صفحه 10 از 22 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 220
Like Tree379تشکر

موضوع: Sony NEX Series

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

با عرض پوزش به خاطر دیرکرد پاسخ شما

درمورد سوال شما هم باید بگم دوربین Nex-3 برای افراد حرفه ای می تونه تا حد دوربین دوم باشه اما اینکه بگم دوربین کاملی نه ، هنوز کمبودها و نبودهایی دراین دوربین احساس می شه و به عنوان دوربین کامل نمی شه روش حساب کرد .
    برای اینکه بهتر متوجه مطالب من شوید به پست 86 همین تاپیک مراجعه کنید .
    درمورد مقایسه این دوربین با D550 هم باید بگم
    عکاسی و کیفیت عکس D550 خیلی بیشتر و بهتر از این دوربین هست .
    درمقایسه با دوربین خودم D5000 هم D550 یه سرو گردن بهتره و عکاسی با این دوربین خیلی راحتتره .

و درمقایسه دوربین خودم و Nex-3 هم من D5000 رو خیلی بهتر و راحترمی بینم .

دوربین Nex-3 برای افراد آماتور می تونه به عنوان یکی از بهترین دوربینها باشه درمقایسه با G12 هم عملکرد و کیفیت بهتری داره .

اگه قیمت دوربینها رو هم حساب کنیم اختلاف قیمت زیادی رو هم ندارند

و برای افراد حرفه ای هم جوابگوی بدی نیست اما نمی شه به عنوان دوربین کامل روش حساب کرد .

مثلا بعدازتنظیم یک مورد باید برای تنظیم مورد دیگه از اول شروع کرد .
    نمونه

Menu>Beightness/Color>ISO
    بعد از انتخاب ایزو برای تنظیم دیگر
    Menu>Beightness/Color>White Balance
    تا 10-20 دقیقه با این دوربین کارنکنی اصلا خوشتون نمی اد اما کم کم با اشنا شدن به این دوربین متوجه می شوید که دوربین خوبیه .

تمام این مطالب نظرشخصی من هست .

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    38

سلام دوستان من یه کوهنوردم و زیاد کوه میرم
    همیشه علاقه داشتم حالا میخوام یه دوربین بگیرم موندم اس ال آر بگیرم یا یه سوپرزوم یا کامپکت ؛با توجه به اینکه 1.اطلاعات عکاسی ندارم ،2.اکثرا تو کوه وقت زیادی واسه تنظیم ندارم وسرعت لازمه 3. منظره ها دور نزدیک پر نور پر برف هستند
    تقریبا فعالیتم کوهنوردیم نیمه حرفه ای به بالا هست(یعنی وقت زادی تو کوهنوردیم کمه) اما دوس دارم عکس های خوبی بگیرم و کم کم به سمت عکاسی از طبیعت برم
    اگه سوپرزوم بگیرم آیا بزودی به جائی نمی رسم که به slr و یه لنز خوب نیاز داشته باشم؟چون حتما بسمت عکاسی از طبیعت خواهم رفت
    بنظرتون نکس5 گزینه خوبی هست یا سوپر زوم؟

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

دوربینهای nex درسته کیفیت واقعا بالایی دارن ولی امکانات حرفه ای ندارن مثلا شما برای فوکوس رو یه نقطه خاص واقعا دچار مشکل میشید . خودم با اینکه صدها عکس گرفتم ولی هنوز رو اینکه بخوام سریع فوکوس کنم و رو جایی که میخوام خیلی سخته . و حس میکنم زمانی که تصویر از نظر تنالیته یا اختلاف رنگ و نور یکنواخته تو انتخاب رنگ و نور خوب عمل نمیکنه .
    اما یکی از حسنهاش اینه که فیلمبرداری خوب و با فوکوس ممتد داره و همچنین وقتی تنظیمات عکس خوب باشه کیفیت عکسش حرف نداره .
    m.daemi تشکر می‌کند.

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

در حال جستجو برای موضوعی بودم که این مقایسه رو در سایت dxomark دیدم .برام خیلی جالب بود گفتم اینجا قرار بدم شاید مورد توجه دوستان قرار بگیره
    مقایسه سنسور های این سه دوربین :
    Sony NEX-5N - Canon EOS 600D - Canon EOS 5D Mark II
    واقعا جالبه, دینامیک رنج Nex5n از 5DMKII هم بالاتره ! و حتی از نظر عمق رنگ هم تقریبا یکسان هستند
    منبع : dxomark

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

تو dpreview هم با مدلهای مختلف مقایسه کنید میبینید چه تصویر شارپی داره . واقعا تو رده mirrorless ها با اختلاف زیادی از رقیبا جلو هست.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    38

