صفحه 9 از 22 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 220
Like Tree379تشکر

موضوع: Sony NEX Series

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط majid babaian نمایش پست ها
    محصول جدید سونی و مدل بروز شده NEX-5 بنام NEX-7

1) 3 Million dot OLED EVF
    2) Hot shoe
    3) 24mm f/1.8 ZEISS
    4) Flash and the Image preview buttons
    5) Pop-Up flash
    6) Manual Aperture and Shutter Speed controls
    ظاهرا" خیلی از انتقادهایی که بر NEX-5 وارد بود،رفع گردید
    http://www.sonyalpharumors.com/sr4-h...-of-the-nex-7/
    البته در نظر داشته باشید که این لینک و عکس هنوز جز شایعات است و هنوز به واقعیات تبدیل نشده .اینکه اینقدر محکم خبرش را بدهیم به نظرم درست نیست.حداقل بهتر است در تاپیک شایعات و واقعیات مطرح شود.
    aidin594 و majid babaian تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد ali1143070 آواتار ها
    تشکر کرده
    2

آقا من یه سؤال دارم:
    این چشمی که سونی براش در نظر گرفته فوکوس رو هم نشون میده یا نه!؟
    ببخشیدا!
    آخه تاحالا چشمیِ اینجوری ندیدم.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

از آنجا که این v.f اپتیکال است و هیچگونه کانکشن الکتریکی برای اتصال ندارد، فکر کنم میتونیم نتیجه بگیریم با فوکوس بیگانه ست.

میتونید اطلاعاتی رو از این صفحه کسب کنید.

Miri و ali1143070 تشکر می‌کنند.
    FD master

تشکر کرده
    2

پس یعنی این قیمت گزاف برای یه چشمی که فقط کادرو نشون میده؟!!!
    بابا ایوول!
    فک کنم بهتره برای مشکل خالی شدن باتری یه باتری اضافه بگیرم...!
    به نظر به صرفه تره...:biggrin:

تشکر کرده
    4538

نه اشتباه نکنید... اون 660 دلار مربوط به قیمت دوربینه نه چشمی.

به هر حال هنوز اطلاعات زیادی از این قطعه در دسترس نیست و به نظرم اونقدرها ضروری به نظر نمیرسه. با فیلد 16 میلیمتر واسه لنزهای دیگه چه باید کرد ...
    Miri و ali1143070 تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

هنوز هم کمبودهای زیادی دراین سری NEX احساس می شه .
    مثلا اگه همین ویزور رو روی دوربین قراربدین دیگه نمی تونید از فلاش سر خود خارجی دوربین استفاده کنید .
    یا صدای شاتر افتصاح این دوربین که نیاز به اصلاح داره .
    عدم وجود کنترل سریع تنظیمات دوربین که کل تنظیمات با سه دکمه و یک دکمه جهت دار .
    ولی کلا کیفیت عکسهاش قابل قبول هست .

یکی دومورد هم که خودم دیدم لنز روی این دوربین زیاد شبیه 18-55 نیکون و کانون عمل نمی کنه حتی با فاصله بیش از یک متر هم بازهم اعواج زیادی داره .
    یا قدرت فلاش سرخود دوربین برابر دوربینها SLR نیست و ضعیف عمل می کنه .

یه اشکال دیگش هم نبود محافظی برای سنسور هست ، یعنی باید حتما لنز رو از روش باز نکنید درغیر این صورت خیلی دربرابر گرد وغبارورطوبت مقاومتی ندارد .

انگار خیلی ازاین دوربین بد گفتم .
    درواقع دوربین خیلی خوبی هست اما نقاط ضعف زیادی داره و نمی شه از هرجهت دوربین کامل و بدون ایرادی دونست .
    امیدوارم سونی دردیگردوربینهای که قراره تولید کنه کمی از این نقطه ضعفها رو پوشش بده .

درمورد صدای این دوربینها هم مدل 3و5 دراپدیت 63 مگابایتی این مورد رو انگار رفع کرده .
    یکی از موارد دیگه که این دوربین رو کمی از نظر لنز ضعیف کرده قیمت بالا لنز 18-200 این دوربین هست که قیمت این لنز کمی هم از بدنه این دوربین گرونتر هست .

