صفحه 31 از 32 نخستنخست ... 21 27 28 29 30 31 32 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 301 تا 310 , از مجموع 312
Like Tree681تشکر

موضوع: Sony Cyber-Shot HX100V

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

سلام.
    ببخشید یه سوال
    من با این دوریبن هر عکسی که میندازم ،بعدا تو فتوشاپ میبینم که رزولوشن اون عکس 72 هست. در صورتی که دوربین های پایین تر از این رزولوشن 180 دارن......چرا؟

اگر میشه رزولوشنش رو تغییر داد میشه بگین کجاش باید برم؟ من خیلی گشتم هیچی پیدا نکردم. عکساش هم روی 16 مگاپیکسل قرار میدم باز رزولوشنش پایینه.....

میشه یکی بهم کمک کنه؟

باید 72 باشه یا بیشتر از این حالت هم داره؟

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

رزولوشن 72 به معنی پایین بودن کیفیت نیست
    در فتوشاپ و در Image Size به سایز پیکسلی دقت کنید که در دوربین شما در بالاترین سایزش 4608 در 3456 خواهد بود
    عدد رزولوشن مهم نیست دوست عزیز
    fafajooon تشکر می‌کند.

كاربر آشنا danesh آواتار ها
    تشکر کرده
    113

يك عكس 16 مگاپيكسل 72dpiطول و عرضش حدودا160در 120 سانتيمتره و اگر 180 dpi باشه تقريبا 65در48 ولي در كل فرقي توي كيفيت نداره .بعضي دوربين ها هم 300 dpi مي گيرند ولي طول وعرض عكس باز هم كمتر مي شه اميدوارم تونسته باشم منتقل كنم
    fafajooon تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

درود
    عدد DPI که به دقت برمیگردد در نمایش دیجیتالی تفاوتی نمیپذیرد بلکه در چاپ آن هم در سایز های بالا موثر است!
    hkhaghani و fafajooon تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

ممنون....
    خیلی کامل بود ، مرسی

خوب من میدونم سایز مهم تره ، اما وقتی میخوام رزولوشن رو ببرم بالا و بدم چاپ حجم عکس حدود 1 گیگ میشه ! این طبیعیه ؟ تازه اگر نور رو دست کاری نکنم و کاری روی عکس انجام ندم !

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط fafajooon نمایش پست ها
    ممنون....
    خیلی کامل بود ، مرسی

خوب من میدونم سایز مهم تره ، اما وقتی میخوام رزولوشن رو ببرم بالا و بدم چاپ حجم عکس حدود 1 گیگ میشه ! این طبیعیه ؟ تازه اگر نور رو دست کاری نکنم و کاری روی عکس انجام ندم !
    رزولیشن دوربین شما 16 مگ هست و حجم عکس خامش باید حدود 25 مگ باشه احتمالا شما تو فتوشاپ روی کار کردین و با فرمت دیگه سیو کردین.
    مراحل کارتون به این صورت میتونه باشه عکس رو تو acr باز کنید و بعد تغییرات تو فتوشاپ بازش کنید اگه پلاگین احتیاج داشت انجام بدین بعد تو ایمیج سایز dpi رو از 72 به 300 تغییر بدین و به اعداد رزولیشن دوربین دستکاری نکنید(مگر برای چاپ خیلی بزرگ) بعد از اتمام کار عکس رو با فرمت jpeg یا dng (بستگی به محل چاپ داره) عکس رو ذخیره کنید.(برای چاپهای خیلی بزرگ dpi رو تا 150 هم میتونید کم کنید)

امیدوارم بدردتون بخوره.این مراحل رو انجام بدین اگه سئوالی بود بپرسید.
    fafajooon و danesh تشکر می‌کنند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

به این تاپیک هم یک سر بزنید در انجا ادرسهای خوبی پیدا خواهد شد

مفهوم DPI در Summary عكس ها
    D.Daneshmand، fafajooon و danesh تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan+ نمایش پست ها
    رزولیشن دوربین شما 16 مگ هست و حجم عکس خامش باید حدود 25 مگ باشه احتمالا شما تو فتوشاپ روی کار کردین و با فرمت دیگه سیو کردین.
    مراحل کارتون به این صورت میتونه باشه عکس رو تو acr باز کنید و بعد تغییرات تو فتوشاپ بازش کنید اگه پلاگین احتیاج داشت انجام بدین بعد تو ایمیج سایز dpi رو از 72 به 300 تغییر بدین و به اعداد رزولیشن دوربین دستکاری نکنید(مگر برای چاپ خیلی بزرگ) بعد از اتمام کار عکس رو با فرمت jpeg یا dng (بستگی به محل چاپ داره) عکس رو ذخیره کنید.(برای چاپهای خیلی بزرگ dpi رو تا 150 هم میتونید کم کنید)

امیدوارم بدردتون بخوره.این مراحل رو انجام بدین اگه سئوالی بود بپرسید.
    مرسی ازاینک با حوصله جواب میدین. اما چند نکته ! این دوربینی که من دارم همین HX 100 V هستش و میدونین که فایل خام نمیده! همون JPEG تحویل میده!
    منم دقیقا با فرمت JPEG سیو کردم...........

و از همه مهمتر اینکه من نمیدونم این acr که شما فرمودین چیه؟؟!!!!!!!!!!!!!!

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

مرسی ازاینک با حوصله جواب میدین. اما چند نکته ! این دوربینی که من دارم همین HX 100 V هستش و میدونین که فایل خام نمیده! همون JPEG تحویل میده!

ببخشید اشتباه از من بود.
    acr همون ادوب کمرا راو هست از برنامه های فوتوشاپ که فایلهای خام رو باز میکنه.
    شما عکس دوربین که حدود 5 مگ هست رو تو فتوشاپ باز کنید و بعد تو ایمیج سایز برید و dpi رو از 72 به 300 تغییر بدین (به بقیه دست نزنید)اون وقت اندازه چاپ که حدودا رو 100*70 هست به مثلا 20*30 تبدیل میشه و پیکسلها فشرده تر میشن و کیفیت چاپ بالا میره.(اکثر دستگاههای چاپ dpi بالای 300 رو قبول نمیکنن) بعد از سیو حجم فایل هم تقریبا مثل قبل هست.

حجم فایل وقتی زیاد میشه که شما رزولیشن دوربین که 16 مگ هست رو افزایش بدین که همون یه گیگ میشه که گفتین.اگه هنوز سئوال داشتین تو تایپیک آموزش فوتوشاپ بنویسید.
    fafajooon و danesh تشکر می‌کنند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر آشنا danesh آواتار ها
    تشکر کرده
    113

با همون فتو شاپ اندازه اي رو كه مي خواين چاپ كنين از منوي ايميج سايز انتخاب كنين و رزولوشن رو روي 300 dpi بزارين فكر كنم اين ساده تره.ا
    اگه قراره لابراتوار چاپ كنه بيشتر دستگاهها 400 dpi رو هم چاپ ميكنه
    مثلا براي چاپ عكسي كه بهش ميگن 9x13 اندازه 8.9x12.7و رزو لوشن 300 dpi
    ویرایش توسط danesh : Monday 1 October 2012 در ساعت 07:53 دلیل: اشتباه تايپي

صفحه 31 از 32 نخستنخست ... 21 27 28 29 30 31 32 آخرینآخرین