صفحه 2 از 14 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 139
Like Tree601تشکر

موضوع: Sony A7 & A7r

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

ولی به نظرمن که خارج از قضیه اندازه بدنه , طراحی و ظاهر زیبایی داره. کلا کمی طراحیش رو اروپایی کرده. به جای خطوط منحنی وکج, بیشتراز لبه های تیزوشکسته ومربع استفاده کرده که همین شکلش رو کمی به اشکال کلاسیک نزدیک کرده(وزیباتر شده طراحی های جدیدسونی)

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    فکر می کنم اگه به جای a7r یک dslr معرفی می کرد بهتر بود.
    من زیاد با این قسمت صحبتتون موافق نیستم. اگه قرار باشه با این تفکر محصولات تولید بشن دیگه شاهد هیچ تنوع و انقلابی تو محصولات بازار نخواهیم بود. حتی اگه این دو محصول حدید شکست بخورن بازم نباید یادمون بره پشت هر شکستی، موفقیت بزرگی نشسته.
    yaghoobi، M.Meghdari و a.g g.a تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    من هم با ایشون موافقم. فکر می کنم اگه به جای a7r یک dslr معرفی می کرد بهتر بود.
    خب اگه میخواست که معرفی میکرد ، حالا چرا به جای اون مدل ؟؟

هدف این بوده که با طراحی و ساخت یک بدنه و تعداد زیادی قطعه و مونت مشترک و ... بتونن دو تیپ از عکاسها رو به خودشون جذب کنند.

در واقع این دوربینهای جدید و لنزهاشون جز اسم سونی وجه مشترک دیگه ای با SLR های سونی ندارند و از این جهت فرقی بین یوزرهای سونی با بقیه نیست.
    yaghoobi، lamagra، a.g g.a و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه abidar آواتار ها
    تشکر کرده
    508

ظاهر بدنه مساله کاملا شخصی‌ می‌باشد . بنده کاربر محصولات سونی هستم و شاهد سیر تکاملی کمی‌ و کیفی این برند بوده‌ام ، به کرات شاهد بوده‌ام که در هنگام عرضه محصولات جدید سونی که اغلب سنّت شکن یا همراه ما تعریف کلاس جدیدی بوده مورد انتقاد یا حتا پیش‌داوری غیر منصفانه بوده و جالب اینکه منتقدان اولیه بعدا به طرفداران پرو پا قرص تبدیل گشته‌اند .

هنگامی که بدنه آلفا ۹۰۰ را در دست میگیرد و چند روزی را با آن سپری می‌کنید دل کندن از آن برایتان سخت است . از چند عکاس آماتور مستقیماً شنیده‌ام که واژه یک دوربین واقعی‌ رو برای این بدنه به کار بردند . آلفا ۷ نیز استایل طراحی جدّ خود را دارا می‌باشد .

هنگام عرضه سری نکس هجمهٔ عجیبی به آن شد و مورد تمسخر بسیاری قرار گرفت اما اکنون چه ؟

در طول ۲۴ ساعت اخیر شأهد به حراج گذاشتن تجهیزات زیادی از میررلس‌های الیمپیوس ، پاناسونیک و حتا خود نکس ۵.۶.۷ سونی در سایتهای دست ۲ فروشی‌ بودم .

شاهد کوچ زیادی به فول فریم در میررلس‌ها خواهیم بود !

من به شخصه و از روی تجربه قبلی‌ و عملکرد چند باره سونی معتقدم که این بدنهٔ زیبا با طراحی کابردی موفق خواهد بود .
    nmroshan، yaghoobi، Mashhadi Vahid و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سیاوش محمدی

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

فقط کافیست همین چند فاکتور را کنار هم بگذارید تا احتمال موفقیت این نورسیده مشخص شود : دوربین کوچک با لنز قابل تعویض + سنسور فول فریم با رزولوشن بالا + فوکوس سریع + ویزور

به نظرم Game Changer خواهد بود.
    ME، yaghoobi، K_NMT و 23 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

به خصوص براي عكاسي خياباني ومستند، پادشاهه! ا(البته دراينده وباكاهش قيمت ،بهتر) درحال حاضردراين ژانرحداقل ، رقيب چه دوربيني ست ؟ كوچك ،باسنسوربزرگ وزيبا.
    لابد لايكا،بااختلاف قيمت يك d4+ 58 f1.4 البت !!!
    yaghoobi و Behin Nazem تشکر می‌کنند.