اصلا اگردقت کنید به نظر می رسه سونی اول امکانات خوبی دراختیار مشتری و علاقمندان این دوربین قرار می ده و بعد از خرید تازه متوجه نقطه ضعفهای این دوربین می شن که با ابزار دیگه ای قابل رفع کردن هست !
    مثلا رینگ تبدیل این دوربین که وقتی کسی می خواد از لنزهای سونی استفاده کنه باید دراین مورد هزینه ای هم بابت این درخواست پرداخت کنه .
    و همین ویزور اسباب بازی ، اخه وقتی اگه قرار باشه لنز دوربین رو عوض کنیم دیگه چه کارایی جز یه زایده اضافی می تونه روی دوربین داشته باشه .
    یا اگه بخواهید از فلاشهای دیگری روی این دوربین استفاده کنید بازهم باید به دنبال ابزار مناسب برای این مورد باشید که فعلا این مورد هم وجود نداره .

و یا همین ادامه لنز 18-55 که 55-200 هست رو چرا با این دوربین عرضه یا تولید نمی کنه .
    و یا چرا یک ویزور اپتیکال به جای فلاش این دوربین داخل کارتون قرارنمی دهد
    و یا چرا سرعت شاتر 30ثانیه رو برروی این دوربین قرارنداده
    و یا چرا ساختار مناسبی برای دردست گرفتن این دوربین طراحی نکرده
    و یا چرا لرزشگیر رو از روی بدنه این دوربینها برداشته در حالی که دردوربینهای Slr این مورد هست
    و یا چرا وقتی از دومموری می شه روی این دوربین استفاده کرد باید فقط یک مورد قابل استفاده باشد
    و یا چرا هنوز لنز 18-200 رو با این بدنه عرضه نمی کنه
    و یا چرا امکانات مناسبی برای عکاسی HDR قرار نداده

بسه دیگه بچاره رو داغون کردم .

درمورد علاقمندان این دوربین باید بگم منم این دوربین رو دوست دارم اما این چراهای سونی و طب خدمات پس از فروشش یه روزی کار دستش می ده ، چون اگه یه شرکت دیگه بتونه این نقطه ضعفها رو رفع کنه سونی می مونه و کلی وسایل اضافه .
    Maysam.P، data، ehsan+ و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2

میدونم اون قیمت دوربینه[دیگه اینقدرا هم...نیستم:)]
    درمورد چشمی فک کنم یه 200 تومنی حداقل آب می خوره،
    که واقعاً زیاده!
    شاهین اکبری تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4538

تركيب NEX-5 و چند لنز FD كنون با نمونه بوكه و ... ديدنش خالي از لطف نيست.

behzad_milad، M. Beyrami، persian.boy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

سلام امروز یه خورده وقت پیداکردم با دوربین امانت Nex-3 یکی از دوستان کمی عکاسی کنم .

یه سری چیزها دیدم که گفتم شاید به درد بعضی از دوستان هم بخوره .

یکی از این موارد بودن براکتینگ معمولی دراین دوربین بود ، همونطور که می دونید نوع عکاسی براکتینگ این سری دوربینها به صورت Auto HDR هست .
    یعنی بعد از سه تا ثبت ، این سه تا عکس روترکیب می کنه و نتیجه اخر رو دریک ثبت به ما نشون می ده .
    و ما با این کار به عکسهایی که با اختلاف نوردهی گرفته شده دیگردسترسی نداریم .
    ولی با کمی برسی تونستم این مورد تنظیم اختلاف نوردهی رو دراین دوربین پیدا کنم .
    درقسمت Menu>Camera>Drive Mode باید BRK C را انتخاب کنید .
    اما اشکالی که داره اختلاف نوردهی زیادی نداره و فقط دوگزینه 0.3 EV و 0.7 EV هست .
    خوب همین هم بدنیست .
    ودرمورد Auto HDR هم باید بگم

