صفحه 130 از 143 نخستنخست ... 30 80 120 126 127 128 129 130 131 132 133 134 140 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,291 تا 1,300 , از مجموع 1430
Like Tree2430تشکر

موضوع: Nikon D90

كاربر آشنا smohammad.miri آواتار ها
    تشکر کرده
    230

نقل قول نوشته اصلی توسط HAM!D نمایش پست ها
    دوست عزیز اگر این پست رو تو تاپیک 5100 میزدم شاید میگفتن 5100 بهتره!!!
    میشه دلیلتون رو بگید؟
    این به دلیل اینه که شما سوالتون رو جای بدی پرسیدید، شما بهتر است به یکی از تاپیک‌های این بخش از انجمن مراجعه کنید و سوال رو بپرسید:
    راهنمای خرید

در ضمن، بهتر است سوالتون دقیق باشه و نیازمندی هاتون رو هم مشخص کنید، به صورت کلی نمیشه به سوال شما جواب داد

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

میشه دلیلتون رو بگید؟
    خب ابتدا اینکه شما تاپیک رو اشتباه انتخاب کردید . شما باید برای پرسش در این زمینه در تاپیک مناسب خودش یعنی لینک زیر سوال خودتون رو مطرح کنید :

راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

بعدش اینکه در همین زمینه در فروم و در تاپیک های مناسب ، در این مورد بسیار صحبت شده . یک مقداری خوندن صفحات این تاپیک ها به اندازه کافی شما رو راهنمایی خواهد کرد .

Canon EOS 600D یا Nikon D5100
    انتخاب بین D90 / D7000 / 60D
    600D vs D90 vs D5100 vs Nex-5N
    ahmad.abaee و HAM!D تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

میشه دلیلتون رو بگید؟
    سلام
    اولاً اینکه دوستان اینجا مجهز به انواع تجهیزات اپتیک هستن و اگر احساس کردن فونت نوشته شما کوچیکه،خودشون بزرگنمایی رو انجام میدن و لزومی نیست شما زحمت بکشید و نوشته‌تون رو کلفت بفرمایید .

ثانیاً اینکه دوربین D90 با وجود اینکه چندسالی از تولیدش میگذره،اما به لحاظ رده بندی در سطح بالاتری از دوربینهای D3100 و D5100 قرار میگیره ، علتش هم در : بدنه بزرگتر و محکمتر / وجود ال‌سی‌دی بالای بدنه / سرعت شاتر حداکثر بیشتر 1/8000 / ویزور منشوری به‌جای آینه‌ای و ...
    البته این قدیمی بودن خالی از ضعف هم نیست : نداشتن صفحه نمایش چرخان / رزولوشن کمتر / سنسور قدیمتی (که خودش یعنی اینکه خروجی سنسورهای جدید به علت بهره‌گیری از تکنولوژی جدیدتر بهتره) / عدم داشتن امکان فیلمبرداری فول اچ دی و ...

پ.ن : خط رو خط با دوستان شدیم

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

دي ٩٠ سرعت شاتر ١/٨٠٠٠ ندارد و حداكثر سرعت آن ١/٤٠٠٠ است البته مهم هم نيست
    M.Meghdari و HAM!D تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

درود

همانطور که دوستان گفتند D90 در رده ای بالاتر قرار داره و برتریهایی رو که شخصا در D90 دیدم نسبت به دوربین رده پایینتر خود که d5100 باشد :

1- جثه بزرگ تر (که در SLR ها بخاطر جایگری بهتر در دست مزیت محسوب میشود)
    2- رده ای بالاتر از Entry Level محسوب میشود برای D5100 و دیگر دوربین های این رده و یا پاینتر طبیعی هست که برای مصارف جدی تر با یک شارژ کامل امکان عکس برداری کمتری دارند ( تجربه شخصی من در یک صیح تا ظهر در یک سفر عکاسی باتری D5100 تمام شد ) اما باتری D90 با یک بار شارژ دو تا سفر عکاسی یک روزه رو بخوبی جواب گو هست.(مثل D7000 )

3- درزبندی بهتر بدنه D90 در مقایسه با D5100 ، درست هست که D90 دارای سیلینگ( عایق بودن در برابر رطوبت و گرد و غبار) نیست اما به مراتب در صورت مواجهه با شرایط نامساعد بهتر از پس آن برآمده است ،( در D5100 زود به زود پیش آمد که غبار روی سنسور دیده شود )

4- و دیگر آپشن های بیشتر که دوربین در این رده آنها را داراست و طبیعی هست که آنها در رده D5100 حذف شده باشند.

