روی چهره فکوس می کنه (وقتی روی عکس زوم میکنی مستطیل سفید دور چهره نمایان می شه)
    این موضوع بخصوص وقتی میخوام با لنز 50 مم تو f پایین عکاسی کنم اذیت می کنه :confused:
    درود

دوست گرامی

من متوجه ماجرا نشدم لطفا کمی دقیق تر توضیح بدهید.

انوش

كاربر همراه Halalzadeh آواتار ها
    تشکر کرده
    7988

نقل قول نوشته اصلی توسط sosoli نمایش پست ها
    face detection فقط در حالت مشاهده ي عكس در دوربين فعال ميشه و هنگام فكوس هيچ تاثيري بر فكوس نميذاره.
    علت مشكل شما، عمق ميدان خيلي كم در دياف هاي باز هست كه كنترل اون مستلزم دقت بالايي هست.كمي جابجايي محل فكوستون رو عوض ميكنه.يك راه كمكي، استفاده از مد هاي اتوفكوس هست.

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

فكر مي كنم منظور دوستمون face dtection در LV باشه
    http://www.kenrockwell.com/nikon/d90...stom-af.htm#a7

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    197

آقای عباس.ح ممنون از توضیحی که دادین ، اگر چه الان با توجه به ساعت فرصت تست کردن نیست ولی به نظر میرسه گفته شما درست است .
    برای دیگر دوستان من کمی مشکل را توضیخ می دهم.
    وقتی از ویزور در حال گرفتن عکس از صورت هستید و بعد عکس را میبینید و روی آن زوم میکنید دوربین دور چهره های تشخیص داده شده را با مستطیل سفید مشخص می کند . این موضوع من را به اشتباه انداخته بود و فکر می کردم دوربین فارغ از نقطه فکوس انتخابی به صورت پیش فرض روی صورت فکوس می کند . در صورتی که با توضیحاتی که دوستمون دادن مشخص شد که دوربین بر روی نقطه فکوس عکاس و نه روی چهره فرد فکوس می کند .
    نقطه فکوس به خصوص هنگام عکاسی در عمق میدان کم اهمیت پیدا می کند
    امیدوارم توضیحاتم کمک کرده باشه.
    D90 + 18-105VR+ 50mm f/1.8D +496 RC2+Sb600+Lowepro Omni Sport
    Compact :Sony P100
    Analog:CANON FTb

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

با سلام
    بنده بعد از تحقیقات فراوان و خواندن تایپیکهای این سایت تصمیم به تهیه این دوربین با لنر کیت گرفتم ...
    از دوستان در خواست میکنم منو راهنمایی کنن .
    از کجا بخرم ؟ به چه قیمتی بخرم؟
    در موقع خرید به چه نکاتی توجه کنم ؟ محتویات جعبه دقیقا چه چیزهایی هست؟ آیا هود همراه لنز هست ؟
    لنز کیت در جعبه دوربین هست یا باید جعبه جدا داشته باشد؟
    چطور میشه از نو بودن دوربین مطمعا شد ؟
    با چه گارانتی بخرم؟ گارانتی لنز جداست یا همان گارانتی کفایت میکند؟
    در صورت معیوب شدن دوربین باید حتما به همان فروشگایی که دوربین از آنجا خریداری شده مراجعه کرد یا نمایندگی های گارانتی در شهرستان هم قبول میکنند ؟
    دوستان اگر آدرس مطمعنی دارند ممنون میشم از طریق پیام خصوصی بنده رو مطلع کنند ...
    با تشکر از صبر و حوصله همه دوستان

كاربر جديد
    تشکر کرده
    80

نقل قول نوشته اصلی توسط mehri نمایش پست ها
    با سلام
    بنده بعد از تحقیقات فراوان و خواندن تایپیکهای این سایت تصمیم به تهیه این دوربین با لنر کیت گرفتم ...
    از دوستان در خواست میکنم منو راهنمایی کنن .
    از کجا بخرم ؟ به چه قیمتی بخرم؟
    در موقع خرید به چه نکاتی توجه کنم ؟ محتویات جعبه دقیقا چه چیزهایی هست؟ آیا هود همراه لنز هست ؟
    لنز کیت در جعبه دوربین هست یا باید جعبه جدا داشته باشد؟
    چطور میشه از نو بودن دوربین مطمعا شد ؟
    با چه گارانتی بخرم؟ گارانتی لنز جداست یا همان گارانتی کفایت میکند؟
    در صورت معیوب شدن دوربین باید حتما به همان فروشگایی که دوربین از آنجا خریداری شده مراجعه کرد یا نمایندگی های گارانتی در شهرستان هم قبول میکنند ؟
    دوستان اگر آدرس مطمعنی دارند ممنون میشم از طریق پیام خصوصی بنده رو مطلع کنند ...
    با تشکر از صبر و حوصله همه دوستان
    سلام. انتخاب خوبی کردی ، خود من حدود یک ماه این دوربین رو دارم و نسبتا راضی ام. اگه شهرستان هستی میتونی از یه نمایندگی معتبر بخری چون اگه مشکلی پیش بیاد زحمت حمل و نقل و سرویسش رو نمیدی. قبل خرید دفترچه راهنمای فارسیش (مال شرکت نورنگار) رو حتما بخر، همه چی از جمله متعلقات دوربین توش نوشته.
    خیلی کم پیش میاد که دوربین دست دوم رو جای نو غالب کنند. فهمیدنش هم بوسیله نرم افزار های مخصوصه که کار متخصصه. بدبین نباش!.
    دوربین و لنز در دو پک جدا باهم داخل جعبه هستند.
    همه شرکتها جنس هاشون رو گارنتی میکنند، ولی مهمتر از گارانتی بیمه دوربین هست. مال من گاراتی ایده ال هست که بیمه سرقت هم داره. گارانتی و بیمه شامل دوربین و لنز هست که شماره سریال هاشون رو برگ بیمه درج میشه.
    قیمت دوربین هم بسته به شرکت گارانتی کننده متفاوته، چند تا از شرکت های گارنتی کننده معتبر اینها هستند : ایده ال ، نیکو نگرش و نورنگار. قیمت نیکو نگرش از دو تای دیگه بالاتره. باید پرس و جو کنی و به یک یا دو تا تلفن قانع نشی چون رنج قیمت ها متنوع هست . قیمتی هم که میگیری باید شامل هزینه بیمه هم باشه چون بعضی شرکتها و فروشگاه ها هزینه بیمه رو (2.5% از مبلغ کل) جدا حساب میکنند، پس وقتی قیمت میکنی ببین با بیمه هست یا نه.
    معمولا اگه واسه دوربین مشکلی اساسی پیش بیاد میره نمایندگی ولی اگه دوست داشی خودت ببری، یکی از تعمیرگاه هاش خیابان جمهوری تهران . طبقه آخر ساختمان آلومینیوم هست.
    سوال دیگه یی داشتی بپرس، ان شا الله شما هم به جمع نیکون بازها و البته دی 90 دارها ملحق بشی:).
    موفق باشی
    maany_A، Austin.A و mehri تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

ممنون از راهنماییتون .
    اگر امکان داره متعلقات داخل جعبه رو بگید ممنون میشم ...
    با تشکر

صفحه 83 از 143 نخستنخست ... 33 73 79 80 81 82 83 84 85 86 87 93 133 ... آخرینآخرین