كاربر همراه MZITech آواتار ها
    تشکر کرده
    2030

من فکر می‌کنم که ارزان‌ترین دوربین فول فریم دیجیتال در آغاز معرفی تا به الآن هست(؟).
    با توجه به راه‌اندازی یک خط تولید جدید و هزینه‌ی R&D و چالش‌های موجود در این سیستم و... که برای این دوربین می‌توان متصور بود، حرکت بسیار جسورانه‌ای محسوب می‌شه! که احتمالا موفقیت سری NEX سونی، انگیزه و جرات این کار بوده باشه.
    این تازه می‌تواند آغاز راهی باشد برای به چالش کشیدن DSLRها، و به خدمت گرفتن امکاناتی بهتر با محدودیت‌های فیزیکی کمتر!
    واقعا وجود Sony و امثال اون برای این صنعت لازم بود، تا کاربران محدود به سیاست‌های تجاری و محافظه‌کارانه‌ی غول‌هایی مثل Canon و Nikon نباشند.
    nmroshan، yaghoobi، Mashhadi Vahid و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد زرندی

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    فقط کافیست همین چند فاکتور را کنار هم بگذارید تا احتمال موفقیت این نورسیده مشخص شود : دوربین کوچک با لنز قابل تعویض + سنسور فول فریم با رزولوشن بالا + فوکوس سریع + ویزور

به نظرم Game Changer خواهد بود.

همراه با قیمت بسیار پایین تر از نمونه های فول فریم DSLR مشابه ......
    yaghoobi و Behin Nazem تشکر می‌کنند.
    مهدی

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

البته قيمتش كه پايينتر نيست.
    ٦دي الان در ايران و خارج از ايران ١٥٠٠ دلار فروخته ميشود.دي ٦٠٠ را هم كمي بالاتر از اين قيمت ميتوان خريد.
    اين از اين

با توجه به ابعاد سنسور فول فريم اين دوربينها،لنزهايشان هم دايره تصوير يك لنز فول فريم را بايد داشته باشند و ابعاد اين لنزها هم نبايد با لنزهاي DSLR هاي فول فريم خيلي متفاوت باشد.

حالا بايد ديد مزيت يك ميرورلس فول فريم به يك DSLR فول فريم چه ميتواند باشد كه براي يك عكاس جذابيتي براي خريدش ايجاد كند.
    ARASH II، yaghoobi، K_NMT و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    خب امروز روز سونی بود ، این سلطان کجاست که هر وقت باید باشه نیست ....

مثل اینکه سونی میخواد با این چند تا دوربین اخیرش بگه اونم راه خودشو پیدا کرده ، داره یک شکل و شمایل انحصاری برای خودش پیدا میکنه که شاید در نگاه اول این شمایل هنوز برای خیلی ها غریب و ناملموس باشه.

ولی احساس میکنم سونی توی طراحیهاش بین تجدد و اصالت درگیره، از طرفی میخواد دوربینش ظاهری کلاسیک و نوستالژیک داشته باشه و از طرفی با توجه به مشخصات حرفه ای و سنسور پیشرفته و ... میخواد نظر عکاسهای حرفه ای رو هم جلب کنه.
    بدنه ای با خط و خطوط ساده و منطقی و سطحی صاف و پیشانی منشوری شکل میسازد و بعد موقع طراحی باتری گریپش که استفاده کننده آن عکاسان جدی تر و حرفه ای تر (نمیدانم عنوان عکاسان اسپرت یا خبری را بشود گذاشت) هستند، آن را با طراحی و متریال کمی متفاوت تر ارایه میکن، منظورم شکل ارگونومیک تر و بکارگیری مقدار بیشتری لاستیک و سطوح زبر در آن است.

البته اینها همه برداشتهای شخصی من هست ، شاید به نظر بقیه خیلی هم دوربین و گریپ همجنس و شبیه باشند.

اولین دوربین فول فریم میرورلس مبارکه
    توجهتون رو جلب می کنم به پدبده ای به اسم Leica ! :) آقا این سونی چرا کلا لنز درست حسابی واسه mirrorlessهاش نمیزنه ؟ انقدر زحمت می کشه همیشه همه چیز رو عالی درست می کنه یه قسمت رو کاملا ول می کنه. واسه NEX هم تا همین چند وقت اخیر که Zeiss یه سری Touit داد چیز های جالبی نداشت. با این اوضاع الآن ای دوربین لنز های به شدت سریع مثل f/1.4 نیاز داره نه 4 و 2.8 !

صفحه 2 از 14 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین