صفحه 4 از 14 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 139
Like Tree601تشکر

موضوع: Sony A7 & A7r

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

از معرفی این دوربین خیلی خوشحال شدم. بنظرم با این قیمت مناسب و کیفیت سنسور فول فریم محصول خیلی موفقی خواهد بود.
    اما نگرانی دوستان در مورد لنز کمی بی مورد است. کسی که تابحال تجربه کار کردن با دوربینهای سری نکس را داشته باشد حتما تایید میکند لذت استفاده از این بدنه‌های کوچک رها شدن از تجهیزات جانبی بدنه‌های اس ال آر و عکاسی جدی است. با آقای احمدی موافقم، فلسفه این طراحی محصولی کوچک با کیفیت خروجی بالا است. اگر قرار باشد تمام لنزها فرضا از 16 تا 200 مم با اف 2.8 را همراه داشته باشید دیگر این بدنه یا یک بدنه تک رقمی کنون یا نیکون تفاوتی دارد؟!
    بنظر من خریدار این دوربین یا کسانی هستند که تجهیزات اس ال آر کاملی دارند و بدنبال یک کامپکت با کیفیت و همراه برای کارهای غیر جدی هستند و یا افرادی که برای مصارف خانگی دنبال دوربین با کیفیتی هستند. برای این دو دسته لنز 28-70 موجود کافی خواهدبود. بعید است کاربری که نیاز به لنزهای خاص داشته باشد و بدنه دیگری نداشته باشد این دوربین را انتخاب کند.
    yaghoobi، lamagra و a.g g.a تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه Amin Zarif آواتار ها
    تشکر کرده
    6314

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    از معرفی این دوربین خیلی خوشحال شدم. بنظرم با این قیمت مناسب و کیفیت سنسور فول فریم محصول خیلی موفقی خواهد بود.
    اما نگرانی دوستان در مورد لنز کمی بی مورد است. کسی که تابحال تجربه کار کردن با دوربینهای سری نکس را داشته باشد حتما تایید میکند لذت استفاده از این بدنه‌های کوچک رها شدن از تجهیزات جانبی بدنه‌های اس ال آر و عکاسی جدی است. با آقای احمدی موافقم، فلسفه این طراحی محصولی کوچک با کیفیت خروجی بالا است. اگر قرار باشد تمام لنزها فرضا از 16 تا 200 مم با اف 2.8 را همراه داشته باشید دیگر این بدنه یا یک بدنه تک رقمی کنون یا نیکون تفاوتی دارد؟!
    بنظر من خریدار این دوربین یا کسانی هستند که تجهیزات اس ال آر کاملی دارند و بدنبال یک کامپکت با کیفیت و همراه برای کارهای غیر جدی هستند و یا افرادی که برای مصارف خانگی دنبال دوربین با کیفیتی هستند. برای این دو دسته لنز 28-70 موجود کافی خواهدبود. بعید است کاربری که نیاز به لنزهای خاص داشته باشد و بدنه دیگری نداشته باشد این دوربین را انتخاب کند.
    سلام
    چه نیازی است که اصلا چنین دوربینی فابلیت تعویض لنز،گریپ اضافه و ... داشته باشد؟
    من یک RX1 با لنز زوم میان دامنه غیر قابل تعویض با قیمت مناسب را ترجیح می دهم.(اگر تولید شود حتما تهیه خواهم کرد برای همان منظوری که شما فرمودید).
    امین ظریف مهدیزاده

تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin Zarif نمایش پست ها
    سلام
    چه نیازی است که اصلا چنین دوربینی فابلیت تعویض لنز،گریپ اضافه و ... داشته باشد؟
    من یک RX1 با لنز زوم میان دامنه غیر قابل تعویض با قیمت مناسب را ترجیح می دهم.(اگر تولید شود حتما تهیه خواهم کرد برای همان منظوری که شما فرمودید).
    به عنوان یک علاقه مند جدی عکاسی شخصا ترجیه میدهم برای مواردی که نیاز به کوچکی و قابلیت حمل این دوربین دارم از یک لنز زوم نرمال استفاده کنم و به امکانات و کیفیت متوسط یک لنز همه کاره اکتفا کنم. اما بهرحال این امکان برای کسانی که میخواهند اس ال آر را باید دوربین قابل حملتر جایگزین کنند و گاهی هم دستی بر آتش عکاسی جدی داشته باشند گزینه خوبیست. این موجودات بدون آینه دوست داشتنی که مدتیست جایی برای خود باز کرده‌اند وسوسه کوچ از اس ال آر را برای بسیاری که فرصت یا حوصله سابق را ندارند ایجاد کرده‌اند. امکان تعویض لنز برایی کاربردهای متفاوت این وسوه را پررنگتر میکند.
    yaghoobi، lamagra و a.g g.a تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