اما مزیت های D5100:

سنسور جدیدی که کمی کم نویز تر هست ، این کم نویزی زمانی خودش را نشان خواهد داد که از ایزو های بالای 800 استفاده کنیم ،که کاربرد آن به این بستگی دارد که چند درصد موارد عکاسیمان در ایزوی بالای 100 باشد !

صفحه نمایش متحرک D5100 که در مواردی میتواند مفید باشد اما به همان نسبت دوربین را آسیب پذیرتر خواهد کرد دوربینی با صفحه نمایش متحرک خیلی مناسب استفاده های Outdoor نیست. برای همین هست که صفحه گردان رو فقط در همین رده میبینیم نه رده های بالاتر.

فیلم برداری فول HD ، که برای کسی که قرار است عکاسی کند خیلی در اولویت نخواهد بود اساسا حیف است فیلم برداری با دوربین عکاسی..

اختلاف مگاپیکسل آنها هم زمانی کاربردش ملموس خواهد بود که قصد چاپی بزرگتر از 80x60 را داشته باشیم در حالی که عملا خیلی ها هیچگاه قصد چاپ هایی در این ابعاد را نخواهد داشت.

کلا یکسری مشخصات هستند که روی کاغذ ممکن است جذاب به نظر برسند اما در عمل موارد دیگری هستند که میتوانند باعث گردند از انتخاب خود رضایت داشته باشیم یا خیر.
    D90 برای کسی که قرار است از دوربین استفاده کند و انتطارات جدی تری دارد بر D5100 برتری کامل دارد

با توجه به اینکه قبلا D7000 هم داشته ام این را هم عرض کنم اگر بار دیگری قرار باشد بین D7000 و D90 انتخابی داشته باشم مسلما D90 انتخاب اولم خواهد بود( تنها بخاطر فشردگی پیکسلی تحمیل شده )

موفق باشید
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Tuesday 25 September 2012 در ساعت 17:43
    masoudrejae، Saadat، ali_ghorbanzade و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    12880

البته جناب انوش تحلیلی منطقی ای بر تفاوت ها ارائه کردند .
    اما من هم تجربه ام رو میگم که چون هم D90 رو داشتم و الآن D5100 رو دارم :

موارد گفته شده راجع به بزرگی بدنه و ارگونومی بیشتر و البته سیلینگ بهتر D90 متین هستند .
    با این حال من که مدتی است حدود یک سال D5100 رو هر روز و تحت هر شرایطی بیرون می برم و باهاش کار میکنم ، تا حالا با موردی از نقص در سیلینگ ، روبرو نشدم .
    بدنه D5100 کوچکتره ، ولی در عین حال بسیار محکمه و بسیار خوش ساخته و تجربه شخصی : در برابر ضربه بسیار مقاومه . بیش از اونچه که از بدنه آن انتظار میره .
    با این حال برای دستان بزرگ ، کوچک به نظر خواهد آمد .

عمر باتری این دوربین از D90 کمتره ولی من با هر بار تا 500 شات رو به راحتی گرفتم که شاید پنجاه تاش با فلاش سرخود بوده . با D90 تا 770 رو به یاد دارم .

D5100 الی سی دی دوم نداره ، اما منوی جدیدی که به D5100 افزوده شده ، در واقع کار ال سی دی دوم رو انجام میده و بسیار هم کاربردی تره . این منو همیشه در دسترسه و بسیاری از تنظیمات اولیه و رایج رو در خودش داره و بدون اینکه لازم باشه وارد منوی اصلی بشید . این منو میتونه همیشه روشن باشه و یا در صورت لزوم به عمر باتری بیشتر ، به اون تایم مشخصی بهش بدید . ( من با منوی روشن اون مقدار عکس رو گرفتم و تا حالا با منوی خاموش امتحان نکردم . )
    ( و البته یک باتری یدک هم به تازگی خریدم ، اما تا حالا به کارم نیومده . یعنی تعداد عکس کم بیارم و عوض کنم . بلکه هنگام شارژ کردن یکی ، دیگری رو به تناوب استفاده می کنم .)

و اما تصویر ، مخالفم که فقط در ایزوهای بالا تفاوت دیده میشه . در ایزوهای پایین نیز درخشش رنگ ، عمق رنگ ، داینامیک رنج ، کاملن تفاوت ها حس میشه .
    (توضیح ضروری اینکه من بر روی هر دو از 105-18 استفاده کردم و می کنم )

خروجی رو شما همان D7000 در نظر بگیرید . چون من برای برخی کارهام هر دو رو بیرون می برم و یکی با 105-18 و دیگری با 300-70 .

برای همین D5100 به مراتب کیفیت تصویری بیشتری داره و شارپنس بیشتر و قابل حس . موارد بالای ایزو 800 و نیاز به چاپ بزرگتر رو هم جناب انوش گفتند .

در نهایت به نظرم برتری های D90 فقط به ارگونومی اش برمیگرده و برخی امکانات بدنه ( منجمله اتوفوکس بر روی بدنه و ... )

اما از لحاظ خروجی و کیفیت تصویر ( سنسور و پردازشگر ) و فیلمبرداری و موارد دیگر به نظرم D5100 کاملن سرتره .
    Saadat، Anoosh-Em، ahmad.abaee و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    (توضیح ضروری اینکه من بر روی هر دو از 105-18 استفاده کردم و می کنم )

درود

کوروش جان اینکه اضافه میکنم مقصودم این نیست که حتما من درست گفته ام،
    اما اگر لنز های زوم بهتر و high end تر از 18-105 روی این بدنه ها بسته گردد آنوقت هست که خروجی d7000 که مشابه همان D5100 است از نظر ثبت جزئیات و شارپنس در مقابل نسل قبلی نیکون ( d90 d300) ضعیف تر عمل میکنند... ( دلیل فروش D7000 ام همین بود )

برای همین به دوستانی که D7000و D5100 دارند توصیه میکنم برای استفاده روی این دو دوربین لنز زوم که از 18-105 یا 16-85 مرغوب تر باشد تهیه نکنند. اما لنز های پرایم خیلی هم عالی خواهند بود.

موفق باشید
    masoudrejae، ahmad.abaee، hkhaghani و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا AM-128 آواتار ها
    تشکر کرده
    57

ضمن تشکر از انوش عزیز بابت توضیحات کاملشان بنده با d90 تا 1050 شات هم گرفتم البته از صفحه نمایش خیلی کم استفاده کردم حدود 60تا70 هم با فلاش بوده...نکته دوم وجود اون LCD بالای دوربین است که واقعا کارآمد هست و مصرف باطری رو به شدت کاهش میده...
    shahbazi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    12880

انوش جان ، من این نکته رو متوجه نشدم .
    چرا لنزهای های اند زوم روی D7000 بدتر عمل میکنه نسبت به D90 ؟
    در حالیکه به نظرم باید برعکس باشه . چون داشتن پیکسل بالاتر و همینطور سنسور جدیدتر و به روز تر و پردازشگر بهتر ، باید عملن همگی بر روی لنز بهتر ، بهتر عمل کنند . یعنی باید به کیفیت و دیتیل بهتری ختم بشه نه برعکس .

اما در مورد ال سی دوم ، در مورد مصرف باتری درسته . ولی منوی D5100 امکانات و آپشنهای بسیار بیشتری رو در اختیار قرار میده و بر خلاف ال سی دی دوم D90 فقط اعلام گر نیست بلکه میشه به سرعت آپشن ها رو روی دوربین تغییر داد و سرعت کار رو بسیار بالا می بره :

ceJqPgL5X8lw01I.jpg
    ashkan 78، davoud maani و shahbazi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1021

نیکون d90 یک مزیت بزرگ دیگری که نسبت به d5100 داره داشتن موتور اتو فو کوس هست که لنزهای بیشتری با اون قابل استفاده هست.
    shahbazi تشکر می‌کند.