درمسیر

Menu>Beightness/Color>DRO/Auto HDR
    سه گزینه وجود داره

D-R OFF این گزینه برای خاموش شده HDR می باشد
    HDR AUTO عکاسی خودکار HDR در 6 سطح یا مرحله یا همان EV 6.0
    DRO AUTO بهبود دینامیک رنج در 5 سطح و یا مرحله

یک مورد دیگه که شاید برای بعضیها خیلی خوب باشه و خوششون بیاد منوفارسی این دوربین هست .
    درقسمت Menu>Setup>Language

خیلی چیزهای دیگه هم امتحان کردم
    مثل لنزمعکوس
    اما بهترازاین مورد زیاداستفاده نکنید منم به خاطر امانت بودن بعد یکی دوتا عکس نخواستم زیاد این کارو ادامه بدم چون سنسور خوشکل این دوربین درمقابل گردوغبار خیلی اسیب پذیره حتی وقتی لنزبازمی شه به راحتی دیده می شه وفاصله خیلی کمی با بیرون دوربین نداره .
    طرز استفاده لنز معکوسش هم مثل کانون هست

درموردصدای شاتر هم صداش خیلی افتضاحه فقط می گم صداش خیلی زیاده وبه راحتی جلب توجه می کنه .

درموردفوکوس هم درشب خیلی عالی عمل می کنه . البته ازفاصله نزدیک امتحان کردم ولی فوکوسش خیلی خوب عمل می کنه لنزهم 18-55 بود .

درمورد کیفیت عکس و نویز هم می تونم بگم اگه از سه گزینه ضعیف و خوب و عالی من خوب رو انتخاب می کنم .
    یعنی نه می شه زیادراضی بود نه هم می شه گفت کیفیتش معمولیه .

البته این نکته رو درنظر داشته باشید تمام این مطالب نظریه شخصی من هست نه چیز دیگه .

یه مورد هم که زیاد اذیت می کنه اینکه کنترل راحتی نداده یعنی برای عوض کردن تنظیمات باید از هفت خوان رستم رد بشی .

دوتا هم مود پانوراما داره یکی 3D و دیگری معمولی .

عملکردش هم درمود پانوراما خیلی خوبه سرعت پردازش خیلی بالایی رو هم داره ولی جالبه که باید دوربین روباسرعت معمولی بچرخونی تا اخر عکس ثبت بشه اگه دراین مورد عجله یا تاخیری کنید عکس تا همونجا که رفتید قطع می شه ولی برنامه ای رو برای مشخص کردن سرعت حرکت دوربین نداره به جز اینکه نشون می ده تا کجا عکاسی شده اونم با یه صدای شاتر رگباری ...

و یه مود جالب هم داره اینکه شش تا عکس پشت سرهم با حساسیت بالا می گیره و این شش تا عکس رو باهم ترکیب می کنه تا نویز کمتر وروشنایی کاملتری دیده بشه .

برای تمام تنظیمات و برنامه ها هم می تونید از راهنمای برنامه خود دوربین هم استفاده کنید که به طورکامل همه چیز رو توضیح می ده .

مصرف باطریش هم زیاد هست و الانم دوربین اعلام کرد که باطری فرسوده است و دوربین خاموش شد .

نگران نباشید متن ترجمه دوربین نیازبه بازسازی داره نه باطری ، باطری سالمه ونیاز به شارژ داره.

و یک نکته دیگه اینکه زوم دیجیتال این دوربین فقط بالنزهای ثابت فعال می شه نه با لنز زوم .

خوب تا این باطری سونی پرمی شه برم سراغ کانون 550 ، این یکی دیگه نیاز به معرفی نداره همه می دونن مشخصات و عملکردش چیه .

اگردوستان سوال یا موردی رو هم دوست داشتن می تونم امتحان کنم فعلا دوربین دوسه روز پیش من هست .
    ویرایش توسط behzad_milad : Tuesday 16 August 2011 در ساعت 10:15

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

شما که هم با 550 عکاسی کردین هم با nex به نظر خودتون کیفیت کدوم بهتره؟

صفحه 9 از 22 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 ... آخرینآخرین