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daemi نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه کوهنوردم و زیاد کوه میرم
    همیشه علاقه داشتم حالا میخوام یه دوربین بگیرم موندم اس ال آر بگیرم یا یه سوپرزوم یا کامپکت ؛با توجه به اینکه 1.اطلاعات عکاسی ندارم ،2.اکثرا تو کوه وقت زیادی واسه تنظیم ندارم وسرعت لازمه 3. منظره ها دور نزدیک پر نور پر برف هستند
    تقریبا فعالیتم کوهنوردیم نیمه حرفه ای به بالا هست(یعنی وقت زادی تو کوهنوردیم کمه) اما دوس دارم عکس های خوبی بگیرم و کم کم به سمت عکاسی از طبیعت برم
    اگه سوپرزوم بگیرم آیا بزودی به جائی نمی رسم که به slr و یه لنز خوب نیاز داشته باشم؟چون حتما بسمت عکاسی از طبیعت خواهم رفت
    بنظرتون نکس5 گزینه خوبی هست یا سوپر زوم؟
    کمکم کنید نکس یگیرم یا سوپر زوم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    140

نکس:کیفیت بالاتر خصوصا در نور کم و ایزوی بالا-سبک
    سوپرزوم:کیفیت عکس خوب در نور روز-سبک- سرعت بالاتر -توانایی زوم سریع روی اشیا دور(حیوانات)-هزینه کمتر-عمر باتری معمولا بیشتر
    بنظرم برای شما سوپرزوم در شروع مناسبتره/slr و لنز خوب مسلما عکس بهتری داره ولی معایب خاص خودشم داره.
    m.daemi تشکر می‌کند.

كاربر همراه abidar آواتار ها
    تشکر کرده
    508

با سلام

دوست عزیز من هم زمانی‌ که ایران بودم کوهنوردی می‌کردم . و همیشه تجهیزات عکاسی به همراه داشتم .

شما باید بدونید که عکاسی برای یک کوهنورد کمی‌ متفاوت از عکاسی برای یک شخص عادی هست چون الویت‌های عکاسی در کوه مقداری متفاوت هست

به عنوان مثال وزن و سایز فاکتور اصلی‌ برای یک کوهنورد محسوب می‌شه بعد از اون استحکام و توانی‌ کار در دمای بسیار سرد یا گرم هست .

و همچنین عایق بندی بدنه در مقابل رطوبت و گردو خاک

غالباً در جریان هستید که تجهیزات کوهنوردی سبک با کیفیت ساده و البته گران قیمت هستند . پس انتظار همین فرمول را از تجهیزات عکاسی خود داشته باشید

به نظر بنده گزینه‌های بهتر و متفاوتی از این ۲ موجود هست برای کار تخصصی شما که نیاز به تحقیق و شناخت بیشتر دارد

شما با محاسبه این نظرات و با توجه به بودجه خود الویت بندی کنید سپس دوستان در تاپیک مربوطه پاسخگو هستند

ارادتمند : سیاوش
    شاهین اکبری و m.daemi تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

سلام
    در ادامه راهنماییهایی آقا سیاوش
    بنده مدت زیادی هست که کوهنوردی می کنم و رشته های مرتبط از یخ و سنگ و دره و پاراشوت .......

توی این ورزشها - 500D - s2is - s95 - 40D و دو مدل olympus استفاده کردم. که olympus ها و s95 و 500D مال دوستان بوده.

به نظر من نه سوپر زوم بگیر نه nex - یه compact خوب بگیر - چرا :

1 - اولین اولویت لنز هست : ترجیحا یه دوربین بگیر که لنزش داخل باشه . خیلی از olympus ها و شاید بعضی از ixus ها این قابلیت رو دارند.
    بیشتر قدرت باطریتو تو سرما بابت زوم و روشن خاموش شدن از دست می دی.

2- وزن و حجم : تخصصی کار کنی حرفمو می فهمی مخصوصا حجم.

3- تو صعودهای جدی زمان زیادی برای ایستادن نداری . مخصوصا در طول روز در نتیجه برای اینکه موقعیتی رو هم از دست ندی مطمئنا از مد AUTO
    استفاده می کنی. فرض کن مثلا
    16 تا کل جلوت ظاهر می شن.
    بهمن میریزه
    یه تیکه ابر زیبا
    یه عقاب بزرگ
    صعود نفر ته طناب یا سر طنا بت
    میبینی .
    زمانی نداری برای تنظیم دستی. از دست هم بدی افسوس می خوری.

متاسفانه بیشتر دوربینها باطری نیکل می خورن و دیگه کمتر از باطری قلمی میشه استفاده کرد.
    با 8 تا باطری قلمی شارژی 2300 میلی آمپر می شد یه برنامه 3 روزه زمستونی رو هم عکس گرفت هم فیلم

اما الآن حتما باید یه زاپاس نیکل فلان بخری شارژ کنی ببری. اونم سردش بشه هی میگه هاچی.

من می گم بهترین compact موجود رو تهیه کن با فکر اینکه یکی - دوتا باطرس هم بگیری
    چرا که می خواهی لحظه هارو ثبت کنی خاطره بشن.

اگر برنامه ای بود که نیاز به عکاسی درست و حسابی داشت قضیه می تونست به انتخابهای خودت بچرخه اما اونها حجم زیادی داند

با احترام

یه چیزی یادم رفت - به ضد آبها هم فکر کن چرا که درمقابل سرما مقاومت دارند و اگه دره هم بری یا فرود از آبشار خیلی خوبه
    nalibre، شاهین اکبری، OptiX و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    38

راهنمائیات عالی بود
    Viper تشکر می‌کند.

صفحه 10 از 22 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... آخرینآخرین