من از کوچک و سبک شدن تجهیزات عکاسی با حفظ کیفیت و کارایی خیلی خوشحال میشم.این سنسورها با قطع 35 و کیفیتی که بر روی بدنه های سونی و نیکون از خودشون نشون دادند برای کارهای کاملا جدی هم جوابگو هستند.برای خودم حتی فکر اینکه با یکی از این بدنه ها و یک لنز اولترا واید برای عکاسی منظره بیرون برم خیلی جذابه.(عکاسی من هم نیازی به سرعت و دقت فوکوس بالا نداره و فکر میکنم این بدنه ها جوابگو باشند)و همه چیزی که با خودم حمل میکنم یک کیف کوچک باشه.مثل مواقعی که با نکس بیرون میرم و اصلا احساس نمیکنم دوربین همراهمه.
    فکر میکنم با ورود لنزهای معرفی شده به بازار و معرفی لنزهای بیشتر احتمال سوییچ امثال خودم از اس ال آر به این رده از دوربینها یا تهیه اونها برای استفاده حتی حرفه ای اصلا دور از انتظار نیست.
    yaghoobi، m.daneshpayeh، abidar و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    83

موضوع قابل توجهی که در مورد این دوربین هست اینه که علیرغم سنسور بزرگش، ابعاد کوچیکی داره و تقریبا هم اندازه Olympus OM-D E-1 هست. ولی نکته مهمی که دوستان اشاره کردند سایز لنزهای اونه که با توجه به فول فریم بودن دوربین الزاما ابعاد بزرگی خواهد داشت. مثلا از لحاظ ابعادی میشه گفت لنز Sony FE 24-70mm F4 معادل لنز Olympus M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO هستش. به نظر دوستان ترکیب e-1 با لنز فوق الذکر، بهتر از A7 با لنز گفته شده نیست؟ خصوصاً در شرایط نور کم؟ تازه اگه بخوایم از لنزهای تله استفاده کنیم این موضوع بیشتر خودشو نشون میده.

تشکر کرده
    1982

مقایسه با 4/3 ها هم مورد جالبیست! معمولا دلیل استفاده از فول فریم (جدا از تنوع تجهیزات، امکانات و ....) دستیابی به زاویه دید بالاتر ، عمق میدان کمتر و نویز پایینتر است. ولی اگر قرار به استفاده از فقط یک لنز بر روی بدنه باشد که با توجه به فلسفه این دوربینها، مشکلات حمل تجهیزات زیاد و ... منطقی است، آنگاه اختلاف میتواند کم باشد. چون در کراپ 2 (4/3 ها) به لنزهای وایدتر با روزنه بازتری دسترسی داریم. برای مثلا همین دو لنزی که شما مثال زدید. فاصله کانونی یکی است پس میماند عمق میدان و نویز. عمق میدان لنزی با روزنه 2.8 روی 4/3ها در فاصله کانونی معادل روی فول فریم برابر با روزنه 5.6 است. اختلاف در عمق میدان بین 5.6 و 4 مشخص است اگرچه اختلاف عمق میدان ممکن است برای خیلیها قابل صرف نظر باشد خصوصا اینکه فرض میکنیم از این بدنه برای کارهای جدی استفاده نمیشود! مورد بعدی نویز است. روی سنسور 4/3 با این لنز یک استاپ روزنه بازتری داریم و این به معنی یک استاپ ایزوی پایینتر است. در عوض سنسورهای فولفریم بفرض سنسوری مشابه 600دی بیشتر از یک استاپ از بهترین 4/3ها نویز کمتری دارد پس در این مورد هم کفه ترازو کمی بسمت فول فریم است.
    yaghoobi، nima_7878 و a.g g.a تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

یک ویدئوی بررسی این دو بدنه که توسط A7 تصویربرداری شده:

بنده ویدئو را در اینجا نیز آپلود کرده ام (۳۰۰ مگابایت) :

کد:
     http://aidin594.persiangig.com/video/Sony%20A7%20&%20A7R%20Hands-On%20Field%20Test-%5BbnvgceTEV3c%5D.mp4/download
    ویرایش توسط aidin594 : Monday 28 October 2013 در ساعت 18:37
    abidar، lamagra، a.g g.a و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    837

D800 با اون هیکلش زیر سوال رفت مارک 3 هم نابود شد
    Niaz، yaghoobi، abidar و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    در سرزمینی که سایه ی آدم های کوچک بزرگ میشود، قطعا آفتاب در حال غروب است!
    Nikkor 16-35 | Nikon F5

كاربر همراه s.m.hosaini آواتار ها
    تشکر کرده
    896

نقل قول نوشته اصلی توسط jahangir نمایش پست ها
    D800 با اون هیکلش زیر سوال رفت مارک 3 هم نابود شد
    هرچند تو این دوره زمونه هیکل زیاد فاکتور مهمی نیست ولی با توجه به چنین ابعاد مناسب و جمع و جوری و همچین عملکردی واقعا شاهکاره. شخصا خودم اینو پیش بینی می کردم.
    yaghoobi و sahneh32 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Niaz آواتار ها
    تشکر کرده
    1154

Dpreview - Sony Alpha 7R test scene samples

در این تست ها هم D800 و 5DIII به نوعی نابود شدند
    yaghoobi تشکر می‌کند.
    instagram: niazch

صفحه 4 از 14 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین